Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Epilepsija
PostPoslato: Pon Sep 01, 2014 7:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 01, 2014 6:45 pm
Postovi: 3
Da li je neko imao iskustvo sa epilepsijom,
treba mi preporuka za ustanovu i lekara.
Da li ima stručnjaka koji se izdvajaju u ovoj oblasti?

Za Beograd i Vršac me zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Epilepsija
PostPoslato: Sub Sep 30, 2017 6:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 18, 2017 9:01 am
Postovi: 16
Postovani, molim za savet.
Moj tata je pre par dana pronadjen u dvoristu na zemlji, kako grebe rukama po podu, prica nepovezano. Odveli su ga u hitnu, a tamo mu je konstatovano sledece:
-Epi.in obs.
-Hemiparesis i. ili 1. sin.diskr.
-Multi in farktio cerebri
-Hipertensioarterialis
-Ulkus ventrikuli (mislim da odatle potice problem)

Dakle, ako smo dobro shvatili-epilepticni napad (pre nije imao ovaj problem, bar nam nije poznato da jeste), mozdani udar (blagi), visok pritisak (na terapiji je vec), cir na zelucu i dvanaesto palacnom crevu zbog cega je bio u bolnici prosle godine.
U hitnoj mu je uredjen ct mozga i ustanovljeno je da nema znakova intrakranijalnog krvarenja. Od terapije je na licu mesta dobio manitol, diklofen, vitamin b6 i c, bensedin, kroz infuziju.

Od terapije je pre pio prilenap za pritisak i kafetin po potrebi kada ga boli glava.
Nakon intervencije u hitnoj je diobio da pije phenobarbiton+stara terapija (prethodno spomenuta) i direktivu da ide kod gastroenterologa radi razmatranja uzimanja antiagregacione terapije, kardiologa, neurologa i treba da mu se uradi eeg.
Pocelo je nekih mesec dana pre toga tako sto se zalio na stomak, zeludac, imao je jake bolove, diareju, mirisao je cudno-kao ga je iz njega isparavao neki cudan miris na trulo voce. posle toga su usledila ta onesvescivanja, pa sve sto sam navela.
On je neodgovoran, tvrdoglav pacijent koji ne priznaje bolest, opire se uzimanju lekova, u fazonu-nije mi nista, proci ce, to meni ne treba, cak kaze da su mu promasili dijagnozu jer on ranije nikad nije imao epilepsiju. Ne da se urazumiti. Inace ima 62g. Kaze da mu fenobarbiton smeta, zeli da ga prekine. Problem je i u tome sto zivi u malom mestu u kom cak ni ambulanta ne radi svakodnevno. Lekar opste prakse je rekao mojoj mami da ne moze da mu da upute u nekom narednom periodu jer sistem ne otvara termine.
Sve u svemu, opsti haos! Ima li neko neki komentar, savet, bilo sta sto bi pomoglo? Sve ovo nas je iznenadilo, ne znamo nista o tome, cak ne pronalazimo vezu izmedju njegovih bolesti. Inace, on pripada regionu Ns, tamo ce ici dalje.
Bila bih zahvalna na svakom savetu!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: