Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 02, 2007 11:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ja znam par ljudi koji su radili u ''Hramu'' i svi su zadovoljni.

A htela bih da pitam doktore , pošto vidim da je mnoooogo bitno koji je aparat ''savremen'' a koji nije , pa me zanima da li je možda BITNIJE ko očitava , džaba vama i aparat i sve ako je neki duduk pored tog ''svemogućeg'' aparata ,al mu očitavanje ne ide baš najbolje !
To pitam jer sam imala prilike da čujem i za takve slučajeve .''Firmiran''aparat, ''firmirana'' klinika a osoblje ....... :o

Pa eto samo toliko!
P.S.
I ne vidim razloga za toliko gorčine u objašnjavanju !Može to i malo normalnije :wink:

Pozdrav Corn i nadam se da ste uspeli da dođete do onog što vam je trebalo, ali opet tvrdim da nije sve samo u najsavremenijem aparatu, raspitajte se za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 4:37 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Aparat je, naime, VEOMA bitan. Samo dobar i kvalitetan aparat moze da da upotrebljiv i citljiv snimak; snimak ne cita samo radiolog koji radi MR vec ga moze citati i specijalista kome snimak treba u dijagnsticke svrhe (dakle, neurohirurg i neurolog ce umeti da 'procitaju' sta im treba sa snimka glave, ortoped sa snimka kolena ili kicme, itd - ali ako je aparat kilav i snimak neupotrebljiv NIKO nece moci da ga procita. Ergo - aparat je od presudnog znacaja za pravilno dijagnostikovanje).

Pouzdano znam da je aparat u Hramu kilav po svojim karakteristikama, a jos gore je osoblje u toj ustanovi, koje zbpog novca bezrazlozno zraci pacijente i sugerise im potrebu da se dodatno snimaju bez ikakve potrebe (ovo na zalost nije jedina privatna dijagnosticka kuca koja ovo radi).

Na primer (radi se o drugom dijagnostickom centru), coveka posalje lekar da uradi skener glave, na kome se ne pronadje ama bas nikakva patologija a onda radiolog koji u doticnoj kuci 'cita' snimak napise u dijagnozi 'Edem mozga' pa sugerise pacijentu da je jako neophodno da uradi dodatno i magnet glave! Ako se zna da skener kosta reda velicine 4000 a magnet izmedju 9-12000 onda je jasna politika kuce, sto je neprevazidjen uzas! Moj kum, koji je inace vrstan radiolog, imao je vise poziva bas iz Hrama da radi za njih, nudili su mu velike pare, ali kad je covek shvatio sta se od nejga ocekuje - ljubazno ih je pozdravio.

Zato na MR treba ici iskljucivo po preporuci, i to ne ljudi koji su zadovoljni jer to zapravo ne mora da bude nikakvo merilo kvaliteta ni aparata niti radiologa koji tamo radi, vec po preporuci lekara, koji znaju sta se desava u krugu esnafa i mogu realno da obaveste pacijenta gde je aparat dobar i koja kuca radi sa punom odgovornoscu a koja ne.

Snimak glave, odnosno MR glave tj mozga verovatno spada u one dijagnosticke metode od kojih se trazi apsolutna preciznost i kvalitet snimka. I ko vec mora da ide na magnet glave, treba to da uradi tako da ne mora da ponavlja snimanje zbog nekvalitetnog aparata.

Pozdrav svima.

P.s. Usput, mi na zalost NEMAMO kvalitetan aparat za magnetnu rezonancu u drzavnm zdravstvu, pa onda ne vidim kakve veze ima ciji je koji privatni aparat vec koji je privatni aparat kvalitetan za potrebe odredjenog snimanja. Ne vidim cemu svadja oko toga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 03, 2007 12:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Da Garfild,upravu ste,moram da se složim! Pošto sam bila zatečena odgovorom da je Hram ''loš'' čula sam se sa jako dobrim prijateljom (eto slučajnosti) koji je radio u Hramu radiolog inače , i obavestio me da je par lekara prešlo iz dotičnog centra u drugi dijagnostički centar ,koji isto ima magnet -noviji,Ja ne bih navodila imena pošto i ovako izreklamirasmo ,prethodnu ordinaciju bez ikakve nadoknade!
Igrom slučaja ja sam trebala da radim magnet srca, rekli su mi da je jako teško, ali se može odraditi- ovo sam navela kao primer jer mi je rečeno da uz taj ''noviji'' aparat i lekara za koga oni smatraju da to može da odradi ,može i pregled da se obavi.Koliko sam shvatila srce se hvata u nekim preiodima .....ali da ne širim priču ,jer to nije tema.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:03 am
Postovi: 7
Ja sam na kraju zakazala pregled u KBC Bezanijska kosa, a lekara mi je preporucila doktorka koja mi je i napisala uput za MR. Cekam 12 dana, sto smatram da nije puno vremena. Posto je na uput, placa se samo participacija, pa cu svakako snimanje uraditi tamo i nakon toga eventualno u nekoj privatnoj ordinaciji. Prenencu vam iskustvo kad snimci budu gotovi

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 12:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Participaciju necete platiti bas tako malo kao sto mislite, i nema razloga da snimanje radite privatno ukoliko snimak bude jasno citljim. BEz obzira na sve, magnet ipak zraci, ma kako se mozda cini da su ta zracenja mala i nebitna - zato bi ste se izlagali bez potrebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 12, 2007 5:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 14, 2007 11:03 am
Postovi: 7
Danas sam obavila snimanje u KBC Bezanijska kosa.

Participaciju nisam platila ni dinara jer sam redovan student. Uz uput se placa 600 dinara. Snimak je radjen sa kontrastom.

Snimak ne umem da protumacim, i ne mogu da tvrdim koliko je dobar dok ga ne bude pogledao moj lekar, al u svakom slucaju, u nalazu lekara-radiologa stoji da na hipofizi postoji promena velicine 4x2mm i da se postkontrastno boji u mikroadenom.

U svakom slucaju, ja sam na snimak cekala svega 12 dana i svo osoblje bolnice s kojim sam bila u kontaktu je bilo ljubazno, tako da sa te strane nemam nikakve primedbe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Magnetna rezonanca glave
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 26, 2008 2:55 pm
Postovi: 15
Sta treba da bude indikacija za upucivanje na snimanje MR glave?
I sta se sve moze na taj nacin dijagnosticirati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 24, 2008 8:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Najbolji radiolog + najgori snimak je bolja opcija od Los radiolog + fantastican snimak. Idite u kvalitetan medicinski centar, koji ima proverene strucnjake a ne jurite aparat ovih ili onih tehnickih karakteristika!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: snimanje magnetom rezonancom
PostPoslato: Pon Jan 23, 2012 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 8:59 pm
Postovi: 2
Jel moze neko da mi kaze koja je cena MRI stomaka u Zeleznickom centru?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: snimanje magnetom rezonancom
PostPoslato: Pon Jan 23, 2012 10:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
jel' ste mislili na zeleznicki zdravstveni centar? ima malo podataka na internetu o toj zdravstvenoj ustanovi, ukoliko i postoji...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: snimanje magnetom rezonancom
PostPoslato: Uto Jan 24, 2012 10:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 23, 2012 8:59 pm
Postovi: 2
Bas na njega, moram tamo da odradim MRI, a nemogu da dobijem uput... Da ne objasnjavam zasto...
Pa ako ima neko ovde ko je radio tamo MRI, ili radi tamo pa zna cenu...
Znam da ima vrlo malo podataka, nikako nisam mogao da nadjem koja je cena na netu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: snimanje magnetom rezonancom
PostPoslato: Uto Jan 24, 2012 1:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
da me ne shvatite pogresno-zasto bas morate tamo?
nisam do sada nikada cuo za tu ustanovu, ne znam ko radi, kakvi su aparati, ja bih vam pre savetovao neku drugu ustanovu, ako vec mzoete da birate...imate njihov broj telefona pa nazovite, tako je najbolje, jer ni ja ne mogu da nadjem na internetu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: snimanje magnetom rezonancom
PostPoslato: Uto Okt 16, 2012 1:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 09, 2012 12:30 pm
Postovi: 4
I gde je sad najbolji MR aparat..ja sam cuo da je na KBC i u tom dijgnostickom centru Hram...Gde da idem u pitanju je snimanje kolena..vec sam radio jedno snimanje i rekli su mi da nije dobro da treba da ponovim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: snimanje magnetom rezonancom
PostPoslato: Uto Okt 23, 2012 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 7:16 pm
Postovi: 22
ja sam zbog kicme pre i posle operacije radila u euromedik ali u visegradsko i veoma zadovoljna,inace sam sest puta radila kod njih zbog komlikacija,bolje trazi da radis bas u visegradskoj a ne u alekse nenadovica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: snimanje magnetom rezonancom
PostPoslato: Ned Dec 15, 2013 12:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 03, 2013 11:12 pm
Postovi: 4
Dobro, je l' neko zna gde se moze obaviti kvalitetno snimanje NMR vratne kicme? Da li da to uradim na Philips Interi od 3T u zavodu za zdravstvenu zastitu radnika zeleznice Srbije ili na ovom gore pomenutom aparatu u Sremskoj Kamenici? Ne treba mi snimanje celog tela, u ZZZZRZS mogu da obavim snimanje u roku od dan-dva, snimanje kosta cini mi se 8000 bez kontrasta i 12000 sa kontrastom. Zanima me da li to snimanje obavlja lekar radiolog uz asistenciju tehnicara ili snimanje rade tehnicari. Molim da neko ko je imao iskustva snimanja u ZZZZRZS napise nesto, samo da to ne bude neko ko tamo radi, jer koliko vidim ovde se sve svodi da svako hvali svoje. Ako bih se i odlucio na snimanje celog tela onda bi po mom misljenju pomenute ustanove morale da daju znacajne popuste u ceni u odnosu na snimanje odredjene regije, a one to, rekao bih, ne cine. Ovo sam zakljucio iz razgovora sa osobljem koje radi u ZZZZRZS. Ukoliko bih snimao celu kicmu onda bi me kostalo 12000 X 3, jer aparat ne moze da zahvati vise od 50 cm, tako da bih svaku regiju kicme (vratnu, grudnu i lumbosakralnu) morao da snimam zasebno. Znaci, popusta u ceni nema.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 31 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 85 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: