Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 11:48 pm
Postovi: 11
Zdravo ljudi!
Kakav bol vi tačno osećate?
Mene boli nazad nisko leđa dok hodam, i kao da mi struji nešto u levoj nozi... Ne znam da li ovo ima ikakve veze sa ovom bolešću?
Već mesec ipo dana osećam bol s leve strane donjeg stomaka, imam gasove, i konstantku neku težinu u stomaku gde je debelo crevo.
Stolica je ok, nema krvi.
Ne znam da li su ovo neki početni znaci ove bolesti. Proverila sam stolicu, i stala sa doktorima na neko vreme jer nisam u svojoj državi...
Kako se tačno proverava ova bolest?
Da li može ishranom da se ovo izleči?
Trenutno pijem samo gvožđe i folnu kiselinu, pošto sam anemična.
Inače se hranim veganskom ishranom.
Imam 20 godina.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 12:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
Za početak idi kod gastroenterologa, neka ti prvo utvrdi da li je u pitanju UC ili nije, pa posle sve ostalo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 11:48 pm
Postovi: 11
Bila sam danas. Da li mora kolonoskopija da se urari da bi se to utvrdilo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
Po mom skromnom laičkom mišljenju, najsigurnija dijagnoza je kada se prilikom kolonoskopije uzme deo tkiva i uradi patohistološki nalaz, sve drugo može da bude i ovako i onako...bol može da bude od ovoga ili onoga, krvarenje takođe, može da bude od ovoga i onoga....
Sačekajte nalaz, nadam se da su Vam uzeli uzorak tkiva...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pet Jan 17, 2014 9:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 14, 2014 11:48 pm
Postovi: 11
Nisam bila na kolonoskopiji. Užasno se plašim toga.
Nemam krvi u stolici, pa sam odlučila da ostavim tako na neko vreme.

Možete li mi nešto preporučiti za creva, kao supliment?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sub Jan 18, 2014 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 18, 2014 9:06 pm
Postovi: 9
Evo ja cu ti pomoci jednim savetom,jer znam kako je kada nekome treba savet(ja sam ostavio pitanje na temi heliko bakter,pa se nadam odgovoru).Sto se tice kolonoskopije,ja sam imao panican strah od nje,a morao sam i gastroskopiju da uradim,pa mozes misliti kako mi je bilo.U KC su mi je zakazali za 3,5 meseca,strasno!Kod privatnika(mogu ti napisati ukoliko postoji opcija pp tako,jer ne znam da li smem javno)ti se zakaze za dva dana bukvalno i sto je najvaznije moze se uraditi pod anestezijom,kao sto sam ja uradio.Kosta,ali kod mene nije bilo dileme.Zaspis,probudis se i gotovo,ustanes i odes kuci.Bukvalno!Bez bola,neprijatnosti,mucenja,bilo cega.Eto bar neka pomoc.Ne znam odakle si,ali ja sam to radio u Beogradu.Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Ned Jan 19, 2014 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2007 4:29 pm
Postovi: 33
Mislim da treba da stisnete zube i odradite tu kolonoskopiju, ako ne privatno u BG-u (oko 150 EUR sa analgosedacijom tj. anestezijom), onda i "naživo", jeste neprijatno ali nije toliko strašno bolno osim ako nije neko baš jako akutno stanje...

Prevencija je uvek manje bolna i bolja nego lečenje ako se pusti da se bolest razvije i poprimi neželjene tokove...da ne kažem koliko je jeftinija nego lečenje...

PS - problem je tu i naći lekara koji je verziran u pitanjima UC-a, takvih nema mnogo u Srbiji, kao i za sve u sistemu koji neguje negativnu selekciju mnogo decenija, zaista dobri i posvećeni lekari su retkost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Feb 12, 2014 10:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 9:36 pm
Postovi: 2
Да поделим своја искуства. Од колитиса болујем око 10 година и из године у годину ми се стање полако погоршавало. Искључиво сам пио лекове на бази месалазина. Пре годину дана сам видео на сајту "купујемпродајем" да многи продају већ горе наведени млечни кефир са кавказа или како то неки зову - тибетанска гљива. купио сам га и почео да пијем дуплу дозу односно око 0.7 литара дневно. Лекове сам и даље пио, али по потреби. После 8 месеци сам приметио прва побољшања и тада сам престао лекове да пијем, а до тада тај последњи месец сам већ пио око једну таблету (500 милиграма) недењно. Сада се осећам добро и никаквих тегоба не осећам. Столица је једном дневно без крви. Видећу докле ће овако да потраје па вам јављам ако буде неких промена.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Mar 03, 2014 10:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 03, 2014 10:20 pm
Postovi: 4
Pozdrav svima, Ja sam takodje nova na forumu. Inace,radi se o mojoj majci koja zivi u Bosni i od ljetos je pocela da ima problema sa bolovima u stomaku,proljev,krv u stolici. Na pocetku pomalo,tamno, poslije sluzavo..Isla je doktoru i upucena na pregled kod hirurga,nakon cega je on potvrdio da se radi o unutarnjim hemeroidima. Pila je ljekove,mazala neku mast koju je on prepisao i malo bolje se osjecala. Medjutim ,cim je prestala sa ljekovima opet se isto nastavilo. Doktorica joj je opet zakazala termin sa hirurgom na sto ce cekati oko mjesec dana,a ona se trenutno sama snalazi ,pije cajeve, jede samo kuhanu rizu,krompir,piletinu, palentu,sve kuhano,nista przeno niti peceno.. Dan je ok ,vec drugi nije. 73 su joj godine,pusac (sto me jako nervira,ne koristi vise da joj govorim o prestanku,ne slusa). Puno sam citala o tim svim bolestima i svi ti njeni simptomi mi ukazuju na UK.. Molila bih ako neko ima neki savjet,preporuci dijetu,cajeve,svaki odgovor bi nam dobro dosao u iscekivanju na taj termin. Hvala puno :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Sre Mar 04, 2015 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 04, 2015 9:53 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima.
Bolujem od UC jos malo pa deset godina.U početku bolesti sam bio smrsao preko deset kilograma.Tada gastroskopijom u Nisu je ustanovljen UK. Lecenje je krenulo 5asa i folnak.Posle nekoliko meseci stanje se pogoršalo pa sam zakazao pregled na VMA kod doktora Tarabara i dobio sam sledecu terapiju salofk klizme 21 dan,salozopirin,folnak,probiotik i orvazil 7 dana također i one ampule za poboljšanje krvne slike Neznam tačno kako se zovu. Nakon prve kontrole stvari su se popravile i nastavio sam terapiju sve isto osim klizmi dobio sam cepice salofalk i opet je stanje napredovalo Ka ozdravljenju,a tako sam se i osjećao.Onda sam ja sve zanemario jedno vreme je bilo sve ok i nisam imao bas nekih problema,ali nakon nekoliko meseci stanje se pogoršalo i opet problemi krvarenje,prolivi,deset puta i vise dnevno u wc strasno.Ponovo gastroskopija proširilo se po celom debelom crevu upala i ostave me u bolnici 15 dana opet isti lekovi,infuzije'lekovite klizme i malo se popravilo stanje.Od čestih stolica mi izašlo na cmaru kao hemoroid na jednoj strani bilo je strasno.Nakon bolnice stanje se popravilo,ali ne izlecilo.Tako godine prolazile salozopirina sam popio da sam uzuteo kao kinez nekad je bilo dobro nekada ne sve zavisi sta sam pojeo.Probavao sam sve i svasta razne čajeve i razne kase sa jogurtom i svasta sto sam god cuo i opet nije bilo nekog efekta.Prosle godine sam došao u Nemacku da malo radim i kako sam promenio sredinu i kako sam prestao da mislim o problemima stanje se popravilo ne pijem lekove nikakve vec godinu dana.Ujutro naseckam voća i pomesam sa jakult nekim mlekom koje u sebi ima korisnih bakterija kao probiotik samo na prirodnoj bazi i puno mi je bolje.Ponekad me boli neki zanemarujući bol ispod levog rebra prema kicmi i jedino sada sto me zabrine su ti kao suljevi na cmaru koji su sada malo veći i sa obe strane,ali me ne bole.Ako je neko imao tih problema bilo bi mi korisno kako ih je resio jer sam se malo uspaničio.Ako ima neko jos nekih pitanja neka slobodno pita sve sto znam odgovoricu.Jedini cilj Ka ozdravljenju je resiti se problema i živjeti punim plućima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Ned Maj 31, 2015 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 12, 2014 9:36 pm
Postovi: 2
Те пробиотске бактерије које се размножавају у млеку су вероватно решење.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Pon Jun 01, 2015 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2015 11:44 am
Postovi: 2
Pozdrav svima koji boluju od ulceroznog kolitisa. Ovim putem hocu da vas ohrabrim. svi vi znate da je to neizleciva bolest. Medjutim, moj brat se izlecio. Bio je bolestan oko 3,4 godine, kada se razboleo imao je 34 godine. Stadijum bolesti je bio katastrofalan, bilo mu je zahvaceno celo debelo crevo, napade je imao stalno. Lecila ga je dr Bojic, u gradskoj bolnici Zvezdara u Beogradu. Apelujem na sve koji boluju ovu bolest da ukoliko imaju mogucnosti nadju nacin da se lece u toj bolnici. Doktori su dali stvarno sve od sebe ali nista nije pomagalo, nekad smo cak proveravali i da li dise, bio je jednom nogom u grobu, sa 120 kg dospeo je na 56 kg, a visok je 193 cm... bilo je strasno stvarno. Imao je i po 27 stolica dnevno, krvarenja i da ne pominjem. Poslednje sto su pokusali vezano za terapiju je da su mu dali Remikejd ( ako se uopste tako izgovara ili pise, zaboravila sam tacno). Rekli su da to cini mi se pomogne u 90 posto slucajeva. On je primio cini mi se 2 od 4 terapije i videli su da njemu apsolutno ne pomaze. 2012. godine u januaru imao je prvu operaciju, operisao ga je dr Ćuk, takodje u bolnici Zvezdara, tom prilikom mu je otklonio celo debelo crevo i stavio mu je kesu (sto bi se narodski reklo). pre operacije ga je pitao da li zeli da mu ugradi PAUC, da on misli da bi to bilo dobro ako uspe jer bi mogao da zivi normalno i da je zbog njegove mladosti pre svega dobro da to pokusaju, moj brat vec iscrpljen bolescu je rekao ne znajuci da ce morati posle nekoliko meseci da obavi jos jednu operaciju. Ali (hvala doktoru) pri prvoj operaciji on mu je ipak napravio pauc i rekao mu da ukoliko bude hteo dogovorice se na kontroli da obave za nekoliko meseci i drugu operaciju. bilo je tesko u pocetku ali je posle operacije poceo dobro da se oseca, poceo je oporavak. u Junu iste godine isao je na drugu operaciju i od tad je PAUC poceo sa radom. Rekli su mu da verovatno nece moci da se ugoji i slicno, da ce imati nekoliko stolica dnevno ali u svakom slucaju nece biti bolestan. Hvala Bogu moj brat sada ima oko 100 kg, ide na kontrole s vremena na vreme, doktor je prezadovoljan, zadivljen je kako mu je uspela operacija, svima bude dobro posle toga, ali ipak tragovi bolesti ostanu, medjutim moj brat je sada kao da nikad nije ni bio bolestan! Lekari uglavnom odlazu operaciju jer zele da pokusaju da se organizam izbori i slicno sam, medjutim mi smo srecni sto je on bio toliko bolestan verovali ili ne jer osim operacije nije imala druga mogucnost, a operacija ga je ozdravila. Ko god moze neka insistira da se operise, jer je sa bolescu tesko zivet. Moj brat sad jede bukvalno sve, naravno umereno, izbegava jedino stvari koje ga nadimaju. A u bolesti 2,3 godine jeo je samo peceni krompir i pecene jabuke. Ne mogu ovim putem bas sve detalje da vam ispricam.

KO GOD IMA KAKAVIH PITANJA U VEZI BOLESTI NEKA MI SE JAVI NA MAIL [email protected] POTRUDICU SE DA BRZO ODGOVORIM A I AKO TREBA MOJ BRAT CE VAS KONTAKTIRATI DA VAM AKO MOZE POMOGNE, ODGOVORI NA NEKA PITANJA ILI UPUTI NA NESTO.

ZNAM STA ZNACI BITI BOLESTAN I IMATI BOLESNIKA U PORODICI. Mi u pocetku nismo ni culi za tu bolest i bilo bi mi drago da smo imali nekoga ko bi nam odgovorio na neka pitanja i slicno u pocetku i zato slobodno kome god treba savet ili odgovor i bilo sta neka mi se javi. Zelim vam svima brz oporavak i zdravlje. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Jun 02, 2015 5:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Драго ми је да човек више није болестан. Међутим морам да приметим да он није излечен већ му је уклоњено цело дебело црево. То је као када неко има гангрену прста на шаци и почне да се шири због неспособности лекара, а лекари му онда одсеку руку и кажу да су га излечили.

Управо не бих саветовао лечење у тој болници јер су тамошњи лекари, ако већ нису знали да га излече, требали да одсеку само део црева који је био болестан пре него што се болест раширила по целом дебелом цреву.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Jun 02, 2015 5:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Aco, opet pišeš o onome što ne znaš.

Ulcerozni kolitis zahvata samo debelo crevo, i u toj bolesti je celo crevo bolesno, samo je pitanje na kom mestu su izražene promene. Ako dođe do toga da mora da se operiše, uvek se vadi celo debelo crevo jer se delimičnim vađenjem ništa neće postići pošto je i ostatak bolestan pa može da se dogodi sve ponovo.
Samim tim je moguće izlečiti se operacijom i uz uspeli J-pouch život je jako kvalitetan.

Kronova bolest je drugačija, ona može da zahvati bilo koji deo digestivnog trakta i kod nje se operiše samo deo koji mora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: ulcerozni kolitis
PostPoslato: Uto Jun 02, 2015 6:29 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Уопште ниси у праву, а они који то желе да провере лако ће то установити ако никако другачије а оно на интернету.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 398 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 23, 24, 25, 26, 27  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: