Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Migrena-upooomoc
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 1:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
2 dana sam imala takav napad migrene da sam pozelela da umrem, glava mi je pucala od bolova, povracala sam, i posle uzimanja paracetamola na svakih 4 sata (po preporuci neurologa) bol nije prestala.Posle dva sata od uzimanja paracetamola,sam popila i analgin ali je jedva malo uminulo.Znam da sam preterala sa lekovima, ali verujte u takvoj situaciji bih uzelai morfijum i neki najjaci opijat, samo da prestane..Odavno nisam imala migrenozni napad, mada bolujem u zadnjih 7 godina od migrene (ali su se napadi bili proredili), tako da nisam na vreme prepoznala bol i popila odgovarajuci lek (amigren).Mislila sam da je glavobolja posledica prethodne visoke temperature. Ima li neko savet, ovakve bolove nikad nisam imala ni ranije, mislim da ako se opet ovako ponovi necu izdrzati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ako nikada niste imali migrenske napade u tolikom meri i toliko bolne do sda ne bi bilo loshe da posetite neurologa pa da vam se da neka konkretnija terapija od paracetamola i analgina koje svako moze naci u slobodnoj prodaji bez recepta!

migrene se, koliko se secam leche malko drugachijim lekovima (Redergin) i uz recept od dr!


prosto je neverovatno da svaku put trpite takve glavobolje i simptome a da pijete smao obichan analgin!




:o

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 14, 2008 9:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
ne, nije to svaki put da pijem ovakve lekove, ranije sam uzimala cavinton ( to je nesto slicno rederginu samo novije proizvodnje).Povremenu bi se glavobolje proredile, ali najgore je kad se ne odreaguje na vreme , odnosno kad se ne prepozna ona aura tzv. , vec migrena uzme maha.Upravo mi je neurolog i savetovao tada uzimenje paracetamola na 4 sata


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 12:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
znachi da ste ipak vi krivi shto ne prepoznate auru na vreme...

vodite rachuna o sebi!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 10:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 24, 2007 12:25 am
Postovi: 169
Otprilike kao kada bih ja vama rekla:znate Vi ste krivi sto nemate dovoljno znanja i iskustva da lecite Parkinsovu, Alchajmerovu (ili vec koju bolest), to je vasa krivica..khm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 12:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Ja kada imam takav napad pijem Amigren-poije se jedna cela pa za pola sata jos pola-pa opet pola za pola sata.Skoro uvek pomogne.
Ako bas i to ne pomogne javim se neurologu,tj. hitnoj pa me oni upute na neurologiju i ukljuce mi infuziju Manitol,daju mi intramuskularno vitamin b i Vitamin C,neki lek za nizak pritisak,i nesto protiv povracanja.Sve to lepo nabubaju i meni srede napad.Srecom,tako mi se desilo samo 4 puta u zivotu,a imam migrenu 15 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 02, 2008 12:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
A da,zaboravih,to s--nje sa prepoznavanjem aure retko upali.Kad migrena hoce da napadne-ona napadne!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 2:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
MIGRENA TA CUDNA BOLJKA
e pa ja sam imala migrenu mogu slobodno tako reci , moji napadi su trajali i po 28 -35 dana a bili su tako jaki da mi ni trodon nije pomagao , zenicu nisam mogla da pomerim .
i ja lepo resim da se izleci a da zaboravila da kazem da sam bolovala citavih 14. godina . i onda ja lepo smanjim lekove za glavobolju na minimum pa onda odem u bolnicu na detoksikaciju organizma . posle tooga sam morala da istrpim 4 mseca bez i jednog leka , bolelo je samo tako da nemam reci i ja sam mogla samo da odem do bolnice na siste manitola i nista vise to je trajalo kako sam rekla 4 meseca . i pila propanolol, sada pijem i kardiopirin svaki dan i nije me bolella glava 4. meseca i bogu hvala .
ja sam uspela i sad kad me pomalo zaboli ja legnem ili popijem neki lek bez veze i menije ok. pozdrav
migrena nije neizleciva kako kazu .

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 1:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
kjarax je napisao:
Otprilike kao kada bih ja vama rekla:znate Vi ste krivi sto nemate dovoljno znanja i iskustva da lecite Parkinsovu, Alchajmerovu (ili vec koju bolest), to je vasa krivica..khm


Ne razumem bash najbolje vashu paralelu izmedju vasheg oboljenja i mog medicinksog znanja??

Ako bolujete od migrene pre svega se edukujte o toj bolesti, nadjite dobrog neurologa, saznajte sve shto mozete o migrenskim glavoboljama i lechite svoje napade konkretno a ne da bes i nervozu i bol prenosite drugim ljudima.

Migrena je samo vasha i nemojte druge opterecivati time.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 2:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
zdravo tamarif
neznam samo odakle ideja da sam ja besna i da zelim da prenesem nesto bilo kome samo, sam rekla da sam imala takve napade da me umalo nisu strpali u ludaru jer su bili nepodnosljivi , ali sada mi je ok , ovo samo pricam jer znam u mom okruzenju koliko ima ljudi koji boluju od te cudne boljke , pa zelim pomoci , meni je pomoglo . i ja mogu reci da sam mirna vec duze vreme jeste bolno ali se ispati. VERUJ MI .
pozdrav.

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 7:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako niste primetili nisam citirala vashu rechenicu vec nekog drugog korisnika, prochitajte celu temu ponovo.

Bitno da ste dobro i da odrzavate svoje stanje.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 23, 2007 7:54 pm
Postovi: 144
videla sam kasnije o kome se radi ali vec je bilo kasno . pozdrav.

_________________
borba


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 05, 2009 11:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Slika

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Migrena-upooomoc
PostPoslato: Čet Sep 18, 2014 9:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 9:06 pm
Postovi: 97
Migrena je јеdna vrsta јакe glavobolje која se javlja periodicno i izaziva jak bol u glavi. Bоl izazvan migrenom uglavnom zahvata jednu polovinu glave i cesto je pracen mucninom, povracanjem i poremecajem vida. Karakteristika migrenoznih glavobolja је da se pre napada u velikom broju slucajeva javlja mučnina, malaksalost i pritisak u glavi.Svi ti simptomi nam ukazuju da postoji ozbiljan problem i zastoj u cirkulaciji krvi do mozga.Sto je cirkulacija losija migrena je jaca i duze traje.Ukoliko ne postoji neko fizicko ostecenje mozga koje se uglavnom moze videti na magnetnoj rezonanci ili skeneru onda mozemo sa sigurnoscu da tvrdimo da je migrena vaskularnog tipa i da ne postoji dobra prokrvljenost krvi i kiseonika do mozga.

Migrena uzrok problema i nastanak

Ukoliko nikada ranije niste imali migrene a suočeni ste sa ovim problemom,morate da shvatite da vaš mozak ne dobija dovoljno krvi i zbog te insuficijencije (loše prokrvljenosti) dolazi do ovakvih tegoba.Najveci problem u zastoju cirkulacije krvi do mozga igraju vertebralne (zadnje) arterije koje prolaze kroz sve vratne prsljenove.Svaka staticka promene vratnih prsljenova moze da izazove jak pritisak na vertebralne arterije i onemogci dotok krvi do glave i izazove jaku migrenu.U celoj prici najveci zastoj pravi prvi vratni prsljen atlas koji se nalazi u potiljačnom delu i drži glavu.Svaki statički poremećaj vratne kičme i misica (skolioza,kifoza,ispravljena lordoza, spondiloza-okoštavanje, pomeren atlas) su najveći uzročnici migrena koji konstantno vrše pritisak na arterije.Bez adekvatnog lečenja tj. rešavanja narušene statike pršljenova i misića vratne kičme kao i nameštanja atlasa ne može se računati na neko radikalno poboljšanje u smislu otklanjanja jake glavobolje i migrene. U svemu tome najveći primat u pritiscima i zaustavljanju cirkulacije krvi do glave ima prvi vratni pršljen Atlas.Namestanjem atlasa kao i ostalih vratnih prsljenova,istezanjem vratne kicme i misica i vezbanjem migrena se postepeno smanjuje i trajno nestaje!

Rešenje problema migrene

Nažalost bez vraćanja tj. nameštanja atlasa na svoje fiziološko mesto nikada neće doći do nekog vidljivog i radikalnog poboljšanja.Kako prepoznati signale da vam vratna kičma i Atlas prave sve ove probleme? Jako prosto,prilikom pomeranja vrata i glave u jednu stranu,ka pozadi ili u krug ukoliko dolazi do bolova,zatezanja mišića i postepene glavobolje u ceonom ili potiljacnom delu,osamucenosti onda sigurno imate pomeren Atlas i evidentan zastoj u cirkulaciji.Pored arterijske cirkulacije mozak se hrani i preko sitnih krvnih sudova vrata koji ne mogu da zamene nikako arterijsku cirkulaciju.Lekovi kao što su: Avamigran,aspirin,kafetin,analgetici i ostali lekovi koji imaju slično delovanje vam neće puno pomoći ukoliko se ne otkloni uzrok problema koje smo malo pre naveli. Svi ovi lekovi deluju na širenje krvnih sudova vrata i ublazavanje bola, ali kad prestane njihovo dejstvo posle nekoliko sati svi vaši krvni sudovi se skupljaju u svoje prethodno stanje i onda zbog loše arterijske cirkulacije dolazi do zastoja i protoka krvi do glave i tenzione glavobolje i migrene.Cela zvanična medicina se bazira na ublazavanju posledica a ne na lečenju uzroka problema sto znaci da migrenu nikada necete resiti ispijanjem nikakvih lekova!

Lečenje migrene

Iz našeg iskustva koje je jako veliko pomeren atlas kao i neka degenarativna promena vratne kičme može da vam napravi i simulira sve ove probleme. Vas mozak zahteva konstantnu i odredjenu količinu krvi i kiseonika koja dolazi do njega putem krvi iz vertebralnih arterija, karotida i sitnih krvnih sudova vrata. Ukoliko postoji poremećaj u nekome od njih a uglavnom kod većine nas postoji i sa obzirom da 90 posto ljudi ima pomeren i rotiran atlas, onda je ucestala glavobolja i migrena logična posledica. Ukoliko postoji zastoj u zadnjim arterijama mozak sam pravi kompenzaciju i pojačava cirkulaciju kroz prednje arterije karotide i sitne krvne sudove vrata i samim tim menja ritam srca tj. ubrzava rad srca praveći pri tom tahikardiju ili aritmiju pri cemu se krvni pritisak naglo povecava ili smanjuje. Nešto više o ovom problemu i lečenju glavobolje,migrene i vrtoglavice mozete pročitati na jednom od naših sajtova nameštanje atlasa rs gde možete još malo saznati o adekvatnom lečenju migrene.

migrena co rs


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: