Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: "Bubuljice" na jeziku
PostPoslato: Pon Mar 19, 2007 2:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 12, 2007 5:48 pm
Postovi: 9
Naslov teme vec postoji na Forumu, ali odgovor koji bi mi znacio nisam uspeo da pronadjem.

Radi se o tome da unazad dva - tri dana, pri samom vrhu jezika imam nesto nalik maleckoj bubuljici. U stvari, izgleda kao upaljena (crveni se) papila (mislim da sam pogodio izraz).

Problem je u tome sto me nervira svakodnevno struganje hrane i zuba o tu tackicu koja tom prilikom bolucka, kao kada se ujedem za jezik.

Interesuje me sta bi to moglo da bude (ako je nesto) i cime bih mogao da ispiram usnu duplju, ne i li to proslo?

Hvala!

:roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za GOMATAMIJA: bubuljice na jeziku.
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 9:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 25, 2007 2:02 pm
Postovi: 36
Lokacija: Beograd
Radi se o takozvanoj afti(dg:Stomatitis aphtosa), javlja se kod imunoloskog, pada ,a provokacija je ujed za jezik, unosenje neopranog voca ili povrca,zeludacne tegobe i refluks(povracaj) zeludacne kiseline u jednjak i grkljan, stres i hronicni zamor.lecenje se sastoji u uzimanju odredjenih lekova, Tantum Verde spray, ,,aplikuje se na mesta afti, Lysobact koji se koristi kao oribleta(tablete za sisanje), 4x dnevno,Daktanol gel 2xdnevno,uzima se kasasta,mlaka hrana,dosta vitamina posebno Beviplex 2x1 drag. i nema unosenja sveze hrane. :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Bubuljice" na jeziku
PostPoslato: Pet Avg 12, 2011 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 28, 2011 10:40 pm
Postovi: 9
ja imam vise bubuljica na jeziku(blizu krajnika,crvene boje) mislim da ih ima tri sa jedne i tri sa druge strane jezika, mene to ne boli,i imam ih godinama, medjutim , verujte sve sto pojedem lepi mi se za jezik, vec sam ovu temu potegnula, iako cistim jezik iako redovno perem usta i ispiram ja i dalje imam taj problem lepljenja hrane za jezik i zadaha, cak sam vadila bris jezika nemam nikakvu kandidu ili ostale bakterije.... jel mozete da mi odgovorite??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Bubuljice" na jeziku
PostPoslato: Uto Jul 09, 2013 4:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 09, 2013 4:54 pm
Postovi: 1
Evo ovako imam i ja jedan problem ..

Pre 2 dana su mi se pojavile neke bubuljice po jeziku,i to bas taj deo jezika sto ulazi u grlo ... i sada me zanima posto se secam da sam jeo ne oprano voce.. da li je to mozda do toga .. ili imam neki poremecaj .. hvala unapred..

Ps: te bobulji su mi izderale nepca i pritom me bole kada ih vucem kroz nepca..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: "Bubuljice" na jeziku
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 9:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 15, 2013 9:04 pm
Postovi: 1
Ja imam isto taj problem,samo sto to kod mene traje vec cetiri dana,bele i crvene male bubuljice na spoljasnoj strani jezika,pijem trenutno gvozdje,posto sam anemicna,e sad htela bih neki savet da mi date i da kazete ako znate sta je u pitanju,unapred hvala :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: