Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Dec 18, 2013 10:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
ja to imam nekih 8 meseci i mislim da manje primecujem. ne mislim da ih ima manje jednostavno gledam kroz njih.

nemam pojma, valjda su bledje ili mene vise ne zanima to pa ih manje vidim.


sve je to normalno. ne znam u kojim istuacijama moze da ti smeta osim kada ustanes u mracnoj sobi pa upalis svetlo a a bela prostorija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Dec 19, 2013 6:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
milets je napisao:
ja to imam nekih 8 meseci i mislim da manje primecujem. ne mislim da ih ima manje jednostavno gledam kroz njih.

nemam pojma, valjda su bledje ili mene vise ne zanima to pa ih manje vidim.


sve je to normalno. ne znam u kojim istuacijama moze da ti smeta osim kada ustanes u mracnoj sobi pa upalis svetlo a a bela prostorija

najvise mi smeta kad idem ulucom koja je siroka i gde je nemoguce izbeci neboo pogledom,a one samo lete oko glave,imam bas jednu veliku,cudan neki oblik,i jednu crnu tackicu,to mi najvise smeta,i ja ih imam osam meseci i bolja je situacija nego na pocetku,i ja sam naucila da gledam kroz njih,ali sam opet jos optesecena,i cim me drmne anksioznost postaju i ti konci i mrlje jos gori...i da,smeta mikad prelazim ulicu i mrdam glavu levo,desno...ma ja sam skroz opsednuta time ociglednno i ne dozvoljavam mozgu da ih ignorise...ali valjda ce vreme da uci svoje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Dec 27, 2013 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
nemoj da gledas u nebo. ja ne gledam u nebo. batalio sma da gledam nebo a ranije sam obozavao da gledam u nebo .

vidim i ja u nebo kada gledam jer kada gledas u nebo jer gledas u prazno. gledas u daljinu.

cak i oni koji ne vide dlake kada pogledaju u nebo vide te mreze ili sta vec. imam i ja svakojake oblike tako da je i to normalno.


navika je cudo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Dec 28, 2013 3:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ma ja ih najjasnije vidim na nebu ili na bilo kojoj cistoj ravnoj povrsini,ali setaju konci i ostalo i ovako po vazduhu,non stop,padaju podizu se,valjda cu nekako da naviknem da mi ih mozaktoliko ne registruje,,jeste bolje nego u pocetku ali jos uvek samih potpunoi svesna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Dec 28, 2013 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
vidim i ja svuda te dlake nije vezano za vreme ili sta vec. vidim u kuci , vidim na poslu .


nije vezano za bilo sta. vidim ih 24 sata, non stop ih vidim ispred ociju tako da nije to nista.


sve je to normalno. veruj mi to ti je najmanja briga u zivotu koju ces imati kada malo odrastes. postoje mnogo veci problemi od toga i ta sekiracija oko tih dlaka ti je najmanja briga.

ja sam ih prvi put video kada sam isao na bazen ( zatvoreni bazen zimi) i od tada vise nisam isao na bazen jer me nervira kada buljim u vodu vidim dlake kroz naocare.


ja ti kazem ja sam se ziv pojeo kada sam bio u nemackoj u hanoveru 2 nedelje a tamo oblacno po ceo dan a meni sve se seta ispred ociju. te dlake su mi krv popile prvih 2 meseca. kakko meni tko i mojima



zato ti kazem batali da se sekiras oko toga, nije to nista. sve je to normalno veruj mi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Jan 01, 2014 8:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ja se kajem sad sto sam se toliko prepala i uplasila od toga pojela se ziva i sto kazes i moje i sve,i cini mi se time doprinela da se jos vise pojave,non stop sam samo trazila i sad ih trazim,iako su bezopasne dovele su me do toga da mi se opet vrati anksioznost i napadi panike od nervoze,a bila sam anksiozna ranije pa prevazisla i sad opet,uzas...sama sebi sam naparvila haos,da nisam toliko obracala paznju do sad bi mozda se smanjile,tj.zaboravila bih na njih,a ja nikako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Jan 02, 2014 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 6:32 pm
Postovi: 7
Evo da napisem i ja nesto...
Imam 18 god. i radim u jednom klubu kao DJ,pre par dana sam imao crnilo pred ocima
kao kada se naglo ustanete sa stolice itd,posle toga sam otisao da se prosetam sa drugom na svez vazduh... taj dan je bila magla i odjednom sam primetio malu crnu tackicu na desnom oku,jako sam se bio uplasio...ali sada kada vidim da nisam jedini mnogo mi je lakse. Za par dana cu otici kod privatnika na pregled,nadam se da nije nista strasno. pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Jan 11, 2014 2:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
milena016 je napisao:
ja se kajem sad sto sam se toliko prepala i uplasila od toga pojela se ziva i sto kazes i moje i sve,i cini mi se time doprinela da se jos vise pojave,non stop sam samo trazila i sad ih trazim,iako su bezopasne dovele su me do toga da mi se opet vrati anksioznost i napadi panike od nervoze,a bila sam anksiozna ranije pa prevazisla i sad opet,uzas...sama sebi sam naparvila haos,da nisam toliko obracala paznju do sad bi mozda se smanjile,tj.zaboravila bih na njih,a ja nikako...





tek kada mi se desilo to za stalno 24/7 onda sam se toga setio. tako da svi to imamo.

to je normalna stvar samo sto se u nasem slucaju nesto desilo da smo mi toga svesni.


moja cura ovo isto ima ali ona vidi samo kada gleda u belo i to po neki put. ovako ne vidi nista od toga. kada ima problem sa zubima - umnjaci onda joj se to javi.

tako da je sve ovo normalno.


DjGlory je napisao:
Evo da napisem i ja nesto...
Imam 18 god. i radim u jednom klubu kao DJ,pre par dana sam imao crnilo pred ocima
kao kada se naglo ustanete sa stolice itd,posle toga sam otisao da se prosetam sa drugom na svez vazduh... taj dan je bila magla i odjednom sam primetio malu crnu tackicu na desnom oku,jako sam se bio uplasio...ali sada kada vidim da nisam jedini mnogo mi je lakse. Za par dana cu otici kod privatnika na pregled,nadam se da nije nista strasno. pozdrav :)


nece nista novo da ti kaze ocni nego ovo sto ti mi pisemo ovde. sve je to normalno.
nema zasta da se plasis i sekiras oko ovoga. mozes da testiras teoriju. dovuci majku, oca , brata sestru do proyora i kazi im da gledaju u nebo i videce i oni te mreze, tacke ili sta vec ko vidi.


bez sekiracije sve je ovo normalno i normlano i zivi kao sto si do sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Jan 12, 2014 2:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
mene muci jedan umnjak krenuo krivo da raste i ni makac dalje,boli me povremeno,i to bas na strani gde imam najvise konca i tackica,mozda je i to u pitanju nikad nisam razmislila o tome...ne znam zasto smo postali toliko svesni toga,samo znam da kad sam anksiozna,napeta i nervozna postanu bar deset puta izrazenije i brojnije,zato mislim da je puno do psihe,ima ih puno njih ali se ne optercuju pa ih takoreci i ne vide a ja sam se prepala od svega toga kad sam dobila i samo napravila haos u glavi,ima ih i moja majka i to puno ali ona kaze da zaboravi na njih pa ihi ne vidi,tek kad se seti ili kad je napeta vidi ih,mada mene muce par njih koje su bas izrazene tamne


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jan 14, 2014 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 02, 2014 6:32 pm
Postovi: 7
Ma znam ja za one male,nego bas imam jednu izrazenu tamniju tackicu na desnom oku pa to :) (nzm jel to ima mozda veze sa necim drugim) pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jan 14, 2014 4:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
Ona vidi dlake kada joj raste umnjak. Kada joj je prvi umnjak rastao videla je danima dlake.

Kada su prestali bolovi i kada je izašao to je prestalo.


Vezano za mene i za zube. Meni niti jedan umnjak nije izašao i letos sa izvršio operaciju desne strane. Meni oba umnjaka leže horizontalno i to preko 7. Što znači niti 7 niti 8 mi nisu izašli. Operisao sam jednu stranu desnu i bio modar jedno mesec dana. Drugu ću na leto i kada još malo skupim hrabrosti jer me solidno sekli hirurzi na stomatoloskom fakultetu.


Moja preporuka je da proveriš zube. To mi je prvo rekao očni kada sam joj rekao da vidim dlake. Drugo što je rekla žena da je možda reuma ili nesto oko reume.



Treća stvar. Postoji žena na vojno - medicinskom koja je specijalizovala ove dlake i ona 100 posto može da odredi zašto su ti se one pojavile. Ja je nikada nisam tražio ali tamo mi je rekla doktorka odnosno oftalmolog kod koga sam ja bio. To je njega drugarica sa faksa i najbolja je oko toga i bavi se samo sa tim dlakama. Videću za ime. Imam zapisano na izveštaju negde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jan 14, 2014 4:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
DjGlory je napisao:
Ma znam ja za one male,nego bas imam jednu izrazenu tamniju tackicu na desnom oku pa to :) (nzm jel to ima mozda veze sa necim drugim) pozdrav



Imam i ja jednu tamniju i to isto na desnom oku. Kada je jako sunce ta tamnija se skupi i postane crna kao noć i veoma veoma sitna.

Što znači zenice se skupile i ti vidiš te dlake više.

To ti je to. Što znači. Nemoj se sekiras sve je to normalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jan 14, 2014 7:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
vidi pa mi javi...meni moj doktor uopste m=nije rekao zbog cega su mi se javile,a ja nemam ni dioptriju neku niti sam imala neku infekciju,nista sto je odprilike uzrok tome,niti mi je pomenuo zube....samo mi je vikao na mene kako sam ja opterecena kako to nije nista itd...ma taman se situacija malo smiri,taman se nekako naviknem,oraspolozim i naidje dan kad prosto kao da imam mrezu na ocima,obicno kad sam ne naspavana ili napeta,i tad se opet iznerviram sto se toliiko pojacaju a taman malo izblede,i tako sve u krug...evo danas jje bilo katastrofa,na sve strane pa neke velike lete,sinoc sam bila kasno legla,celu noc dim u sobi,a to mi smeta i odmah se pojacaju,a potpuno isti uslovi drugi dan mi ne smetaju,npr.suncano vreme dva dana,jedan dan prodje super drugi uzas,ne znam zasto je to tako...da li i tebi postoje situacije kad su izrazenije a kad slabije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Jan 14, 2014 7:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
a i meni nijedan umnjak nije izasao do sad,samo krenuli i to je


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Jan 16, 2014 10:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
Profesorka Dragana Kovačević sa vma

Ja nisam nikada nosio naočare ali od skoro na levo oko imam cilindar 0.5 i to je to.

Vezano za zube. Oftalmolog mi je rekao da njeno iskustvo govori da te dlake nastaju od pokvarenih zuba i ko ima problem sa zubima.
Rekla mi je da joj je pre nego što sam ja došao bila neka cura i ona je videla brdo tih dlaka.kaze kada joj je gledala ocno dno da je videla oblake njih. Devojčica je imala dosta pokvarenih zuba i kada je sve to rešila velika količina dlaka su se povukle. Nisu 100 posto ali su se mnogo njih povukle.

Ja nemam kvarne zube imam samo te umnjake. Svi zubi su mi zdravi i popravljeni odavno i osim tih umnjaka koje ću da izvadim uskoro nemam nista drugo.

Vezano za umnjak. Čitao sam milion tekstova i sve vodi na umnjak kada ljudima rastu da to vide.

Tako je kod moje danijele. Njoj su rasla dva donja umnjaka i tada je videla non stop te dlake po ceo dan dok nisu izašli. Posle toga ne vidi non stop samo kada gleda u sunce ili belo- u prazno.

Vezano za nervozu.

Nisam siguran da li ih vidim manje ili više kada sam nervozan ili ne raspoložen. To ne mogu da tvrdim jer mi one ne smetaju i ne obraćam pažnju na to. Mogu da kažem da mi raste pritisak kada sam nervozan i to na 150 . To mogu da tvrdim.


To vam je to cela priča što ja znam oko njih i šta su mi rekli i šta sam ja iskusio i šta znam za druge ljude oko ovoga.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: