Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2012 9:50 pm
Postovi: 6
Ovako, pre svega morate da zakazete pregled na Banjici, za koji se ne ceka puno. Sve zavisi da li hocete kod nekog konkretnog lekara (mozda je na odmoru) ili vam je svejedno. Za to cete cekati mozda nedelju a mozda i malo jace. Nakon pregleda, lekar ce konstatovati da li vam je potrebna operacija ili ne. Ukoliko jeste, u zavisnosti od stanja, dodelice vam odredjeni broj bodova, cini mi se da 62 maksimalno, nakon cega ste zvanicno na listi. Meni je receno da se ceka 6 do 7 meseci ali sam cekao malo duze (godinu dana), sto je, moze se reci, normalno. Lista ima na internetu (RFZO), ali ona nije merodavna. Najtacnije informacije cete dobiti pozivom na odredjeni broj u odredjeno vreme (cini mi se izmedju 12 i 14 casova). To je to sto se tice tehnickih stvari, dakle cekanje zaista ne verujem da moze biti duze od godinu dana. Ako kojim slucajem odbijete, odnosno ne pojavite se na poziv koji vam bude upucen, skidaju vas sa liste.
A sto se tice toga da li treba ici na operaciju ili ne, ja sam za to da treba (naravno ako su takve okolnosti da vam je zivot znatno otezan zbog toga). Ne treba trpeti bolove i ne treba cekati. Operacija nije strasna, prvih par dana da se pregura i osecacete se bolje. Na Banjici to zaista dobro rade i u najvecem broju slucajeva operacije prolaze bez komplikacija.

Srecni praznici i svako dobro


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Jan 04, 2014 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 11:40 am
Postovi: 30
Lokacija: Bg
chef je napisao:
Ovako, pre svega morate da zakazete pregled na Banjici, za koji se ne ceka puno. Sve zavisi da li hocete kod nekog konkretnog lekara (mozda je na odmoru) ili vam je svejedno. Za to cete cekati mozda nedelju a mozda i malo jace. Nakon pregleda, lekar ce konstatovati da li vam je potrebna operacija ili ne. Ukoliko jeste, u zavisnosti od stanja, dodelice vam odredjeni broj bodova, cini mi se da 62 maksimalno, nakon cega ste zvanicno na listi. Meni je receno da se ceka 6 do 7 meseci ali sam cekao malo duze (godinu dana), sto je, moze se reci, normalno. Lista ima na internetu (RFZO), ali ona nije merodavna. Najtacnije informacije cete dobiti pozivom na odredjeni broj u odredjeno vreme (cini mi se izmedju 12 i 14 casova). To je to sto se tice tehnickih stvari, dakle cekanje zaista ne verujem da moze biti duze od godinu dana. Ako kojim slucajem odbijete, odnosno ne pojavite se na poziv koji vam bude upucen, skidaju vas sa liste.
A sto se tice toga da li treba ici na operaciju ili ne, ja sam za to da treba (naravno ako su takve okolnosti da vam je zivot znatno otezan zbog toga). Ne treba trpeti bolove i ne treba cekati. Operacija nije strasna, prvih par dana da se pregura i osecacete se bolje. Na Banjici to zaista dobro rade i u najvecem broju slucajeva operacije prolaze bez komplikacija.

Srecni praznici i svako dobro

Prvo,hvala na iscrpnom odgovoru. Mislila sam da se čeka po 3-4 godine. Bila sam na kontroli 2010. ali sam posle odustala od prijavljivanja verujući da baš ne moram odmah. Brine me operativnost I pokretljivost posle operacije,naročito da li ću moći da duže šetam (što odavno već na mogu) bez bolova,da li ću moći ad vozim bicikl, da li ću moći da vozim kola jer su mi neophodna za posao. Ja I sad teško ulazim u kola ako se na parkingu do mene neko blizu parkirao.
SVE NAJBOLJE U NOVOJ GODINI VAMA I SVIMA NA FORUMU!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 6:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 9:44 am
Postovi: 17
Moćeš da šetaš koliko hoćeš bez ikakvih bolova. naravno, moraš mišiće dovesti u takvu formu da oni to mogu izdržati, kuk (proteza) je tu najmanji problem. Vožnja bicikla je takodje čak preporučljiva ali tek kada po savjetu doktora to budeš mogla da radiš i kad se ti budeš osjećala sposobno. Auto takodje, sve normalno samo treba slušati upustva doktora za neki period koji je ključan za potpuni oporavak, a to je negdje do godinu dana. U teoriji bi se mogla baviti bilo kojim sportom ali se to ne preporučuje zbog trajnja proteze ali i zbog toga što proteza polako propada u karlicu bog jakih udaraca od skakanja itd. Uglavnom, ja iskreno ne shvatam kako neko može živjeti sa bolovima a da postoji tako "jednostavno" riješenje. meni je bilo dosadilo da računam koliko mogu pješčiti da me ne boli, to stvara ne samo fizički napor, nego i psihički. Sada sam se na neki način oslobodio tog pritiska. Evo meni je 40 dana od tako teške operacije (faktički dvije operacije) pa se osjećam kao da letim kako mi je dobro. Naravno, mišići još zarastaju i obnavljaju se tako da je problem samo u njima. A tebi bi preporučio što prije kod dotkora na pregled, on će najbolje znati šta je najbolje za tebe. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 11:40 am
Postovi: 30
Lokacija: Bg
brancesca je napisao:
chef je napisao:
Ovako, pre svega morate da zakazete pregled na Banjici, za koji se ne ceka puno. Sve zavisi da li hocete kod nekog konkretnog lekara (mozda je na odmoru) ili vam je svejedno. Za to cete cekati mozda nedelju a mozda i malo jace. Nakon pregleda, lekar ce konstatovati da li vam je potrebna operacija ili ne. Ukoliko jeste, u zavisnosti od stanja, dodelice vam odredjeni broj bodova, cini mi se da 62 maksimalno, nakon cega ste zvanicno na listi. Meni je receno da se ceka 6 do 7 meseci ali sam cekao malo duze (godinu dana), sto je, moze se reci, normalno. Lista ima na internetu (RFZO), ali ona nije merodavna. Najtacnije informacije cete dobiti pozivom na odredjeni broj u odredjeno vreme (cini mi se izmedju 12 i 14 casova). To je to sto se tice tehnickih stvari, dakle cekanje zaista ne verujem da moze biti duze od godinu dana. Ako kojim slucajem odbijete, odnosno ne pojavite se na poziv koji vam bude upucen, skidaju vas sa liste.
A sto se tice toga da li treba ici na operaciju ili ne, ja sam za to da treba (naravno ako su takve okolnosti da vam je zivot znatno otezan zbog toga). Ne treba trpeti bolove i ne treba cekati. Operacija nije strasna, prvih par dana da se pregura i osecacete se bolje. Na Banjici to zaista dobro rade i u najvecem broju slucajeva operacije prolaze bez komplikacija.

Srecni praznici i svako dobro

Prvo,hvala na iscrpnom odgovoru. Mislila sam da se čeka po 3-4 godine. Bila sam na kontroli 2010. ali sam posle odustala od prijavljivanja verujući da baš ne moram odmah. Brine me operativnost I pokretljivost posle operacije,naročito da li ću moći da duže šetam (što odavno već na mogu) bez bolova,da li ću moći ad vozim bicikl, da li ću moći da vozim kola jer su mi neophodna za posao. Ja I sad teško ulazim u kola ako se na parkingu do mene neko blizu parkirao.
SVE NAJBOLJE U NOVOJ GODINI VAMA I SVIMA NA FORUMU!
Iustitia89 je napisao:
Moćeš da šetaš koliko hoćeš bez ikakvih bolova. naravno, moraš mišiće dovesti u takvu formu da oni to mogu izdržati, kuk (proteza) je tu najmanji problem. Vožnja bicikla je takodje čak preporučljiva ali tek kada po savjetu doktora to budeš mogla da radiš i kad se ti budeš osjećala sposobno. Auto takodje, sve normalno samo treba slušati upustva doktora za neki period koji je ključan za potpuni oporavak, a to je negdje do godinu dana. U teoriji bi se mogla baviti bilo kojim sportom ali se to ne preporučuje zbog trajnja proteze ali i zbog toga što proteza polako propada u karlicu bog jakih udaraca od skakanja itd. Uglavnom, ja iskreno ne shvatam kako neko može živjeti sa bolovima a da postoji tako "jednostavno" riješenje. meni je bilo dosadilo da računam koliko mogu pješčiti da me ne boli, to stvara ne samo fizički napor, nego i psihički. Sada sam se na neki način oslobodio tog pritiska. Evo meni je 40 dana od tako teške operacije (faktički dvije operacije) pa se osjećam kao da letim kako mi je dobro. Naravno, mišići još zarastaju i obnavljaju se tako da je problem samo u njima. A tebi bi preporučio što prije kod dotkora na pregled, on će najbolje znati šta je najbolje za tebe. :)

Iustitia89 HVALA PUNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Jan 10, 2014 7:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 10, 2014 6:04 am
Postovi: 3
Zdravo svima. :D Imam 19 i po godina (94 godište). E ovako, 2011. godine dijagnostikovan mi je Hodžkinov limfom, rak limfnih žlezda, u stomaku. Išla sam na 6 blokova hemoterapije i 20 zračenja. E sad, morala sam da pijem pronizon na svake 2 nedelje. Pošto sam svaki put prestajala da ga pijem naglo, imala sam bolove u zglobovima i mišićima. Pretpostavljam da su to i celokupna terapija uticali na problem koji sada imam. :( Početkom oktobra 2013. počela sam da osećam bol u desom kuku. Boli me samo kad nezgodno zgazim, tako da pomalo hramljem kad hodam. Bila sam na pregledu na Banjici početkom decembra, i rekli su mi da ću morati na operaciju. Oštećena mi je glava desnog femura, jer u tom delu krv mi ne cirkuliše dobro. Doktor mi je rekao da moram da smršam. E sad, pošto pronizon mnogo otvara apetit, a celokupna terapija mi je baš usporila metabolizam, ja se samo gojim. Na 179,5 cm ja imam 76 kg, a ranije sam imala najviše 66 kg :cry: . Mama mi kaže da ću morati 6 meseci da hodam sa štakama. Interesuje me je l' to tačno, i kakvi su ožiljci posle operacije. Što se tiće čučnjeva, to ni ranije nisam mogla jer sam rođena sa poremećajem (ne znam tačno kako se zove) da ne mogu da savijem stopalo na gore više od 90 stepeni. Što se tiče fizičkih aktivnosti, nisam se ni ranije preterano bavila njima, a sad neću smeti uopšte pretpostavljam. Hoću li smeti bar da igram? Ne bavim se profesionalno time, mislima na obično klupsko igranje. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Jan 20, 2014 10:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 07, 2013 9:44 am
Postovi: 17
natalija_natsumi je napisao:
Zdravo svima. :D Imam 19 i po godina (94 godište). E ovako, 2011. godine dijagnostikovan mi je Hodžkinov limfom, rak limfnih žlezda, u stomaku. Išla sam na 6 blokova hemoterapije i 20 zračenja. E sad, morala sam da pijem pronizon na svake 2 nedelje. Pošto sam svaki put prestajala da ga pijem naglo, imala sam bolove u zglobovima i mišićima. Pretpostavljam da su to i celokupna terapija uticali na problem koji sada imam. :( Početkom oktobra 2013. počela sam da osećam bol u desom kuku. Boli me samo kad nezgodno zgazim, tako da pomalo hramljem kad hodam. Bila sam na pregledu na Banjici početkom decembra, i rekli su mi da ću morati na operaciju. Oštećena mi je glava desnog femura, jer u tom delu krv mi ne cirkuliše dobro. Doktor mi je rekao da moram da smršam. E sad, pošto pronizon mnogo otvara apetit, a celokupna terapija mi je baš usporila metabolizam, ja se samo gojim. Na 179,5 cm ja imam 76 kg, a ranije sam imala najviše 66 kg :cry: . Mama mi kaže da ću morati 6 meseci da hodam sa štakama. Interesuje me je l' to tačno, i kakvi su ožiljci posle operacije. Što se tiće čučnjeva, to ni ranije nisam mogla jer sam rođena sa poremećajem (ne znam tačno kako se zove) da ne mogu da savijem stopalo na gore više od 90 stepeni. Što se tiče fizičkih aktivnosti, nisam se ni ranije preterano bavila njima, a sad neću smeti uopšte pretpostavljam. Hoću li smeti bar da igram? Ne bavim se profesionalno time, mislima na obično klupsko igranje. :)

Nisam neki stručnjak ali odgovoriću ti kroz moje iskustvo. Dakle, ne vjerujem da ćeš toliko dugo biti na štakama, prvo će na dvije, pa na jednu pa onda štap. Uglavnom mislim da neće više od tri mjeseca biti, tako je uobičajno ali naravno to je sve individualno. Ožiljak je običan kao i kod svake operacije, otprilike 10 do 15 cm. Naravno da ćeš smjeti da igraš, moćeš se baviti bilo čim samo se ne proeporučuju neke aktivnosti kao što je trčanje, skakanje i slično. Dakle, to su one aktivnosti koje znače udarce za kuk. To će ti fino tvoj ortoped objasniti. A tebi sretno i opusti se samo, to su jedne od najuspješnijih operativnih zahvata uopšte u medicini...samo slušaj šta ti budi fiziooterapeuti govorili i naravno tvoj ortoped. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Jan 20, 2014 4:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 10, 2014 6:04 am
Postovi: 3
Hvala mnogo :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Feb 13, 2014 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 13, 2013 5:05 pm
Postovi: 4
Bila danas na Banjici, pocetak koksartroze...:( Da nije mozda rano, ipak sam mlada...?
Priznajem da sam se ulenjila malo sa vezbama, cim sam osetila da mi je bolje. Napravila sam pauzu 2 meseca...
Doktoru sam sve objasnila, on je rekao da je sve u redu (rtg dobar, hod , dobro centrirani kukovi...). Samo sto cu u narednoj kontroli morati da odnesem i rtg kicme, jer sam rekla da me boli....
Imala sam potrebu da ovo podelim ...
Pozdravljam vas puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Feb 20, 2014 11:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
Cao svima vama, poznatim i nepoznatim clanovima! Danas sam dobila poziv za operaciju! Uskoro se krece, ako ima neko da mi objasni kako funkcionise na Banjici posle prijema, koliko dana do operacije, i posle toga koliko dana je pretezno do odlazka kuci. Konci se vade jos u bolnici ili se kasnije odlazi ponovo? Kako funkcionise ustajanje posle op dali isti dan ili kasnije? Hvala i pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 21, 2014 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 11:40 am
Postovi: 30
Lokacija: Bg
:lol: I mene interesuje ta procedura. Koliko dana se ostaje u bolnici posle operacije?
Da li se ide u banju na oporavak preko socijalnog ,koliko dana posle operacije i u koju banju šalju sa Banjice?
Kada počinju fizikalne terapije, da li već u bolnici ili se mora dolaziti od kuće (nije mi jasno kako na štakama da dolazim)? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 21, 2014 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
Ako ima nekoga ko ce pocetkom marta da ide na operaciju u Banjicu neka se javi! Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 4:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
U bolnici se u proseku ostaje oko 21 dan: do nedelju dana pre operacije + 17-18 dana posle operacije (do skidanja konaca).
Podizanje iz kreveta je uglavnom dan posle operacije (24h mora da se odleži), sve po uputstvu fizioterapeuta: on/ona je glavn-i/a po tom pitanju. Vidim da je bilo tu i potpuno različitih iskustava.
Štake ako imate donesete sa sobom ili vam neko naknadno donese (uglavnom ne trebaju u prva 2-3 dana po operaciji), a ako ih nemate kupuju se na odeljenju posle operacije (ovo je bolja varijanta od pozajmljivanja jer vam stignu štake 99% podešene prema vašim dimenzijama; opet, ide preko fizioterapeuta).

Fizioterapija počinje još u bolnici: uči se kako se hoda sa štakama i radi se par vežbi (npr. zatezanje mišića radi se odmah po operaciji, još na intezivnoj (šok soba)) koje treba raditi i po otpuštanju.
Naravno, ko je u mogućnosti, može da nastavi fizikalnu terapiju pod stručnim nadzorom (stacionarno, privatan fizioterapeut, svakodnevni odlazak u najbliži dom zdravlja na terapiju, ....).

Gde će se otići u banju, ne zavisi od bolnice (Banjice, npr.) već od filijale RZZO, tj. upućuju u najbližu odgovarajuću banju: npr. za BGD je to Selters.
Posle ugranje totalne proteze kuka ili kolena, zakonom je predviđen boravak od 28 dana u banji o trošku RZZO. Ovo važi za svaku protezu, tj. svako ugrađivanje.
Mislim da je sada praksa da se u banju ide tek posle 3 meseca od otpusta: prvo prva kontrola, tri meseca posle operacije, a potom banja. Proveriti!!!


Mucacita: Koksatroza ne bira godine (meni je pojela kukove pre 15tog rođendana :( ). Vežbe služe da ojačaju mišiće i ligamente i time rasterete zglobove a samim tim donekle uspore napredovanje koksartoze. Isto to važi i za raznorazne "podmazivače" zglobova, kontrolisanje telesne težine i slično. Sve usporava, ali ništa ne zaustavlja i ne regeneriše (nažalost).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 28, 2014 8:58 pm
Postovi: 1
Postovane dame, ovo pisem da bi vas ohrabrila jer su mi operisana oba kuka, potpuno sam se oporavila i zivim najnormalnije. Zovem se Bozica Milosavljevic i radim kao instrumentarka u operacionoj sali. Obzirom na moj posao (visesatno stajanje) i na genetski faktor dijagnostikovana mi je obostrana koksartroza. Koksartroza je obzirom na pomenuto stajanje godinama napredovala i bolovi su postali nesnosni tako da je operacija bila neminovna. Sto se tice oporavka na banjici su fizioterapeuti relativno korektni a na klinickom, bar je takvo moje iskustvo, ocajni. Vec posle prve operacije, kada sam izasla iz bolnice, a posto je do odlaska u banju trebalo da prodje dve nedelje, na preporuku koleginice da ne bih gubila vreme, angazovala sam fizioterapeuta privatno da bi sa njim vezbala do odlaska u banju. Medjutim, tako je lepo krenulo da sam se za dve nedelje osecala toliko bolje da sam kompletan oporavak zavrsila sa fizioterapeutom u stanu, dakle nisam imala potrebe ni da odem u banju. Isto sam ponovila i posle druge operacije.Trenutno sam glavna sestra u operacionom bloku i funkcionisem potpuno normalno, radim svoj posao, nadam se jos dve godine , pa penzija :D Dakle, dobar fizioterapeut, jaka volja i samo napred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Apr 15, 2014 10:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 15, 2014 11:39 am
Postovi: 1
pozdrav svima ovdje

Proslog mjeseca sam bila kod doktora i na snimku je vidio da imam iscasenje oba kuka i to urodjeno. Znala sam da sam rodjena sa desnim kojeg su kobajagi vratili na mjesto jos dok sam bila beba.Ali doktor sada kaze da su oba od rodjenja takva,desni vise. Cak je i pominjao neko zadebljanje koje se ne vidi na snimku i rekao da kad vise ne mognem da trpim bol da dodjem i da vidimo kada cu se operisati. Sledeceg mjeseca punim 41 godinu i imam malu djecu pa mi je rekao da zbog toga trpim sto vise mogu ovakve moje kukove. Pijem diklofen duo ,do prije desetak dana sam pila na svake tri dana a sada zadnjih dana pocinjem i svakog dana po jednu jer je bol jaci i jaci u desnom kuku.Trpim ali pokreti su vec dosta ograniceni.
Molim vas da kadmognete mi napisete vase iskustvo sa operacijom i oporavkom. Najvise me interesuje posle koliko vremena se moze normalno zivjeti i dali se taj vjestacki kuk primjecuje dok se hoda.
Ja zivim u Bg i operaciju bih radila na Banjici.
Izvinjavam se sto sam ovoliko opsirna ,ali od kako sam saznala da mi operacija skoro ne gine puno sam opterecena time i samo istrazujem po netu o tome.
Unaprijed puuuuuno hvala


Read more: ucp.php?i=pm&mode=view&p=189400#ixzz2yz6TwU00


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Apr 27, 2014 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2014 1:07 am
Postovi: 4
Zdravo svima. Pre godinu dana operisala sam levi kuk.Operacija je prosla u najboljim redom i mislila sam da ce i oporavak biti brzi.Svakodnevno sam radila vezbe, bila sam jako uporna zato sto mi je misic posle operacije skroz atrofirao.Hodala sam sa stakama skoro 8 meseci, nakon toga sam se polako pustila ali kad hodam napolje moram se jos pridrzavati za mog supruga pod ruku.Dali neko ima iskustvo slicno moje i kada cu napokon hodati sama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: