Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Ned Mar 03, 2013 8:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Најбоље је ако можеш да нађеш неки стезник у спортској или ортопедској радњи. Набави и један јак магнет и стави га у стезник јер ће ти стално магнетно поље много убрзати регенерацију ткива. Мада, стезник не треба да се носи цео дан него само по потреби, а магнет мора да се носи бар 15 сати дневно. Зато ћеш морати мало да комбинујеш са начином причвршћивања магнета.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Ned Mar 03, 2013 9:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 24, 2010 12:42 am
Postovi: 6
Ok, hvala vam na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Sre Apr 10, 2013 9:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 10, 2013 9:44 am
Postovi: 1
Pozdrav :)

Ja sam povredila meniskus pre nekih mesec dana,ali zbog posla i obaveza posetila sam ortopeda pre par dana..Receno mi je da je meniskus u kolenu napukao i da imam malo vode unutra(nije bilo potrebno punktiranje).

posto se svim silama trudim da ne opterecujem tu nogu i da radim lagane vezbe,zanima me kada cu moci da krenem na neki normalan trening(bavim se pilates-om vec godinama)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Pet Apr 12, 2013 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 13, 2009 10:54 am
Postovi: 3
Postovana Tamara,

imam 37 godina, aktivno sam se bavio futsalom (fudbal u sali), poslednjih nekoliko godina samo rekreativno (2-4 termina nedeljno). Od novembra imam problem sa desnim kolenom, ne mogu u potpunosti da ga savijem u punom cucnju, bol, i konacno otok. Na pregledu u ortopedskoj bolnici prvo dijagnostifikovana povreda meniskusa (zadnjeg - ne znam koji je medicinski termin). Magnetna rezonanca nije potvrdila dijagnozu (ligamenti i meniskusi glatki i bez promena), identifikovana tecnost iako mi je otok vec spao. Kombinacijama fizikalne terapije i medikamenata po savetu ortopeda, koleno se vratilo u normalu. Posle 11 nedelja pauze, ponovo sam poceo sa sportom, ali samo par nedelja kasnije, isti simptomi se javljaju ali na levom kolenu. Ovog puta nisam isao na magnetnu, samo fizikalna, led, biofreez, ruska voda i ne znam sta jos.

Otoka nema, ali posle pokusaja da igram fudbal, ponovo se javlja bol ili otok naizmenicno na jednom ili drugom kolenu. Savet ortopeda je da prekinem bavljenje sportom, posto pri drugim aktivnostima kolena funkcionisu normalno.

Potreban mi je vas savet sta dalje, u smislu ustanova (moze i privatnih) kako bih cuo i alternativna misljenja i savete. Ukoliko je protiv pravila foruma, mozete mi poslati i kao PM.

Pozdrav,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Ned Apr 28, 2013 11:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Savet koji ste dobili je vetovatno nesto sto vam tesko pada da prihvatite, ali tako je kao je!

Sa kolenima koja su slada u toj meri da ne izdrzavaju napore prilikom rekreativnog igranja fudbala i nisu za takav sport. Promenite interesovanje, pronadjite psotr koji ne opterecuje ligamente i meniskuse, skinite kilograme viska ako ih ima i nadjite dobrog terapeuta koji ce kombinovati terapije shodno vasin potrebama. Za koleno, VMA.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 7:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 10, 2013 7:07 pm
Postovi: 1
Pozz .. da li neko moze da mi odgovori.. :roll:
Ovako ,bila sam kod doktora jos pre 7 godina prvi put kad je ustanovio da imam
Osgood-Schlatter (bolest) , koleno me cesto boli kada duze stojim ili radim neko opterecenje .. isla sam samo fizikalnu terapiju i isla na kontrole i svaki put je ortoped rekao da ce proci za 3 godine. Ja sam frizer i treba da stojim dok radim ceo dan , koleno me boli da nekad ne mogu izdrzati.. on kaze da tome ne moze pomoci ni operacija ni nista slicno , samo od sebe treba da prodje. Da li vi mislite suprotno ? Da li postoji i vredi da se koristi nesto za obnavljanje hrskavice?? Molim vas za odgovor :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 11:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2012 9:07 pm
Postovi: 7
Moj problem je kompleksan, ali sve se vise cudim. Bila sam zdrava osoba dok se nisam porodila. Porodila sam se pre tri meseca, imala izliv na kuku, doktori misle da je od porodjaja, jedan doktor mi je konstatovao artrozu kuka dok su drugi to iskljucili. Ja sam mirovala dva meseca, sto zbog porodjaja sto zbog izliva u kuku. Hrskavica mi nije ostecena u kuku. No primetila sam od kako se krecem da mi cesto pucaju svi zglobovi ali svi od ruke do kolena itd. Iskreno, ranije nisu nikada ili veoma retko... Ono sto me je zabrinulo, je to sto sam zelala da cujem sta se desava unutar zglobova, pa kad prislonim zglob kolena na uho i kad pomeram nogu cuje se krc krc krc non-stop. Meni to nije normalno? Da li je zabrinjavajuce? Nemam bolove u kolenima? ALi i kad naglo ustanem iz sedeceg polozaja sa bebom cula sam jednom krc krc. Da li neko moze da mi kaze sta je to? Kao da mi fali hrskavica? Meni su misici oslabljeni i ici cu kod doktora kad prestanem da dojim. Tako mi je rekao ortoped. Inace sam mrsava i sad nemam problem sa tezinom skinula sam kile, tj same su otisle...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 12:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Meni je koleno takodje krckalo, i ortoped mi je reko da mi je ostecena hrskavica. (odokativnom metodom je to utvrdio), i da sam prakticno invalid. cuo sam i zakayao plazma terapiju(nova metoda oporavka hrskavice) gde su mi ultrazvukom izmerili da i je hrskvica debljine 2,5-3,3mm sto nije tako lose,ali sam i pored toga, uradio plazma terapiju ali je ultazvuk pokazao prisustvo kalcifikata u klenu. Kako se resava problem kalcifikata? da li pomaze shochwave terapija? Da li neko ima iskustva sa ovakvim problemom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 29, 2012 9:07 pm
Postovi: 7
Mislim da je i kod mene pocetak u pitanju. Da nije nesto mn0g0 ostecena. Moja drugarica je pre godinu dana radila podmazivanje, ali ne plazmom. Izgleda da cu m0rati i ja, ali me zanima da li p0st0je l0se strane toga? I koliko tretmana se moze primiti u ziv0tu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 16, 2013 11:44 pm
Postovi: 13
Koliko sam ja shvatio nema nikakavih posledica. Ja gde sam radio najvise rade 3 puta, ali to u najlosijem slucaju,kad je hrskavica skroz unistena, obicno je dovoljna jedna intervencija.Posto sam operisao ligamente i meniskus rekli su ma da ce mi od plazme i ono biti jos bolji. OVO SU SVE NJIHOVE RIJECI,da li je zaista sve ovako,ja ne znam. Ako ima neko nesto u vezi kalcifikata neka se javi na forum!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 8:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 02, 2013 7:45 pm
Postovi: 2
Uradio sam MR kolena, pa me interesuje dali mozete zakljuciti prema nalazima koje cu vam ispisati, dal ima potrebe za operacijom? unapred HVALA...
Na kostanim strukturama nema znakova akutnih traumatskih, tumorskih, niti zapaljenskih lezija.
Subhondralna skleroza na zglobnoj povrsini patele
Nema znakova hondromalacije
Manja kolicina bistre tecnosti u zglobnom prostoru
kosa ruptura zadnjeg roga medijalnog meniskusa
Lateralni meniskus bez pat. promena
Zadnji ukrsteni ligament kompletan celom duzinom, bez pat. promena
Postoji ruptura prednjeg ukrstenog ligamenta
Koleteteralni ligamenti bez pat. promena
Retrinakulumi kompetentni celom duzinom, bez pat. promena
Tetiva muskulusa kvadricepsa i ligament patele kompetentni celom duzinom bez pat. promena.

Read more: ortopedija/kolena-t51355.html#ixzz2nZUD1CZe


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Uto Jan 07, 2014 6:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 07, 2014 12:49 am
Postovi: 5
Postovana, imam 15 godina i visoka sam 180cm. Kosarku sam trenirala unazad 3 godine,od septembra ne treniram. Poslednje dve godine imam bolove u kolenima. Prvo se javljao ostar bol u desnom, pa kasnije i u levom kolenu. Bolovi se javljaju uglavnom posle dugih setnji, duzeg stajanja ili, u zadnje vreme, trcanja.Desi se ponekad da iz cista mira nesto kvrcne i onda posle nekih 1/2h koleno se vrati u normalu.Najveci problem mi je cucanj, u cucnju ne mogu ostati ni minut, imam osecaj da se nesto pomeri, i koleno pobegne, a, uglavnom, sutradan izadju masnice na kolenima, iako nije bilo nikakvog udarca. Do sada nisam isla kod lekara, uvek je bilo od visine je procice...Zelim da napomenem da mi je tata operisao levu casicu pre nekih 7,8 godina. Ne znam da li je to stvarno od visine ili nesto drugo.... Mozete li mi reci sta vi mislite o svemu tome, i sta bi trebala nadalje raditi. :) unapred Vam hvala... :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Sre Jan 08, 2014 11:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Nov 28, 2013 9:42 pm
Postovi: 103
Lokacija: Beograd
@KTamara98

Bolovi u kolenima ne moraju da budu zabrinjavajući, mada u tvom uzrastu bi trebala više da obratiš pažnju na to. Nestabilnost tj pomeranje u zglobu kolena može da bude zbog slabih mišića i istegnutih ligamenata što se takođe može ispraviti. Ono što mislim da je najveći problem jesu te masnice koje se javljaju posle čučnja. Tada kolena trpe veliko opterećenje i moguće je da povređuješ nešto unutar kolena (npr meniskuse ili ligamente).

Savet je da obavezno odeš na pregled kod ortopeda koji će ti tačno reći šta je u pitanju, obaviš sve preglede i terapiju koju ti odredi, pa tek onda da se ponovo javiš na forum ako imaš još pitanja.

Pozdrav!

_________________
http://hiropraktika-osteopatija.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Sre Jan 08, 2014 12:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 07, 2014 12:49 am
Postovi: 5
Hvala Vam..:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je to zdravo za vasha kolena!
PostPoslato: Pon Mar 10, 2014 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 20, 2012 11:06 am
Postovi: 5
...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 82 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 33 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: