Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 1:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 1:01 am
Postovi: 3
Da li smem da idem na trcanje ako imam hemoroide? Par meseci krvare, ali mi je doktor specijalista rekao da nisu za operaciju i da nemam razloga za strah jer sam bila preplasena. Koristim cepice i masti, mada se sporo smiruju. Do sad nisam trenirala trcanje, tako da bi to bio neki lagan tempo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 8:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Yo** je napisao:
Da li smem da idem na trcanje ako imam hemoroide? Par meseci krvare, ali mi je doktor specijalista rekao da nisu za operaciju i da nemam razloga za strah jer sam bila preplasena. Koristim cepice i masti, mada se sporo smiruju. Do sad nisam trenirala trcanje, tako da bi to bio neki lagan tempo.

Sto se tice, fizicke aktivnosti, DA, mozete upraznjavati umereno trcanje, svaka umerena fizicka aktivnost , je dobrodosla u prevenciji lecenja hemoroida.
Higijena vam je jako bitna. Nakon nuyde obavezno oprati bolno mesto, i namazati melemom . Najbolji melem je onaj koji sadrzi Neven i Kantarion.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 1:01 am
Postovi: 3
Hvala Vam na brzom odgovoru. U pitanju bi bilo dzogiranje, valjda to spada pod lagan tempo, a racunam da je neko ozbiljnije treniranje malo zesce :)
Plasi me samo da se ne iritiraju od trcanja pa jos i da prokrvare :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pon Apr 14, 2014 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Yo** je napisao:
Hvala Vam na brzom odgovoru. U pitanju bi bilo dzogiranje, valjda to spada pod lagan tempo, a racunam da je neko ozbiljnije treniranje malo zesce :)
Plasi me samo da se ne iritiraju od trcanja pa jos i da prokrvare :-?

Nece se iziritirati, ako namazete nekim melemom, bice u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Uto Apr 15, 2014 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 14, 2014 1:01 am
Postovi: 3
Sve je bilo u redu juce. Nista nije krenulo naopako, poslusala sam Vas savet. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Apr 24, 2014 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 22, 2014 4:20 pm
Postovi: 10
Operisala sam hemoroide u oktobru prosle godine. Pre toga sam probala sve i svasta, ali sam posle nekog vremena opet imala krvarenje i svrab. Nadam se da više neću imati ovih problema. U početku sam vodila računa o ishrani ali sada opet jedem sve.

_________________
www.menda.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Apr 25, 2014 11:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 22, 2014 4:20 pm
Postovi: 10
Yo** je napisao:
Da li smem da idem na trcanje ako imam hemoroide? Par meseci krvare, ali mi je doktor specijalista rekao da nisu za operaciju i da nemam razloga za strah jer sam bila preplasena. Koristim cepice i masti, mada se sporo smiruju. Do sad nisam trenirala trcanje, tako da bi to bio neki lagan tempo.

Imala sam isti problem i dok nisam operisala hemoroide bukvalno nakon svakog jačeg fizičkog naprezanja sam dobijala krvarenje. Koristila sam i masti i čepiće, ali su mi oni samo kratkotrajno bili od pomoći. Mislim da je operacija ipak najbolje rešenje, jer odlaganjem samo možeš da pored svih problema dobiješ još i anemiju.

_________________
www.menda.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Apr 30, 2014 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 22, 2014 4:20 pm
Postovi: 10
ISTINA ! je napisao:
Kad je covek u nevolji ostale stvari padnu u drugi plan i pozanima se problemom koji ga muci . Tako kad se javi problem oko zdravlja u ovom slucaju hemeroida svi pohitaju da brzo nadju resenje i neki lek za hitni oporavak. i kad se malo zalece vracaju se starom rezimu rada . Ovo je bila i samo kritika tako da se neki nenadju uvredjenima :) . u svoj ovoj muci za brzo izlecenje ljudi postaju naivni i lak plen za prevarante koji nemaju empatije a ni mnogo grize savesti . Operacija hemeroida ' prosirenih vena ' kako ih neki nazivaju je nista drugo nego odstranjivanje dela organizma koji ima funkciju nadrazaja u debelom crevu da nam omoguci kontrolu praznjenja debelog creva ili izbacivanja gasova . Ovo se sve moze naci na internetu i proveriti. znaci trajnim uklanjanjem tih senzora ( zavisi da li ih uklanjate sve ili samo one koji su se uvecali i upalili ) vi gubite delimicno ili u potpunosti mogucnost kontrole . Znam da na ovom forumu vise vremena provode ljudi sa problemom i nemaju strpljenja da procitaju sve stranice nego samo ponavljaju ista pitanja. Zamolio bih nekog da nam prenese iskustva nakon operacije: Da li ima problema sa kontrolom praznjenja i u kolikoj meri ? THD metoda podvezuje arterije koje napajaju hemeroide i tako ih trajno uklanja , sta to znaci : Uklanjaju se kompletno svi senzori za kontrolu vrsenja nuzde . Dok kod nekih operacija , uklanjaju se samo upaljeni hemeroidi i oni koji su ostali nastavljaju da funkcionisu normalno u prirodnom sastavu organizma . Ako promenimo nacin zivota , mozemo funkcionisati normalno . To je sad vec tema za diskusiju ! Neki se zale da su se vratili , a neki zive bez komplikacija. Voleo bih kad bi neko ko je totalno prmenio zivot napisao da Li su mu se vratili ! Koliko se secam iz tekstova sa iskustvima nakon operacija , vratili su se ljudima koji su se opustili i nisu u potpunosti promenili zivot. Na operaciju ne treba ici brzopleto pre nego sto se promeni rezim ishrane , fizicke aktivnosti i kolicine stresa ! Pa tek kao poslednja opcija kao sto preporucuju i vecina doktora .

THD metodom se podvezuju arterije koje pune hemoroidalne vene, tako da se hemoroidi ne mogu ponovo javiti.Pri tom analni jastučići ne gube svoju funkciju kontrole defekacije i gasova. Ja sam operisala hemoroide THD metodom i nemam nikakvih problema.
Evo ovde možete naći sve informacije vezane za THD opraciju http://www.hemoroidi.me/srpski/thd-meto ... -hemoroida

_________________
www.menda.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Čet Maj 08, 2014 6:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 07, 2014 9:11 pm
Postovi: 8
Meni hemoroidi prorade sa vremena na vreme, ne tako cesto, ali kad se pojave, bude bas nezgodno. Mislim da je to nasledno, posto je i otac ranije imao puno problema sa njima.

Prvo i osnovno od cega se meni najcesce pojave, to je naprezanje ili predugo boravljenje na WC solji. Dakle, nema novine, nema ukrstene reci, citanje knjiga, telefoniranje i slicno na WC solji.

Takodje, primetio sam da mogu da se jave usled predugog stajanja u mestu.

Ono sto ja koristim kada se pojave i pocnu da zezaju, to je Faktu mast i kantarionovo ulje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Pet Maj 09, 2014 7:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Micko86 je napisao:
Meni hemoroidi prorade sa vremena na vreme, ne tako cesto, ali kad se pojave, bude bas nezgodno. Mislim da je to nasledno, posto je i otac ranije imao puno problema sa njima.

Prvo i osnovno od cega se meni najcesce pojave, to je naprezanje ili predugo boravljenje na WC solji. Dakle, nema novine, nema ukrstene reci, citanje knjiga, telefoniranje i slicno na WC solji.

Takodje, primetio sam da mogu da se jave usled predugog stajanja u mestu.

Ono sto ja koristim kada se pojave i pocnu da zezaju, to je Faktu mast i kantarionovo ulje.

Kako je neko u ranijem postu rekao. Obavi nuzdu sto brze i bezi iz wc-a sto pre.
Kantarion je dobar, moji melemi koje ja pravim sadrze;
Neven
Kantarion
Ovciju loj
Maslinovo ulje i
Pcelinji vosak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Maj 10, 2014 2:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 02, 2014 4:03 pm
Postovi: 1
Postovani sapatnici,

Desetak godina imam sporadicne probleme sa hemoroidima. Nekada "miruju"po godinu dana, a nekada se zapale, obicno zimi, kada se manje krecem i imam tvrdju stolicu.
Pre desetak dana sam duze ostao na wc solji, naprezao sam se i pojavila se krv. Znao sam da ce narednih par dana boleti, ali ono sto se desilo, bio je pravi pakao. Bio sam potpuno nesposoban za bilo kakav rad, peklo me je, kljucalo, osecao sam se kao da u anusu imam iglicu, koja me bocka. Posto mi uskoro predstoji duzi put u Afriku, ozbiljno sam se uplasio. Dosao sam na ovaj forum i iscitao ceo topik. Stvarno ima mnogo korisnih saveta i mnogi od njih su mi pomogli. Takodje bih pohvalio i melem koji sam kupio od Mihajla. Nakon par dana koriscenja, bol se znatno ublazio.
Danas sam odlucio i da odem do lekara, gastroenterologa. Iako su me mnogi plasili da je pregled bolan i neprijatan, on uopset nije bio strasan. Situacija nije alarmantna, da bi se islo na operaciju, ali je potrebno da se pridrzavam terapije (melem i cepici ujutru i uvece (sedam dana), Phlebodia tablete, Orvagyl tablete i transilan kesice). Strogo mi je zabranjena cokolada, grickalice, gazirani sokovi, alkohol. Preporucena mi je casa mlake vode sa medom svako jutro, bademi, jogurt umesto mleka i mladi sir.
Planiram da ovo maksimalno ispostujem, pa cemo da vidimo za nedelju dana kakvo je stanje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Maj 10, 2014 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 22, 2014 4:20 pm
Postovi: 10
Loftus je napisao:
Postovani sapatnici,

Desetak godina imam sporadicne probleme sa hemoroidima. Nekada "miruju"po godinu dana, a nekada se zapale, obicno zimi, kada se manje krecem i imam tvrdju stolicu.
Pre desetak dana sam duze ostao na wc solji, naprezao sam se i pojavila se krv. Znao sam da ce narednih par dana boleti, ali ono sto se desilo, bio je pravi pakao. Bio sam potpuno nesposoban za bilo kakav rad, peklo me je, kljucalo, osecao sam se kao da u anusu imam iglicu, koja me bocka. Posto mi uskoro predstoji duzi put u Afriku, ozbiljno sam se uplasio. Dosao sam na ovaj forum i iscitao ceo topik. Stvarno ima mnogo korisnih saveta i mnogi od njih su mi pomogli. Takodje bih pohvalio i melem koji sam kupio od Mihajla. Nakon par dana koriscenja, bol se znatno ublazio.
Danas sam odlucio i da odem do lekara, gastroenterologa. Iako su me mnogi plasili da je pregled bolan i neprijatan, on uopset nije bio strasan. Situacija nije alarmantna, da bi se islo na operaciju, ali je potrebno da se pridrzavam terapije (melem i cepici ujutru i uvece (sedam dana), Phlebodia tablete, Orvagyl tablete i transilan kesice). Strogo mi je zabranjena cokolada, grickalice, gazirani sokovi, alkohol. Preporucena mi je casa mlake vode sa medom svako jutro, bademi, jogurt umesto mleka i mladi sir.
Planiram da ovo maksimalno ispostujem, pa cemo da vidimo za nedelju dana kakvo je stanje.

Operacija hemoroida se više ne radi kao ranije. Sada se koristi THD metoda koja se primenjuje već od drugog stadijuma bolesti i veoma je efikasna. Mastima i čepićima ćeš samo odložiti problem neko vreme. THD operacija je vrlo jednostavna, oporavak traje svega dva dana, tako da bih ti ipak preporučila da je odradiš pre nego što kreneš na put i da tako zauvek rešiš problem sa hemoroidima.

_________________
www.menda.rs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sre Maj 14, 2014 4:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 29, 2008 1:34 am
Postovi: 187
Lokacija: Stara Pazova
Zdravlje iz prirode
U prevenciji nastanka i bržeg oporavka od ovih neprijatnih tegoba veoma je važno da se ustale dobre navike.

Pojava hemoroida je najčešće posledica nepravilne ishrane i načina života, ali u izvesnoj meri je i nasledna.

Imajući na umu da je ishrana ipak presudna, u prevenciji nastanka i bržeg oporavka od ovih neprijatnih tegoba veoma je važno da se ustale dobre navike.

Neophodno je da se unosi hrana bogata vlaknima koja se ne vare, kao što su mekinje, sveže voće i povrće. Naročito se preporučuju jabuke, kruške, kupus, brokoli, mahunarke, laneno seme, kao i cela zrna žitarica.

Svakoga dana, najmanje pet puta, stručnjaci preporučuju da se jede voće i povrće, a važno je i da se unosi mnogo tečnosti, posebno vode. Voda je najbolji prirodni „omekšivač“ stolice, a istovremeno sprečava pojavu zatvora.

Takođe, svakoga dana bi bilo dobro uzimati jednu do dve kašike lanenog ulja ili lanenih semenki umešanih u jogurt. Protiv hemoroida se preporučuje i čaj od kombuhe (ima ga u prodavnicama zdrave hrane), on je dobar za zdravlje uopšte jer poseduje antibakterijska svojstva i jača odbrambene sposobnosti organizma


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Sub Maj 24, 2014 2:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2014 2:03 pm
Postovi: 3
arvin je napisao:
ja sam ludeo..iako sam to sve radio ujutru sam se osecao kao ovca,,,krenu neke tvrde loptice pa onda polu tecna stolica...i primetio sam kad pojedem pojedinu hranu, slatko na prvom mestu, poce da mi brbori po stomaku i cesto me potera u wc..dam stolicu na koprokulturu i kazu Cancida...sad sam pri kraju lecenja tabletama i posebim rezimom ishrane i na kraju sam nerava jer sam sa 85 spao na 65kg

Imao sam skoro identičnih problema sa stolicom kao Arvin. Ja imam problema sa hemoroidima još iz srednjeh škole, kada sam počeo da živim sam za vreme školovanja. Loša ishrana i alkohol (nezgodno vreme za odrastanje) su kod mene bili uzročnici zbog kojih i sada imam probleme. U zadnje vreme problemi sa hemerodi su se pogoršali. Dok sam ranije imao problema samo ako ne jedem redovno u kombinaciji sa alkoholom, sada je to postalo normalno i ako imam stres i bez korišćenja alkohola. Najgore od svega je što je i kravarenje obilnije. Pregled kod doktora sam odlagao do dolaska u Srbiju, pošto radim u Rusiji. Sada sam rešio da ipak ne čekam više i za par dana idem na pregled. A mislim da ima veze i sa kandidom pošto su mi se u zadnje vreme pojavile i neke alergije, učestali gasovi, i drugi simtomi koje sam pročitao za kandidu.
E sad ne znam koje sve preglede treba da uradrim da bih utvrdio tačno s čim sve treba da se borim. Tako ako neko može da pomogne. Unapred zahvalan!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hemoroidi
PostPoslato: Ned Jun 01, 2014 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 25, 2013 5:22 pm
Postovi: 23
Hteo bih da kupim melem od gospodina Mihajla,[email protected] jemoj e-mail pa kada mozete da mi se javite jer ne znam na koji drugi nacin da stupim u kontakt sa vama.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 646 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 44  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 35 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: