Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li sam nebrigom lekara izgubio vid
PostPoslato: Ned Jun 25, 2006 1:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 22, 2006 7:48 am
Postovi: 3
Na očnom odeljenju KBC ........( ne u Beogradu) primljen sam 21.06.2004. godine i ležao do 01.07.2004. godine kad sam otpušten sa dijagnozom:

Glaucoma neovasculare, Cataracta reducta, na desnom oku

Dok sam ležao u bolnici primao sam samo Glaumol kapi, Dycinone inekcije i infuziju. Trećeg dana u bolnici imao sam užasne bolove u glavi koji su se izgubili tek nakon što sam popio čašu glicerina.

Zbog kapilara koji su se stvorili na mestu sočiva nije bila moguća nikakva operacija i skidanje katarakte. Kapilari povremeno pucaju i oko krvari.

Kada sam otpušten iz bolnice otpušten sam uz sasvim drugu terapiju: Azopt, Dexametason i Glaumol

Očni pritisak na bolesnom oku regulišem sada kapima Trusopt i Glaumol

Pre tri meseca bio sam na pregledu u VMA kada su mi potvrdili dijagnozu uz male dodatke rekli mi da je vid izgubljen, da nikakva operacija ne rešava problem odnosno da svaka intervencija na oku može dovesti do komplikacija i gubitka oka – vađenja.

Napominjem da na obolelom oku primećujem jako svetlo kada pokrijem zdravo oko – inače je totalni mrak.

Šta mi se desilo u bolnici, trećeg dana da li sam tada izgubio vid, jel ima neko sličnih problema ili neko rešenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 07, 2006 7:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jun 25, 2006 6:09 pm
Postovi: 27
Lokacija: koralno more
Нисам доктор, али мислим све то не треба посматрати као
искључиво офтамолошки проблем. Да ли си раније имао проблема
са притиском, циркулацијом у глави. Прошле године ја сам имао
једно повеће крварење у оку које сам приписао јаком сунцу којем
сам био изложен. После се испоставило да није због тога. Од 2004
патим од озбиљних тегоба које су дубоко психосоматске природе.
Прво сам патио од јаке пародонтопатије, па је то прерасло у јак бол
у врату и малом мозгу. Сад још имам проблема са дисањем. Код мене је
дошло до неког крупнијег поремећаја мождане циркулације и због
тога мислим да сам имао крварење у оку.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 2:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Moja mama je izgubila vid na jedno oko "zahvaljujuci" ocnom pritisku. Ona ima urodjenu kratkovidost, kasnije konstatovana sekundarna katarakta koja je uspesno otklonjena na poliklinici u NS, medjutim za vreme bombardovanja njoj pukne kapilar na oku i posto nije mogla do NS otisla je na pregled u grad odakle sam i rekli su joj da je to verovatno od promaje i da je sve u redu. Njoj kapilari vise nisu pucale, ali joj se posle par meseci pocela "kriviti" slika, ravne povrsine ona je videla kao talasaste. Kada je dosla u NS konstatovan joj je veoma visok ocni pritisak, stim sto je na zalost vec u velikoj meri on ostetio vid na levom oku (80%) i od tada se bori sa glaukomom. Terapija koju koristi jeste upravo Glaumol, Azopt i dexametasan i za sada je sve to svedeno na normalu, ali joj je doktorica rekla da ce joj sledeci put promeniti terapiju posto ovu koristi vec par godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 08, 2006 2:13 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Iskreno Vam preporucujem, naravno ukoliko ste u mogucnosti, da dodjete do NS i uradite pregled i konsultacije sa doktoricom kod koje moja mama ide, posto je ona zaista vrhunski strucnjak i iznad sveg divan covek, koja je moju mamu prihvatila i kada su svi rekli da je beznadlezan slucaj i da ce oslepeti, evo vec jedan duzi perio ona vidi i taj vid joj za sada ne opada.

Ukoliko budete zainteresovani ja vam mogu poslati ime i broj telefona pa da je kontaktirate.

P.S. Pokusajte da spasete svoj vid, dragocenje i za Vas i za ljude oko Vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 13, 2006 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 22, 2006 7:48 am
Postovi: 3
joldicka je napisao:
Iskreno Vam preporucujem, naravno ukoliko ste u mogucnosti, da dodjete do NS i uradite pregled i konsultacije sa doktoricom kod koje moja mama ide, posto je ona zaista vrhunski strucnjak i iznad sveg divan covek, koja je moju mamu prihvatila i kada su svi rekli da je beznadlezan slucaj i da ce oslepeti, evo vec jedan duzi perio ona vidi i taj vid joj za sada ne opada.

Ukoliko budete zainteresovani ja vam mogu poslati ime i broj telefona pa da je kontaktirate.

P.S. Pokusajte da spasete svoj vid, dragocenje i za Vas i za ljude oko Vas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: