Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: SAVETI I POMOC!!!!
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2014 7:58 pm
Postovi: 9
Postovani,molim za pomoc tj savet.U aprilu sam dobio izrazito jaku upalu grla sa temperaturom oko 37.5 i otecene cvorove na vratu i preponama(cvorovi nisu veci od zrna graska).Otisao sam kod doktora koja mi je dala antibiotik i enzime za limfne cvorove.Upala grla mi se povukla posle 10-ak dana kao i temperatura,medjutim dokrorka me je poslala na infektivno na VMA(to je vec bio maj mesec).Tamo su mi ustanovili da imam infektivnu mononukleozu i citomegalo virus s'tim sto su se vec pojavila antitela.Doktor mi je ujedno uradio i Elisa test(mada mi je nagovestio da nemam klinicku sliku Hiv-a).Slezina mi je bila uvecana za oko 1.5cm.Preporucio mi je mirovanje,dosta mirovanja,mada se ja nisam toga pridrzavao(cak sam po vise dana radio do 10 sati dnevno).Slezina me i dan danas ponekad blago zaboli i cvorovi se smanje pa se vrate na prvobitan polozaj(temperatura oko 36.6-36. 8).Medjutim,pocetkom ove godine(u januaru) sam imao jedan rizicak sexualni odnos bez zastite.POSTOJI LI MOGUCNOST DA IMAM HIV ILI SU TI CVOROVI I UVECANA SLEZINA POSLEDICA MONONUKLEOZE I CITOMEGALO VIRUSA IAKO JE OD USTANOVLJAVANJA ISTIH PROSLO 6 MESECI?Citao sam da to zna muciti i do godinu dana.Molim za savet.Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SAVETI I POMOC!!!!
PostPoslato: Sub Okt 11, 2014 11:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Da, najverovatnije su uvecana slezina i limfni cvorovi od mononukleoze. Velika je greska sto nisi poslusao lekara i mirovao najmanje mesec dana u toj akutnoj fazi. Moraces kod lekara na jedan detaljan pregled ne bi li se popravilo sto se popraviti moze. Nije to za igranje, moras krajnje ozbiljno da shvatis situaciju.
,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: SAVETI I POMOC!!!!
PostPoslato: Uto Okt 14, 2014 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 20, 2014 7:58 pm
Postovi: 9
Ok,ali mene brine samo tj imam sumnju i strah da nije hiv,jer ipak ovo mnogo traje za jednu infektivnu mononukleozu i citomegalo virus,zato i trazim savet,radio sam i neki Elisa test(mada nije hiv) a kad sam pitao doktora jel to za hiv on je rekao da nemam simptome hiva,mada po netu citam da imam identicne simptome,zato i brinem :(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: