Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Sep 25, 2013 7:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Razumijem te u potpunosti. Ja imam 40 godina a ove tackice imam od prije godinu dana. Meni su one u potpunosti ruinirale zivot. Manifestuju se isto tako kao i kod tebe. Leda su mi se ukocila od straha da pomjerim glavu. Ne mogu da se druzim s ljudima jer nemam koncentracije da slusam sta mi pricaju. Cak sam se jedno vrijeme nekako i bila navikla na njih, al sad je opet haos. A ta vitrektomija je jednostavno preveliki rizik. Hajde da pokusamo nabaviti ove kineske trave. Ima ovdje ranije jedan post gdje covjek navodi da je jedina pomoc promjena nacina ishrane. Mislim da i to ima smisla.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Sep 25, 2013 11:27 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ti javi koja je cena tih cajeva,ali ja nemam neku nadu oko toga.A ti si imala odvajanje staklovine i tad dobila musice?Iskreno kada si okupiran drugim mislima lakse je,ne smetaju toliko,ali ja sam nezaposljena,nema dece nemam skoro nikakve obaveze i imam odvise vremena pa stalno mislim na njih,da je to preslo u opsesiju.uz to sam jako anksiozna.Smetaju naravno ali citam kako se ljudi naviknu,zaborave a ja ne dozvoljavam mozgu da zaboravi te slike.Ti ih imas godinu dana,kakva je situacija zima na snegu?ja sam ih prvi put primetila upravo na snegu ali tada sam videla samo ovu jednu tacku u cenrtu i nije mi smetala tada


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Okt 09, 2013 11:57 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
Larissass35 je napisao:
Razumijem te u potpunosti. Ja imam 40 godina a ove tackice imam od prije godinu dana. Meni su one u potpunosti ruinirale zivot. Manifestuju se isto tako kao i kod tebe. Leda su mi se ukocila od straha da pomjerim glavu. Ne mogu da se druzim s ljudima jer nemam koncentracije da slusam sta mi pricaju. Cak sam se jedno vrijeme nekako i bila navikla na njih, al sad je opet haos. A ta vitrektomija je jednostavno preveliki rizik. Hajde da pokusamo nabaviti ove kineske trave. Ima ovdje ranije jedan post gdje covjek navodi da je jedina pomoc promjena nacina ishrane. Mislim da i to ima smisla.

jesu ti stigli ti cajevi?Ja ne znam kako svi pisu o tome kako vremenom one poblede,smanje se kad kod mene kako vreme prolazi one su izrazenije,a jos su mi se povukle bas u sredini pogleda pa su mi takoreci sve tu ispred nosa :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 12:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
verujem da se tu sa nervozom povecava i problem--moje tackice nestaju kad sam na odmoru i kad ne zamaram puno oci i kad sam opusten--najbitnije da su me ubedili da to nije neki veliki problem pa se ne sekiram--to preporucujem i ostalima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Cajevi mi jos nisu stigli. Javicu ako bude ikakvih rezultata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Okt 30, 2013 8:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:31 am
Postovi: 9
Pozdrav.

Da kažem o čemu je reč.

Pre mesec i po dana počeo sam da primećujem tamniju tačkicu u vidnom polju levog oka. Malo sam listao po internetu, i naišao sam na neke tekstove u kojima se spominju takve "tačkice" gde se navodi da ne postoji adekvatan lek za tako nešto i da možeš samo da se pomiriš sa time.
Ipak, trebalo je da idem kod očnog lekara jer mi se vid pogoršao, pa sam želeo da mi lekar odredi dioptriju i prepiše naočare. Par dana pre očnog, gledao sam u ogledalu to levo oko, i primetio sam u uglu oka, bliže nosu da na beonjači imam crnu tačku. Bilo mi je čudno. Nisam bio siguran da li mi je nešto upalo u oko, jer, do sad, kad god bi mi nešto upalo u oko, to je svrbelo.. a ovo je samo stajalo na beonjači, pomeralo se zajedno sa okom. I činilo mi se da je otprilike na tom mestu gde u pogledu i vidim mrlju, koja se takođe pomera sa pogledom, pa ne mogu da je vidim baš detaljno.
Uglavnom, otišao sam kod očnog, bio sam na širenju zenica, znači, sipali su mi neke kapi u oči u razmaku od 5-10 min.. znate već proceduru. Tad mi je lekarka i izvršila pregled oka. Stavljala mi je neku lupu, bukvalno ju je totalno prislonila oku. I kaže nije primetila ništa. Nakon toga mi je njena asistentkinja ispirala oko, valjda hidrogenom.
Kasnije tog dana, kad mi se malo stabilizovao vid od širenja zenica, pogledao sam opet oko u ogledalu i primetio sam da na beonjači više nema one crne tačke, već da je ostala samo sitna sivkasta tačkica. I primećujem da mi se i u vidnom polju ta mrlja smanjila i prosvetlila.
Ipak, kad sam ovo ispričao lekarki ona je rekla kako to ne može da bude spoljašnji problem, nego da je problem u samom oku.. A ja i dalje nisam siguran, jer mi, po svemu sudeći, deluje kao da mi je nešto bilo u oku, i da je veći deo nestao prilikom ispiranja oka, a da mi taj preostali delić stvara tu malu mrlju u pogledu i dalje.
Izvinjavam se na dugačkom postu, ali nadam se da će neko pročitati i dati mi savet. Šta da radim? Da li da odem na neku privatnu očnu kliniku? Ili nešto treće?
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Okt 31, 2013 9:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
Jovan87 je napisao:
Pozdrav.

Da kažem o čemu je reč.

Pre mesec i po dana počeo sam da primećujem tamniju tačkicu u vidnom polju levog oka. Malo sam listao po internetu, i naišao sam na neke tekstove u kojima se spominju takve "tačkice" gde se navodi da ne postoji adekvatan lek za tako nešto i da možeš samo da se pomiriš sa time.
Ipak, trebalo je da idem kod očnog lekara jer mi se vid pogoršao, pa sam želeo da mi lekar odredi dioptriju i prepiše naočare. Par dana pre očnog, gledao sam u ogledalu to levo oko, i primetio sam u uglu oka, bliže nosu da na beonjači imam crnu tačku. Bilo mi je čudno. Nisam bio siguran da li mi je nešto upalo u oko, jer, do sad, kad god bi mi nešto upalo u oko, to je svrbelo.. a ovo je samo stajalo na beonjači, pomeralo se zajedno sa okom. I činilo mi se da je otprilike na tom mestu gde u pogledu i vidim mrlju, koja se takođe pomera sa pogledom, pa ne mogu da je vidim baš detaljno.
Uglavnom, otišao sam kod očnog, bio sam na širenju zenica, znači, sipali su mi neke kapi u oči u razmaku od 5-10 min.. znate već proceduru. Tad mi je lekarka i izvršila pregled oka. Stavljala mi je neku lupu, bukvalno ju je totalno prislonila oku. I kaže nije primetila ništa. Nakon toga mi je njena asistentkinja ispirala oko, valjda hidrogenom.
Kasnije tog dana, kad mi se malo stabilizovao vid od širenja zenica, pogledao sam opet oko u ogledalu i primetio sam da na beonjači više nema one crne tačke, već da je ostala samo sitna sivkasta tačkica. I primećujem da mi se i u vidnom polju ta mrlja smanjila i prosvetlila.
Ipak, kad sam ovo ispričao lekarki ona je rekla kako to ne može da bude spoljašnji problem, nego da je problem u samom oku.. A ja i dalje nisam siguran, jer mi, po svemu sudeći, deluje kao da mi je nešto bilo u oku, i da je veći deo nestao prilikom ispiranja oka, a da mi taj preostali delić stvara tu malu mrlju u pogledu i dalje.
Izvinjavam se na dugačkom postu, ali nadam se da će neko pročitati i dati mi savet. Šta da radim? Da li da odem na neku privatnu očnu kliniku? Ili nešto treće?
hvala

Ne verujem ni ja da je moguce to isprati,tu mrlju u vidnom polju,jer sam ja isla na dva,tri pregleda i posle ispiranja se nista nije menjalo,moguce da si se navikao na tu mrlju pa je slabije primecujes...imam ih ja puno,i dlacica i mrlja,mada imam jednu bas u sredini i ona je najtamnija,ali kako vreme prolazi postaje malo svetlija,ili to nekad zavisi od vremenskih uslova kod mane,od mesta gde se nalazim itd...ja idem kod priatnog lekara i isto mi je rekao sve kao sto citam ovde iskustva drugih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Okt 31, 2013 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:31 am
Postovi: 9
Hvala na odgovoru, ali nisi dobro pročitala moj post. Moguće je da je doktorka u pravu, i da je to eye floater. Ali ja ti kažem, pre pregleda imao sam crnu tačku na beonjači i tad mi je mrlja u pogledu bila veoma tamna i izražena. Nakon pregleda na kom su mi i ispirali oko, vidljiva crna mrlja na beonjači je nestala, ostala je samo sivkasta tačkica na beonjači a u isti mah se u pogledu više nisam imao tamnu i toliko izraženu mrlju, već svetliju mrlju.

Evo slike

1. mrlja na beonjači
Slika

2. zaokružio sam mrlju da biste znali na šta mislim
Slika

3. a ovako je otprilike pre tog ispiranja izgledala ta mrlja u ogledalu. Ovo sam u paint-u docrtao, čisto da bih vam dočarao o čemu je reč
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 9:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
ti si se to nesto utripovao.

nije mi bas najasnije, pitas li za tacku na oku ili sto vidis sto i mi svi vidimo ispred ociju.



za tacku na oku se tripujes.


za ono sto vidis, ne znam sa cime da ti ispere ne moze da ti ispere to sto vidis dlake jer se to nalazi u okviru oka.


unutrasnja strana oka (3/4) je ispunjena nekom smesom kao zelatin i po zidovima oka se nalaze krvi sudovi, kada pukne taj krvni sud (kod mene, pere, zike, mike itd) onda se desi da vidis svakojake oblike - tlake , tacke itd ispred ociju. Sve to pluta u tom zelatinu i ti vidis taj odraz i to ti je to, cela nauka oko tih musica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Nov 08, 2013 8:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:31 am
Postovi: 9
Ovo hoću da kažem. Ali molim vas, pažljivo pročitajte post pre nego što mi odgovorite, jer sam prilično siguran da objašnjavam dobro, ali da vi, na osnovu dosadašnjeg iskustva sa postovima o mušicama u oku, odgovarate napamet na moj post.

Fizički prisutna crna mrlja na beonjači - ona koju sam obeležio na slici, pojavila se pre 2 meseca i od tada imam i mrlju u pogledu. Na početku je fizički crna mrlja bila baš tamna, kao na trećoj slici koju sam postavio i ujedno, tad mi je u pogledu mrlja bila prilično tamnija.

Nakon širenja zenica i ispiranja oka, fizički prisutna crna mrlja nije više bila crna, nego je kao na prvoj slici (na drugoj je zaokružena), a od tad mi je i mrlja koju vidim u pogledu dosta svetlija.

Zbog povezanosti nijansi fizički prisutne crne mrlje na beonjači i nijansi mrlje koju vidim u pogledu, sumnjam da zapravo imam nešto u oku i da to nije mušica, već da mi ta crna mrlja na beonjači smeta i reflektuje mi crnu mrlju u pogledu. Jedino mi je nelogično to što, ako imam nešto u oku, kako me oko ne svrbi ili tako nešto.

Zato pitam - da li je to moguće? Da li je neko imao ovakvog iskustva? Da li da odem do drugog lekara, u neku specijalizovanu oftamološku kliniku? itd..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Nov 08, 2013 8:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:31 am
Postovi: 9
I izvinjavam se ako je prvi pasus mog prethodnog posta zvučao nadrndano :D Samo mi ovo mnogo smeta i želim da znam da sam probao sve moguće, pre nego što se pomirim sa time.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Nov 11, 2013 6:17 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
i da imas na beonjaci nesto nikako ne bio mogao to da vidis u vidnom polju jer ja koliko znam ne gledas beonjacom nego zenicom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Nov 27, 2013 6:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
kako je vama sad kad je pao sneg sa vasim musicama,jel smetaju?ja kad gledam u sneg na ravnoj povrsini ima ih dosta,malo su bledje ali ih ima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Dec 08, 2013 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
milena016 je napisao:
kako je vama sad kad je pao sneg sa vasim musicama,jel smetaju?ja kad gledam u sneg na ravnoj povrsini ima ih dosta,malo su bledje ali ih ima



naravno. to je pod obavezom da vidis na belu povrsinu vise dlaka. normalna stvar isto kao kada gledas u racunar.


sve je to normalno, bez sekiracije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Dec 09, 2013 2:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
milets,a jesu ti se malo smanjile vremenom ili ti manje smetaju?Meni se cini da su nekako moje postale bledje ali opet u nekim situacijama mi jako smetaju


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: