Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Čet Apr 19, 2012 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 19, 2012 4:00 pm
Postovi: 2
Moguce je da si u pravu... U svakom slucaju, nije to toliko ni bitno... Bitno je da se posavetuje sa dermatologom, pre nego sto kupi bilo kakav lek na svoju ruku... Za mene licno, ovo je jedna od poslednjih sansi da se resim problema bubujica na glavi i licu...
Cudno mi je jedino to sto se lecim vec nekih 7-8 godina, i to bezuspesno... Nadam se da ce Roacuttane napraviti dobar posao i za stalno me resiti ovih malih i bolnih napasti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Čet Apr 19, 2012 10:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
U Uputstvu pise da rokutan ne smeju da piju ljudi koji imaju problema sa jetrom,krvnim pritiskom,migrenom,vidom,dijabetisom i td. Sto znaci da ljudi mogu bez problema da ga uzimaju 3x nedeljno,i stvarno deluje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pet Apr 20, 2012 3:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
petars89 je napisao:
U Uputstvu pise da rokutan ne smeju da piju ljudi koji imaju problema sa jetrom,krvnim pritiskom,migrenom,vidom,dijabetisom i td. Sto znaci da ljudi mogu bez problema da ga uzimaju 3x nedeljno,i stvarno deluje :)


3x nedeljno?Kako mislis to da izvedes jedan dan pijes onda drugi pijes,pa ne pijes 2 dana pa opet pijes.Roakutan se ne pije sa prekidima.Pije se svakodnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 7:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2012 10:49 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima .Negde u gornjem delu teme sam procitao da niko ne govori o pozitivnim iskustvima pa sam odlucio da i to podelim . 8) Ja pijem roakutan zadnjih 3 meseca sve ide po planu i kako mi je dermatolog rekao.....jeee:].Vecina akni se skoro skroz povukla osim neke na glavi ali i one se polako suse.Ponovo bejah na pregledu i doza mi je povecana na 60mg dnevno sto i nije toliko s obzirom da imam 98-100 .Za usne koristim balzam iz apoteke ,nista specijalno. Na lice telo i glavu stavljam neko mleko za suncanje mislim da se zove pose la ros spf50 .To je to.Na licu nemam vise ni jednu aknu cak ni mitiser.Sto se tice oziljaka preporuceno mi je da 2 meseca posle zavrsetka celokupne terapije uradim TCA piling lica celog 30 posto a za neke rupice i malko vece oziljke 80 posto.Imajte na umu da TCA pilinci preko 10 posto moze da radi samo dermatolog ,a preko 40 samo hirurg.Barem je meni tako receno.Nadam se da ce sve biti ok puno pozdrava svima :P ,hrabro i uzivaj te.Nadam se da ce sve biti ok!!!pozzzzzz:]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pon Apr 23, 2012 4:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
ivan0 je napisao:
petars89 je napisao:
U Uputstvu pise da rokutan ne smeju da piju ljudi koji imaju problema sa jetrom,krvnim pritiskom,migrenom,vidom,dijabetisom i td. Sto znaci da ljudi mogu bez problema da ga uzimaju 3x nedeljno,i stvarno deluje :)


3x nedeljno?Kako mislis to da izvedes jedan dan pijes onda drugi pijes,pa ne pijes 2 dana pa opet pijes.Roakutan se ne pije sa prekidima.Pije se svakodnevno.


da ali i utice na vitalen organe! ako ga manje pijes,manje ces probelma imati,a delovace da ti se smanje akne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Čet Okt 03, 2013 11:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 11:25 pm
Postovi: 2
Ja sam ga pio godinu dana i nista mi nije pomogao evo sad imam 33god. i jos se mucim...Lice mi je sad cisto ali iza usiju imam jos...sekli su me iza oba uveta par puta, na doljnem delu ledja, izmedju nogu-preko jednog testisa.Sad mi se pogorsalo stanje ispod pupka, na preponama i ispod miski, inace na preponama i ispod miski ima oziljaka dosta velikih vise ne znam sta da radim.Lekova krema lekara raznoraznih sam poobilazio puno jedino sto kao nesto smiri je ono sto reklamiruju na tv-u profesor doktor Milojevic kao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pon Mar 31, 2014 6:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2014 6:37 am
Postovi: 1
A nece li da napravime neki problem ako se koristi uporedo s turinabolom ? Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Sre Apr 09, 2014 10:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 09, 2014 10:25 am
Postovi: 5
kod prof milojevica pregled mozete zakazati u njegovoj Poliklinici u Visegradskoj 29, 11000 Beograd. Profesor licno pregleda utorkom, sredom i cetvrtkom jer ostalim danima radi i predaje na Univerzitetu u Parizu.

Pregled kod profesora je 8.000rsd, a kontrola 4.000rsd. Najvise se dolazi 1-2 jer profesor u medjuvremenu resi vas problem. Ukupno na lecenje potrosite do 16.000rsd za 3 meseca.

Kontakti Poliklinike:
011/3065773
065/3065773
[email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Ned Maj 04, 2014 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2011 9:43 pm
Postovi: 5
Moje iskustvo je sledece,mucio sam se sa aknama 4 godine,od 16 godine do 20. sve sam zivo probao,bacio para i para.
Uzimao sam roakutan 4 meseca na svoju ruku,evo vec godinu i po nema ni jedne akne!!!!
morate se paziti i raditi kontrolu krvi i vlaziti lice i usne i cuvati se sunca....Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pon Maj 05, 2014 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2014 1:39 pm
Postovi: 2
pozdrav svima... imam 27 godina i vec 13 godina problema sa aknama, nista ne pomaze. ja bih da pijem roakutan. mozete li mi preporuciti nekog lekara kod koga mogu da odem privatno da mi prepise roakutan i kontrolise terapiju? hvala unapred :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pet Jun 06, 2014 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 06, 2014 10:55 am
Postovi: 1
nindza87 je napisao:
pozdrav svima... imam 27 godina i vec 13 godina problema sa aknama, nista ne pomaze. ja bih da pijem roakutan. mozete li mi preporuciti nekog lekara kod koga mogu da odem privatno da mi prepise roakutan i kontrolise terapiju? hvala unapred :)


Ako si iz Novog Sada prepočujem ti doktorku Milicu Subotić. Ona radi na poliklinici ponedeljkom, utorkom i sredom. Radi i privatno na klinici Dr Brana Kovačević (kontakt telefon 021 510 555). Ukoliko si iz Beograda preporučujem doktora Karadaglića, on radi samo privatno. U Balkanskoj ulici, broj telefona je 011 6683 143.
Pozdrav i srećno! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pon Sep 29, 2014 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 29, 2014 11:31 am
Postovi: 1
Ako je neko zainteresovan, meni su ostale 4 kutije roakutana koje sam voljan da prodam za nisku cenu. Ako je neko zainteresovan moze da mi se javi na email [email protected]. Inace sjajan lek, ja sam zavrsio svoju terapiju pre godinu dana, i rezultati su odlicni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pon Feb 23, 2015 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 23, 2015 11:29 pm
Postovi: 1
Ja sam pila Roakutan 9 meseci, mada mi je na pocetku receno da cu uzimati 12-14 meseci. Istina, bila sam skepticna i svasta sam cula u vezi leka, ali nakon 6 godina koriscenja kojekakvih preparata, ovo je bila poslednja opcija, pa sam s toga odlucila da pokusam.

Uz to sam uzimala Diane 35, kao i 3 meseca nakon prestanka uzimanja Roakutana, Sebamed za ciscenje lica, tecni antibiotik Zinerit i kremu Efaklar H (pantenol mast, vestacke suze i ostalo po potrebi).

Imala sam sve moguce nus pojave, od suve koze, ociju, nosa, usana, mucnina, bolova u misicima, ali je i to vremenom prestalo kada sam posle 4 meseca presla sa 40mg na 10mg dnevno. Rezultati su bili vidljivi nakon 2 meseca koriscenja, a nakon 5 meseci akne su u potpunosti nestale.

Vec par meseci ne pijem nista, cistim lice Sebamedom, u toku dana stavljam Zinerit i uvece nanosim Sona gel.
Akne se nisu vratile i cvrsto verujem u to da nece. :)

Preporucujem svima da se spase muka, ni ja sama ne verujem da mi niko ranije nije rekao za ovo od svih silnih dermatologa koje sam obisla! Dok situacija nije postala toliko strasna da su mi cvorovi (ciste) prekrile celo lice, vrat i grudi i dok nisam preko jednog momka cula za Roakutan i prof.dr Radosa Zecevica (radi u Belmedic-u i na VMA na odeljenju za kozne i polne bolesti), koji mi je otvoreno rekao da se akne koje imam ne mogu leciti "spolja" i da je ovo jedino moguce resenje.

Zao mi je sto se ovde ne mogu postaviti slike da vidite uspesnost...:/
Svima zelim puno srece u koriscenju leka, da istaraju u borbi, a sjajni rezultati su neminovni. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Sub Jan 16, 2016 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jan 16, 2016 10:32 pm
Postovi: 59
Ko dr Zorice Hajzler ne razumem ko uopšte ide, ni gore osobe ni gore doktorke. :evil: Moju je devojku umalo uništila, da devojku nisam odveo u NS kod drugog doktora na konsultacije sad ne znam šta bi bilo sa njom, verovatno bi izgubila mogućnost i da jednog dana ima dete. A sve je počelo kad je devojka dobila uput za lečenje na VMA kod nje, otišla je da zakaže i prvi termin je bio tek za 6 meseci, stojeći tako u redu i razmišljajući da li će moći doći tad zbog ispita, kaže joj jedan dečko kako ta doktorka ima privatni salon, ako joj je već hitno daće joj broj pa nek zakaže tamo. I tako ona ode kod nje. Kaže nigde naziva salona, ni na interfonu, u salonu odnosno kući tri prostorije, preprljave i zagušljive od dima, dr bez odela čim ju je videla rekla joj je kako joj je lice baš buknulo i da ona tu ne može ništa pomoći sem da joj prepiše Roacuttan, 6 meseci da ga pije bez prestanka, ukupno da popije nekih 8 000 mg, pa kad joj se sredi lice, a kao hoće sigurno i zauvek, da joj dođe na koji piling. Dobila je potom papir sa dijagnozom acne vulgaris i rečima "Ovaj pregled vas košta 4500 din." Zgrožen sam sad uopšte kad razmislim kroz šta je moja devojka prošla za dva meseca te terapije, ja nažalost tad nisam bio u Bg i nisam bio upućen u dešavanje, ali kad sam došao i video je usledio je šok za mene, lice prepuno cističnih akni, bukvalno jedna na drugu, koža na rukama i telu bela i suva, ispucala do krvi, ona malaksala, sa barem 8kg manje, i sa ciklusom koji je kasnio tri sedmice. Zgrožem sam i što i jedna takva poznata doktorka i dan danas drži u svojoj kući salon i kao leči pacijente sa paprenim cenama usluga. I ovom prilikom govorim svima devojkama, najiskrenije, da ni u ludilu ne idu kod ove doktorke i doktora kao što je ona. Ne idite, ne pristajte na ovakvo lečenje Roacuttanom jer je izuzetno opasno i može vam samo naškoditi, uništiti još više i kožu ali i organizam. :x I ne opterećujte se mnogo aknama i bubuljicama, kad se srede hormoni i one će prestati iskakati, u najgorem slučaju kad se verite kao moja devojka, tj. od jutros verenica. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roakutan - iskustva!!!
PostPoslato: Pon Feb 15, 2016 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 15, 2016 4:16 pm
Postovi: 14
ja sam pre dva dana poceo sa roakutanom, dijagnoza mi je folliculitis corporis, pityrosporum folliculitis, acne conglobata ..

lice mi je cisto, promene imam pre svega po ledjima, ramenima i rukama, nije nista strasno ali promene ostavljaju fleke,a one drugo traju itd .. -.-

posle 9-10 beskorisnih dermatologa koji nisu ni znali sta mi je, cuo sam za profesora Karadaglica koji je izuzetan strucnjak i koji mi je dao ispravnu dijagnozu i terapiju za 10 sekundi prelgeda koze, nakon 3 godine mucenja sa laicima -.-, zaista vrhunski strucnjak, nije ni cudo sto ljudi iz regiona dolaze u bg zbog njega !

U svakom slucaju profesor Karadaglic mi je pre ove terapije prepisao Itrakanazol 1*2 14 dana i ketokonazol 2% sampon 6minuta, 6 dana .. sto mi je ocistilo pityrosporum folliculitis, a zatim mi je prepisao roakutan 40mg prvi mesec, analize krvi i enzima jetre pa ce vrv povecati dozu ..

na prvim analizma, pre nego sto sam poceo terapiju, enzimi su mi bili blago poevani ALT 42,1/41, AST 43,4/40 za sta je profesor rekao da je normalno nakon oralnih antimikotika i da je zanemarljivo .. krvna slika je uredna

takodje mi je rekao da nanosim pantenol krem/gel na telo dva puta dnevno i pantonol mast na usta 20 i vise puta na usne i da ne koristim nista od spoljnih preparata i da izbegavam vruca i cesta tusiranja ..

po njegovom iskustvu kako mi je rekao, uobicanje nus pojave su suva koza, uzne i sluzokoza nosa, krvaranje iz nosa, blago opadanje kose(prolazno) i bolovi u zglobovima i misicima(3-4 slucaja je sreo koja su imala ovo zadnje) ..

takodje ako nekoga zanima, posto rekreativno treniram, rekao mi je da mogu da uzimam kreatin uz lek, da nemaju veze jedno sa drugim i da treniram , jedem normalno ..

ono sto je naveo kao kljucno i kao cestu gresku koju ostali doktori cine je to da ne daju dovoljnu dozu pa se stanje vrati, kako je rekao u 95% akne i svi ostali folikularni poremecaji se trajno izlece ako osoba uzme dovoljnu akumulativnu dozu od 120mg po kg tezine, to izmeni reakciju koze na dva najcesca mikroorganizma koja izaizvaju akne, a koji inace zive na kozi normalno :propionibacterium acnes bakterija i gljivica pityrosporum ovale tako da koza ne stvara inflamaciju na njihovo prisustivo i lojne zlezde trajno luce do 80% manje, tako da im to oduzme hranu i time njhov broj nikada ne postane problem ..

ovo nije od reci do reci, koliko se secam tako mi je objasnio trajni efekat leka ako se pravilno dozira, izvainjavam se ako sam nesto pogresno zapamtio .. :D

ne znam da li mi je to na psihickoj bazi ili ne ali ja imam osecaj da posle par dana proemene se vec suse i ispadaju, a koza se manje masti, posebno ujutru kad se ustanem .. :D

postoje dve teme o roakutanu, ne znam koja je aktivnija pa postujem isto na obe haha


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 482 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 52 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: