Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 325  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Nov 12, 2013 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 4:31 pm
Postovi: 8
Zdravo svima! Evo podelicu svoje iskustvo sa vama.. Dakle, ja sam pre dve godine operisala nos, i to samo iz estetskih razloga.. Nisam imala nikakvu grbu, samo mi je nos nekako bio veliki za moje lice.. za tu operaciju, nisam se raspitivala niti zelela da znam ko je od koga bolji kao hirurg i kakva je operacija.. Nasla sam broj estetske hirurgije, zakazala i to je bilo sve! :D Operacija je prosla, sve sam super podnela, radjena mi je otvorena metoda, nista me nije bolelo. posle skidanja maske, bila sam prezadovoljna. Dobila sam manji nos, koji se lepse uklapao.. Posle mesec, dva, kako je otok spadao, primecivala se hrskvica nepravilnog oblika na vrhu nosa, msm nije to bilo strasno ali dovoljno da ja ponovo budem nezadovoljna. Posle dve godine od operacije, resila sam da po drugi put operisem nos, ovog puta vrh nosa! Isto tako, na brzinu odlucila i zavrsila to, sad je jos pod otokom, ali se nadam da ce sada vrh nosa izgledati lepse.. E ako sam se ja, najveca kukavica, upustila u dve ovakve operacije, to znaci da nista nije strasno, ni bolno.. Preporucujem svakome ko je nezadovoljan svojim nosem, i ko je u mogucnosti da to promeni, izgledace lepse, osecace se bolje i nema potrebe da bude uplasen! Srecno svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sre Nov 13, 2013 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 3:09 am
Postovi: 6
Vaxi je napisao:
A ima i ona varijanta kada je hirurg kriv..
Kvržica "kuglica" nastaje kada operacija nije adekvatno obavljena. Naime, delovi kosti, hrska su ostali unutra i uz krv i vezivno tkivo formiraju izbočenje.


Ćao, mislim da je to upravo situacija kod mene. Naime, pre oko godinu dana sam radio operaciju (devijacija i estetika) u Kliničkom centru kod dr Ugrinovića i dok je nos bio pod otokom prvih par nedelja je sve bilo ok. Posle se pri vrhu nosa pojavila mala grbica (kao kuglica), koja se oseti pod prstima kada se napipa, a vidljiva je i golim okom posebno kad se nos posmatra iz profila. Bukvalno kada vrh nosa podignem na gore za milimetar ta grbica se niti vidi niti oseća pod prstima. Ovako više smara na sam dodir nego vizuelno. Doktor to objašnjava kao da zbog velikog krvarenja nije u stanju da idealno "iseče" i oblikuje vrh nosa. Sa ostatkom nosa sam zadovoljan kao i sa funkcionalnošću što je i bio prioritet. E, sad doktor mi nudi da mi uradi korekciju - samo da obradi hrskavicu. Ali po njegovim rečima to bi trajalo samo pola sata u lokalnoj anesteziji što meni deluje pomalo zastrašujuće, jer samo kada se setim cele one igranke prvi put, i to u opštoj anesteziji, pa tamponi, pa maska...umalo nisam poludeo tih nedelju dana...
Može li mi iko išta reći o toj korekciji (neki to zovu i reviziji), koliko je to cimanje u odnosu na operaciju prvi put? Pošto sada ne radi devijaciju niti lomi kost... Ali opet stavljaće tampone, lokalna anestija - znači da ću biti budan i svestan, i sam vrh nosa je najosetljiviji...

_________________
To kralju,lud si za medalju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Nov 14, 2013 6:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 3:09 am
Postovi: 6
Ajde drugari, sigurno je neko imao sličnu situaciju i bio je na reviziji.
Nije valjda da opet ima podliva, da mora da se nosi ona maska...prošli put sam poludeo, tek posle 3 nedelje sam mogao da izlazim napolje...
Najviše me zanima koliko traje oporavak kad se radi samo ova korekcija hrskavice?

_________________
To kralju,lud si za medalju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Nov 18, 2013 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 11:45 am
Postovi: 3
Dycy, da li ti je vidljiv oziljak na nosu jer vidim da ti je radjeno otvorenom tehnikom??
Ljudi, ima li neko da je kod Ribnikara radio, neka se javi, hitno je...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 4:31 pm
Postovi: 8
M.K. je napisao:
Vaxi je napisao:
A ima i ona varijanta kada je hirurg kriv..
Kvržica "kuglica" nastaje kada operacija nije adekvatno obavljena. Naime, delovi kosti, hrska su ostali unutra i uz krv i vezivno tkivo formiraju izbočenje.


Ćao, mislim da je to upravo situacija kod mene. Naime, pre oko godinu dana sam radio operaciju (devijacija i estetika) u Kliničkom centru kod dr Ugrinovića i dok je nos bio pod otokom prvih par nedelja je sve bilo ok. Posle se pri vrhu nosa pojavila mala grbica (kao kuglica), koja se oseti pod prstima kada se napipa, a vidljiva je i golim okom posebno kad se nos posmatra iz profila. Bukvalno kada vrh nosa podignem na gore za milimetar ta grbica se niti vidi niti oseća pod prstima. Ovako više smara na sam dodir nego vizuelno. Doktor to objašnjava kao da zbog velikog krvarenja nije u stanju da idealno "iseče" i oblikuje vrh nosa. Sa ostatkom nosa sam zadovoljan kao i sa funkcionalnošću što je i bio prioritet. E, sad doktor mi nudi da mi uradi korekciju - samo da obradi hrskavicu. Ali po njegovim rečima to bi trajalo samo pola sata u lokalnoj anesteziji što meni deluje pomalo zastrašujuće, jer samo kada se setim cele one igranke prvi put, i to u opštoj anesteziji, pa tamponi, pa maska...umalo nisam poludeo tih nedelju dana...
Može li mi iko išta reći o toj korekciji (neki to zovu i reviziji), koliko je to cimanje u odnosu na operaciju prvi put? Pošto sada ne radi devijaciju niti lomi kost... Ali opet stavljaće tampone, lokalna anestija - znači da ću biti budan i svestan, i sam vrh nosa je najosetljiviji...




Ovako, posto sam bila u slicnoj situaciji, ostatak hrskavice na nosu, mada kod mene je to bilo primetno.. Oporavak nije strasan, tamponi su samo 24 h u nosu i to ne oni celom duzinom uz septum, nego samo tu pri vrhu, jedino sto sam ja insistirala da mi odrade u opstoj anesteziji, jer ja u lokalnoj ne mogu da zamislim kako bih izdrzala.. Odradi to, zasto da ti ne bude lepse, kad moze ;) jedan dan ce ti biti tesko, i jos pet dana ces nositi maskicu i to je sve, duplo manje nego prvi put ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 4:31 pm
Postovi: 8
M.K. je napisao:
Ajde drugari, sigurno je neko imao sličnu situaciju i bio je na reviziji.
Nije valjda da opet ima podliva, da mora da se nosi ona maska...prošli put sam poludeo, tek posle 3 nedelje sam mogao da izlazim napolje...
Najviše me zanima koliko traje oporavak kad se radi samo ova korekcija hrskavice?


Ma daj, neces sigurno cekati tri nedelje, ovde neces imati nikakve podlive, nista plavo, zuto, zeleno, ljubicasto.. :D kad ti skinu maskicu, posle najduze 7 dana ( meni posle 5) mozes sve, iako ces ti osecati malo da ti je utrnuo vrh nosa i samo ces ti videti otok u vrhu nosa i niko drugi.. Inace, ova operacija nece da te oboji i otok ce ti biti samo na vrhu nosa, izmedju nosa i gornje usne, a ne oko ociju ! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 1:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 4:31 pm
Postovi: 8
poslala sam ti pp :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 4:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 11:45 am
Postovi: 3
Hvala Dycy :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Sub Nov 23, 2013 1:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 3:09 am
Postovi: 6
dycy je napisao:
M.K. je napisao:
Ajde drugari, sigurno je neko imao sličnu situaciju i bio je na reviziji.
Nije valjda da opet ima podliva, da mora da se nosi ona maska...prošli put sam poludeo, tek posle 3 nedelje sam mogao da izlazim napolje...
Najviše me zanima koliko traje oporavak kad se radi samo ova korekcija hrskavice?


Ma daj, neces sigurno cekati tri nedelje, ovde neces imati nikakve podlive, nista plavo, zuto, zeleno, ljubicasto.. :D kad ti skinu maskicu, posle najduze 7 dana ( meni posle 5) mozes sve, iako ces ti osecati malo da ti je utrnuo vrh nosa i samo ces ti videti otok u vrhu nosa i niko drugi.. Inace, ova operacija nece da te oboji i otok ce ti biti samo na vrhu nosa, izmedju nosa i gornje usne, a ne oko ociju ! :)


Hvala Dycy na odgovoru! U međuvremenu sam bio na operaciji. Zapravo danas sam skinuo tampone. Značilo bi mi puno da sam ovo ranije pročitao, ovako sam bio u agoniji da li ću opet prolaziti kroz isti pakao.
Naime, tampone su mi skinuli tek posle 3 dana i to bili su oni tamponi isti kao i za prvobitnu operaciju - znači celom dužinom tzv. švedski tamponi - mislim da su to hiruške rukavice ili tako nešto tog materijala. U svakom slučaju pušten sam kući odmah istog dana nakon intervencije. Ali pakao sa tamponima i disanjem na usta je nešto neverovatno. Opet nisam okao sklopio tih 3 dana. Jedan od top 5 najgorih osećaja koje sam doživeo u životu. Srećom osim tampona nema ostalih posledica. Nema podliva, masnica, one disproporcije na licu kao E.T., čak ni tolikog otoka, vrh nosa nije mrtav kao pre, može da se dodirne, jedino što je malo nos nekako sad širi tj. ipak je malo otečen što zbog onih prokletih tampona što zbog same operacije. Gornju usnu nije otekla i za razliku od prošlog puta kada je nisam osećao jedno mesec dan sad je ok. I da naravno sve je rađeno u opštoj anesteziji, ne znam kako je i doktor pomislio da može da se radi u lokalnoj, koji bi to tek pakao bio. Što se toga tiče zadovoljan sam, nisam ništa osetio samo sam se probudio posle operacije sa tamponima i maskom., tj. ne sećam se ničega vezanog za operaciju. Što je i najbolje u celoj priči. A maska osim tampona i one gaze što je stojala ispod nozdrva da drži tampone i sprečava slivanje sukrvice, je najobičniji flaster koji samo prekriva delimično nos, a samim tim ne vidim koja je njena funkcija jer bukvalno samo "gura" nos nadole, dok je sam vrh nosa i deo koji je rađen nezaštićen. E, da i čini mi se da ima manje konaca nego prošlog puta, gotovo da se ne primećuju u nozdrvi. Sam doktor mi je nije rekao kada ću da skinem ovaj flaster sa nosa jer sem što nema neku funkciju samo delujem kao indijanac sa njim pa mi je tako bez veze da izlazim napolje. Kapiram da će ga skinuti na sledećoj kontroli, a do tada me koža ispod njega neverovatno svrbi!

_________________
To kralju,lud si za medalju!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Ned Nov 24, 2013 2:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 4:31 pm
Postovi: 8
M.K. drago mi je da si vec zavrsio, a krivo sto ti nisam bila od pomoci.. :D I ja sam imala flaster najobicniji i nije mi bilo jasno koja mu je funkcija... meni nije bila frka sa tamponima ni pre, ionako sam navikla da disem na usta :D Retko kome rade lokalnom anestezijom, zato sto to dosta krvari pa nije bas jednostavno, mada ne znam ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 4:30 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima, iscitavala sam postove pocevsi od prve stranice...i umorila sam se vec oko 80-e, 90-e. Elem, imam devijaciju nosa, desna nozdrva mi je slabo prohodna i doktori preporucuju operaciju. Nos sam lomila pre desetak godina i namestali su mi na zivo, u urgentnom. Neprijatno iskustvo i nakon toga 7 dana nosenja maske i tamponi u nosu. Ne prolazi mi se kroz isto.

Zanima me da li je neko radio operaciju laserom i kakav je oporavak nakon iste?
Koja je razlika izmedju zatvorene i otvorene operacije?
Da li se i pri operaciji devijacije ipak malo izmeni izgled nosa?

Hvala svima na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Uto Dec 10, 2013 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 4:30 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima, iscitavala sam postove pocevsi od prve stranice...i umorila sam se vec oko 80-e, 90-e. Elem, imam devijaciju nosa, desna nozdrva mi je slabo prohodna i doktori preporucuju operaciju. Nos sam lomila pre desetak godina i namestali su mi na zivo, u urgentnom. Neprijatno iskustvo i nakon toga 7 dana nosenja maske i tamponi u nosu. Ne prolazi mi se kroz isto.

Zanima me da li je neko radio operaciju laserom i kakav je oporavak nakon iste?
Koja je razlika izmedju zatvorene i otvorene operacije?
Da li se i pri operaciji devijacije ipak malo izmeni izgled nosa?

Hvala svima na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Dec 20, 2013 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 23, 2008 8:38 am
Postovi: 20
Majka treba da mi operise Benigni tumor uglavi a operacije ide spolja pored obrve a operisacwe doktor zaduzen za ORL dijagnoza je Neoplasma denignum ossivim cranii et faciei ako neko nesto zna kakav je zahvat neka mi se javi na pp hvala svima unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pet Dec 20, 2013 6:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 12, 2013 4:31 pm
Postovi: 8
Medaljon je napisao:
Pozdrav svima, iscitavala sam postove pocevsi od prve stranice...i umorila sam se vec oko 80-e, 90-e. Elem, imam devijaciju nosa, desna nozdrva mi je slabo prohodna i doktori preporucuju operaciju. Nos sam lomila pre desetak godina i namestali su mi na zivo, u urgentnom. Neprijatno iskustvo i nakon toga 7 dana nosenja maske i tamponi u nosu. Ne prolazi mi se kroz isto.

Zanima me da li je neko radio operaciju laserom i kakav je oporavak nakon iste?
Koja je razlika izmedju zatvorene i otvorene operacije?
Da li se i pri operaciji devijacije ipak malo izmeni izgled nosa?

Hvala svima na odgovoru.



Evo ja cu probati da ti odg, mozda ti bude od koristi :D Koliko ja znam laserska operacija jos nije uzela maha kod nas, retko ko radi, ne znam.. Razlika izmedju otvorene i zatvorene je u tome sto kod otvorene metode ostaje mali neprimetan oziljak ali je laksa za estetsko oblikovanje, zatvorena ima unutrasnje oziljke ali ne znam nista vise o tome.. Ako radis samo devijaciju onda ti se nikako nece menjati izgled nosa, oni ti samo nameste septum koji nikako ne moze da promeni izgled, ali ako zelis mozes istovremeno da radis i estetsku, to zavisi od toga da li ti se svidja tvoj nos ili ne :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija nosa
PostPoslato: Pon Dec 23, 2013 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 10, 2013 4:30 pm
Postovi: 3
Hvala puno na odgovoru. Sto se estetike tice ima tu stosta da se radi, levi profil ok, desni grbav ali nekako sam se navikla. Vise se bojim rezultata estetske operacije, i mogucnosti da zavrsim na drugoj ponovnoj, tako da bih samo radila tu funkcionalnu operaciju.
Koliko sam razumela oporavak je daleko laksi i brze si osposobljen (bez modrica i podliva) za normalne aktivnosti - izlazak u javnost i posao.

Ponadala sam se da je mozda laserskom operacijom jednostavnije i bez tegoba od masnica itd.. Obrni okreni strah od same pomisli.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4861 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 312, 313, 314, 315, 316, 317, 318 ... 325  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: