Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Dec 07, 2013 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2012 9:50 pm
Postovi: 22
Posto sam imao povecan ALT dobio sam da pijem livercare od HealthAid-a. U sredu idem na testiranje za hepatitis. Zanima me koje komplikacije ste imali od livercare-a? Ja sam primetio da imam gasove, ponekad imam neki blagi bol (cini mi se da je povezan sa gasovima). Pitam jer imam osetljiv stomak pa nisam nacisto da li je to zbog livercare ili je do mene.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Dec 07, 2013 11:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2012 9:50 pm
Postovi: 22
Zaboravih da pitam, da li imate promene stolice od livercare-a?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Dec 07, 2013 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Pio sam ja Livercare...
Cak imam i celo pakovanje kuci, ali prekinuo sam...
Nisam imao nikakve reakcije..
Stolica mi je bila nekako mozda zelenija. ni sam ne znam...
Batalio sam to, zapravo sve sam batalio, jedem samo zdravo, med, voce, povrce.. a ast i alt sam sa 960 i 640 vratio na normalu.
Transaminaze, tj ti enzimi (ast i alt) koje proizvodi jetra, mogu biti uvecane i losom ishranom, tj ukoliko konzumiras cesto alkohol, cocacolu,gazirano, hranis se u fast foodu, ili jedes masno..
moj ti je savet, pij sto vise ciste vode (prolom, rosa, aqua viva) i to 2-3l dnevno.Cedjeno i sveze voce i povrce, barenu hranu (piletina bez kozure, sargarepa, krompir, brokoli)..itd...Zeleni caj, nanu..
Pokusaj..
Drzim palceve da nije jebeni hepatitis :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Dec 07, 2013 11:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 17, 2012 9:50 pm
Postovi: 22
Ma video sam da pise da moze da izazove gasove i bol u zeludcu a takve simpotme. Posto mi je hepatolog rekao da imam masnu jetru doduse diskretno masnu pa da pripazim na kolpu ja sam poceo sa korekcijom ishrane, jedem pileci filet przen (malo maslinovog i zacin ce), juntetinu (kuvanu ili przenu isto ko filet), pire, bananu sa plazmom, korkflesk sa obranim mlekom , plazmu sa obranim mlekom, kuvana jaja, domaci dzem i dijet margarin. Mladi sir, pijem surutku i balans jogurt. Gledacu da ubacim i vise povrca sto sad i nije lako jer je slab izbor a tursija je takodje na spisku onog sto ne smem :(

Meni je ALT imao najvisu vrednost 106 od tad pada, zadnji put je bio 57 nadam se da ce ove nedelje biti jos nize.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Dec 12, 2013 6:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 02, 2013 8:18 pm
Postovi: 2
Uradio po uputu doktorke sa infektivnog analizu krvi i ovo su reziltati bilirubin 10,28, natrijum 141, kalijum 4,4, gvoždje 4,4, ast 22,54, alt 24, alimaza 38, alp 73, ck 191, ldh 122, gama gt 55., sedimentacija CRP negativan, trigliceridi 3,71, holesterol 4,75, glukoza 5,94, urea 2,88, leukociti 7,5.Apsolutno nikakvo odstupanje nemam nigde.
Eho abdomena je takodje uredan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Dec 17, 2013 1:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 11, 2013 5:42 pm
Postovi: 1
Da li neko zna za koje poslove u Srbiji nije dozvoljeno biti HBsAg pozitivan?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 11:39 am
Postovi: 21
stigli su mi rezultati
opet hbsag negativan
rekla mi je dr da jos uradim anti hbs i za nekih mesec


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Jan 06, 2014 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Ljudi,srecna vam nova godina i da nam se svima jedna ostvari a to je biti negativan...Ja imam jednu nedoumicu,jel vama ikoga iz porodice zvala bolnica na neki navodni sistematski?Moju svekrvu zvali,mada mi ne zivimo sa njima malo mi to cudno,jos najgore ona ne zna jer nikom nismo govorili..Pa ovo je malo mesto i logicno je ne zelim ici kao obelezena radi cega??Molim za odgovor...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Feb 25, 2014 12:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Poštovani , vjerovali ili ne ,skoro sam komplet ovih 100 stranica ove teme pročitao :)
Pa me je to natjeralo da se registrujem i podijelim sa vama svoje mišljenje i nadam se da će te mi dati odličan feedback.

2008 godine sam darovao krv i nakon nekog vremena nazvali su me i rekli da sam HBV pozitivan. Od tada je prošlo 6 godina i redovno se kontrolišem ( svako 6 meseci)
Kontrola krvnih nalaza ( AST,ALT...ITD)
HBV DNA PCR ( Broj kopija )
Hepatitis markeri


u ovih 6 godina najveći broj kopija mi je bio 3500 kopija a na zadnjem nalazu bilo mi je 800 kopija, doktor mi kaze da to nije alaramantno tek na 10na6 ( milijuna kopija) tek onda se primjenjuju lijekovi i ostalo. Važno je naglasit da dosad sam imao najveći AST ALT do oko 40.

Ja bih volio ako bi ste mogli da protumačite moje nalaze pogotovo ove markere jer mi još uvijek ništa nije jasno :)

Anti-HBcII - 13.31 -Reactive
Anti-HBe -0.02- Reactive
anti-HBs - 0.00 -Nonreactive
Anti-HCV -0.16- Nonreactive
HBcAb-Igm 0.06 -Nonreactive
HBeAg- 0.0640- Nonreactive
HBsAgQ2 - 4216.55 -reactive

Zadnje mjerenje PCR broja virusnih kopija bilo je 800 kopija.

AST - 23
ALT - 30
GVOŽĐE - 18
TRIGLICERIDI - 1.06
TIBC - 51
UIBC - 32

Sad mene interesuje da li AST ALT igra ulogu u HEPATITISU B. Mislim meni je AST ALT normalnog broja , da li to igra ulogu u izliječenju od HEPATITISA B.

i drugo pitanje.
Već unazad godinu dana aktivno pijem SURUTKU. i osjećam reakciju na nju a to je bol u desnom predjelu. samo kada pije nju. kada prestanm i bol nestane ..

Nadam se da vas nisam zatrpao hvala vam mnogo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 2:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Surutka, evo posto niko nece, ja cu...
Ovako...Ti si definitivno pozitivan/a na Hepatitis B, to je cinjenica.
Ti markeri ukazuju da nemas HCV tj hep C, takodje nemas antitela, tj ukazuju na hronican virus.
Sto se tice AST i ALT, to su enzimi koje proizvodi jetra. Ukoliko su oni poviseni, to ukazuje da nesto sa jetrom nije kako treba ili da je neki zapaljenski proces. Rezultati su ti odlicni. Jako ti je mali broj kopija sto ukazuje na mirovanje virusa..
Pridrzavaj se zdravog zivota i nema razloga da to sve tako i ne ostane!
A sto se tice surutke..mozda je u pitanju psiha :) ne bi trebalo ista da te bol..razmisli o tome...surutka je sjajna stvar.
Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Evo i ja da kazem koju:-),ja sam relativno nova ovde,mada mogu da ti kazem da je i kod mene tako,da nije aktivan i da molim boga da nikad nece. Sto se tice surutke i mene kao pecka kad je pijem,jos ja pijem svezu,pa umesto toga jedem mlad sir nešlan. Tako da to jeste psihicki,da mi nisu rekli da imam ovo nikad ne bi nista me bockalo ali ja sam opterečena i strasljiva. Tako da sve ti je ok uzivaj;-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Feb 28, 2014 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Napokon da se malo probudi tema, evo ja sam skoro radio PCR pa ćemo da vidimo koliko je sad kopija. Jedno vrijeme u intervalu od 6 mjeseci sam namjerno vodio nezdrav život( u smislu da nisam pazio na jelo ) i idućih 6 mjeseci sam vodio vojnički režim života pa ću sada da izračunam razliku :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 01, 2014 1:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Imam i ja nekad fazone da se malo "izglupiram" sa hranom, cak nekad i pivo popijem :)
ali eto..bitno je ne preterivati ni u cemu.
Vodite zdrav zivot, batalite svu konzervisanu hranu i sokove. Sto vise sirovog voca i povrca...meso na minimum, i eto nadjes vec nesto sto ti prija. za zeolit I DALJE TVRDIM da je odlicna stvar i svima preporucujem!
Srecno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Mar 01, 2014 2:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 25, 2014 12:23 am
Postovi: 19
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Zarobljen je napisao:
Imam i ja nekad fazone da se malo "izglupiram" sa hranom, cak nekad i pivo popijem :)
ali eto..bitno je ne preterivati ni u cemu.
Vodite zdrav zivot, batalite svu konzervisanu hranu i sokove. Sto vise sirovog voca i povrca...meso na minimum, i eto nadjes vec nesto sto ti prija. za zeolit I DALJE TVRDIM da je odlicna stvar i svima preporucujem!
Srecno :)



Meni često padaju na pamet oni KungFu filmovi gdje svaki problem rješavaš pobjedom psihe. Tako i ja , koji sam veoma nestručan za medicinu mogu samoreći da je hepatitis jedna velika psihička borba. Ali eto za sve one koji čitaju, redovno vozim bicikl (profesionalno) idem planinarim tako da ne osjećam nikakve smetnje .Osim kada pomislim na bol , bol se pojavi :) Apsurdno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Mar 02, 2014 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Lepo si to rekao... :)
Glavu gore i izbacimo uljeze iz sebe pa cak i ako ih ima nekoliko hiljada kopija :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: