Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pectus Excavatum
PostPoslato: Čet Maj 24, 2007 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 11:02 pm
Postovi: 9
patim od ove "anomalije"od 16-te godine" a sada imam 20. Nije bas toliko strasno prikrivam to potkosuljama i majicama ali jako mi je ruzno kada skinem majicu.Znam da je operacija jedini lek,ali me interesuje je li kasno sada u mojim godinama,kakav je postupak operacije,gde se moze operisati i sli. Javite mi se svi sa sugestijama predlozima,i koji pate od istog.:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 26, 2007 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 1:45 pm
Postovi: 15
Lokacija: beograd
za operaciju nije kasno

_________________
DOC hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 11:02 pm
Postovi: 9
Jel moze neko da mi pomogne pa da mi da neke upute vezane za operaciju i gde bih to mogao obaviti,I nesto vise o operaciji!molim vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 4:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 1:45 pm
Postovi: 15
Lokacija: beograd
Operativno resenje moze biti na ortopedski ili plasticno hiruski nacin. Ortopedski pristup je dosta agresivan ali ga sigurno treba prodiskutovati. Plasticna hirurgija nudi minimalno invazivno resenje ugradnjom specijalnog implantata koji se pravi u fabrici na osnovu otiska po vasoj meri. Nakon par nedelja kada proizvodjac isporuci sterilan custom made implantat oda se on ugradjuje po kozu regije gde ispravlja defekt. Preporuceni kontakti:
Prof Dr Milorad Mitkovic, Univ klinika Nis, Klinika za ortopediju
(moguce da ima i drugih odlicnih ali njega znam iz Nemacke i Kuvajta) (google search)
Prof. Dr Milan Visnjic i Dr Bojan Ciric, plasticna i rekonstruktivna hirurgija, Villa Beverly, Dedinje, Beograd. www.drciric.com, za telefon vidite w-site
Sta je za vas najbolje i koje bi bile cene materijala i operacije videcete sa kolegama.

Toliko nadam se da je OK

_________________
DOC hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 27, 2007 4:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 26, 2007 1:45 pm
Postovi: 15
Lokacija: beograd
Operativno resenje moze biti na ortopedski ili plasticno hiruski nacin. Ortopedski pristup je dosta agresivan ali ga sigurno treba prodiskutovati. Plasticna hirurgija nudi minimalno invazivno resenje ugradnjom specijalnog implantata koji se pravi u fabrici na osnovu otiska po vasoj meri. Nakon par nedelja kada proizvodjac isporuci sterilan custom made implantat oda se on ugradjuje po kozu regije gde ispravlja defekt. Preporuceni kontakti:
Prof Dr Milorad Mitkovic, Univ klinika Nis, Klinika za ortopediju
(moguce da ima i drugih odlicnih ali njega znam iz Nemacke i Kuvajta) (google search)
Prof. Dr Milan Visnjic i Dr Bojan Ciric, plasticna i rekonstruktivna hirurgija, Villa Beverly, Dedinje, Beograd. www.drciric.com, za telefon vidite w-site
Sta je za vas najbolje i koje bi bile cene materijala i operacije videcete sa kolegama.

Toliko nadam se da je OK

_________________
DOC hirurg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 12:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja bih Vas savetovala Jorso da pripazite, jer dotični ''dr.hirurg'' svuda udara istu reklamu i ljuti se ako neko da drugi predlog.(pogledajte temu ''silikoni- info'') .Pa tako da i neko ako bi hteo da Vas posavetuje nema nameru da ulazi u diskusiju sa 'dotičnim '' doktorom.

Ja bih volela da Vam se još neko javi sa svojim mišljenjem i nadam se da ćete uspešno rešiti svoj problem ( a da ne budete žrtva ovakvih ''sakupljača pacijenata '' preko interneta)

Pozdrav i srećno :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 2:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 11:02 pm
Postovi: 9
Minajab a da li vi znate nesto ili nekoga ko bi mi mogao pomoci u vezi mog problema...please


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 28, 2007 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 24, 2007 11:02 pm
Postovi: 9
Minjab a da li vi znate nesto ili nekoga ko bi mi mogao pomoci u resavanju mog problema(ogromnoggg)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 30, 2007 7:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Na žalost ne bih znala da ti preporučim nekoga .Niti imam bilo koga u mom okruženju ko je imao isti ili sličan problem. :cry:

Ziasta mi je žao ,i nadam se da ćeš rešiti svoj problem uskoro ,ali kod nekog ko je zaista stručan.

Javi nam se ako nešto uradiš.Držim ti palčeve i srećno :wink:

P.S.
Nemoj samo da se opterećuješ ,jer ćeš se ubiti u pojam, i nadam se da će se javiti neko ko će ti biti od pomoći :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 01, 2007 1:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Sto se tice ortopedskog resavanja problema, operacija jeste dosta agresivna, ali su efekti dobri. Ukratko opisano, operacija se sastoji u tome da se oslobodi grudna kost od pripoja sa rebrima, pa se grudna kost postavi na mesto na kome normalno treba da se nalazi, pa se opet spoji sa rebrima. Pre operacije se proverava stanje jednjaka i okolnih krvnih sudova da bi se videlo kako ce operacija na njih uticati.

Medjutim, nisam siguran da li je operacija kod vas neophodna. Kod vecine pacijenata se problem moze resiti vezbama za jacanje grudnih misica. Kad ojacaju, oni delimicno prikriju deformitet, a kod mladih osoba se desava da jacanjem misica i grudna kost bude "povucena" na svoje prirodno mesto.

Sto se same operacije tice, radi se na "Banjici". ali mislim da bi bilo najbolje da se tamo prvo javite na pregled da bi se procenilo da li je operacija uopste potrebna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: isti problem
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 12:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 02, 2007 12:14 pm
Postovi: 3
I ja imam isti problem,ali nije toliko vidljiv,ali smeta mi.Ove godine sam se odlucila za operaciju,ali je zaista skupa.Na Beverly klinici kosta 5000e,a u drugim klinikama upola jeftinije.U Galatei se to radi sa masnim tkivom koje organizam ne moze da odbije jer nije strano tijelo,ali u klinici Mens Sana mi to ne preporucuju jer masno tkivo nije cvrsto,vec da mi tu ubace neki inplant,ali problem je sto bi mi tad ostao oziljak a ja to ne zelim jer ipak sam ja zensko.Molim sve koji nesto vise znaju o ovome da pisu o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: isti problem
PostPoslato: Pet Apr 24, 2009 9:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 12, 2009 11:46 am
Postovi: 8
Lokacija: sombor
savrsenosmotana je napisao:
I ja imam isti problem,ali nije toliko vidljiv,ali smeta mi.Ove godine sam se odlucila za operaciju,ali je zaista skupa.Na Beverly klinici kosta 5000e,a u drugim klinikama upola jeftinije.U Galatei se to radi sa masnim tkivom koje organizam ne moze da odbije jer nije strano tijelo,ali u klinici Mens Sana mi to ne preporucuju jer masno tkivo nije cvrsto,vec da mi tu ubace neki inplant,ali problem je sto bi mi tad ostao oziljak a ja to ne zelim jer ipak sam ja zensko.Molim sve koji nesto vise znaju o ovome da pisu o tome.
PECTUS EXCAVATUM (ako nisam zakasnio s odgovorom) uspesno mozes da resis u Decijoj klininci u N. Sadu B E S P L A T N O !!! Mom sinu je NUSS-ovu proceduru radio Dr. Radoica Jokic, svima toplo preporucujem da idu kod njega. Sto se tice oziljaka kod ove operacije (NUSS) gotovo da ih nema, samo dva mala sa strane ispod pazuha, ugradjuje se metalni bar (plocica) koja se vadi posle 2-3 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Pet Jan 03, 2014 6:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 03, 2014 6:15 pm
Postovi: 1
Problem pectus excavatum mi se javio u 8. razredu ali meni je leva strana otišla prema srcu a desna otišla na gore tako da mi je doljnji deo grudnog koša baš asimetričan radim vežbe za to ali nepomažu(imam 16 godina) da li bi to moglo da se ispravi vežbama ili koliko bi treba novca da izdvojim za tu operraciju pošto smatram da nije standardna jer treba desna strana da mi se spusti na dole.
Ako mogu negde za džabe kao dete da prođem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Ned Jan 05, 2014 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 22, 2013 7:17 pm
Postovi: 9
za sve one koji imaju ovaj problem evo ja da samo kazem svoje iskustvo..
To je udubljenje grudi, kod mene se javilo u pubertetu, uglavnom ja sam mrsav i dosta se primecivalo.. Posto se bavim sportskim zivotom hteo sam da to resim na sportski nacin :D.. Propadanja, sklekovi, zgibovi, plivanje, sve to moze da dosta doprinese poboljsanju. Tu glavnu ulogu imaju trbusnjaci(gornji) i grudi. Tako da ciljajte te misice i popunice se dobar deo rupe. Medjutim 100% nikako ne moze samo vezbama. Moj otac je isto imao taj problem kao klinac, medjutim kod njega se mnogo manje vidi sada jer se ugojio, tako da sada ja tezim ka tome da nabijem vecu masu i time cu verovatno popuniti jos malo.. Meni samo estetski smeta, mada kod nekih moze i probleme da izazove.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pectus Excavatum
PostPoslato: Ned Mar 23, 2014 8:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 02, 2010 3:29 pm
Postovi: 22
Anonimac97,

Koliko znam operacija je besplatna nezavisno od godista ali treba da odes kod grudnog hirurga a ne estetskog. Deformitet nije samo estetski problem! Cak i da nemas zdrastvenih problema sada, niko ne moze da ti garantuje da ih neces imati kasnije. Ja sam imao veoma ozbiljnih problema jos dok sam bio maloletan. Mozes da pogledas i druge postove na ovu temu posto se i tamo neki doktori pominju a i ima korisnih informacija. Po onome sto si napisao, reklo bi se da se tebi "posrecilo" da imas oba i pectus excavatum i carinatum. Ovo sigurno moze da se koriguje starom (i vrlo agresivnom) Ravitch metodom. Nova Nuss metoda moze da se primenjuje za oba deformiteta pojedinacno, ali nisam siguran da moze da se koristi kada se oba u kombinaciji. Mislim da bi bio i problem naci iskusnog hirurga. (Niposto neces da ides kod bilo koga). Nisam siguran da cak i postoji hirurg kod nas koji koriguje carinatum po Nussu. Mozes da se raspitats za opcije, ali ako se ispostavi da ti u tvom slucaju jedino nude Ravitch, savetovao bih da sacekas dok se rast ne zavrsi (ako vec nije).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: