Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Feb 15, 2014 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
Ah seboreja...nema leka, jer to nije bolest, vec stanje koze...
Uglavnom se javlja po glavi, licu....a meni po vagini..jea...
Dok nadjem kremu da mi odgovara verovatno ima da prodju godine i da potrosim brdo para...
Sto se tice CIN2 citala sam, to je ozbiljno stanje, visoko rizicno a povezano sa HPV...ali moze se uspesno leciti, malo je teze kod devojaka koje nisu radjale, ali ima nade...Nemoj da se nerviras i slusaj lekara...
Sto se tice psihe, ma ljudi su cudo, ja sam uvek imala losu karmu/srecu i bila u losijem drustvu, pakosnih i zlih..
I muskarcima je lakse da kaze ko zna sa kim si bila i sta si radila, a taj isti muskarac ima ili je imao neku polnu bolest, ili je prosto nemaran, boli ga dj...za mene, tebe...
A i zene nisu bolje, moje drugarice imaju po nekoliko abortusa, imale su kondilome, svasta nesto, a znaju da druge ogovaraju.. ja samo cutim, mada im kazem da nije u redu da druge osudjuju, a ne, one imaju za sebe izgovor... Cudno je to, ja nisam savrsena, ali nikada ne osudjujem druge, pomislim da to moze da se desi i meni...
Ja nemam ni pouzdanog prijatelja ni sagovornika, ni netreba mi ako ce da se ruga, i da me omalovazava...
A i ljudi koji su porodicni, oni kazu > znas nije do mene nego zbog deteta...koji izgovori da te otkace, zato je bolje da cutis kao i ja, i sve je savrseno...
I rekla sam sebi necu da dozvolim da me neko omalovazava, dosta mi je svega, jos nisam srela osobu sa kojom mogu da razgovaram ozbiljno i bez ponizavanja...
Imam svoj mali cilj, i radim na tome i to me drzi u normali...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Mar 24, 2014 12:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 3:01 pm
Postovi: 45
nabrzaka ću...da istina je što adrea govori...u hrvatskoj gledajući po forumima očito ne postoji genitalni herpes...uopće nema tema ili ako je neko neki post i napisao, nikad mu niko nije odgovorio na njega....meni već godinama stoji po par postova prazno, neodgovoreno...

andrea, prošla sam sve kao i ti...veza puna varanja a ja sam ga volila i dalje...godinu dana nisam bila svijesna herpesa...više od svega sam htjela da mi se on vrati...nakon dugo vremena njega sam ipak zaboravila...upoznala drugoga i udala se...ali sada je taj herpes nešto što me primarno okupira, baca u depresiju...eto već 6 godina živim s njim...i imam ga upravo...špricam ga propolisom....dnevno isparznim jednu bočicu...postoji i krema dermapip kod nas...propolis i dekspantenol....krema je odlična...ali ja imam nekako filing da je propolis tekući bolji...istina da se zasere roba ali što ćeš...

ono što sam skužila je da kad se on aktivira ipak mora izaći...osjetim ga na jednom mjestu, ja špricam, tu prođu simptomi nelagode i prebace se na drugo mjesto...on bježi i traži područje gdje će ipak izbiti...na 3 mjesta sam ga ovaj put ganjala...i izbio na svoje...

inače sam u zadnje vrijeme probala svašta...bioenergiju, sibirsku aroniju, oxymax kapi...ništa nije pomoglo...
jedino mi se čini da je ipak blaži u zadnje vrijeme...

planiramo još jednu trudnoću ali me sad više strah nego prvi put...sve ga se više bojim...i još je jedno problematično...kako potrefiti da u vrijeme ovulacije sve bude čisto....kad on prije ili poslije M obavezno dolazi...i ako dođe u vrijeme M, teško da sve zacijeli do ovulacije...

Andrea...i ja sam imala hpv i imam genitalni herpes...hpv sam riješila nakon dosta godina...na kraju sam radila biopsiju...nalaz mi je i prije toga bio uredan nakon terapije biljnim vaginaletama...radi ih dr. valter ajman...na piramidi...mislim, da ima i u ri svoju prodavaonicu ali na piramidi ima sigurno...kad sam ja to riješavala 2009. onda je još bio samo tamo...studio aromedica se zove...eto, pa probaj malo njega zovnuti...
a što se tiče cina...ako je papa uziman u vrijeme aktivnog herpesa, tu promjenu ti može i herpes izazvati...naravno, kad herpes prođe, i papa bi trebao biti ok...ne moš biti sigurna da ti herpes nije i na cerviksu....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 1:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
Hej Marta hvala sto si se javila, mada je tvoj post namenjen Andrei, meni isto puno znaci...Tvoj primer je svima nama nada da postoji bolje sutra, i da treba se boriti...
Svaka ti cast, meni si ulepsala dan i dala mi snage da se borim, moja borba je protiv seboreje na genitalijama, g herpes mi nije problem...
Meni propolis pomaze...kod nas ima propobaza gel, koji je odlican...
Ti nastavi da koristis i uzmi propolis sa vecim procentom, a probaj da napravis kapi belog luka...
Sve u svemu, napred u nove pobede, neka se jave i druge napacene duse, mi smo tu da se podrzimo...
P.s.i kod nas je g herpes tabu tema, javno, nego ovako po forumima...
Pozdrav za teme Marta, a pozdrav i za Andreu, i za sve ostale koji samo citaju, i placu od muke, i sve im crno pred ocima, e pa nije javite se ovde slobodno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 9:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2011 3:01 pm
Postovi: 45
s vremena na vrijeme bacim oko na ovaj forum...ali kad vidim da se dugo ne piše onda se i ja udaljim da duže...
ella, bolje ti je seboreja nego h...bar nije zarazno..;)

je li se može propolis u trudnoći bez problema špricati? mislim da nema razloga da ne...ali ono, nisam sigurna...

je li misliš na kapi bijelog luka u alkoholu? za piti ili namakati?
nisam to radila...pila sam kapsule i bilo je ok...ali bez obzira sto im je kao uklonjen miris, one ga imaju...ne mogu baš na radnom mjestu toliko smrditi po luku...nije zgodno ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Mar 29, 2014 4:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
Seboreja nije zarazna za druge, ali za mene pogubna, tako mogu da se zarazim silnim polnim bolestima, infekcijama..jer je meni to dole bukvalno kao otvorena rana, kao npr kad otkines parce koze pa ostane meso ispod..e tako to meni izgleda... :x
Sto se tice trudnoce, tu nemam iskustva, a kako stvari stoje niti cu... :cry:
Pa pitaj lekara da li smes propolis u trudnoci...ja bih npr verovatno mazala propobaza gel, sta ima veze krema gel kao i svaki drugi...
A za kapi propolisa ne znam, valjda sme, ipak pitaj ti lekara pa sama odluci sta ces...
A za kapi belog luka, mislila sam da ne radis, hm, probaj kad si na godisnjem odmoru, napravi sama, ili uzmi u zdravoj hrani...e sad mnogo smrdi, ali ako ti se ukaze prilika eksperementisi...
ja sam probala i ok je, s tim da mi je gel sa propolisom bolji za nanosenje i ne oseca se...
Ma najedi se belog luka i resi se svih bakcila :lol:
Salim se malo...
Inace ja sad idem na silna ispitivanja za seboreju, valjda cu nesto iskopati, a u medjuvremenu glavu gore, treba uzivati u zivotu, Pitace me starost gde mi je bila mladost :) e to je moj novi moto...
Poz 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Maj 17, 2014 9:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 14, 2014 6:57 pm
Postovi: 4
Zdravo svima,

nova sam na forumu mada dugo već iščitavam teme ali na problem poput mog nisam naišla.

Sada sam u 9 mesecu trudnoće, imam 31 godinu, policistične janike, insulinsku rezitenciju, u 28 nedelji mi je konstatovan gestacijski dijabetes mada sam na dijeti tokom cele trudnoće, a herpes 2 imam već 6 godina, retko mi izlazi međutim sada u trudnoći sam imala više recidiva.

Jako sam zabrinuta jer moj ginekolog insistira na prirodnom porođaju do poslednjeg sekunda, pa ako bude lezija u tom trenutku onda hitan carski, ali stvar je u tome da i kad imam aktivnu infekciju meni su simptomi toliko slabi da jedva i primetim. Drugo, ja nikad nisam proveravala da li imam hsv 2 i na grliću ili je ostao samo na vulvi.

Pouzdano znam da u bolnici IgG i IgM analize ne rade pred porođaj tako da mi zaista nije jasno kako oni mogu biti sigurni da u trenutku kada krene porođaj meni ne krene i napad herpesa ili da u tom trenutku nisam zarazna? Osim toga ovde rade epiziotomiju i kad mora i kad ne mora sve i da mi ne izađe herpes tokom porođaja na šta će to da liči ako se rane od epiziotomije inficiraju herpesom?

Da li postoji način da u ovoj situaciji zahtevam i dobijem planirani carski rez? ja jedino to vidim kao bezbednu opciju za bebu. Još bih napomenula da sam imala i konizaciju grlića materica pre 8 godina, pre nego što sam dobila herpes.

jaako bih volela da neko od doktora pogleda moj post. hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Avg 11, 2014 6:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 22, 2011 3:22 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima,

Imam jedno pitanje, da li neko moze da mi odgovori koliko je dosledan test na antitela hsv 2 (elisa)? Ja sam uradio test 20 dana posle rizicnog seksualnog odnosa sa prezervativom.
Rezultati na antitela HSV 2 su:
Herpes simplex II Igm rezultat 11,3 Referentna vrednost <20 Elisa
Herpes simplex II IgG rezultat <0,3 Referentna vrednost <1,0 elisa

Da li ovo znaci da sam negativan na hsv2?

Hvala svima koji mi pomognu u citanju ovog rezultata. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Sep 23, 2014 2:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2014 2:18 pm
Postovi: 1
Da li neko zna kako mogu da kontaktiram cerku Dr Selakovica? Ili bar da saznam adresu na kojoj je ziveo doktor? Povodom te vakcine koju je on davao....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Dec 15, 2014 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 14, 2014 11:59 pm
Postovi: 1
Tek kada sam uso na internet saznao sam da imam herpeks simpleks,dve godine sam obilazio lekare,cak sam se i obrezao.Ubedio me hirurg da mi se vise ti plihovi nece pojavljivati.Bio sam kod dr Bobana u Skoplju koji leci nekim kuglicama ispod jezika i preko nekih elektricnih aparata iz Rusije koje su Rusi iskoristili od Nemaca koji su ispitivali Jevreje u logorima tacno pronadje od cega sve bolujete.Meni je naso herpes simpleks 6 i neke gliste u crevima.Nisu mi pomogle te kuglice nista,sisao sam i sisao.Covek se hvali da leci elitu u Makedonij i da to sto imam ja je najmanji problem.Bio sam u Moskvi celog leta i tamo primao ampule Imunomax.Bio sam presrecan nista nisam imao 45 dana onda mi je dosla devojka u posetu i sve po starom.Tek sam skoro procitao na stranici br 19 ovog foruma da postoji jos neka vakcina koja se moze dobiti samo u Moskvi i da je ona mnogo bolja od imunomaxa.Inace cena kutije od 3 ampula iznosi trenutno oko 10 evra pa ako neko moze da vam ih donese iz Moskve narucite ih ima ih u slobodnoj prodaji i mora se primiti 6 ampula.Na ovom forumu sam pronaso da je dobro mazati propolisom pa sam kupio u prodavnici pcelinjih proizvoda neki melem sa propolisom.To mazem svaki dan i od tada mi ne izbijaju plihovi ali bukvalno imam svakodnevni svrab.Na kraju bolje i svrab nego oni grozni plihovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Mar 17, 2015 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 17, 2015 11:41 am
Postovi: 5
Nemoj da brines previse, sve normalno, ako ti se oduzi recidiv, pij aciklovir, s' tim da ti je moj savet pri porodjaju - carski rez. Nikad ne mozes biti sigurna da li ce u trenutku porodjaja virus biti aktivan, ili ne, a ako se prenese na bebu, moze biti pogubno. Carski rez je potpuno siguran, pri tome, izbeci ces mucenje tokom porodjaja, a danas su tanki laserski rezovi, em je brzi oporavak, em ostaju jako mali oziljci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Mar 24, 2015 9:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 24, 2015 9:15 am
Postovi: 4
Nemoj da brines previse, sve normalno, ako ti se oduzi recidiv, pij aciklovir, s' tim da ti je moj savet pri porodjaju - carski rez. Nikad ne mozes biti sigurna da li ce u trenutku porodjaja virus biti aktivan, ili ne, a ako se prenese na bebu, moze biti pogubno. Carski rez je potpuno siguran, pri tome, izbeci ces mucenje tokom porodjaja, a danas su tanki laserski rezovi, em je brzi oporavak, em ostaju jako mali oziljci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Jun 15, 2015 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2015 5:51 pm
Postovi: 10
Ne znam da li ikoga vise ima ovdje, jer gdje god odem da procitam nesto o ovoj temi ili je tema zatvorena, ili nitko ne pise...jel moguce da je tako rijetko imati genitalni herpes, ili svi sute o tome...???

Evo da podijelim s vama svoju pricu, jer stvarno mislim da cu poludjeti vise...nakon nezasticenog sexualnog odnosa s osobom do koje mi je bilo stalo i kojoj sam vjerovala, dobila sam herpes!!!...ne nisam spavala s milijun muskaraca, nisam takva osoba, iskljucivo sam bila u vezama i do sada imala 4 sexualna partnera...nemam snage vise ni da pisem o ovome, a moram malo olaksati dusu...tuzna sam, usamljena, vec tri mjeseca od kada znam da to imam ne prodje ni sekunda da ne mislim o tome! Doslovno, stvarno nekad mislim da cu poludjeti..pod ogromnim sam stresom...moj zivot je izgubio smisao, ne znam vise sta da radim...ne mogu vjerovati da mi je netko ovo namjerno uradio, jer sam sigurna da je znao da to ima!!! Unistio mi je zivot, bez da trepne, da se osjeca krivim, da ga nije stid, briga, nista!!...pa kako netko moze biti takav?!?Proklinjem dan kad sam ga upoznala!! I zelim mu sve najgore u zivotu..jer ja sam i dovoljno propatila, ne samo radi ovoga, nego i puno drugih stvari, al ovo me je dotuklo!

Da stvar bude jos smjesnija, kao po belaju, decko koji mi se odavno svidja poceo mi se javljati, malo smo se dopisivali, izasli tri, cetiri puta i.....ja ne znam kako dalje, u totalnoj sam blokadi...ne mogu to da mu kazem, jednostavno ne mogu...placem po cijeli dan...izbjegavam ga, izmisljam izgovore zasto se ne mozemo vidjeti...zamislite samo kako mi je...unutra vristim! Ludim...ne zelim sebe osuditi da samujem cijeli zivot, a ne zelim nekome prenjeti, jer nisam takva osoba!!!Cak i uz upotrebu kondoma i tableta, postoji mala sansa da se prenese, oko 1,2%..al postoji..i to me ubija, ne mogu zamisliti kako bi se ponasala pri sexualnom odnosu s nekim tko nema herpes...to vise nisam ja, ovo je unistilo sve u meni...

Recite mi...kako dalje...kako s partnerom, sta da radim...imam ogroman strah da mu ne prenesem...kad sam to dobila prvi put, bilo je to uzasnih 7 dana, nakon mjesec i pol izasao je jedan pristic...i evo ovaj mjesec nije ni pristic, nego se nesto malo zacrvenilo na dva, tri mjesta, cca 1,2mm..i kad bi stisnula taj dio koze, primjetio se okrugli rub pa sam pomislila da je to to...tj. neki blagi recidiv ili viralno rasejavanje kako li se to vec zove...i to meni uopce ne izlazi na vagini, nego skroz gore...

Poanta cijele ove moje price je da meni fizicki ovo ne predstavlja nikakvu prepreku, niti me boli, niti me svrbi, ni nista, al psihicki me je ubilo...i ja ne znam kako da nastavim dalje s nekim tko nema herpes...ne znam, ne mogu...ima li kod nas ikakva stranica za upoznavanje ljudi s herpesom...? Jer, evo, kao sto vidite to se moze dogoditi i mladim, obrazovanim i uspjesnim ljudima, sve samo zato sto su bili lude "srece"da upoznaju nekoga koga nije briga za tudji zivot i srecu...ma fuj!!! Oprostite na ovako dugackom postu, ali morala sam se negdje "ispucat"!

Svaki Vas komentar mi punoooo znaci....Hvala Vam od srca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Jun 16, 2015 9:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како може бити такав? Па лепо. Зар не видиш какав је свет око тебе? Лекари намерно лажу говорећи пацијентима да имају рак како би паре трошили на прескупу терапију, а они треба да су највећи човекољупци. И то је само један пример.

Херпес имамо скоро сви само не избија свима на истом месту.

Препоручујем ти да размислиш о примени таблета и креме Ацикловир или Зовиракс. То је баш за херпес.

За дугорочно подизање имунитета против вируса, препоручујем ти домаћи препарат који се прави од белога лука и комовице. Опис имаш на мом сајту www .aca. rs у Савези, Здравље под Имунитет.

И немој више да будеш очајна. Средиће се проблем, само буди упорна.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Jun 16, 2015 5:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2015 5:51 pm
Postovi: 10
uh koliko sam se namucila da ovo procitam, nisam nikad ucila cerilicu, znam malo...pogledala sam taj recept na Vasoj stranici, al tamo pise da se ne pije ljeti?

Plus, i da mi pomogne, ja sam opet vironosa koja moze zaraziti partnera i zbog toga sam neopisivo tuzna... :( :( :( ...i nemam snage da to nekom kazem..pogotovo jer zivim u maloj sredini...osudjena sam na samocu cijeli zivot radi jednog kretena...o Boze, ima li te??? :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sre Jun 17, 2015 8:51 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хе, хе, тамо пише да га ја не пијем лети. Узгред, управо га пијем јер сам био неозбиљан последњих неколико година па ми се имунитет нарушио тако да сам и овчије богиње добио. Дакле напитак може да се пије и лети, а у мојој и твојој тренутној ситуацији треба да се пије увек.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: