Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Čet Okt 17, 2013 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 17, 2013 6:37 pm
Postovi: 2
Pozdrav
Prosle noci je krenuo da me boli zub. Ja sam mislila da me boli desna gornja osmica. Bol je bio vrlo jakog inteziteta, drzao je oko 15-ak minuta, nakon toga popusta i imam miran period od nekih pola sata i onda opet isto, jak jak bol i opet popustanje. Bol se sirio na vilcni zglob i uho. Zubobolja je pracena i glavoboljom, koja ne popusta sa popustanjem bola zuba. Posle neprespavane i preplakane noci javim se svom stomatologu, zakazem i odem na intervenciju. Snimak zuba pokaze kvar na gornjoj desnoj sedmici ispod plombe. Na 8. za koju sam mislila da me boli nema promena. Plomba mi je uklonjena, zub ociscen izvadjen zivac i postavljen lek.
Nakon prestanka delovanja anestezije bol se vraca, apsolutno ista. Iznenadna, vrlo jaka, drzi oko 15-ak minuta, pracena bolom u vilicnom zglobu i uhu. Nakon tih 15 min opet miran period. Za sve to vreme glavobolja ne popusta. Ja sam popila kafetin sto je donekle umirilo glavobolju ali ne i zubobolju.
Molim vas za savet sta bih trebala da radim. Sacekam jutro i pozovem svog stomatologa opet? Da li bih mozda trebala da se javim ORL specijalisti? Ili mozda neurologu ukoliko bi to moglo da ima veze sa bolom? (poslednjih 7 dana me glava boli konstatno). Bojim se da me ceka jos jedna neprespavana noc

Unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Sub Okt 19, 2013 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 17, 2013 6:37 pm
Postovi: 2
Mene i dalje boli. Juce sam bila kod svog stomatologa. Ona je izvadila lek iz zuba, i zub je otvoren sada. Pri vadjenju leka osetila sam nesnosan bol koji je prestao nakon par sekundi. Nadalje me nista nije bolelo.
Ja i dalje osecam bol zuba uha i vilicnog zgloba, ali ako kucnem po zubima jedino mesto gde osetim bol je donja osmica, koja nije bolela predhodih dana pri kuckanju ili toplom/hladnom. Boli me i na zagrizaj.
Ja ne znam kako cu preziveti vikend, boli me od srede, odlazim kod zubara ali se nista ne menja, bol je jos tu. Pitala sam je da li imam gangrenu ona je rekla ne.
Pitala sam sta da radim ukoliko me boli tokom vikenda, zubarka mi je rekla da ne bi trebalo ali i ako zaboli da bi steta bila da odem i da ga izvadim.
Nocas sam napokon spavala. Popila sam sam kafetin zbog glavobolje i nakon toga zaspala i spavala celu noc. Bol je nastala jutros nakon prvog zalogaja.
Molim vas za savet.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 1:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 08, 2009 4:41 pm
Postovi: 198
Nisam strucan ali mi mirise na neku upalu. Cudno mi da zbog jednog zuba tebe boli kod uha i vilicnog zgloba. To je nesto sire. Ako ne mozes da prezivis vikend, od lekova ja ti savetujem panadol ekstra. Samo molim te, nemoj da preteras sa tabletama. Ponekad i psiha tera coveka da oseca jak bol. Takodje ispiraj usta sa cajem od zalfije. Skuvas pola litre ili litar, stavis u flasu i posle samo uzimas po solju case i ispiras.
Trebalo bi da smiri meso oko zuba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Pet Dec 06, 2013 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 06, 2013 10:56 pm
Postovi: 2
Nije retka pojava da pulpitisi zuba iz donje vilice iradiraju (reflektuju se) u uvo, slepocnicu i celu stranu gornje vilice. nazalost kasno sam videla post, pa moj savet ne znaci puno, a i nemam snimak,... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Molim Vas za pomoc
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 07, 2013 1:22 pm
Postovi: 31
Lokacija: Beograd
I ja sam kasno videla post
Ako treba još nekom neki savet neka me potraži na www.vasstomatolog.net

Vaš stomatolog Dr. Marijana

_________________
dr Marijana


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 60 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: