Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 2:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
mozes samo lagano prekriti penis cistom gazom, da ti se ne bi lepilo za ves, ali nemoj da umotavas cvsto penis, neka se rana susi i zarasta...mozes se istusirati, za to vreme mozes penis umotati gazom pa preko navuci kondom ili kesu dok se istusiras i nemoj previse toplom vodom...za par dana trebalo bi da to bude dosta bolje i da se tusiras sa otkrivenim penisom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Dr011 je napisao:
mozes samo lagano prekriti penis cistom gazom, da ti se ne bi lepilo za ves, ali nemoj da umotavas cvsto penis, neka se rana susi i zarasta...mozes se istusirati, za to vreme mozes penis umotati gazom pa preko navuci kondom ili kesu dok se istusiras i nemoj previse toplom vodom...za par dana trebalo bi da to bude dosta bolje i da se tusiras sa otkrivenim penisom...


Ok poslusacu tvoj savjet nadam se da za par dana bice bolje.. najveci problem mi je onaj dio gdje je bio frenulum, najvise mi taj dio smeta.. kontrolu su mi zakazali za 3 nedelje, za to vreme konci bi trebalo da sami padnu.. ?

a ono sto sam rekao sa nocnu erekciju i ujutru krvi na gazu jel to uredu ??? jer sam izvadio gazu naprskao sa bivacyn i sad je ok nema krvi.. neznam valjda je prokrvarilo zbog erekcije, jedno 3 puta sam se budio sa bolove i erekciju..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 5:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
to sa erekcijom je najveci problem prvih par dana, posle bude lakse, rana se rastezala pa je zato krvarilo...vazno je da je prestalo da krvari...
najproblematicniji uvek i jeste taj deo u predelu frenuluma, najosetljiviji je...
trebalo bi dotle konci da ispadnu, ako ne budu bas svi ispali nek ti ih izvade onda kad budes otisao na kontrolu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sub Jan 25, 2014 5:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Dr011 je napisao:
to sa erekcijom je najveci problem prvih par dana, posle bude lakse, rana se rastezala pa je zato krvarilo...vazno je da je prestalo da krvari...
najproblematicniji uvek i jeste taj deo u predelu frenuluma, najosetljiviji je...
trebalo bi dotle konci da ispadnu, ako ne budu bas svi ispali nek ti ih izvade onda kad budes otisao na kontrolu...


Aha ok hvala ti jos jednom. Nadam se da bice sve u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jan 26, 2014 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Da pitam jos nesto, sta sa otoke koje imam? znam da je normalno to, ali treba li nesto da koristim ili to se samo povlaci ?

i dali je sada bolje da nosim siroki ili potjesni donji ves?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jan 26, 2014 3:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
otoci se mogu normalno javiti u postoperativnom toku...naravno, ako ti je bilo sta sumnjivo mozes se javiti i ranije na kontrolu da se proveri da li je sve to deo uobicajenog toka...
prakticnije je da nosis gace koje su uz telo dok se kreces, a ne siroke bokserice, da bi ti penis drzale u mestu, da se ne pomera, jer ce ti biti neprijatan osecaj zog pokreta dok to sve ne zaraste...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Ned Jan 26, 2014 5:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Dr011 je napisao:
otoci se mogu normalno javiti u postoperativnom toku...naravno, ako ti je bilo sta sumnjivo mozes se javiti i ranije na kontrolu da se proveri da li je sve to deo uobicajenog toka...
prakticnije je da nosis gace koje su uz telo dok se kreces, a ne siroke bokserice, da bi ti penis drzale u mestu, da se ne pomera, jer ce ti biti neprijatan osecaj zog pokreta dok to sve ne zaraste...


Aha ok hvala ti puno, zakazali su mi kontrolu za 3 nedelje valjda ce biti sve ok, zasad je sve ok, osim nocne erekcije koje me bude po 5-6 puta u noci..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 7:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Primetio sam na zadnji dio (ispod gdje je bio Frenulum ) ima konce ali veliki dio ono gdje je sjeceno, gdje je kozica imam tamno crveni-crni dio sad neznam dali to tako treba da bude ili je to od krvi.. uglavnom drugo sve je ok, samo me to brine jer izgleda cudno a je tvrdo i ne bih mogao to da tako lako skinem jer neznam ni sta je :/ ... ??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 7:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
tamna boja koze u vidu modrice ili kao krasta po rani?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Jan 29, 2014 8:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Dr011 je napisao:
tamna boja koze u vidu modrice ili kao krasta po rani?


Poslao sam ti privatnu poruku, pogledaj tamo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pet Feb 14, 2014 3:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 14, 2014 3:01 am
Postovi: 5
Imao sam operaciju 30.1.2014 koja je dobro prosla jel mi je otok prosao posle 5 dana, a prvi konac (konac sa rane) mi je spao posle 12 dana... 2x sam bio na pregledu, i na drugom pregledu koji je bio pre 3 dana doktor je reko da je odlicno i da sacekam konci da sami spadnu jer su biorazgradivi i da dodjem za 3 meseca na kontrolu... Medjutim mene brinu oni krajevi konca koji lice na cvorove, danas su mi 2 takva cvorica ispala i sada se plasim da ne ostanu drugi konci unutra (ako je to uopste moguce) ? I da li da odem opet kod urologa pa da mi skine te konce ili da cekam... Inace jako svrbe,peku,bodu tako da sam umotao u gazu i onda mogu normalno da hodam. Hvala ! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Feb 17, 2014 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 25, 2014 11:42 am
Postovi: 9
Shomi25 je napisao:
Imao sam operaciju 30.1.2014 koja je dobro prosla jel mi je otok prosao posle 5 dana, a prvi konac (konac sa rane) mi je spao posle 12 dana... 2x sam bio na pregledu, i na drugom pregledu koji je bio pre 3 dana doktor je reko da je odlicno i da sacekam konci da sami spadnu jer su biorazgradivi i da dodjem za 3 meseca na kontrolu... Medjutim mene brinu oni krajevi konca koji lice na cvorove, danas su mi 2 takva cvorica ispala i sada se plasim da ne ostanu drugi konci unutra (ako je to uopste moguce) ? I da li da odem opet kod urologa pa da mi skine te konce ili da cekam... Inace jako svrbe,peku,bodu tako da sam umotao u gazu i onda mogu normalno da hodam. Hvala ! :)


Kod tebe super pocelo je da spadaju, kod mene ni jedan nije sam spao.. pa oni su ih vadili, e sad meni su rekli 3 nedelje nakon operacije da idem na kontrolu i bio sam oni su ih izvadili sve konce, neznam zasto su ih ostavili kod tebe.. neznam kolko je to ok da konci tako stoju.. Neko strucniji neka kaze svoje mislenje, ja mislim da ne treba da stoju tako dugo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Pon Feb 17, 2014 9:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 14, 2014 3:01 am
Postovi: 5
StefanP9 je napisao:
Shomi25 je napisao:
Imao sam operaciju 30.1.2014 koja je dobro prosla jel mi je otok prosao posle 5 dana, a prvi konac (konac sa rane) mi je spao posle 12 dana... 2x sam bio na pregledu, i na drugom pregledu koji je bio pre 3 dana doktor je reko da je odlicno i da sacekam konci da sami spadnu jer su biorazgradivi i da dodjem za 3 meseca na kontrolu... Medjutim mene brinu oni krajevi konca koji lice na cvorove, danas su mi 2 takva cvorica ispala i sada se plasim da ne ostanu drugi konci unutra (ako je to uopste moguce) ? I da li da odem opet kod urologa pa da mi skine te konce ili da cekam... Inace jako svrbe,peku,bodu tako da sam umotao u gazu i onda mogu normalno da hodam. Hvala ! :)


Kod tebe super pocelo je da spadaju, kod mene ni jedan nije sam spao.. pa oni su ih vadili, e sad meni su rekli 3 nedelje nakon operacije da idem na kontrolu i bio sam oni su ih izvadili sve konce, neznam zasto su ih ostavili kod tebe.. neznam kolko je to ok da konci tako stoju.. Neko strucniji neka kaze svoje mislenje, ja mislim da ne treba da stoju tako dugo..




Sacekacu jos ovu nedelju,pa cu zakazati opet pregled...jer mi stvarno smetaju :D Hvala u svakom slucaju :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Sre Feb 26, 2014 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 26, 2014 11:09 pm
Postovi: 2
pozdrav svima,imao sam obrezivanje 15.02. (delimicna fimoza)...
posle 3 dana sam bio na previjanju i skinuli su mi zavoje...doktor mi je rekao da je sve dobro i da koristim bavicin sprej 7 dana...nosio sam gaze do prije dva dana,ali sam prestao,rana skoro konstantno curi i malo je nateceno, brine me to sto mi se cini da sporo zarasta i to curenje,ranu nisam nikako kvasio...a nekako mi se cini da je sve isto tj. da nema napretka (kad bi se mogao normalno tusirati) doktor mi nije nista rekao....molim za savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Obrezivanje, postoperativni oporavak
PostPoslato: Čet Feb 27, 2014 12:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Otok je još i ok, ali posle 11 celih dana bi rana trebala da je već zarasla, a kmao li da curi, idi do doktora da ti to pogleda da se nije malo upalilo


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 418 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 42 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: