Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 4:19 am
Postovi: 38
Заборавио сам да напоменем а исправка претходног текста није могућа, да је др. Кребс (творац овог лека), сам написао да је Б17 најделотворнији у природном облику. Зато што се тада истовремено уносе и друге материје, које појачавају дејство самог Б17. Моја мајка је годину дана користила превасходно коштице, дакле природни облик. Јела је често и просо који је богат витамином Б17.
То је чинила јер смо се плашили и пре него што смо сазнали праву дијагнозу, да постоји могућност и да је рак у питању. Касније се нажалост испоставило да смо се са разлогом плашили. Коштице су јој једино регулисале столицу до неке мере, јер је и са столицом имала проблема.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 9:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Drazenbg, мени је жао што ти се све то дешава, али да сте пажљивије обратили пажњу на открића последњих деценије не би се то десило. Ја тек последњих година сазнајем неке ствари које су познате деценијама. За неке, мени драге особе, превише касно.

Као што сам и мислио - погрешна употреба. Одакле ти идеја да са 16 језгара кајсије нешто може да се уради. Па човече, потребна је читава прегршт језгара свакодневно - више од две шаке. То се тешко може појести и зато је боље уље од језгара кајсије. Због свега тога твоје лоше искуство пада у воду.

Вегетеријанска исхрана нема много везе са здравим начином живота.

Ти кажеш да немаш никакву зараду од тврдње да је све измишљотина. Међутим, немам ни ја никакву зараду од моје тврдње. И шта сад?

Веома си добар манипулатор. Бога си ти први споменуо у веома злом контексту и ништа немој мени да пребацујеш у вези тога. Својим осуђивањем мене, ти у ствари осуђујеш себе. Размисли мало о томе. Погледај шта си написао:
Citiraj:
Бога има па ће им се вратити вишеструко за тај монструозни чин.
................
Бог се призива за добро. Помињати му име а желети неком непознатом зло је опет само по себи довољно и разоткрива да ти је бизнис (зарада на туђој несрећи) угрожен.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 19, 2013 2:44 pm
Postovi: 7
Neka priča i piše ko šta želi. Svako ima pravo da veruje u nešto. Ja verujem u svoje iskustvo, preventiva kancerogenih stanja, lečenje raznih kancera i izlečenje. A evo i terapija:

LEUKEMIJA

Culevit 180 tab, 2x3 tab dnevno
Mega Protect 4Life 90 tab, 2 tab dnevno
Pro Selenium 60 tab, 1 tab dnevno
Spirulina Max 60 tab, 2 tab dnevno
Noni 90 cap, 1 cap dnevno
Virago 90 tab, 1 tab dnevno
Spirulina Chlorela Plus 100 tab, 1 tab dnevno

PREDOHRANA TUMORA

Ocean 21 946 ml, 2 kašike dnevno
Zen Tonic 946 ml, 2 kašike dnevno
Digestive Enzymes 100 tab, 1 tab dnevno
Rhodiolin 120 cap, 2 cap dnevno
Noni 90 cap, 1 cap dnevno
Liquid Chlorophil 473 ml, 1 kašičica u 200 ml vode
Mega Protect 4Life 90 tab, 2 tab dnevno
Pro Selenium 60 tab, 1 tab dnevno
Culevit 180 tab, 2x3 tab dnevno
Shark Aid 90 tab, 3x1 tab dnevno
C 1000 Plus 100 tab, 1 tab dnevno
Beta Carotene 100 cap, 1 cap dnevno
OxyMax 60 ml, 3x10 kapi u 200 ml vode

MALIGNE BOLESTI

Noni 90 cap, 1 cap dnevno
Ocean 21 946 ml, 2 kašike dnevno
Zen Tonic 946 ml, 2 kašike dnevno
Digestive Enzymes 100 tab, 1 tab dnevno
Liquid Chlorophil 473 ml, 1 kašičica u 200 ml vode
Rhodiolin 120 cap, 2 cap dnevno
Culevit 180 tab, 2x3 tab dnevno
OxyMax 60 ml, 3x10 kapi u 200 ml vode
Shark Aid 90 tab, 3x1 tab dnevno
Super Co Q10 90 cap, 2 cap dnevno
Meal Time 100 tab, 2 tab dnevno

SPREČAVANJE METASTAZA

Rhodiolin 120 cap, 2 cap dnevno
Zen Tonic 946 ml, 2 kašike dnevno
Culevit 180 tab, 2x3 tab dnevno
Shark Aid 90 tab, 3x1 tab dnevno
Pro Selenium 60 tab, 1 tab dnevno
Liquid Chlorophil 473 ml, 1 kašičica u 200 ml vode
C 1000 Plus 100 tab, 1 tab dnevno
Spirulina Max 60 tab, 2 tab dnevno
Noni 90 cap, 1 cap dnevno
Virago 90 tab, 1 tab dnevno

Preparati su svi prirodnog porekla, biljke sa prirodnih staništa i nemaju nus pojava.
Učinite nešto za sebe i preživite. Živi i zdravi bili. Sretno.
Mob. 0655170628
Kodni broj za 25% popusta na suplemente 3815000496


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
AlexAlbek, ти га баш претера са списком. Гори си од мене. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 3:11 pm
Postovi: 131
Drazenebg hvala vam od srca na odgovoru i nadam se da ce i vasa majka uspeti.Svako dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 10:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 29, 2011 3:11 pm
Postovi: 131
Hvala svim ljudima koji iznose svoja iskustva i tako pomazu drugima.Hvala i svima onima koji su uvek odgovarali na pitanja koja cesto postavim na ovom forumu.Bolest je teska i samo mi koji smo bolesni znamo krozsta prolazimo.Cesto razmisljam i volela bih da vidim ljude koji se reklamiraju na ovom forumu i ostavljaju kontakt adrese prodajuci maglu.Da li imaju decu, porodicu ,roditelje i da li se boje da ce ih zivot kazniti.Cudni smo mi ljudi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 4:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ја не продајем ништа, али ипак можеш да ме упознаш. Ускоро ћу лично бити сведок једном излечењу тумора Рајфовим фреквенцијама.

Свим фармаколошким мафијашима и дилерима желим пријатан живот уз активно коришћење њихових производиа за које тврде да су изузетно здрави - па ето им их.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sre Okt 16, 2013 4:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 12, 2007 6:37 pm
Postovi: 11
Setim se kod ovakvih diskusija šta je svojevremeno rekao profesor Farmaceutskog fakulteta (zaboravio sam ime) u vezi takozvanih "lekova" koji su "zaštićeni i provereni":
Uzmete neku okruglu bočicu i sipate vodu sa česme, zalepite etiketu "Lek protiv lavova".
Odete u Zavod za patente i zaštitite bočicu: okrugla bočica, bezbojna, sadrzaj bezbojan, crvena etiketa sa natpisom "Lek protiv lavova". Oni vam izdaju sertifikat zaštiti izgleda.
Zatim date ovlašćenoj laboratoriji da analizira sadržaj - naravno nije štetan, jer je čista voda i dobijete sertifikat.
Nakon toga sa ovim sertifikatima krenete u reklamu i prodaju.
Nedostaje samo jedna sitnica: Da neko sa tom bočicom udje u kavez sa lavovima, pospe se sadržajem flašice i ostane živ.
Složićemo se da će se to možda izuzetno desiti ako je lav nahranjen i spava.

P.S.
Dr Božidar Mićić (1922-2011): "Za 60 godina lečenja nisam video čudesna izlečenja već samo pogrešne dijagnoze"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Ned Okt 20, 2013 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
gianni je napisao:
Setim se kod ovakvih diskusija šta je svojevremeno rekao profesor Farmaceutskog fakulteta (zaboravio sam ime) u vezi takozvanih "lekova" koji su "zaštićeni i provereni":
Uzmete neku okruglu bočicu i sipate vodu sa česme, zalepite etiketu "Lek protiv lavova".
Odete u Zavod za patente i zaštitite bočicu: okrugla bočica, bezbojna, sadrzaj bezbojan, crvena etiketa sa natpisom "Lek protiv lavova". Oni vam izdaju sertifikat zaštiti izgleda.
Zatim date ovlašćenoj laboratoriji da analizira sadržaj - naravno nije štetan, jer je čista voda i dobijete sertifikat.
Nakon toga sa ovim sertifikatima krenete u reklamu i prodaju.
Nedostaje samo jedna sitnica: Da neko sa tom bočicom udje u kavez sa lavovima, pospe se sadržajem flašice i ostane živ.
Složićemo se da će se to možda izuzetno desiti ako je lav nahranjen i spava.

P.S.
Dr Božidar Mićić (1922-2011): "Za 60 godina lečenja nisam video čudesna izlečenja već samo pogrešne dijagnoze"


Već sam napisao dobar deo odgovora a onda sam nešto pogrešno pritisnuo i moram iz početka.
Ovo je jedna od većih budalaština na forumu i potpuno netačna. Ne možete, u Srbiji, da registrujete kao dodatak ishrani (suplement) ništa što nije odobreno od Farmaceutskog fakulteta, prošlo ispitivanja na VMA i na kraju, dobilo odobrenje Gradskog zavoda za javno zdravlje. Dakle, potpuno netačan podatak.
Ali, da se vratimo temi i tzv Vitaminu B-17. Nije on tzv zato što ne postoji već zato što ga zvaničnici ne priznaju i zato što ga se boje. Međutim, nemaju razloga za strah sve dok ljudi ne shvate da B-17 i svi ostali suplementi nisu ništa drugo do to kako su karakterisani - SUPLEMENTI. Oni su samo dodaci ishrani, oni su ono što nam nedostaje u ishrani a LEK ZA SVE BOLESTI je prelazak na jedinu pravilnu ishranu za ljude - SIROVA (PRESNA) HRANA. Nešto što je najteže prihvatljivo, bilo da se koriste otrovi konvencionalne medicine ili suplementi alternativaca.
Da li znate kako se razlikuju preživari (oni koji se hrane samo biljnom hranom) i karnivori (oni koji se hrane mesom)? Preživari mogu da pokreću vilicu i levo i desno a mesojedi samo gore - dole. Zaključite sami gde mi pripadamo.
Priznajem da živim od prodaje suplemenata (mađarski oblik B-17 pod nazivom Hunza, Magnezijum hlorid i Natrijum askorbat - Vitamin C u obliku soli), ali ni ovi ni bilo koji drugi alternativni pripravak ne mogu pomoći ako pacijent nije spreman na odricanje - pre svega u ishrani. Postoji jedan jedini lek za sve bolesti a to je ISHRANA (PREHRANA) SIROVOM, TERMIČKI NE OBRAĐENOM HRANOM.
Primetio sam, kod jednog od forumaša, ogorčenost u primeni B-17, jer nije došlo do očekivanog rezultata. Na žalost, kupio je B-17 na pogrešnom mestu i nije dobio uputstva koja bi mu rekla da uz B-17 treba još uzimati Cink, kao transporter za B-17, enzime Tripsin i Himotripsin koji treba da probiju tumorsku ovojnicu kako bi B-17 ušao u tumore itd ... više o tome imate na sajtu "svejeizljecivo.com", a tamo imate i mailove i kontakt telefone, kako za Hrvatsku, tako i za Srbiju.
Dakle, B-17 može biti suplement izbora ali ne može ništa sam. Najgore je o suplementaciji razmišljati kao o tzv lekovima. Suplementi su baš to kako se i zovu - SUPLEMENTI, a to znači da dopunjuju ono što nismo uneli kroz ishranu i da moramo dobro poznavati što uzimamo ili što ne uzimamo dovoljno. Pogledajte pomenuti sajt i slobodno se javite na neki od mailova, svakome će biti odgovoreno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sub Nov 02, 2013 9:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
Ne znam šta je gianni mislio, ali dao je veoma lep primer kako se registruju farmaceutski takozvani lekovi.

I taj što se lečio sa B17 verovatno ga je tri dana pio i video da mu nije bolje pa su mu sad svi krivi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 11:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 10:07 am
Postovi: 13
Maj70 je napisao:
Hvala svim ljudima koji iznose svoja iskustva i tako pomazu drugima.Hvala i svima onima koji su uvek odgovarali na pitanja koja cesto postavim na ovom forumu.Bolest je teska i samo mi koji smo bolesni znamo krozsta prolazimo.Cesto razmisljam i volela bih da vidim ljude koji se reklamiraju na ovom forumu i ostavljaju kontakt adrese prodajuci maglu.Da li imaju decu, porodicu ,roditelje i da li se boje da ce ih zivot kazniti.Cudni smo mi ljudi.


Poštovana ja sam jedan od tih koji propagiraju i reklamiraju ono u šta duboko veruju. Ovo kažem jer sam uspeo da pobedim galopirajući karcinom kičme i preživim. Dali su mi do 10 meseci života ali evo me živ i zdrav čitavih 30 meseci i kako stvari stoje još ću malo šetati ovim svetom.
Rešenje je prosto poslušaj svoj organizam (jer ga niko bolje nezna no mi sami) i kreni da mu pomogneš, imaj Veru u sebe i uspećeš.
Mogu ljudi da prodaju maglu koliko god žele vi ćete odmah to da prepoznate i nećete nasesti.
O tome kako ja vidim borbu protiv bolesti tj kako vidim pobedu možete videti na sajtu www.verauzivot.com
Srdačan pozdrav Miloš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Sre Nov 06, 2013 11:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 10:07 am
Postovi: 13
Ali, da se vratimo temi i tzv Vitaminu B-17. Nije on tzv zato što ne postoji već zato što ga zvaničnici ne priznaju i zato što ga se boje. Međutim, nemaju razloga za strah sve dok ljudi ne shvate da B-17 i svi ostali suplementi nisu ništa drugo do to kako su karakterisani - SUPLEMENTI. Oni su samo dodaci ishrani, oni su ono što nam nedostaje u ishrani a LEK ZA SVE BOLESTI je prelazak na jedinu pravilnu ishranu za ljude - SIROVA (PRESNA) HRANA. Nešto što je najteže prihvatljivo, bilo da se koriste otrovi konvencionalne medicine ili suplementi alternativaca.
Da li znate kako se razlikuju preživari (oni koji se hrane samo biljnom hranom) i karnivori (oni koji se hrane mesom)? Preživari mogu da pokreću vilicu i levo i desno a mesojedi samo gore - dole. Zaključite sami gde mi pripadamo.
Priznajem da živim od prodaje suplemenata (mađarski oblik B-17 pod nazivom Hunza, Magnezijum hlorid i Natrijum askorbat - Vitamin C u obliku soli), ali ni ovi ni bilo koji drugi alternativni pripravak ne mogu pomoći ako pacijent nije spreman na odricanje - pre svega u ishrani. Postoji jedan jedini lek za sve bolesti a to je ISHRANA (PREHRANA) SIROVOM, TERMIČKI NE OBRAĐENOM HRANOM.

Elem moram da odgovorim na ovaj deo teksta vezanog za presnu hranu.
Mislim da izjava da smo mi preživari apsolutno ne stoji iako pomeramo vilicu levo desno!
Preživari imaju dva do tri buraga (a mi samo jedan želudac) u kojima vare biljnu hranu. Iz tog razloga mi ne pasemo travu.
Mi kao i svi primati (naučna činjenica od koga smo postali) spadamo u grupu svaštojeda. To znači da jedemo i biljno i životinjsko. Potvrda toga je da svi majmuni jedu pored voća i povrća i bube a krupni primati povremeno i meso. Pogledajte na animal planetu kako šipanze love male majmune pa ih jedu (doduše retko, ali kada osete potrebu oni to urade)
Mislim da svaki ekstremizam u vidu ishrane nije dobar.
srdačan pozdrav Miloš


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Ned Nov 10, 2013 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 18, 2013 2:47 pm
Postovi: 119
milosverauzivot, svaka ti je na mestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 11:34 pm
Postovi: 26
Kad se već pominju primati, šta je sa onim najvećim i najjačim Gorilom. Svi koji misle da neće imati dovoljno snage ako ne jedu meso, neka se samo sete gorile.
Tačno je da način pokretanja vilice pokazuje kojoj grupi pripadamo a to što volimo jesti meso nema veze s onim što bi trebali jesti, a najbolje može pokazati zašto gotovo niko u Evropi ili Americi nije zdrav. Svi znamo uzreku da i zdravlje i bolest ulaze na usta ali je doživljavamo prilično lakonski. Znamo i za izreku da i zdravlje i bolest počinju u debelom crevu, a tek to ne doživljavamo u opće ili potpuno pogrešno a nema veće istine od te. Ovde ima puno napisa šta je ko uzimao ... mnogo manje čega se ko odrekao ... a ni jedan da je neko ispoštovao kompletan protokol lečenja sa B-17. Nema lečenja samo uzimanjem suplemenata - lečenje je proces koji treba poznavati i držati ga se, i zato sam već ranije napisao da ne postoje lekovi ni za jednu bolest.
Lečenje sa B-17 je samo jedan od načina izlečenja raka i verovatno je s razlogom, trenutno najpopularniji ali i kod njega se moraju poštovati protokoli i redosled.
1. Potrebno je očistiti debelo crevo i to ne samo klistirom već hidro -kolon terapijom ili biljnim preparatima (pogledajte: blessedherbs.com - koristio sam i radi kako pišu). Problem je što je debelo crevo nemoguće čistiti hidrokolon terapijom ako je bolesnik bio podvrgnut hemioterapiji jer mu je debelo crevo oštećeno.
Samo čisto debelo crevo omogućuje jetri da radi kako treba i samo čišćenjem debelog creva je moguće rešiti se ascita (pojave vode u abdomenu zbog lošeg rada jetre)
2. Neophodan je prelazak na ishranu sirovim povrćem i sokovima od sirovog povrća uz preporuke dr Johane Budvig za uzimanje mladog, nemasnog sira sa lanenim uljem. Ovo podrazumeva da se isključuju svi ugljeni hidrati (hleb, žitarice, krompir i sl ...), svi fermenti (alkohol, zreli sirevi, sirće ...) jer direktno hrane tumore pored fermentacije šećera koju tumori sami vrše, zatim sva rafinisana ulja su zabranjena, uključujući i margarine, biljne masti i biljne sireve ... a potrebno je uvesti hladno ceđena ulja kao što su laneno, pre svih a zatim može i suncokretovo i maslinovo ...
3. Tek sada se uvode suplementi, gde bi pre uzimanja B-17 trebalo izvršiti pripremu organizma vitaminima i mineralima, pa se u tu svrhu preporučuje uzimanje Natrijum askorbata (vitamina C u obliku soli), Cinka koji će služiti za B-17 kao transporter po organizmu i vitamine iz priznate grupe B (B1, B3, B6 i B15). Za Magnezijum hlorid kažu da je prvi mineral kojeg treba dati nekom oboljelom od raka. Magnezijum se može uzimati i u obliku oksida ali, samo u obliku hlorida, može se uzimati i preko kože kao tzv Magnezijumsko ulje (u slučaju problema sa želucem ili bubrezima).
Nakon nedelju dana može se uvesti i B-17 uz nastavak uzimanja ovoga iz pripreme. Naravno, najbolji je intravenozni unos ali treba paziti da, ako se to vrši infuzijom, rastvor bude slan a nikako glukozni. Obavezno je uz B-17 uzimati i enzime Tripsin i Hemotripsin koji se mogu naći u apotekama pod nazivom Chimoral.

Nadam se da sam bio od pomoći onima koji nameravaju primeniti terapiju sa B-17. U sledećem postu ću preneti šta je o hemioterapiji u časopisu RAK, broj 5, pisao dr Ćikarić, onkolog koji više radi u Americi nego ovde a ovde je predsednik udruženja Srbije za borbu protiv raka (koje i izdaje taj časopis), a naši sujetni onkolozi, poput i nekih forumaša ovde, nit ne haju. Ispitivanja u Americi su pokazala da bi samo 8% onkologa podvrglo sebe ili nekog drugog hemioterapiji, što samo po sebi govori o njihovom moralu. Međutim i oni su samo ljudi koji žive isključivo od bolesti a nikako od zdravlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: V I T A M I N . B17 , AMIGDALIN , LEATRIL
PostPoslato: Čet Nov 21, 2013 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 06, 2013 10:07 am
Postovi: 13
Mislim da je Barajevo pobrkao temu i piše pomalo brda s dola. Idemo redom:
Čak i veliki gorila jede meso kroz insekte i sitne glodare.
Zatim piše kako skoro niko u Evropi ili Americi nije zdrav dok je ostatak sveta zdrav?????!!!!
Nigde i nikad u svom životu (imam 55god, i proputovao sam dosta sveta) da zdravlje počinje u debelom crevu!?
Ja pišem o lečenju bolesti (raka) na osnovu svog ličnog iskustva za razliku od njega, i kada pišem nikada ne pišem da je to jedino ispravno, to je meni pomoglo a svako od nas neka traži semi put ka izlečenju jer nisu svi isti, pa neznači da je ono što je meni prijalo prija i drugima.
1. Ja nisam nikada svoje debelo crevo čistio klistiranjem. Mada kod nekih oblika raka pogotovo kod raka debelog creva neki preporučuju klisitiranje krečnom vodom kako bi regulisali PH vrednost tog dela i na taj način smanjili razvoj tumorskih ćelija
2. Kod karcinoma u III i IV fazi nekada treba primeniti i pojačanu radikalnu metodu dijete unošenjem povrća i sokova od povrća kako bi se i ćelije raka izgladnele (nebi dobijale potrebnu energiju za ćelijsku deobu). Međutim i tu treba biti veoma oprezan jer pored ćelija tumora tu stradaju i ostale ćelije kao i ceo organizam globalno, pa imamo mnogo primera ljudi koji su koristili taj vid dijete i nažalost izgubili bitku, stoga mislim da je pogrešno nešto tvrditi (kao što barajevo radi) da je to radi kao lek a ne može potkrepiti činjenicama, jer da je to tako verujte niko nebi umirao od karcinoma.
Što se samog B17 (leatrila) tiče mislim da barajevo mora da pročita malo više i tim putem da se informiše pre nego što komentariše o njemu. Onako smelim tvrdnjama kako on funkcioniše (koje je samo čitao na netu a te tekstove pišu ljudi) a da pri tome nije sam na sebi ispitivao, je potpuno pogrešno. Kada neko pročita njegov tekst kao da ga je pisao Dr Mr ph spec itd osoba!? Jer to tako zvuči. Ali da iznesemo jedan tekst koji je napisan o načinu dejstvovanja Leatrila: KAKO DELUJE LAETRIL?
Krebs je otkrio da se u molekulu B17 nalaze čak dva toksična elementa. Jedan je cijanid, a drugi benzaldehid. Pored njih nalaze se i dve jedinice glikoze. Sve ovo je u molekulu “zaključano”, a da bi se cijanid i benzaldehid (koji su zajedno još jači otrov) aktivirali, molekul se mora “otključati”.
U organizmu se kao nadležni enzimi za “otključavanje” ovog molekula nalaze rodenaze, koje imaju zadatak da neutrališu cijanid i benzaldehid iz molekula i konvertuju ih u bezopasane produkte i beta-glikozidaze, koje ih puštaju da deluju otrovno, formirajući otrovni hidrocijanid (HCN). U Laetrilu (vitaminu B17) samom ne postoji hidrocijanid, kao što su iz FDA u početku tvrdili, već se on mora NAPRAVITI u organizmu. Za pravljenje otrova je zadužena pomenuta beta-glikozidaza.
Rodenaze i beta-glikozidaze nalaze se u čitavom organizmu, ali najveća koncentracija beta-glikozidaza je, verovali ili ne, u malignom tumoru. I to do sto puta veća, nego u zdravim ćelijama. Tako se praktično otrovni hidrocijanid formira samo na mestu gde je kancer, a to ima za posledicu razaranje ovih ćelija. Najzanimljivije je što, maligne ćelije od ovoga uopšte ne mogu da se brane, jer se drugi enzim, rodenaza, u njima uopšte ne nalazi
U svakom slučaju više o samom Leatrilu i njegovim dejstvima na ćelije raka možete pročitait na : http://verauzivot.com/?page_id=1063 stim što podvlačim to je samo jedno od viđenja dotične teme i vitamina B17
3. Molim barajevo da kada bude pisao sledeći post dobro razmisli o svom tekstu koliko je on validan kao isklučiva tvrdnja. Mislim da je bolje da piše o svojim pogledima na rešavanje problema kancera u vidu predloga i sugestije a ne kao tvrdnja jer neko može da to primeni a da pri tome nebude efekta, tada bi barajevo imao na duši jednu ljudsku tragediju. Bolje je pustiti da svako sam nađe svoj put ka izlećenju i da taj put bira na osnovu onoga što je pročitao iz naših i svih drugih postova.
Kako odlučiti kojim putem se lečiti?
Antički filozof Sokrat učio je svoje učenike da se u potragu za istinom može krenuti samo onda kad se dovede u pitanje neko verovanje koga smo se do tada čvrsto držali. Savremena propagnda danas, putem medija, čini upravo suprotno, namećući odgovore pre nego što ljudi i pomisle da nešto pitaju. Tako je najveći deo čovečanstva prestao da misli i postao potrošačka masa koja se ponaša u skladu sa reklamnim preporukama i informacijama iz medija. Navikli smo da drugi misle i istražuju za nas. Ni u vreme Sokrata (koji je nateran da popije čašu otrova) ni danas, onima koji pokušavaju da misle svojom glavom, nije lako.

Srdačan pozdrav Miloš


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 93 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: