Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Implantat ili most?
PostPoslato: Sre Avg 13, 2014 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 5:07 pm
Postovi: 24
Vec neko vrijeme planiram da nadomjestim dva zuba koji mi fale. Ne bih ih nadomjestio uopste da nije problem estetske prirode. Naime, kada se nasmijem moze se vidjeti da mi fale ta dva zuba, jedva primjetno, ali i dalje se vidi. Ne znam objasniti stomatoloskim terminima koji su to zubi u pitanju, pa cu laicki objasniti: Treci zub od sjekutica, s desne i lijeve strane.
Davno sam isao kod stomatologa u vezi tog problema, i on mi je predlozio "most", objasnio da je jeftiniji, ali da ce morati brusiti i zdrave zube. I objasnio je da uradjeni "most" traje oko 20 godina. S druge strane je objasnio da je implantat skup, da su mi zubi inace jako dobri (morao sam vaditi jedan zub i jedva ga je iscupao) ali ih nisam cuvao u djetinjstvu.
Dakle, sta da uradim? Postoje li kakve komplikacije kod jednog, odnosno drugog rjesenja?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Implantat ili most?
PostPoslato: Pet Avg 15, 2014 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 5:07 pm
Postovi: 24
Nisam pusac. Imam 27 godina. Na pregledu mi je sam stomatolog savjetovao tzv. most, a naveo je razlog da je jeftinije, da implanti puno kostaju itd. Vjerujem da je vidio mogucnost za most, ali nisam uradio rendgen snimke. Hvala na Vasem odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Implantat ili most?
PostPoslato: Sre Avg 20, 2014 10:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 30, 2011 11:39 am
Postovi: 68
Imam istu nedoumicu kao i dečko iznad. Imam 27 godina, imao sam operaciju progenije(pomerane i gornja i donja vilica) i sada još malo treba da skidam fiksni aparat, e sad, pošto se moraju raditi folije, predložili su mi da polako planiram da popunim to mesto. U pitanju je mesto donja vilica i fale mi šestica i sedmica osmica nije mogla da se privuče mnogo sa fiksnim aparatom, možda taman toliko da ne moraju dva zuba već jedan da se radi, ali sam u nedoumici da li da radim implantat ili most. Brine me ako radim implantat, da ne bude nekih posledica pošto već imam titanijumske pločice u vilici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Implantat ili most?
PostPoslato: Čet Mar 05, 2015 8:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 2:11 pm
Postovi: 32
Moze li neko da mi preporuci dobrog zubara za zubne imlante? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: