Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 163  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Okt 29, 2013 12:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 29, 2013 11:51 am
Postovi: 1
Zdravo. Otkrio sam da imam hronicni hepatitis B. Bio sam na lekar i on mi je rekao da moram uraditi biopsiju, а takoce i labaratorijske i imunolOskih testova .Sad me zanima dali mogu uraditi prvo biopsiju bez tih testova il to ne moze tako? :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Okt 31, 2013 5:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 11:39 am
Postovi: 21
zaista ne znam da ti pomognem
najbolje da pitas svog dr


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 01, 2013 2:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Cao,ja sam nova ovde,otkrila šam da sam pózitivna kad sam skupljala papire za vantelesnu. Danas sam uradila opet i muz isto. Boga molim da on nije. Ja nikada nisam imala nikog sem njega. Mada ímala sam operacíju lapa. Ako neko je imao problem kao mi,da jaúi mi še. Molim vas za informacije ako neko zna kako na vantelesnu. Na papiru mí je pisaló pozitivna 0.092. Molim vas nek oeko me uputi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 01, 2013 11:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Mahida
Ok, pronadjena je hbv infekcija. Moze da bude da ti je i suprug pozitivan ali i ne mora (osim ako ti nije on preneo), ukoliko nije neka se obavezno vakcinise.
Dete ces moci bez problema da rodis zdravo.
Unaredili su malo stvari oko ove infekcije, tako da bez brige, nisi prva, nazalost ni poslednja.
Javi se infektivnoj klinici, oni ce ti odrediti tip infekcije (mozda je akutna koja dodje i prodje), i ukoliko bude potrebe prepisati terapiju.
Do tada alkohol izbaci totalno, zdravo se hrani, nemoj se zamarati, i bice sve ok ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 01, 2013 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Zarobljen ,huala puno,dok mi potvrde pa cu na torlak da uradím an sealize sve vezano za övo pa javicu se na infektivnu. Ja ne pijem nikakada nisam pila,sem kad je slavlje neko jednu cašu. Ja šam toliko ovo tesko podnela,pa ne znam da ubijem še došlo mi. Ako ima neko na forumu da je imao ovako situaciju nek javi se ili ako ti žnas reci da jave se. Hvala vam svima unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pet Nov 01, 2013 11:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 07, 2005 1:18 am
Postovi: 323
Mahida, odgovorila sam ti na PP.

Nego, posle puno vremena čitam vaše postove i uočavam bitne promene u načinu tretiranja ovog virusa. U vreme kada su ga otkrili kod mog supruga (2007. godine) prilikom prikupljanja nalaza za vantelesnu oplodnju, vladalo je mišljenje da taj virus ne može potpuno da se izbaci iz organizma, tj. da trajnog izlečenja nema. Sa puno strana smo čuli da je najbitnije držati virus u mirnom stanju i redovno kontrolisati parametre jetre, tj. da je to najviše što se može uraditi. Kako je kod mog supruga PCR test pokazao vrlo, vrlo nisko prisustvo virusa, a parametri jetre su uvek bili dobri, nisu mu odredili bilo kakvu terapiju, niti tražili da bude na dijeti, radi biopsiju ili bilo šta drugo. Ipak, bez obzira na to što su mu na svakoj kontroli parametri jetre bili dobri, opet je svaki put bio pozitivan na virus hepatitisa B, dakle, nije došlo do potpunog izbacivanja virusa iz organizma, a iz vaše priče saznajem da je izgleda odskoro moguće virus izbaciti.

Sad se pitam, da li su to otkrivene nove terapije koje omogućavaju izbacivanje virusa, tj. potpuno izlečenje? Ako je tako da li moj suprug, bez obzira na malo prisustvo virusa u krvi i dobre parametre jetre, treba da ode kod svog hepatologa i traži uvođenje terapije koja će ga dovesti do potpunog izlečenja? Šta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 01, 2013 2:59 pm
Postovi: 18
Zabrinuta75,

nas nekoliko koji komuniciramo ovde preko foruma imamo akutni hepatitis B, gde je izlecenje u toj fazi moguce, naravno i kada predje u hronicni ne treba odustajati vec treba na sve moguce nacine pokusati da se resi ove bede. Tako da mislim da treba da ode do infektologa ili hepatoiloga i poprica oko toga da li ga koristi neki od lekova za hepatitis B.

Ja sam poslusao savet forumasa da nakon prvog testa gde sam bio HBsAg negativan, i posle 3 meseca uradim jos jedan test kako bi proverio, bez obzira sto mi moja doktorka u Nisu to nije trazila i dobio sam rezultate:

HBsAg - negativan
anti-HBs antitela - pozitivan

Tako da je prblem kod mne eresen sada definitivno, zelim vam ovakve rezultate sto pre!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 1:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Brbljivko,a ja ne žnam ni koliko dugo imam ovo,mene ta beda ceka možda. A treba da idem na vantelesnu,sta me snadje Boze moj. Kako sa ovim daa izborim se..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 8:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Mahida, nema na cemu..
Vidi, svi imamo taj problem, svi smo to jako tesko podneli.
Ja sam do skoro bio ubedjen da sam najzdraviji covek na svetu, od malena sam sportista, cigaretu NIKAD u zivotu nisam zapalio, jedem oduvek iskljucivo zdravu hranu, ne koristim secer, so, mast, belo brasno, ne pijem gazirano, alkohol retko itd, krupan sam i ceo u misicima...kada sam saznao da imam ovo cudo u sebi, bio sam sokiran i ja i ljudi oko mene.Isto sam pomisljao svasta od samoubistva, do bekstva negde gde nikada necu nikoga povrediti ni zaraziti ovim cudom. Premda sam vernik, i veoma jakog karaktera, malo sam se trgao i razmislio, potom razgovarao sa doktorkom Ksenijom Bojovic sa infektivne u bg-u, koja je vrlo, vrlo pre svega dobar covek i razume svakog od nas, pomogla mi je da to lakse prebolim.Kako dugo nisu mogli da ustanove moj tip virusa, tj da li cu ga nositi CELOG ZIVOTA (jer je pocetak ukazivao na to- normalne transaminaze, nikad nisam pozuteo, itd) ili cu ga IZBACITI i steci imunitet na njega, zena mi je objasnila kako i da ostane zauvek u meni, to nije veliki hendikep, ukoliko se cuvas i redovno kontrolises. Decu mozes da rodis potpuno zdravu, i zivis najnormalnije, sa malo vodjenja racuna u ishrani.
Glavu gore, zivi zdravo, cuvaj se, cuvaj druge, nemoj da odustajes, kod doktora redovno, slusaj ih, i veruj...Zelim ti pravi oporavak ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 03, 2013 9:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 22, 2013 5:59 pm
Postovi: 31
Zabrinuta,
kao sto je Brbljivko vec objasnio, postoje 2 tipa infekcije hepatitisa b, akutni i hronicni.
Ukoliko se akutni otkrije na vreme, izlecenje je gotovo sigurno, uz malu terapiju antivirusnih lekova ili bez njih, organizam coveka nakon 6 meseci uspeva da izbaci iz sebe virus, i dobija anti tela, kojima se stiti od ponovne infekcije, tako jednom prelezan virus se ne moze vratiti. Ipak neki procenat, kod ljudi bez simptoma, ili sa niskom kolicinom virusa predje u hronicne, i to, kako doktori tvrde ostaje trajno u organizmu. Ono sto je bitno, jeste terapija, zdrav zivot i odrzavanje virusa u niskoj koncentraciji. I nemas brige.
Postoji terapija sa vakcinam INTERFERONA koja se primenjuje oko godinu dana, i uspesno virus umiri. Posto je ta terapija jaaaaaako skupa (20 000e za god dana) drzva pokriva troskove samo kod ljudi kojima PCR test pokaze aktivnost vecu od 100 000 kopija po ml seruma, a utvrdi se da su hronicni, i na taj nacin obaranjem broja virusa se cuva jetra od daljeg ostecenja.
Eh sad... ipak ljudski odbrambeni mehanizam je cudo, pa tako neki uspeju posle vise godina borbe da pobede i otarase se virusa. Tako sam nedavno upoznao coveka koji se vise godina borio sa ovim cudom, i POBEDIO.
Primao je terapiju interferona, koji se malo teze podnosi, npr po dobijanju vakcine se javi temperatura, groznica, umor, mucnina...nastvio sa antivirusnim lekom ZEFFIX, i potrudio se malo da ishranom poboljsa situaciju i USPEO JE!
Dao mi je neke savete. a to su: grickao je zacin karanfilic (on u sebi ima neki sastojak koji daje efekat antibiotika), jeo je suvo grozdje koje podstice proizvodnju belih krvnih zrnca kljucnih za imunitet, pio je zeolit o kome sam vec pisao, vidi ranije postove, pio caj od biljke ruse, takodje od semena koprive, uveo mineral CINK u ishranu putem suplementa i hrane (ima ga u bundevinim semenkama, bademu) i takodje je jako bitan za imunitet, dosta je koristio sirovu IZBLENDIRANU hranu, dakle hranu je jeo iz blendera kako bi olaksao varenje, jer jetra je ta koja sve to razlaze pa je resio da joj "olaksa" posao i na taj nacin je rastereti. i Bogu hvala, uspeo je... Iako su doktori rekli da se izleciti nece i da se pomiri sa tim, kad im je odneo rezultate, naravno, bili su bez teksta.
Eto...iskreno se nadam da sam bar malo nekom pomogao i razjasnio ovu opterecujucu i konfuznu situaciju koja je zadesila nazalost mnoge!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Pon Nov 04, 2013 1:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 11:39 am
Postovi: 21
meni samo nije jasno u vezi tih anti tela
kazu da ona znace dozivotni imunitet ali isto tako kazu da se posle par godina ona gube iz seruma
da li to znaci kad se za par godina izgube virus moze vratiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Uto Nov 05, 2013 8:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 01, 2013 2:59 pm
Postovi: 18
I meni te stvari nisu jasne, neki kazu da stices imunitet pomocu antitela a drugi kazu da se antitela zadrzavaju u organizmu 3-7 godina, sta se desava kada nestanu antitela? Da li si posle toga opet podlozan infekciji?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 31, 2011 10:26 am
Postovi: 17
jednom se stvore antitela i to ostaje celog zivota i vise necete biti hbsag pozitivni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Čet Nov 07, 2013 3:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 31, 2013 4:39 pm
Postovi: 47
Ja da javim se,virus mi nije aktivan,tj,jetra je u odlicnom stanju. Tqeba da odradim pcr i nesto na torlaku jos. Svaki sest meseci na kontrolu.. Ipak probacu om i tom nekom alojom da nekako ga oslobodim se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hepatitis B (hronicni)
PostPoslato: Ned Nov 10, 2013 9:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 10, 2013 9:47 am
Postovi: 3
mom decku je radjen test u gradskoj bolnici gde su mu nasli da je reaktivan na hepatitis B a on je istog dana otisao na privatnu kliniku gde je dobio rezultate da je nereaktivan.Kome verovati?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2443 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97 ... 163  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: