Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Problem sa kratkim dahom
PostPoslato: Sre Jul 09, 2014 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 09, 2014 4:19 pm
Postovi: 1
Lijep pozdrav svima.
Imam jedan problem koji me posljednjih mjesec dana dosta muči.
Naime, nogometni sam sudac što podrazumijeva dosta treniranja. Također sam i pušač, a ono što me gotovo punih godinu i pol dana muči jest kratak dah. Nije konstantan, ali dešava se da dva, tri puta ne mogu udahniti punim plućima, a četvrti puta pak mogu iskoristiti puni kapacitet. Spirometrija je sastavni dio liječničkog pregleda koji obavljam svakih 6 mjeseci. Kapacitet mi je sasvim u redu, nešto manji po doktorovim riječima, ali i dalje normalan. Treninge koji podrazumijevaju do 10km trčanja mogu odraditi bez većih problema kao i sve ostale sportske aktivnosti kojima se bavim. Naravno uspušem se, ali sve je to normalno. Ono što me plaši novijeg je datuma. Naime, imao sam sportsku ozlijedu vezanu uz kičmu. Nakon ozlijede otišao sam kod najboljeg sportskog liječnika u RH, dr. Egića. Nekakvim tretmanima riješio je problem, ali od tada desi se da me svakih nekoliko dana zaboli nešto u leđima (većinom samo nekoliko cm od kralješka sa lijeve ili desne strane). Budući da imam kratak dah i da sam pušač jako me uznemiruje pomisao da eventualno imam nekakav rak pluća i sl., a jednostavno strah me otići na bilo kakve pretrage pluća. Inače imam samo 20 godina i osim toga nemam nikakvih simptoma. Ne kašljem, nemam stalnu bol u prsima osim gore spomenute itd..
Ta misao o teškoj bolesti toliko mi stoji u podsvjesti kako sam jednom čak imao i san u kojem se ispostavilo da stvarno imam nekakav rak pluća (ovo mogu povezati sa depresijom, anskioznošću, zamaranjem misli i sl.). Nakon sličnih razmišljanja osjećam se dosta čudno, jednostavno depresivno.

Da li mi je sve ovo u glavi ili zaista sa 20 godina u teoriji mogu imati nekakvu takvu bolest? :/
Hvala lijepa na odgovoru.
Lijep pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 62 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: