Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Maj 30, 2013 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 27, 2006 2:57 am
Postovi: 3
Hvala Diadra na savetu.Ne znam koliko puta ste isli kod dermatologa,ja sam "milion"
puta i nista.Isao sam kod nekoliko privatnih po Beogradu i Smederevu. Prekljuce doktor pet minuta cuti,tri,cetri puta brise i pise neku drugu terapiju.Na kraju mi je dao Metronidazol i da odradim neke silne analize(KKS,biohemizma,C3,C4,enzima jetre,urina i ANA),da li neko zna sta je to i da li je neko radio te analize?Ne znam da li da odustanem od doktora,ako mi nisu pomogli desetak puta ne verujem da ce jedanesti.Znam nekoliko osoba koje imaju rosaceu,medjutim kada krene ucestala upala idu kod doktora,doktor im da neki antibiotik(lek),posle nekoliko dana se povuce i mirne su nekoliko meseci,cak i godinu.Nikada mi niko nije prepisao ni jedan lek,da li je neko pio neke lekove,masti ocigledno ne pomazu?Od 7,8 doktora kod kojih sam bio skoro svi su pricali drugu pricu,svi su bukvalno imali razlicite dijagnoze,kako posle toga verovati da ce mi oni pomoci.Mislim da ljudi sa rosaceom imaju neki problem u stomaku,nesto postoji,da li je bakterija neka ili slicno tome,stanje lica je samo posledica tog poremecaja u stomaku-moje misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Maj 31, 2013 9:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Kod mene se menja iz sekunda u sekundu. Bukvalno mi se desavalo da krenem negde sa cistim licem i kada stignem na destinaciju cujem: Sta ti se pobogu desilo sa licem!. To me uzasava, meni bukvalno za desetak minuta izbije i crvenilo i bubuljice koje su ispunjene nekom providnom tecnoscu. Ludim jer nikada ne znam da li cu za koji sat da budem unakazena!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Avg 10, 2013 8:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Pozdrav svima!

Nije me bilo bas dugo :) Tokom prethodnih 7,8 meseci sam uspela da napravim veliki pomak u lecenju, pa sam resila da to podelim sa vama.

Naime posle svih alternativnih varijanti lecenja, promene ishrane i ostalog, situacija se nije menjala, pa sam pocetkom 2013. resila da probam sa lecenjem na VMA, po preporuci devojke koja je imala tezak oblik Rosacee (veliko i intenzivno crvenilo, praceno velikim aknama na licu, ali i po ledjima i dekolteu).

Zakazala sam pregled kod dr Zorice Peric Hajzler i situacija se iz meseca u mesec popravljala...Sada je bar 80% bolje. Nema vise crvenila, prosirenih kapilara gotovo da uopste vise nema, crvenilo ociju tj. kapaka i njihova osetljivost je nestala posle 2 meseca i od marta se nije vise pojavilo..

Sto se terapije tiice ono sto je meni drasticno pomoglo je krem Rosamet.
Prvo sam morala da smirim kozu i nahranim je, jer je bila isusena i unistena od svih prethodnih terapija, a najvise nakon 13 god mazanja kortikosteroida...

Za negu sam dobila Eucerin Q 10 kremu, a tokom letnjih dana preporucuje se Roc dnevna hidrantna krema (prilagodjena godinama, prave je za kozu od 20/30/40 god itd.) Za zastitu od sunca Anthelios krem, faktor 50.

Dakle situacija je sledeca: bubuljice su i dalje tu..ali ne 20-30 i vise, kao nekada, nego njih nekoliko samo. Sitne su i ne toliko upadljive kao pre, i javljaju se najcesce u karakteristicnim periodima u mesecu, kada je koza kod zena osetljivija i to samo oko usana i malo po bradi ili celu..Obrazi su skoro potpuno cisti. Sve u svemu nije savrseno, ali kao sto rekoh na pocetku, bar je 80% bolje..

Pocela sam da jedem i to u ogromnim kolicinama ;) ono sto mi je nekada bilo problem..npr. paradajz, krompir, hleb i ponekad neki slatkis...mada definitivno cu opet izbaciti slatkise i drasticno smanjiti hleb , jer bih rekla da se nakon konzumiranja pojave te male bubuljice :(

Eto, ako neko zeli da promeni nacin lecenja i lekara, meni je pomenuta doktorka jako pomogla i konacno sam malo odahnula.

Veliki pozdrav za sve i srecno u pronalazenju najbolje terapije! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Avg 10, 2013 9:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 4:43 pm
Postovi: 23
Da se i ja javim :) Od moje Rozacee ni traga ni glasa vec 5 meseci ( da ne malerisem ) Lice mi je kao da se nikada nista nije desavalo sa njim! Dok sam radila terapiju u trajanju od 2 meseca imala sam izbijanja povremeno. Onda mi se jednostavno smucilo sve i prekinula sam sa koriscenjem bilo kakvih preparata.Godinama (od 2009 ) sam se borila sa tim i mazala sve i svasta! Da li zbog toga sto sam prestala da se traumiram i buljim u svoje lice ili je sve to samo od sebe nestalo, ne znam... Evo, u ovom trenutku cak pijem vino i nista mi nije! Svima od srca zelim da vam se desi ono sto i meni! Iskreno mislim da ima uticaja sto sam prestala da se nerviram oko svega toga i da toliko obracam paznju na to. Ishranu nisam menjala, samo sam sve kreme, losione i ostale gluposti bacila u kantu. Lice krenula da umivam vodom, posle nedelju dana sapunom koji u sebi ne sadrzi sapun i najobicnija krema koja odgovara mom tipu koze i to je to! Pozdrav svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Avg 10, 2013 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Diadra je napisao:
Da se i ja javim :) Od moje Rozacee ni traga ni glasa vec 5 meseci ( da ne malerisem ) Lice mi je kao da se nikada nista nije desavalo sa njim! Dok sam radila terapiju u trajanju od 2 meseca imala sam izbijanja povremeno. Onda mi se jednostavno smucilo sve i prekinula sam sa koriscenjem bilo kakvih preparata.Godinama (od 2009 ) sam se borila sa tim i mazala sve i svasta! Da li zbog toga sto sam prestala da se traumiram i buljim u svoje lice ili je sve to samo od sebe nestalo, ne znam... Evo, u ovom trenutku cak pijem vino i nista mi nije! Svima od srca zelim da vam se desi ono sto i meni! Iskreno mislim da ima uticaja sto sam prestala da se nerviram oko svega toga i da toliko obracam paznju na to. Ishranu nisam menjala, samo sam sve kreme, losione i ostale gluposti bacila u kantu. Lice krenula da umivam vodom, posle nedelju dana sapunom koji u sebi ne sadrzi sapun i najobicnija krema koja odgovara mom tipu koze i to je to! Pozdrav svima!


Divno! Uzivaj i srecno i nadalje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 6:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...........hallo dragi moju evo me .....Crvena76 ..... ziva sam....................... dugo me nije bilo............ izlijecila sam ovu napast rosaceu......pa sam zaboravila za vas.......tu sam pa pitajte sta god zelite ...............Fole13 .... da li si jos tu da ti odgovirm na jedno pitanje dr.Suljagic ne radi tretmane lasrom (rade djevojke) ....on je meni radio samo kapilare laserom, sve tretmane koje sam radila - radila sam u Tuzli i jedan u Sarajevu ........... jesi li zadovoljan javi se.......lijepi pozdrav svima vama


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
rigoleto je napisao:
...........hallo dragi moju evo me .....Crvena76 ..... ziva sam....................... dugo me nije bilo............ izlijecila sam ovu napast rosaceu......pa sam zaboravila za vas.......tu sam pa pitajte sta god zelite ...............Fole13 .... da li si jos tu da ti odgovirm na jedno pitanje dr.Suljagic ne radi tretmane lasrom (rade djevojke) ....on je meni radio samo kapilare laserom, sve tretmane koje sam radila - radila sam u Tuzli i jedan u Sarajevu ........... jesi li zadovoljan javi se.......lijepi pozdrav svima vama


Pozdrav Rigoleto!

Mozes li nekako da izdvojis, objasnis, sta je bilo presudno u (iz)lecenju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 6:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
...........hallo dragi moju evo me .....Crvena76 ..... ziva sam....................... dugo me nije bilo............ izlijecila sam ovu napast rosaceu......pa sam zaboravila za vas.......tu sam pa pitajte sta god zelite ...............Fole13 .... da li si jos tu da ti odgovirm na jedno pitanje dr.Suljagic ne radi tretmane lasrom (rade djevojke) ....on je meni radio samo kapilare laserom, sve tretmane koje sam radila - radila sam u Tuzli i jedan u Sarajevu ........... jesi li zadovoljan javi se.......lijepi pozdrav svima vama



Ej pozz, ja sam radio u Sarajevu ali nekim Yag laserom i nema pomaka skoro nikako, kod mene nije koristen Ipl uopste. A kako si se ti izlijecila? Jer koliko je meni poznato kod tebe je bilo slicno kao kod mene. Evo kako to sad izgleda kad mi se stanje pogorsa, a moze biti jos mnogo jace crveno, ako je previse hladno ili toplo.


Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 8:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
..Freedah.......Fole 13...... tretman laserom IPL genesis radila sam 8 puta , suzbijanje crvenila, nakon drugog tretmana primjetila sam poboljsanje , sad uradim jednom godisnje, u prethodnom postu napisala sam ti da radim u Tuzli i jednom sam uradila u Sarajevu, vidjela sam tvoju sliku i kod mene je bilo tako cak sam imala i male crvene papule, trenutno pijem Omega3 kapsule, kremu za lice koristim od Eucerin sa 5% Urea za suvu kozu, iz ishrane sam izbacila bijelo brasno, masnu hranu, slatkise , kavu (ponekad popijem) cigare i alkohol i ne koristim........ koristila sam (i dalje koristim puno vitamina C) ...... jedem brusnicu ona ima puno vitamina C , a dobra je i za zeludac ko ima helikobakta, Fole 13..... da li si radio test na helikobakta ........koristim med u ishrani ali pravi prirodni med ....... pijem caj rooibos o njemu mozete procitati na int. njegovu ljekovitost....... jos moram da vam naglasim da organizam morate da ocistite iznutra jetru i krv...... pila sam caj od koprive i od nevena( normalno ne zajedno) pijte prvo jedan oko 40 dna pa napravite pauzu pa mozete drugi...... nemojte ni slucajno dva caja razlictia piti u jednom danu.......... pozzzzz javite se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sub Avg 24, 2013 9:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 3:02 pm
Postovi: 48
rigoleto je napisao:
..Freedah.......Fole 13...... tretman laserom IPL genesis radila sam 8 puta , suzbijanje crvenila, nakon drugog tretmana primjetila sam poboljsanje , sad uradim jednom godisnje, u prethodnom postu napisala sam ti da radim u Tuzli i jednom sam uradila u Sarajevu, vidjela sam tvoju sliku i kod mene je bilo tako cak sam imala i male crvene papule, trenutno pijem Omega3 kapsule, kremu za lice koristim od Eucerin sa 5% Urea za suvu kozu, iz ishrane sam izbacila bijelo brasno, masnu hranu, slatkise , kavu (ponekad popijem) cigare i alkohol i ne koristim........ koristila sam (i dalje koristim puno vitamina C) ...... jedem brusnicu ona ima puno vitamina C , a dobra je i za zeludac ko ima helikobakta, Fole 13..... da li si radio test na helikobakta ........koristim med u ishrani ali pravi prirodni med ....... pijem caj rooibos o njemu mozete procitati na int. njegovu ljekovitost....... jos moram da vam naglasim da organizam morate da ocistite iznutra jetru i krv...... pila sam caj od koprive i od nevena( normalno ne zajedno) pijte prvo jedan oko 40 dna pa napravite pauzu pa mozete drugi...... nemojte ni slucajno dva caja razlictia piti u jednom danu.......... pozzzzz javite se



Ne znam ali meni ovi laseri ne pomazu bas. Sad imam u planu od prvog septembra da krenem na 80/10/10 dijetu koja ce trajati 2 mjeseca. To je u principu veganska dijeta 80% voce 10% povrce i 10% sjemenke i kostunjave namirnice tipa badem. Jeste ekstremno ali smatram da ce dati rezultate jer ce se organizam ocistiti od stetnih toksina. KO zna mozda dozivotno postanem vegan :roll: .

@rigoleto koliko tacno si imala laser genesis, a koliko IPL tretmana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Okt 02, 2013 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 02, 2013 4:57 pm
Postovi: 1
Postovanje dobri ljudi, govorim u ime jedne starije gospodje kojoj je dijagnostifikovana rozacea pre nekoliko godina. Prvi dermatolog joj je za terapiju prepisao kolpocin gel koji sadrzi 1% metronidazola. Nije joj se popravilo stanje. Drugi dermatolog joj je prepisao rozamet kremu. Ni to joj nije drasticno poboljsalo stanje, da bi na kraju dobila kod treceg dermatologa orvazil tablete koju su opet na bazi metronidazola. Molim nekog, ukoliko je uspeo da sanira svoje stanje a nije imao uspeha sa ovim terapijama da mi kaze sta bi bilo najbolje da pokusa. Hvala Vam svima unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Maj 28, 2014 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 28, 2014 3:40 pm
Postovi: 2
Evo mene konacno.Zelim da pomognem svim ljudima koji imaju ovo cudo,ko nema i ne prestavlja sta od zivota moze da napravi,verovali ili ne,ja sam dobio rosaceu u 18 godina,muskarac sam,imam neverovatno cisto lice,ceo zivot sam trenirao,bavio se sportom...Na polugodju cetvrte godine srednje skole pocinje pakao,lice pocinje stalno da mi jako crveni,da imam jake upale,lice mi se naduje kao da sam ga izgoreo.Zamislite kako je nekome u tim godina,svi mi u pocetku govore da kao to nije nista,ja sam to umislio,kao nije moguce da pece koza obraza,pa nije moguce onima koji nikada nisu ni culi za tako nesto.Krece moja haranga od zivota,lice gori,koza suva,zateze stalno.Lice dobije zarko crvenu boju u roku od pet minuta,brijanje,sunce,toplota,neprijatnost-sve ovo izaziva jos dodatno,svi se pitaju sta mi je sa kozom,prestajem da treniram,povlacim se u sebe,gubim devojku koju sam voleo od malih nogu.Sve sam zivo pokusao,isao kod milion dermatologa,milion razlicitih prica i dijagnoza,sta god namazem na lice-lice se neverovatno pogorsa,kozne pore se zapuse i tada je bas bolno.Potrosili smo para i para na lecenje,mnogi prevaranti obicni od doktora su to zloupotrebljavali...Menjao sam ishranu,kupovao vodu,radio sve zive analize krvi,cistio zeludac,ma bukvalno sve,milion krema mi je prepisano,lekova i sve gore i gore.Brijanje i toplota je nesto najteze,toliko je to bolno da je to neverovatno.Prodje tako skoro dve ipo godine,pakao od zivota,jednoga dana odlucim da sve to batalim,bacim kreme,krenem na sunce(umereno),brijam se svaki dan bez pene,treniram,trcim,mozda je smesno ali ovo je prvo sto je urodilo plodom.Ova bolest je u velikoj meri psiholoska,naravno jeste mnogo tesko,pogotovo u ovim godinama,ali braco moja morate nekako da prestanete da razmisljate o ovom cudu,manje se opterecujte,jeste tesko,ali jedino to pomaze.Ova rosacea je kao zivo blato,sto se vise vodas po doktorima sve je gore,barem kod mene.Ne gledajte slike na internetu,ne padajte na neke doktore prevarante.Sada, posle 3 godine od pocetka ovog cuda,moje lice je ponekad crvenkasto,uglavnom ne,gotovo mi se nikada ne desava kao nekada da mi lice izgleda kao da je progorelo,treniram,brijam se na suvo i odmah lezem,lice se blago zacrveni nekada,ali se brzo povuce.Nikada ne ulazim u tople prostorije,trudim se da ne menjam temperature(iz toplog u hladno i suprotno),ostalo sve normalno.Znaci saborci moji,manje se brinite,ne sekirajte se,veliki deo je psiha,pravilno disite i pokusajte da se manje nervirate,ja sam sve kreme batalio,cak i onu za sunce(da dobijem malo boju),po suncu nosite naocare za sunce,pored ociju one stite i jagodice obraza koje su najosetljivije,i samo se opustite.Ovo pisem u nadi da cu nekome pomoci,pogotovo nekome ko je mojih godina,da ne dozivi ovo sto sam ja doziveo,da se opusti,jedan je zivot.To zapravo i nije bolest,to je kao neko stanje koze,pokusajte tako da shvatite,kao sto recimo neko ima bubulhice,i najvaznije je da ne slusate raznorazne doktore (pogotovo)privatne,ne mogu vam oni prepisati nesto sto ce vam pomoci a da vi ne prestanete da razmisljate o tome,vecina njih vam samo izvlaci novac.Krenite sa nekom rekreacijom,nadjite partnera,opustite se.Cao prijatelji moji - :) MALISAN


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Jun 05, 2014 12:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 05, 2014 12:33 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima, i ja imam problem sa crvenilom na licu :oops: :oops: , ali nije u pitanju rosacea, nego je to kako kažu doktori konstituciono crvenilo. Interesuje me da li je neko koristio laser u pokušaju da se reši crvenila, da li je uspeo u tome ili ne, i da li vredi ovo pokušavati? Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Jun 05, 2014 6:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
ja sam koristila laser i zadovoljna sam, ali dobro pazi kod koga radis ne znaju svi raditi laserom....... lijepi pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 30 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: