Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Lekari u Britaniji
PostPoslato: Pon Maj 12, 2014 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
Zavrsila sam fakultet, polozila drzavni... i pretpostavljate... posla nema... Nude mi volontiranje kao opciju, ali nakon iskustava drugih koje sam cula ne pada mi na pamet ni dana da volontiram a kamoli po godinu-dve...
Sobzirom da engleski govorim perfektno, odlucila sam da odem u Britaniju, medjutim, nigde ne mogu da nadjem da li je potrebna nostrifikacija, sta od dokumentacije treba i na kraju koliko je to dugotrajan proces...
Ako neko mozda zna ove odgovore, bila bih zahvalna da mi napise...
Hvala :)

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lekari u Britaniji
PostPoslato: Uto Maj 13, 2014 5:31 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Na zalost, to je jako komplikovano.
Tacnije, UK je jedna od najkomplikovanijih zemalja nama da odemo tamo raditi kao lekari, na svetu.
U principu, gotovo da ne postoji mehanizam da tamo "nostrifikujemo diplomu" - tacnije, oni nam diplomu "priznaju", ali ne postoji mehanizam da sa njom dobijemo licencu :)
UK ne oskudeva u lekarima. Imaju ubedljivo najbolje plate u citavoj Evropi - startna plata je 3-5 puta veca no u Nemackoj, uslovi rada su daleko bolji.
Ne postoji nacin da preko posla, odnosno zaposlenja, dodjes do dozvole stalnog boravka - ogranicenje je, po novom zakonu, dve godine, a bez nje ne mozes do licence. Takodje jedan od uslova za licencu, ako si zavrsila fax van UK, je radno iskustvo u zemljama sa slicnim obrazovnim sistemom (USA, Australija, Kanada, Indija...) i tek tada mozes uci u postupak licenciranja...
Dakle krajnje jednostavo - niko ti ne trazi da nostrifikujes diplomu, ali - moras imati dozvolu stalnog boravka (ne ide preko zaposlenja ili profesionalnog angazmana) i moras imati radno iskustvo u nekoj od zemalja u kojim je inace veoma komplikovano nostrifikovati nasu diplomu :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lekari u Britaniji
PostPoslato: Uto Maj 13, 2014 5:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 20, 2009 1:48 am
Postovi: 201
Izvini, ali nesto sam zaboravio - gotovo isto vazi za Australiju i Kanadu, s tim sto je nesto jednostavnije doci do boravisnih dozvola u tim zemljama (jednostavnije, ali ne i bas prosto) - u Australiji ne postoji mehanizam za ulazak u licenciranje bez dozvole stalnog boravka ili drzavljanstva, a i tada je tesko do posla u vecim gradovima, jer savezna administracija odlucuje o rasporedu i zaposljavanju linostranih lekara, dok sto se tice Kanade postoji kvaka da se do posla dodje preko sistema USMLE licenciralja, koji je, koliko god bio komplikovan, najtransparentniji i najotvoreniji u svim zemljama anglosaksonske medicine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Lekari u Britaniji
PostPoslato: Uto Maj 13, 2014 1:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 17, 2009 10:45 pm
Postovi: 49
sasasa, hvala na odgovorima. Znaci, otprilike je nemoguce... :/

_________________
Glasanje za specijalizaciju: http://doktormedicine.weebly.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: