Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Progenija
PostPoslato: Pet Jun 13, 2014 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Imam problem sa donjom vilicom malo je izbacena i malo je kriva naravno to niko ne primecuje cak ni ja nisam primecivao dok mi zubar nije pokazao :D e sad zanima me posto cu nositi protezu i verovatno ce trebati operacija da se radi kako bi se sve to ispravilo i da bude kako treba, e mene zanima koje su posledice ako se ja ne operisem? Da li ce se stanje pogorsati ili ce ostati tako kako je inace imam 21 god


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Jun 13, 2014 9:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Ja sam vec isao na pregled u BG na stomatoloski falkutet ortopedije i tamo su me i slikali i zakazali da dodjem sad 1 jula da mi kazu sta treba da se radi al ja rekoh da se raspitam malo pre nego sto oni odluce, u slucaju da oni predloze tu operaciju da znam makar koje su posledice ako se operacija ne izvrsi :D ipak nije mi sve jedno da mi seku vilicu a i dosta zubara ovde u kv kod kojih sam bio nijedan mi nije preporucio da radim tu operaciju svi su da se to izbegne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Ned Jun 29, 2014 1:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Ja se na stomatološkom faxu lečim već tri godine, operisao sam progeniju u decembru i sve je prošlo bez komplikacija i problema i prezadovoljan sam. Doktori su vrhunski stručnjaci i profesori na stomatološkom faxu. Ako imaš pravu progeniju(nerazvijenu gornju ili previše razvijenu donju vilicu) staviće ti fiksnu protezu i nosićeš dok ti se ne srede zubi skroz, kad se srede, ideš na operaciju, mesec dana su ti vezane vilice, piješ samo tečnost, ali posle toga sve bude ok. Najteže je hranjenje posle, barem meni bilo, operacija sama me je vrlo malo bolela, dobiješ lekove i sve što treba.

I ne slušaj šta ti drugi pričaju, nemaju ti pojma što ti pričaju da ne ideš na operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Sep 12, 2014 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
E ovako bio sam pre neki dan u bg..i rekli su mi da nosim protezu i sad treba za koji dan da odem da mi izvade 3 zuba i da mi stave fiksnu protezu..ali zubarka mi predlaze da odradimo to sa protezom i da mi stave nesto na nebca kako bi mi rasirili nebca..ali mi ona ne predlaze da radim ja takvu operaciju i kaze da kad odradim ovo sa sirenjem nebca o kad se zavrsi ovo sa protezom da ja kasnije necu moci da radim onda operaciju donje vilice jer ce zubi biti postavljeni u drugi polozaj...e sad ja ne znam sta da radim i zelim i ne zelim tu operaciju...ja ne znam sta ce biti ako mi ostane tako vilica? oce li ona i dalje da se razvija? oce li biti jos nekih problema ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pon Sep 15, 2014 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Da eo i danas sam bio kod doktorke...kaze da cu morati da vadim 2-3 zuba jos nije odluceno i da cu nositi taj uredjaj za cepanje nepca..ali ne znam bas koliko nije bolno to..s obzirom da moraju da me seku skalperom i da mi jos usivaju sve to...jezivo je smao kad pomislim..i sto je najverovatnije kako ona kaze da verovatno nece ni to pomoci ali da mora da se uradi u svakom slucaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Uto Sep 16, 2014 3:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Nemam nista napismeno.
Znam samo da mi je rekla da sad treba 30-tog da dodjem u Bg ponovo da mi uzmu neku meru valjda za taj aparat i pominjala je da ce mi raditi tu operaciju kako bi mi sirili nepca i dobicu samo anasteziju i na zivo ce da mi seku desni i posle da usivaju toliko sam ja razumeo..jezivo mi bilo samo dok slusam...videcu sad 30-tog sta ce me snaci tamo posto ona kaze da mozda cak i kad dodjem 30-tog odluce da ne rade to vec nesto drugo jer kako ona kaze to se uvek lako moze promeniti jer onda mora da se konsultuje sa ostalim doktorima..Inace to je na klinici za ortopediju vilice u BG, mislim da je specijalista preziva se Vucic :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Uto Sep 16, 2014 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
I jos ovo da pitam..posto meni ne smeta ovako kako izgledam i ne bih bas da operisem tu progeniju..zanima me koje su posledice u slucaju da odlucim da NE operisem..ako ce mi samo ta donja vilica biti malo izbacena onda nije strasno..a i dosta stanovnistva nema pravilan zagrizaj..pa me zanima dal ima jos neki problem? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Sre Sep 17, 2014 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Dabar™ je napisao:
Slanina je napisao:
Nemam nista napismeno.
Znam samo da mi je rekla da sad treba 30-tog da dodjem u Bg ponovo da mi uzmu neku meru valjda za taj aparat i pominjala je da ce mi raditi tu operaciju kako bi mi sirili nepca i dobicu samo anasteziju i na zivo ce da mi seku desni i posle da usivaju toliko sam ja razumeo. jezivo mi bilo samo dok slusam...videcu sad 30-tog sta ce me snaci tamo posto ona kaze da mozda cak i kad dodjem 30-tog odluce da ne rade to vec nesto drugo jer kako ona kaze to se uvek lako moze promeniti jer onda mora da se konsultuje sa ostalim doktorima..Inace to je na klinici za ortopediju vilice u BG, mislim da je specijalista preziva se Vucic :D
NEMOJ nista da radis dok ti se ne razjasne bar osnovne stvari jer to sto imas progeniju ... to nije dijagnoza. u jednom od predjasnjih javljanja si kazao da ce da ti sire vilicu i da ce ti vade zube. sirice ti gornju vilicu (tzv. cepanjem nepca) to je sad vec jasno ALI nisi napisao gde, koje i koliko zuba ce da ti vade? ja pretpostavljam da ce da ti vade 1 ili 2 zuba u donjoj vilici. sto se tice operacije IZGEDA da ni to nisi razumeo. dobices anesteziju i NISTA, u to budi ubedjen, se nece raditi na zivo. NISTA! mozda ne bi bilo lose da povedes nekog od svojih drugara ili roditelje ili ... i da oni sede sa tobom i doktorkom za vreme konsultacija. *ako imas neku profilnu sliku posalji mi da je pogledam. jos bolje bi bilo ako imas rentgenske snimke njih da pogledam. ako mozes napravi mi dve profilne slike jednu sa leve i jednu sa desne strane, jednu frontalnu sliku sa "normalno" zatvorneim ustima/usnama i jednu sliku na kojoj su ti usta zatvorena ali se jasno vide zubi u zagrizaju. nesto ovako bi bilo idealno: http://www.scielo.br/img/revistas/jaos/v17n4/15f1.jpg


Isao sam vec i na kliniku za maksilofacijalnu hirurgiju i tamo su utvrdili da treba da operisem donju vilicu i najverovatnije gornju.posto ima i tu nekog blakog pomeranja..ja iskreno nikad ovo kod mene nisam primecivao niti je bilo ko to kod mene primecivao dok nisam krenuo kod zubara prosle god da popravim neka 3-4 zuba koja su mu se pokvarila tokom srednje..iskreno izbegavao sam zubare jer imam strah..ali tad kad sam otisao oni su primetili da imam problema sa tom donjom vilicom tj progeniju i tkao je sve pocelo..ja iskreno ne zelim da mi operisu vilicu zelim smao da imam lep osmeh..posto su mi zubi jako krivi i svaki raste na svoju stranu..krenuo sam da jurim fiksnu protezu a stigao sam do sirenja nepca i operacije vilice..ovo je za mene previse ja i dalje cvikam od mirisa u ordinaciji a kamoli to sto oni oce sve da mi rade... raspitacu se sad 30-tog kad odem tamo malo bolje o kakvoj je progeniji rec i o tom aparatu za koje trebaju mere da mi uzmu..doktorka mi je ispricala mnogo toga a nista nisam razumeo osim da oce da me seku i usivaju i pominjala je taj aparat za sirenje nepca i da oce da mi vade 2-3 zuba valjda neke cetvorke ili jos neki..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Čet Sep 18, 2014 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Preselicu se u Ameriku i resen problem :P
Meni vade zub u gornjoj vilici zbog jedne 3 sto je izbila pre pa sad izgleda kao da sam vampir..tu odavno sam izvadio cini mi se 4 a sad valjda hoce da mi vade ili 2 ili 5 ne znam kako to ide u svakom slucaju neki od ta dva mora s izvadi kako bi se taj ocnjak lepo spustio gde treba..i imam problem sa jednim delom nebca koja su uza..znaci moja leva strana nebca deluju ok ali ova desna kao da se suzila i sad oce to da prosire koliko sam shvatio..e sad meni progenija se ne primecuje osim ako me neko ne gleda iz profila moze da malo primeti da tu nesto nije kako treba :D ili da mi gleda u zube kao vi zubari..da dodje i ja da zinem i zagrizem pa da vidi da je cudan zagrizaj :D cak eo ni zubari nisu primetili tu progeniju kad me vide ovako dok ne sednem u onu stolicu i otvorim usta :D onda se svi iznenade :P
I izgleda da imam taj deformitet obe vilice..gornja je malo kao otisla u desno..odnosno nije na sredini..al vrlo blago.. mogu da cuknem zub o zub al samo sa jednom jedinicom..pod uslovom da grizem prednjim zubima..
Ali meni ovo jos nije jasno, ja ne zelim u manekene a ni da budem glumac pa da sad izgledam nesto fantasticno u mm..:D mene samo zanima koje su posledice ako se ta operacija ne izvrsi..sem toga sto necu imati pravilan zagrizaj..nekako mi je lakse da se pomirim sa nepravilnim zagrizajem i to da necu biti maneken..nego da mi neko sece vilicu i da mi oporavak traje skoro god dana..i da molim Boga da mi se vrati jacina donje vilice..jer to nece biti ista vilica kao sto je sad..mozda ce lepse izgledati al bice slabija..barem je to neko moje misljenje..:D
Al pitacu ja ovo sve opet moju zubarku tamo al zelim i ovde da cujem misljenja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Sep 19, 2014 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Hmm..pre sam imao bas problem sa zglobom..stalno mi je krckala vilica ondosno taj zglob do te mere da je nekad i zabolelo..sad i dalje moze da krcne nekad ali ne kao pre 2 god..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Sub Sep 20, 2014 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Vazi..cujemo se onda 30-tog negde uvece cu ja objaviti ovde sve..i videcu da mi doktorka sto bolje objasni situaciju..plasim se samo toga sto ce da mi vade zube a kamoli da me seku skalperom i usivaju desni..moram da vidim dal je ikako moguce prosiriti ta nepca bez toliko krvi :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pon Sep 22, 2014 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Ovo - surgically assisted palatal expansion je odvratno...i to se sve radi dok je pacijent budan -.- ja stvarno cestitam ljudima koji ce to uraditi..ali ja cu mojoj zubarki to otkazati ili cu uzeti nekog drugog zubara ili pak otici kod privatnika...ovo danas sve ludo..a hteo sam samo da ispravim zube sa fiksnom protezom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Čet Sep 25, 2014 12:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Sve cu ja njih da pitam ali na ovu operaciju necu da idem..dobro je sto sam sad video kako to izgleda i iskreno nisam ocekivao da je tako..naravno svaka operacija nije prijatna Boze moj ali ja ne mogu da pristanem da oni to meni rade samo sa lokalnom anastezijom..koliko traje otprilike proces sirenja nepca al samo sa aparatom?

Pitacu ih naravno zbog cega oce da mi sire nepca i da mi vade zub..e sad ovo za slike je problem zato sto ne mogu nikako da slikam a da se vide svi zubi..pokusavao sam da slikam ali nikako kako treba vidi se samo par pa ne verujem da ti to nesto moze mnogo pomogne..a snimke i ono ostalo je kod njih pa ne mogu ni to da posaljem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Čet Sep 25, 2014 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
E postoji jos jedan problem koji sam primetio odavno ali sam mislio da tripujem a eo sad sam siguran da ne tripujem...npr ja mogu jedinicom jednom da cuknem zub o zub ali to ide sve teze i teze primetio sam da moram bas da se pomucim u zadnje vreme da bi cuknuo zub o zub tj donju jedinicu sa gornjom..da li je usled zvakanja pa se vilica malo pomeri pa posle ne mogu tako lako da je vratim nazad da bi cuknuo prednjim zubima ili nesto drugo ne znam..imam 21 god ne bi trebalo valjda da se donja vilica jos pomera -.-

Eo dok sam ovo pisao pokusavao sam da spojim tako zube i eo malo je lakse..kao da moram da se trudim da povucem nekako vilicu u nazad :D eo sad me vilica zabole od naprezanja :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Progenija
PostPoslato: Pet Sep 26, 2014 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 13, 2014 8:10 pm
Postovi: 37
Ja zelim da operisem progeniju ali bih voleo kad bi mi stavili one gumice a ne zice..znaci da mogu da otvaram usta i nakon operacije :)
A i ine bi voleo da izgubim osecaj u donjoj usni..ili pri promeni vremena da me boli vilica, to me isto brine..no do te operacije treba jos jako dugo vremena kako stoje stvari..jos mi nisu ni poceli da sredjuju zube a fiksnu jos nisam ni stavio tako da cu o toj operaciji vise razmisljati za 2 god :D

Hvala tebi sto imas strpljenja sve da mi objasnis, predpostavljam da sam postavio dosta glupa pitanja :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 41 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: