Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje u vezi popravke zuba
PostPoslato: Sub Mar 22, 2014 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2014 1:11 am
Postovi: 1
Veliki pozdrav

Imam jedno vise pateticno pitanje, pa se nadam da ce se naci neko strucan da mi odgovori.
Naime, ja imam jedan estetski problem sa zubima. Prednja dva zuba su mi pokvarena (jedan ima karies a drugi ima kamenac, koji je malo pozutio, verovatno zbog cigara). Inace, vec poslednjih 9 godina nisam isao kod zubara. Tj, ovi isti problemi su mi se tada pojavili, negde 6. razred osnovne skole, i otisao sam sa mojima kod jedne zubarke, koja je bila vise nego nervozna, i koja mi je popravila jedan zub, ali mislim da bi bezbolnije i konfornije mi tada bilo da mi je neko drugi radio operaciju na mozgu bez anestezije. Tada sam dobio strasnu fobiju od zubara, i svaki put kada pomislim na zubarsku ordinaciju, zeludac mi se zarotira jedno 90 stepeni :)

Tako da se nosim sa ta dva zuba evo vec 9 godina. Medjutim, posto sam malo u medjuvremenu odrastao, rekoh da je bolje da se sada suocim sa tim, posto mi to ipak izgleda ruzno.

Ovu su slike sa spoljasnje i unutrasnje strane:
http://www.dodaj.rs/f/1e/90/9GxFTgv/sam1881.jpg
http://www.dodaj.rs/f/O/a8/3uFn1olg/sam1886.jpg

Interesantno je to sto mi se ovaj karies uopste nije prosirivao, i sto me nikad, ali nikad taj zub nije bolio. Tako da sa njima nemam nikakvih problema osim sto izgledaju ruzno.

E sad me zanima, posto se uopste ne razumem, koliko je ovo ozbiljno? koliko je ovaj zub ostecen? koliko bi trebalo da se ovo popravi? koliko se krece popravka zuba (da li postoji neki popust za studente) ? i naravno, koliko to boli, posto, napominjem, imam jos uvek strasnu fobiju od zubara :) ?

Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: