Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 6:34 pm
Postovi: 32
Zelio bih da podelim nesto sa vama i naravno da mi date komentar na sledece. Ozenjen sam i imam dete, ali se desilo pre nekih skoro 3 meseca ispad sa koleginicom. Nisam ponosan i kajem se. Gledajuci skoro jednu emisiju o virusima podsetim se HIV i isprepadam se da sam inficiran i da sam HIV preneo zeni a ona detetu. Sutra dan sam radio ECLIA test koji je pokazao negativan rezultat 0.73. Znaci, rezultat negativan 10 nedelja od nezasticenog seksa. I dalje u strahu odem u savetovaliste i popricam sa doktorom. Objasnim sta je bilo i ona mi kaze da ne brinem, da sam negativan i da nije tako jednostavno preneti HIV zeni pa ona detetu. Pitala me da li zelim da uradim jos jedan test kao dokaz i uradio sam ELISA test nakon 11 nedelja i rezultat je bio NEREAKTIVAN. Znaci negativan. Ja i dalje panicim. Niko od nas troje nema nikakve simptome, a kada sam koleginicu pitao da li moram da se brinem rekla je, citiram " Nisam se testirala nikada, nikada sumnjala, uvek uredno medjunozje", na moje insistiranje da mi kaze da ne panicim rekla je da se opustim da uzivam, ali sam bio izuzetno naporan i naljutila se.

Da rezimiramo...
10 nedlja ECLIA negativan
11 nedelja ELISA nereaktivan
niko nema nikakve simptome nista se nije promenilo kod nas troje sve je isto samo sto kod mene nervoze ima dosta... Da, doktorka mi je rekla da uradim test na 6 meseci ne zato sto misli da ce se rezultat promeniti vec da bi smirila moju anksioznost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 11:53 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Друже мој, то ти је исто као оно са даљинским управљачем. Батали.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 9:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 26, 2013 10:19 am
Postovi: 10
Eh, drugar, kako te razumem...
Uradio sam, par nedelja posle tebe, vrlo sličnu glupost. Isto tako, stidim se toga i užasno se kajem... Mogao sam da ugrozim porodicu tj. još uvek nisam najsigurniji da nisam...

Posle toga sam, tragajući na odgovore na pitanja koja me interesuju, saznao mnogo toga, ponajviše o HIV-u koga sam se najviše i plašio.

Hiv se ne prenosi tako olako. Čak i da "koleginica" ima HIV (a nije on tako čest), i da niste koristili zaštitu, nisi morao da ga "pokupiš" a kamoli da ga dalje preneseš ženi a ona detetu. Tek ta "veza" nije tako lako moguća osim ako dete nije beba koju majka još uvek doji.

Dobra je stvar što si se testirao i budi bez mnogo brige, nakon ovih testova, šanse da ipak imaš HIV su ravne nuli. Ipak, moraš da se testiraš i nakon tri meseca u slučaju da si medicinski fenomen i najveći baksuz na svetu. Baš zbog te tvoje izražene odgovornosti prema porodici i zato što je to praksa i običaj u našem zdravstvu.

Verujem da si iz svog iskustva izvukao pouku, kao i ja...

Nego, da li si se testirao i na ostale polne napasti? Istina je da nisu ni približno opake kao HIV ali postoji opasnost da ne preneseš dalje porodici. Naročito su opasni Hepatitisi B i C. Ostalo se uglavnom leči lako, antibioticima...

Ako te nešto posebno zanima, pitaj - znam sve, nažalost!

I sam se osećam grozno i prljavo ali prevazići ću to već nekako... samo da sve bude OK.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 2:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 6:34 pm
Postovi: 32
Bio sam skoro opet do savjetovalista i potvrdili su mi da sam negativan, da je najprecinziji "prozor" kad prodje 2 mjeseca. S obzirom da doktori mjesec racunaju kao 28 dana proslo je i vise. Mnogo vise. Problem je sad samo anksioznost i panika. Proci ce i to. Dobra zivotna lekcija...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Ned Avg 18, 2013 10:13 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@Boris Petrovic,
da, HIV se od svih seksualnih kontakata najteze prenosi heteroseksualnim vaginalnim kontaktom, ALI, ipak lakse nego sto sam stekao utisak da se vama to cini. a, i, HIV + zena, ipak ima u nasem okruzenju, pogotovo u beogradu. muskarci koji su nakon samo jednog nezasticenog odnosa sa zarazenom zenom dobili HIV postoje... i u srbiji...

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 7:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sub Okt 12, 2013 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 12, 2013 8:11 pm
Postovi: 3
Čak i da "koleginica" ima HIV (a nije on tako čest), i da niste koristili zaštitu, nisi morao da ga "pokupiš" a kamoli da ga dalje preneseš ženi a ona detetu. Tek ta "veza" nije tako lako moguća osim ako dete nije beba koju majka još uvek doji.
Hiv se ne prenosi tako olako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sub Okt 26, 2013 7:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 12, 2013 8:11 pm
Postovi: 3
Čak i da "koleginica" ima HIV (a nije on tako čest), i da niste koristili zaštitu, nisi morao da ga "pokupiš" a kamoli da ga dalje preneseš ženi a ona detetu. Tek ta "veza" nije tako lako moguća osim ako dete nije beba koju majka još uvek doji.
Hiv se ne prenosi tako olako.

_________________
mens bomber jacket mens bomber jacket
motorcycle jackets for women motorcycle jackets for women
pmp pmp


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 7:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Nov 08, 2008 6:34 pm
Postovi: 32
Eto cisto da javim da sam radio test u 3 mesecu i u 5 mesecu u savetovalistu, 4 gen rapid test. Receno da je definitivno, sad pamet u glavu. Je li to to @drbgd ?


@Borise kakva je situacija kod tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Pon Dec 02, 2013 9:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 15, 2013 9:07 pm
Postovi: 17
Ja cu samo da pitam ovog ,,lekara,, a zove se ,,aaaca,,koji je zavrsio elektrotehnicki fakultet a igra se doktora ovde,,covece sta ti trazis ovde,,??? Idi igraj se sa srafovima i cekicima,i molim te bez tvojih dijagnoza i nemoj da prosipas gluposti kako HIV virus ne postoji,a administratore molim da ovog ,,lekara,, uklone sa ovog sajta DOZIVOTNO....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 8:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2014 2:05 am
Postovi: 54
Lokacija: Univerzitetsko klinicki centar
drbgd je napisao:
@Boris Petrovic,
da, HIV se od svih seksualnih kontakata najteze prenosi heteroseksualnim vaginalnim kontaktom, ALI, ipak lakse nego sto sam stekao utisak da se vama to cini. a, i, HIV + zena, ipak ima u nasem okruzenju, pogotovo u beogradu. muskarci koji su nakon samo jednog nezasticenog odnosa sa zarazenom zenom dobili HIV postoje... i u srbiji...



Postovani, ne bih se slozio sa vasom konstatacijom, heteroseksualni odnosi jako prednjace po broju novoinficiranih HIV-om, zato jer su i najbrojniji, dok je najtezi prenos oralnim putem 1,5%.pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 8:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2014 2:05 am
Postovi: 54
Lokacija: Univerzitetsko klinicki centar
Postovani, jako je bitno da znate da HIV virus nakon ulaska u tijelo ne moze biti identifikovan prve sedmice NITI JEDNIM TESTOM, zato ne mojte nakon sexualnog kontakta naredno jutro da jurite u najblizu apoteku po rapid test, u 99,3% slucajeva se identifikuje nakon 3-4 sedmice, sto se smatra skoro pa sigurnim negativnim statusom ukoliko je tada test negativan, no 100% se moze ponoviti nakon 3 mjeseca. Ali ono sto je JAAAAKO BITNO jeste da ukoliko imate saznanja da je osoba s kojom ste bili u nezasticenom sexualnom kontaktu HIV pozitivna, morate se javiti u roku od 24-72h u najblize savjetovaliste da vam se ukljuci specijalna antiviralna terapija koju ce te koristiti 27 dana po uputi lijecnika i nakon toga se testirati 28 dan...ta terapija ima mogucnost u gotov 70% slucajeva da eliminise HIV virus iz tijela...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 5:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 16, 2014 4:26 pm
Postovi: 3
Resih se i ja da napisem nesto o svom problemu koji traje vec 4 meseca..
Tokom ljubljenja sa devojkom, desilo se da me je ugrizla za usnu i pustila krv. Njene krvi nije bilo. Par dana nakon toga primetio sam kod nje cudnu promenu na kozi, nalik Karposevom sarkomu(simptom hiva)[imgSlika[/img].
Testirao sam se nakon 6 nedelja, 2 meseca i 3 meseca(testovi cetvrte generacije), koeficijent o,o3 nereaktivan.
Medjutim imam konstantnu upalu grla koja traje 2 meseca, radio sam bris grla i izolovana je bakterija Staphylococcus aureus, ali i posle kutije Eritromicina, zatim Klindamicina upala nije prosla..
Radio sam i kompletnu krvnu sliku, ali i tu je sve u redu.
Molim za misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@cardioperf,
ja bih rekao da vi ne razlikujete promenu epidemioloske situacije u populaciji heteroseksualaca zbog povecanja procenta nezasticenih odnosa (opustanje usled verovanja da HIV imaju vecinom homoseskualci, itd..itd..), sa patofizioloskom osnovom zarazavanja HIV-om, kod koje su brojne studije potvrdile da je sluznica anusa najvulnerabilnija, i da je prema tome analni sex (nezasticeni) apsolutno najrizicniji.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Čet Jul 17, 2014 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 12, 2013 8:11 pm
Postovi: 3
[quote="jacob374"]Čak i da "koleginica" ima HIV (a nije on tako čest), i da niste koristili zaštitu, nisi morao da ga "pokupiš" a kamoli da ga dalje preneseš ženi a ona detetu. Tek ta "veza" nije tako lako moguća osim ako dete nije beba koju majka još uvek doji.
Hiv se ne prenosi tako olako.

_________________
You can definitely get success in your ASSET admission test with the help of Pass4sure 642-467 more information visit main site Amazon and also visit IBQH and more visit this page Google ,Good Luck.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: