Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 9:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Avg 23, 2008 7:25 pm
Postovi: 70
[color=#000080]Koristim 5% minoksidil napravljen u Apotekarskoj ustanovi Beograd i završava mi posao. Doduše, imam kratku kosu pa aplikacija sprejom je olakšana nego kada neko ima dužu kosu. Koristim minoksidil već par godina, uz povremene pauze, i za sada mi sve to sasvim dobro ide.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 9:54 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
2000 din x 12 = 24.000 din (1god) = 200e x 4 = 800e = transplantacija kose

vise se isplati i 10x su bolji rezultati


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2010 10:54 pm
Postovi: 18
petsrdjan je napisao:
Dal ce meni neko da odgovori ? Ima li neko br. neke apoteke gde moze da se kupi Minoksidil tj da se naruci ?



imas jaci minoksidil da kupis kod studentskog parka, ako si iz bg ima od 7% i 15% sa vit b, cinkom, kofeinom ali ja bih otisao prvo kod lekara da ti kaze sta da radis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 13, 2010 10:54 pm
Postovi: 18
nikola2604 je napisao:
Imam 20 godina i pre 8 meseci prometio sam da mi se kosa proredila(malo na temenu i malo mi se pojavili zalisci)...koristio sam pilovid sprej od 2% i primetio sam poboljsanje ali sam prestao sa koriscenjem i ponovo mi se razredila kosa...isao sam na privatnu kliniku i dobio sam neke ampule ali cinilo mi se da nema efekta i da je jos gore....otisao sam kod dermatologa o dao mi je minoxidil 5% i rekao da je to moze da pomogne....inace sam koristio razne stvari za kosu(gel,vosak,sprej,penu)...a on mi je reko da to nema veze sa ovim...da je to zbog gena najcesce...i da treba da se koristi duze minoxidil....ja sad ne znam sta da radim....a da ne bude jos gore...da li da pocnem sa koriscenjem minoxidila od 5% ili ne???? I primetio sam da je kosa pocela da mi se masti...sta da uzmem od sampona za to???moze li neka pomoc ili savet? Hvala


mozes probati lasersku kapu, to ima i kod nas da se kupi i na ebayu 6 meseci tretman


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Maj 07, 2014 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2014 9:11 pm
Postovi: 8
Da li kada uvece nanesem minoxidil i sacekam jedno sat vremena, pa onda legnem da spavam, moze ipak u toku noci doci do kontakta izmedju leka i lica putem jastuka i da li to moze izazvati neke nezeljene posledice?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Maj 07, 2014 9:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2012 4:49 pm
Postovi: 87
Mionoxidil sto se tice posledica moze da izazove rast nezeljenih dlacica na nekim neobraslim povrsinama ili da psopesi njihov rast,zato vodi racuna ako koristis da ti ne slizi po celu i sastrane,i ne dodiruj lice,naravno ovo je i jedna od kontraindikacija ovog leka,sacekaj nemoras odmah u krevet,nije striktno pre samog spavanja :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Maj 07, 2014 9:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2014 9:11 pm
Postovi: 8
Ali je bezbedno spavati nakon njegovog koriscenja (kada prodje par sati) u svakom slucaju?
Ili da umotam glavu u peskirce? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 11:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2012 4:49 pm
Postovi: 87
Da:D meni lekar rece dva puta dnevno ujutru ili uvece,ujutro kad ustanes,uvece stavis u neko vreme,presedis na na internetu gde vec i na spawanjac:DDoktor mi nije pominjao peskire i nocne more,ako bas hoces mozes da ga stavis nece da ti ublazi dejstvo leka :) Vise ga ne koristim pa sta je tu je,natezem se sa ovim sto imam pa dokle moze,hteo ne hteo i ja cu jednom morati da se ponosim sa svojom celom :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2014 9:11 pm
Postovi: 8
Super :D Hvala na odgovoru.
Ja sam dugo razmisljao da li da poslusam doktora i koristim ovaj lek, buduci da nemam celava mesta na glavi, iako mi je konstatovana androgena alopecija, ali ipak na kraju sam resio da ga mackam na cubu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 5:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2012 4:49 pm
Postovi: 87
Ako nemas celavih mesta ili nekog piojacanog opadanje kose,nemas potrebe za time,u svakom slucaju sve je to stvar izbora :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Nov 28, 2014 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 28, 2014 6:06 pm
Postovi: 1
Zdravooo, nadam se da ce se naci neko ko ce mi odgovoriti :cry:
otisla sam kod dermatologa povodom proredjene kose iznad cela, i kosa mi je i istanjena, a nekad mi je bila mnooogo gusta, i to je pocelo od prosle godine. Cak sam prestala i da se farbam.Dijagnoza: Alopecia androgenes SAHA syndrom in obs L64
(Seboreja Akne Hirsutismus Alopecija)
Terapija minoxidil 2%, dok mi ne stignu rezultati svih mogucih hormona od endokrinologa, posto sam i tamo bila.
E sad, ja ne bih uopste koristila minoxidil dok mi ne stignu rezultati hormona, otkud znam, mozda i gresim. Imam strumu (uvecana stitna zlezda,ali sa normalnom funkcijom hormona), nemam policisticne jajnike,ali imam pojacanu maljavost, izuzev na kosi :roll: . Sta ciniti? Pozdrav
E da, na PULL testu sam imala tri opale dlake, sto je malo i dobro :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Dec 13, 2014 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 13, 2014 12:33 am
Postovi: 1
Pozdrav svima,

ja imam 23 godine i kosa mi jako ubrzano opada. U jednom od naleta inspiracije sam kupio ovaj proizvod i koristim ga vec par dana:

http://www.anagenresearch.com/#!foligain-p5/cwdt

Naravno da mi se jos uvek nista ne desava, nego sam hteo da pitam koji mogu biti nezeljeni efekti? Na pakovanju pise vrtoglavica, onesvescivanje i problemi sa srcem.

Ja trenutno malo osecam pospanost posle nanosenja (zbog snizavanja krvnog pritiska - to sam kod vas procitao), ali me zanima koliko je to opasno?

Mehanizam rada ovog preparata je da siri krvne sudove po glavi i omogucava bolje hranjenje dlake, jel da? Zato sto sam citao za razne preparate koji unistavaju DHT i mogu izazvati gubitak erekcije (koju ne bih menjao za kosu). Moze li ovde pad krvnog pritiska da izazove slicne probleme?

Unapred hvala i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sre Feb 18, 2015 2:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2015 2:01 pm
Postovi: 1
Pozdrav imam problem sa proredjenom kosom vec duze vreme,bila sam kod dermatologa rekao mi je sa koristim minoxidil od 5% korisila sam mesec dana i pojavile su mi se dlake na licu pa me zanima ukoliko prestanem da koristim minoxidil dali ce one nestati i posle kojeg vremena ako ne sta da radim? :cry: Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Jun 25, 2016 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2012 5:05 pm
Postovi: 13
Moze li jedna molba. Da vi koji ste koristili preparat ukoliko je moguce postavite par fotografija pre koriscenja i nakon koriscenja.

U poslednjih par meseci mi se kosa na temenu dosta prordila dok je sa strane gusta kao i uvek sto je bila. Hocu da probam taj Minoksidil pa da znam sta da ocekujem.

Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Jul 14, 2016 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Slika imas i koliko hoces na internetu, sa obzirom da je to jedini preparat koji ti stvarno moze pomoci ne znam sta cekas. Ja ga koristim uspesno vec 10 godina. Naravno imaj na umu da ako pocnes da ga koristis da ti je to onda nova obaveza dokle god ima svrhe koristiti. Posle prestanka posle recimo godinu dana izgubices jako puno kose koja ti se zahvaljujci preparatu odrzala i koja je ojacala.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: