Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prehlada-Presing-Berodual???
PostPoslato: Sre Okt 08, 2014 7:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2014 6:07 pm
Postovi: 1
Ćerkica od 7 godina nam se prehladila, kašlje , kija, juče je imala povišenu temperaturu, danas ne. Danas smo je vodili kod pedijatra koji je preporučio inhalaciju Berodualom, da pije presing, fluimucil i to je to. O antibiotiku ni reči.
Mene kao odraslu osobu, ne naročito načitanu, čudi i brine takva terapija koja se inače ponavlja od sezone do sezone, pa mi nije ni potrebna neka visoka škola da shvatim da tu nešto ne valja s obzirom da se svaki ovakav slučaj kod moje dece na kraju završavao ugl. sa antibioticima.
Listu gore pomenutih "lekova" smo dobili na nekom papiriću, o receptu ni pomena iako na pr. kada pogledam u priloženi papirić u kutiji presinga lepo piše "..uz lekarski recept". Od kada se može infekcija disajnih puteva izlečiti "lekovima" za alergiju ili astmu. Lično sam višegodišnji astmatičar, a imam i polensku alergiju od neke svoje desete godine i više sam naučio vrlo dobro razliku između toga i neke virusne infekcije i slične koje pokupim od kolega na poslu kada dođu slinavi i bolesni bez brige da li će zaraziti okolinu. Ni jedan jedini put mi nije bivalo bolje od Beroduala, osim u smislu da mi je olakšao disanje, već bih završio posle više dana iscpljivanja na žestokim antibioticima ili inekcijama.
I za kraj, kako to da sam se pre nekoliko godina skoro posvađao sa svojom lekarkom jer je insistirala na uverenju pulmologa da ja imam dijagnozu astme, bez kojeg nije smela da mi prepiše ni jedan "lek" Berodual, Ventolin,.. iako sam mogu da ih kupim i u "LILI" drogerijama na kraju krajeva, bez ikakvog recepta, na pijaci ih nisam našao. A pedijatrica taj isti "lek" bez blama savetuje deci s temperaturom i krajnicima koji maltene vire iz grla.
Da li neko ima nešto pametno da mi kaže, osim da sačekam par dana da se "stvar razvije" pa da ponovo posetimo doktoricu?
Ne bi li joj zube skršio!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prehlada-Presing-Berodual???
PostPoslato: Pon Okt 13, 2014 1:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је редовна појава. Тај лекар очигледно мисли да је твоја астма наследна и да твоје дете нема инфекцију него алергију. Због тога јој даје Пресинг.

Ако хоћеш да ти породица буде здрава, мораћеш много више да се ослониш на себе и да узмеш књигу у руке. Знам многе који су се ослањали на лекаре, па су на пример од гастритиса завршили са карциномом. Грешке лекара покрива земља. Ако је неко огорчен понашањем лекара онда сам то ја и поред тога што познајем много добрих лекара који су још бољи људи.

Елем, ако је алергија и ако се Пресинг узме одмах по добијању симптопа, резултати морају да се покажу већ после два дана. Ако алергија не прође онда није алергија. Иначе лекови против алергије не смеју да се пију ако особа има инфекцију јер смањују имунитет.

Одличан домаћи рецепт против вируса имаш на мом сајту www. aca. rs под Савети, Здравље, Имунитет.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: