Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
Autor Poruka
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Uto Mar 19, 2013 11:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Bee2 je napisao:
http://www.youtube.com/watch?v=J5WNLOjmAiw

Evo zanimljivog video snimka o jednom od sastojaka MMR vakcine.

Нема више снимка. Банда га укинула.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vakcine
PostPoslato: Čet Mar 28, 2013 10:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
natasadlc je napisao:
Molim Vas, u velikoj sam nedoumici, ovde (u Bosni) sam dete vakcinisala na lični zahtev i potpis Pentaxim vakcinom, primila je sa 2; 3,5 ; i 5 meseci po jednu dozu a sa navršenih 18 meseci četvrtu dozu. Ovde kod nas se deca upisuju sa 6 godina u školu pa im daju tzv. školsku vakcinu, kad sam ja doktorki na sistematskom pregledu za polazak u školu rekla da je ona vakcinisana Pentaxim- om i da je sa vakcinama (koliko ja znam završila) ona mi je rekla da se sad pred polazak u školu MORA vakcinisati??? Samo mi recite da li sad treba da primi još jednu dozu Pentaxim? Ja ne nameravam da joj dajem Di-Te-Per mono, polio


Proveri prvo koja vakcinacija je u pitanju pred polazak u školu. Možda se radi o OMR tj. MMR tj. MPR (ne znam kako se zove ovde, ospice, zauške i rubela). To je vakcina koja se najčešće daje sa godinu dana i onda ponovo pred polazak u školu.

Ako je u pitanju revakcinacija protiv difterije, velikog kašlja i tetanusa (+HIB+polio), onda slobodno kupi Pentaxim, ponesi i zahtevaj vakcinaciju s njom.

Proveri protiv kojih bolesti je ta vakcinacija!

Mene zanima, kako baratate s vakcinama (pitanje za sve one koji ih sami kupuju)? Nosite prenosni frižider sa sobom? Moj kolega se često šali na račun svog oca (i sopstvenog zdravlja), koji je kao lekar donosio vakcine kući i sam vakcinisao svoju decu. Šala je baš na račun čuvanja vakcine van frižidera tokom celog dana, "do večeri, kada ih je tata vakcinisao, verovatno ništa aktivno nije ostalo u njima". Šala ima i svoj gorak deo, još uvek su u vakcini ostali svi konzervansi i supstance koje su neophodne u procesu proizvodnje, a koje niko ne bi želeo u svom telu. No, u njegovom su napravile dar-mar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vakcine
PostPoslato: Pet Mar 29, 2013 8:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 19, 2013 12:15 am
Postovi: 2
Transportovane su u frižideru i nisu bile više od 30 min. van frižidera kad smo ih poneli na vakcinaciju u solidnim vanjskim uslovima, hvala na odgovoru


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vakcine
PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 8:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Meni je u savetovalistu receno da dete sada,pred polazak u skolu,ne moze da primi pentaxim jer se on daje deci do 5 godina,nego mora da primi DT vakcinu.Da li je ovo tacno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vakcine
PostPoslato: Pet Apr 05, 2013 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
А да ли је тачно ово што рекоше на ТВ-у да се у Србији од аутизма разбољева свако десето дете? То је изгледа почело са масовном применом вакцинисања деце против свега и свачега.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vakcine
PostPoslato: Pet Mar 28, 2014 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 28, 2014 3:37 pm
Postovi: 1
Da li neko moze da mi kaze koliko dana treba da prodje od poslednjeg dana uzimanja antibiotika do primanja pentaxima? beba ima 4.5 meseca... Hvala


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 216 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: