Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 43  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
Dexy! ma daj! kako kasno za komoru!?.pa ako sam dobro razumeo ti si ovde jedini pravovremeno odreagovao i zbog toga si za svaku pohvalu..ne planiram u narednom periodu komoru ali vec sam rekao da nemam nista protiv...pusti te price kao kasno je i slicno.ne podcenjujem doktora,ali,stvaaaarnooo!!! haha.pa tako je mene bolelo rame godinu dana,pa rekoh da cujem strucno misljenje od onog ko se bas time i bavi.pa mi je rekla to ti je hronicno zauvek ces patiti od toga i moras vise da vezbas u teretani rameni pojas,haha,a ja gore vrhunski nagruvan,haha.to nije normalnoo!! naravno da sam JA znao sta da uradim i naravno da sam TO i uradio,i naravno da sam Uspeo za 5 dana da resim problem.ali nije normalno da me otpise i jos posalje u teretanu.a i ja uvek hocu svakog da ispostujem i da mu ne podcenim specijalnost.ramena su mi inace ko nova,vrhunski rade!...stvarno mi nije namera da se kao pravim vazan.a u prvom tekstu sam rekao da si ti u pravu i da podrzavam tvoj stav i trud da resis problem...tako da ne veruj bas u sve sto ti tako olako kazu.pa za svaki oporavak je na kraju najvaznija cirkulacija i samim tim ishrana putem krvotoka..i naravno,mirovanje,odsustvo nadrazaja,i sl. zavisno o cemu se radi.kalup je isti..vreme i strpljenje takodje.POZ.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 7:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
Pozdrav,pa stvarno ne znam ni ja razmisljam se za komoru prvi sam odreagovao zbog zujanja,znaci posle 24h krenuo sa betaserc , pa 3 injekcije itd...pisao sam o tome vec,odmaram cesto radim posao kancelarijski,treniram 7godina itd. . .dr specijalista mi je preporucila da idem u komoru,e sad ovaj profesor kaze kasno je za komoru,uzas ne znam koga da slusam,da je jeftino to malo isao bih sto da ne odmah sad kolko sam vec para pukao za privatno lecenje itd,mislim da mi je najvise pomogle injekcije koje sam primao 7dana. . . inace nije neki zvuk iritirajuci cujem krv kao nesto izmedju sustanja i pistanja. . . posle kolko si ti odreagovao od nastanka zujanja i kako si dobio?gde si se lecio? pazi desno uho mi se skroz oporavilo,a levo do 40db ostecenje na 4000khz,da nisam odreagovao na vreme ko zna sta bi bilo sa mojim sluhom itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
dexy! ti si se spasao injekcijama u tih 7 dana...to je bilo najvaznije.ja sam kao sto rekoh odreagovao posle 14 meseci! prikljucio sam se intravenski-infuzija urbazon jako jako velike doze...smanjivao postupno u narednih 10tak dana. i zavrsio sa intramuskularnim davanjem...paralelno s tim,kljucnu ulogu igra trental.kao sto sam vec rekao.on ti deluje na cirkulaciju u glavi i omogucava bolju ishranu regije koja ti je "ostecena",samim tim i oporavak...terapiju sam zapoceo posle razgovora sa dr Baljosevicem u klinici Zutic,Novi Beograd.iako je i on bio sumnjicav po pitanju oporavka(sto je i normalno),bio je covek otvorenog uma i napisao mi je semu davanja.super je covek...ja cak planiram da ponovim taj urbazon..a sa trentalom nastavljam.jedino je problem sto ta infuzija zahteva bolnicke uslove,pa onda najvecem procentu ljudi nije lako da to urade.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Uto Mar 18, 2014 9:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
zasto si cekao 14meseci???kako si izdrzao to?verovatno imas tezak san,ja navikao ceo zivot spvam u tisini pa verovatno zbog toga sam hitno otrcao kod lekara. . .ja cu videti mozda pocnem opet sa trentalom itd,ali otice mi lice od tih lekova zadrzava mi se tecnost u organizmu sta bi to moglo da znaci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 11:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
dexy! pa cekao sam 14meseci zato sto sam malo "blizi"medicini :D .pa kad mi se nesto desi ne podlezem panici i ponekad sam suvise lezeran i uvek ili cesto racunam "popravicu to".sve to je naravno pogresno i nije za primer.uz to cesto i znam o cemu se radi i onda mi i to ponekad da tu dozu neprihvatljive lezernosti :roll: ...mislim da u tom periodu san nije bio problem bas zato sto sam cvrsto nastupio prema tom problemu,ali posle 14 meseci ni ja nisam vise mogao da izdrzim,otisao sam do doktora,razgovarao i zamolio da mi napise tu semu,sto je on i uradio zato sto je car! onda sam se sam prikljucio na infuziju kako sam ranije opisao.poceo sa trentalom,i ostalim.i unistio zujanje,zaglusenost i osecaj pritiska(srednje uho nije bilo problem).ostao je taj mali sum protoka krvi..zato kazem,sta kasno! pa ti si vrhunski brzo odreagovao...oticanje lica ti moze biti od injekcija koje si primio,pa ne bi trebalo to toliko da te brine.to su kortikosteroidi..e sad,proveri ovo drugo sta si jos uzimao i njihova nezeljena dejstva...ali to su ti injekcije najverovatnije uradile...nije ni moje lice bilo nista bolje,ne brini :D.a uz to sam posle dobio 3 gripa,kao sto sam ranije napisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 11:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
...voleo bih da ti neka naredna poseta neurologu pomogne.ali nekako nisam bas siguran da li ces saznati nesto novo.a i zao mi je jer si dosta para dao za sve to..jedino da sacekas neko vreme da prodje od injekcija pa da onda i ti probas ovo kao ja u infuziji intravenski.to je mnoogo jako! jedino sto mora da prodje period izmedju tvojih injekcija i ovog.ne mozes odmah.ne sme..a za semu da zamolis dr B.,pod uslovom da on posle razgovora zakljuci da nisi iz nekog razloga kontraindikovan za to(neki drugi razlog) i kazes mu da je kod mene uspelo ali mu se jos nisam javio jer cekam da unistim i taj mali sum,ali javicu mu se obavezno..ne mora bas da cita nase tekstove ovde,zamolio bih te :).ako ides plati samo konsultaciju,razgovor,semu davanja,plan terapije.nemoj davati novac za druge stvari,vec si placao dovoljno i imas sve analize...a trental gruvaj! na tebi je da odlucis.poz.....ako nekome ne odgovorim odmah na poruku dok smo obojica online,to je zato sto nemam pojma jos kako ovo funkcionise i koje su sve opcije ovde na forumu,nisam se ni udubljivao u to.ja samo ukucam tekst,i kraj..nemojte mi zameriti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 10:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
moguce i upravu si od injekcija mi lice oticalo,da si video na sta sam licio kad sam ustajao kad sam pio damaton,magnezijum,tanakan,cink,xanax,ne znam na svoju ruku nista ne pijem vise,samo xanax,ovaj doktor kaze neurolog se pita sad za sve. . .jel si ti imao ostecenje sluha? moja dijagnoza je hipakusis bil sensureal tinitus auris. . .sad moguce da mi se voda povremeno zadrzava u licu glavi,ili je to od slabe cirkulacije,primetio sam da imam i blage podocnjake i to najvise kad ustanem naduvene. . .zadnja poseta kod privatnika orl doktorka je rekla da prestanem sve da pijem zbog zujanja i samo xanax. . . a neurolog napisao da se nastavi sa orl terapijom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sre Mar 19, 2014 10:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
kad sam pio sve te lekova spavao sam otezano sa cestim budjenjem itd...osecao sam se kao slogian,hvala Bogu sad kad pijem ovaj xanax opravio sam se bas skoro pa kao pre ovog sto mi se desilo . . .zato je verovatno orl doktora rekla da prestanem da pijem te lekove. . . pitacu ja neurologa imam za par dana zakazano kod njega jer je guzva. . . pa cemo videti sta...inace za ovaj tinitus kazu da je 3meseca kljucno da se odreaguje,a kao ako ne prodje ostaje hronicno,sta ti mislis o tome? kad tebi skoro pa prestaje? inace kod neurologa sam otrcao zbog hronicne nesanice iscrpljenosti,depresije zbog svega ovoga,i jos zima pa sve se bilo nakupilo,uzas . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 10:49 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
dexy! sve sam precizno i detaljno napisao u prethodnim tekstovima,cak i suvise detaljno pa vec mogu da ispadnem dosadan ili da deluje da se pravim vazan i isticem...DA! nista nisam cuo,imao sam totalnu zaglusenost i osecaj negativnog pritiska,vakuuma i zujalo je nenormalno,ne sustalo,nego zujalo,i to nije imalo veze sa necim u srednjem uhu...terapija je bila ta koja je bila i nisam uzimao milion lekova...poznato mi je to o 3 meseca.cak kazu i samo u prvih 10 dana...kao sto vidis zujanje sam unistio.ovo sustanje je smesno u odnosu na zujanje.nestace i ono.ali za to treba vreme,takav je prirodan proces i ne moze brze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 11:55 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
moracu ja da posetim tu kliniku dr zutic,ali samo razgovor bez adg itd da vidim sa tvojim lekarom za terapiju,naravno necu tebe spominjati,neozbiljno niko da pomogne ljudima sa ovim problemom. . .i ja sam pistanje resio ostao je sum taj koji smara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Čet Mar 20, 2014 12:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
moracu ja da posetim tu kliniku dr zutic,ali samo razgovor bez adg itd da vidim sa tvojim lekarom za terapiju,naravno necu tebe spominjati,neozbiljno niko da pomogne ljudima sa ovim problemom. . .i ja sam pistanje resio ostao je sum taj koji smara,duka kako si ti krenuo sa tom urbazon terapijom i ko ti je preporucio? jel su to injekcije,inhaliranje? kolko je potrebno tih tretmana i naravno para za to?nemamo svi isti tinitus,ja imam samo sustanje na levom uhu,ti si imao obostrano kako si dobio?ja sam od muzike valjda ili od ekstazija,ali drugaru nista nije bilo,pa sad tacan uzorak necu nikad saznati. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Pet Mar 21, 2014 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
dexy :) ! sve je napisano detaljno u prethodnim tekstovima,ukljucujuci i pricu o terapiji,kako sam dosao do nje,ko mi je prepisao i kako se ona daje tj.kako sam je ja licno uzeo,takodje i na koji nacin i sa kojim nastupom prema doktoru da i vi nekako dodjete do nje pod uslovom da nemate neke kontraindikacije,sto ce doktor proceniti.ako ih ne procitas detaljno,onda ces samo otici u kliniku zutic,neces bukvalno nista uraditi i vratices se nezadovoljan i bilo bi mi zao zbog toga.rekao sam ti i da tu terapiju ne bi trebao da uzimas dok ne prodje bar 3-6 meseci od tvojih injekcija:)...uz to,sve ovo se odnosi na osobe kojima zuji iz nepoznatog razloga,kada se mora delovati na sve...poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Mar 22, 2014 1:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
ej duka! reci mi dali ovaj tinitus zvuk moze posle odredjenog vremena da se pojaca,neko kaze,da neko kaze,ne. . . ja se nekako navikavam na ovaj zvuk san se iz dana u dan poboljsava,sve je u glavi. . .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Mar 22, 2014 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 13, 2014 5:55 pm
Postovi: 34
dexy! sum je najblazi stepen,kao protok kroz krvne sudove,sustanje je tezi stepen zujanje je najtezi,a posebno ako je kombinovano sa zaglusenoscu,slabljenjem sluha.ako si neki od laksih slucajeva(sto jesi) onda mozes napredovati ka tezem,moze da se pogorsa.ali s druge strane,ako si pravovremenom reakcijom doveo sebe do tog lakseg stepena,onda tvoje stanje ne ide ka pogorsanju vec naprotiv,ka poboljsanju.i ne bi trebalo da se brines.naravno,svi mi ubuduce moramo biti oprezni u smislu,buke,ekstazija,slusalica direktno u usima,petardi i vatrometa i bilo cega drugog sto moze nepovoljno delovati,takodje i u toku bolesti,gripa,virusa, itd.ocigledno da smo osetljivi po tom pitanju,pa nam se to sve moze ponovo javiti,tj.pogorsati.zato i moramo delovati preventivno,izbegavati sve to,a ako nam se opet nesto javi ili pogorsa postojece odreagovati sto pre.onaj ko nije doziveo to,u glavnom ce poistovetiti sum,sustanje,zujanje,zujanje sa zaglusenoscu i redje ce ukazati da su to stadijumi razlicite tezine.po definiciji bi verovatno sve to bio tinitus,ali razlike ipak postoje...onaj ko ima zujanje,ili jos gore zujanje sa zaglusenoscu ne treba da se brine uopste-SIGURNO mu se nece pogorsati :D :D !!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pistanje u usima i ORL pregled
PostPoslato: Sub Mar 22, 2014 6:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 8:18 pm
Postovi: 60
moramo izbegavamo buku,ali postoje cepici do zastite koji su sigurni imam da ih kupim mozes i ti imas u piramidi imas sajt alfa srbija se zove elacin music itd oni su najsigurniji kostaju 15000din,ja sam pitao profesora sa privatne klinike pre par meseci on mi rece da nece nikad vise necee pojaca zujanje,ali da bezim od izvora zvuka. . . ti si imao najetezi stepen i svaka cast kad si se izlecio skoro,moj zvuk je bio u fazonui nesto kao piiiiiii konstantan zvuk i da bi sad ostao kao ssss sum neki pomesano ne mogu objasnim cujem krv!!! ali se smanjio taj zvuk kako je pistao,nije ovo bolest navika je cudo ko bi rekao sad ce jos malo tri meseca kako imam ovo sranje :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 645 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38 ... 43  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: