Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: bol u predelu vrata i ramena
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 11:50 am
Postovi: 5
Poštovani već neko vreme imam bol u predelu ramena i vrata,kada sam bio kod fizijatra rekli su mi da imam početnu fazu skolioze i da je tome uzrok sedenje na radnom mestu za računarom.
Išao sam na terapije i dobijo neke vežbe da radim koje su mi jedno vreme dosta pomagale međutim u poslednje vreme stanje se pogoršalo tako da veoma često imam bolove i pored vežbi a pored svega u prednjem delu vrata-grlu stalno imam osećaj kao da imam knedlu i kao da nemogu lepo da dišem.
Urađene su svi pregledi kod pulmologa i kod ORL i sve je u redu pa me interesuje da li tome može da bude uzrok neki poremećaj u vratnom delu kičme i savet šta da radim .
Da bolovi i ukočenost u vratu su najintenzivniji ujutro kada se probudim i pored toga što koristim anatomski jastuk.
Imama stalan osećaj kao da mi je cela regija vrata stalno napeta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 1:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:51 pm
Postovi: 63
Koliko dugo imate ovakve tegobе?Koliko je vremena proslo od terapija?Kako razumem jedno vreme nakon terapija vam je bilo bolje,kada vam se stanje pogorsalo?
Vezbe su vam najbolji lek,pokusajte da sedite sto pravilnije i razgibajte se malo na poslu ako nadjete vremena,mozete pokusati malo sa profesionalnom masazom a mogli bi i ponovo da odete do fizijatra.Probajte sa tabletama NIMULID...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bol u vratu
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 1:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 11:50 am
Postovi: 5
Kada sam išao na terapije bilo je zbog bola u predelu ramena koji se širio u ruku i lakat i sada je to u redu ali je pre jedno dva meseca počeo ovaj bol u vratu ,bio sam kod neurologa i on mi je dao da pijem bensedin od 2 mg dvaputa dnevno kako bi mi se opustili ti mišići međutim to mi nešto i ne pomaže . Vežbe radim svako veče i kada zagrejem te mišiće bolje mi je ali sledeći dan je opet isto.Treba da krenem na masažu pa me interesuje isto koliko često bi trebao da idem da bi delovala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 3:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:51 pm
Postovi: 63
Kuda vam se prostire bol?Moze biti da nije vezan za tegobe misicno kostalnog porekla!
Masaza celog tela maximum dava puta mesecno a sam region moze i cesce pa i svaki dan s' tim sto bi vam preporucio da masaza bude bazirana na relaksaciji da bi se ti misici malo opustili a dovoljno vam je jednom nedeljno.Potrudite se da vezbe radite izjutra pre pocetka svakodnevnih aktivnosti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bol u vartu
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 11:50 am
Postovi: 5
Bol se prostire od prelaza glava vrat pa linijom duž ramena a najizraženiji je na sredini vrata i u podnožju na prelazu vrat ramena i naravno knedla u grlu i napetos mišića u predelu donje vilice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: bol u vratu
PostPoslato: Čet Avg 10, 2006 3:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 04, 2006 11:50 am
Postovi: 5
Da i još nešto kada je rađen snimak vrata rekli su mi da bih mogao da imam problema sa 6 vranim pršljenom (pokazivali su mi na snimku linijice neke na sredini pršljenova sve su u ravni dok je ova na 6 pršljenu iskošena)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: