Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li se neko izlecio od neke fobije?
PostPoslato: Pet Okt 22, 2004 3:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 15, 2004 3:22 pm
Postovi: 1
Interesuje me, posto nazalost vidjem daleko vise losih iskustava na ovu temu nego pozitivnih, da li postoje primeri izlecenja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Cao Nikolicu !
PostPoslato: Sre Nov 10, 2004 10:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 19, 2004 2:00 am
Postovi: 51
Lokacija: Pomoravlje
Pa naravno da jeste! Sve fobije se mogu izleciti. Cilj na kraju psihoterapije koja leci fobije nije da covek uziva i da je srecan u buducnosti kada je u situacijama koje su mu ranije izazivale fobiju vec da u takvim siutuacijama nauci da se kontrolise i da nema onakvu fobicnu reakcija kakvu je imao pre.Najbolja psihoteraopijska tehnika za fobije, po mom misljenju je bihejvior terapja sa elementima relaksacije i autogenim treningom. Licno sam i ja prosla kroz takav tretman. Imala sam fobiju od pasa, posebno kada su u coporu ( lose iskustvo sam imala sa tim ) i na karju je sve ok. Nije da se radujem kada ih vidim ali daleko od toga da me strah koci i blokira kao pre. Pozdrav ! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 08, 2004 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 13, 2004 2:57 pm
Postovi: 16
Al odgovaramo, sve na po mesec dana.
Ja sam se izlecila od agorafobije, straha od voznje gradskim saobracajem, trudim se da se vozim liftom (ne bas svakim). Ostaju jos neke fobije, nadam se da cu se i njih resiti. Da ne zelim previse. Neka neka i ostane. Da imam sa cim da se borim :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 12, 2004 12:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 19, 2004 2:00 am
Postovi: 51
Lokacija: Pomoravlje
obicno to tako ide.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 12, 2004 10:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
..........................


Poslednji put menjao danka dana Sre Feb 23, 2005 12:31 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 16, 2004 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2004 12:46 am
Postovi: 2
Dragi moji, bivse "kolege", evo ja sam se izlecila od agorafobije pre 8 godina ali nisam odolela da provirim u forum iako me interesuje prvenstveno dijabetes jer cu dijabeticar biti zauvek, tu zasad nema pomoci. Dodatno opterecenje za mene je bilo sto hipoglikemija (pad secera u krvi, redovna pojava kod dijabeticara) ima potpuno iste simptome kao panicni napad, a zaista je opasna stvar. Znaci, zamisli da u sred autobusa pokusavas sebe da ubedis da ti nece biti nista - a mozda ces se i onesvestiti i lupetati gluposti i pasti u komu :-? U svakom slucaju, dugo mi je trebalo i mnogo je bolelo, ali evo ziv sam primer da moze da se pobedi. I ne dozvolite da iko ikad obezvredjuje vas strah: "to je njemu/njoj samo u glavi" jer je medicinski dokazano da je panicni napad najveci psihicki bol koji covek moze da podnese.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 24, 2004 2:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Ja sam se izlecio od 2 fobije
-fobija od gromova/detonacija i slicnih eksplozija
-fobija od policije

To sam uradio na jedan odredjen nacin (istocnjacki) koji, verujem, danasnja medicina ne bi prihvatila ili bi oznacila bezveznim a u najbolju ruku kao placebo (tipa:verovao si i pomoglo ti je), sto na kraju i nije tako lose. Vazno je da radi... Ukoliko hoces, mogu ti preko privatne poruke ili e-maila objasniti jer ne bih da ovde uvodim (verujem da to ni administratori ne zele) neke alternativne metode.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 24, 2004 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2004 12:46 am
Postovi: 2
Mislim da bi bilo interesantno procitati o tom istocnjackom nacinu. Ovaj forum inace nema zvanicni savetodavni karakter jer smo svi uglavnom laici, tako da slobodno pisi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 25, 2004 12:34 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Upravo tako Jeni, pristupanjem sajtu ste se upoznali sa uslovima 8)
... ne treba primenjivati savete bez konsultacije sa lekarom kao i to da ljudi koji ucestvuju u kreiranju sajta nisu odgovorni za bilo koju mogucu stetu nastalu uvidom u ove informacije... svi pokusaji reklamiranja, vredjanja i sl. su zabranjeni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: