Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: endokrinologija
PostPoslato: Sre Jan 15, 2014 1:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 12, 2014 4:23 pm
Postovi: 1
pozdrav,da li mi moze neko pomoci oko rezultata u vezi sa stitnom zlezdom,vadila sam krv i ft4 16.13 (11.50-22.70) i tsh 4.880 (0.550-4.780).uradila sam i ultra zvuk vrata koji je kao dobar (bolje bi ga sama sebi uradila nego u bolnici ,toliko o strucnosti)inace imam nelagodnost pri gutanju sa leve strane tacnije bol koji ide do uha, ubrzan rad srca tj. aritmiju koju je ustanovila i doktorka opste prakse i dala mi je propranol da pijem.pre par godina sam imala problem sa stitnom zlezdom na vratu sam imala povecu kuglicu iste simptome kao i sada malaksalost ,napetost ,drhtanje ruku ,ma ni sama neznam sta sve nije bilo.... :( od lekova sam pila propranol tiestat i bromazepam dobrih godinu dana ,mozda i malo jace :( .......molim vas za pomoc da li je opet isto u pitanju kod endokrinologa idem za par dana .....jer su guzve nenormalne i nikako da stignem na red :evil: pomagajte pozdrav :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: endokrinologija
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 1:10 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Proveri i nadbubrezbnu zlezdu, tacnije kortizol- posto mnogi od ovih simptoma mogu znaciti da je kortizol prenizak u odnosu na fT3.
Inace, ne mogu bas puno zakljuciti iz tvojih nalaza- TSH je pomalo visok, ali fT4 je otprilike dobar, e sad ne znamo gde je fT3 a moguce je da je nizi, tako da je moguce da postoji ili problem u konverziji iz fT4 u fT3, sto moze da bude rezultat nekog drugog problema, ili se fT4 konvertuje u tzv rT3 tj "obrnuti" T3 koji je ustvari neaktivan. Endokrinolog bi trebao detaljno da proveri kortizol, TSH, fT4, fT3 i rT3 ako imaju u labaratoriji, takodje bih proverio antitela.

Sto se tice velicine stitne, tu bas nisam strucnjak pa ne bih komentarisao.

Mozda bi trebalo da dodas selenijum (2oo mcg) a zatim nakon par nedelja i jod kao dodatke (400 mcg)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: