Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Uto Okt 25, 2011 12:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
kosa moze da izraste ako se krene u ranom stadiumu...ne moze covek od 35 godina nesto puno da ocekuje ako je nacisto celav...zato sto su mu odavno izumrle celije...i tu se radi transplantacija

ovako mladi ljudi mogu da ocekuju nesto...ali je problem jako veliki u navikama...ne smes covece da se nerivras,da pusis,da jedes masnu hranu,da se opterecujes...

to unistava cirkulaciju i zato i opada kosa :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Okt 28, 2011 1:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2010 8:00 pm
Postovi: 8
petars89 je napisao:
kosa moze da izraste ako se krene u ranom stadiumu...ne moze covek od 35 godina nesto puno da ocekuje ako je nacisto celav...zato sto su mu odavno izumrle celije...i tu se radi transplantacija

ovako mladi ljudi mogu da ocekuju nesto...ali je problem jako veliki u navikama...ne smes covece da se nerivras,da pusis,da jedes masnu hranu,da se opterecujes...

to unistava cirkulaciju i zato i opada kosa :)


E nalupao si se i ostao ziv ... kosa uvek raste samo je kod onih sto opada ona sve slabija i slabija i tanja i kraca, dok se totalno ne smanji ALI folikule dlake UVEK postoje i ne izumiru!

I celavost kod muskaraca se ne javlja "zbog slabe cirkulacije" nego zbog genetske predispozicije da folikuli dlake na odredjenom delu glave vezuju dihidrotestosterone i zbog toga kosa biva sve slabija i slabija dok se na kraju totalno ne smanji.

---------------------

Oni kojima je Pilfud 5% skup nemorate da placate te skupe Farmaceutske marke i marze mozete u svakoj Boljoj apoteci da trazite 5% minoksidil koji oni sami prave to je potpuno isto. U BG-u u drzavnim apotekama imate i dosta je jeftinije a isto je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Okt 28, 2011 12:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
genetika nema nikakve veze! raspitaj se...svako ce ti reci da to nije tacno

meni niko u familiji od cukun dede i sa majcine strane i sa oceve nije imao problem sa kosom..pa evo ja sam imao i uspesno sam resio sa minoxidilom od 5%


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 11, 2010 8:00 pm
Postovi: 8
Genetika je glavni uzrok kod muske celavosti ali postoje i drugi oblici i razlozi za opadanje kose pored ovog (i kod muskaraca i kod zena) tako da je moguce da je kod tebe neki drugi razlog za opadanje kose a ne taj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Okt 31, 2011 2:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 13, 2011 11:50 pm
Postovi: 130
mene ovakvi problemi zaobilaze,kada primetim da sa osobom ne mogu izaci na kraj...ali ubedices ti sama sebe jednog dana

pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Ned Jul 08, 2012 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 08, 2012 1:50 pm
Postovi: 1
Gde se moze kupiti ili naruciti minoxidil ?Postoji li razlika izmedju pilffuda i minoxidila ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Čet Jul 12, 2012 1:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2012 4:49 pm
Postovi: 87
Koristio sam taj minodxil 5%,delovao,kosa mi se znatno popravila,za 6 meseci ,ali pocele su da rastu dlacice iznad obrva,kako i pise da je moguce rast dlacica na neobraslim povrsinama,prestao da ga koristim i ostao na zaliscima,Aminexil ampule probane nista,kao navodno dobili lek koji utice na regenraciju maticnih celija kose tacnije iz kozmetike Loreal supstanca koja se zove STEMOKSIDIN jedino nam to ostaje kao nada za prestanak opadanja kose,kazu provereno na ljudima,znaci jos samo da ga puste u prodaju,do tada cekamo mi celavi cekamo :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Apr 01, 2013 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 11:31 pm
Postovi: 60
imam 2 pitanja:

1. Ima li neko isksutva u vezi brade, da li moze pomoci ista, imam slabu bradu bas, a imam 21 godniu?

2. Je li isto pilovit i minoxidil?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Uto Apr 16, 2013 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 1:06 pm
Postovi: 24
Budi srecan sto imas slabu bradu :D

Mene interesuje nesto drugo,imam 25 godina i kosa mi se dosta proredila (oduvek imam losu kosu,tanku i brzo se mastila) i imam velike zaliske, citao sam na nekim forumima da Minoksidinom ne moze se podsteci rast kose u predelu zalizaka,dok na drugim mestima citam da moze,pa sad sta je od toga istina ? :)
Inace imam problem i sa masnom kozom lica,ne znam dal to ima veze jedno sa drugim ili ne,al da napomenem ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Uto Maj 21, 2013 10:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 18, 2011 1:06 pm
Postovi: 24
Dal ce meni neko da odgovori ? Ima li neko br. neke apoteke gde moze da se kupi Minoksidil tj da se naruci ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Okt 18, 2013 9:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2006 1:56 pm
Postovi: 54
Pozdrav svima, novi AGA pacijent je medju vama :)

Dakle, kratki istorijat desavanja. Trideset mi je ljeta i genetika polako ali sigurno dolazi po svoje :D Moj rodjeni buraz je celavko, deda sa majcine strane bio, onda neki pradeda sa oceve...to je dovoljno sasvim za neminovno sudbinu :lol: Posto se proces naglo ubrzao posle jedne stresne situacije koju sam imao prosle godine, odlucih da vidim sta mi je ciniti kako bi se sudba usporila, ako je moguce :P Buduci da sam iz Nisa odem do one klinike Dr Vais na skeneroskopski pregled temena glave i kose. Posle cavrljanja, ustanovise masno teme glave i III fazu androgene alopecie i napisase mi sijaset ampula, tableta, sampona i stimulisanja bio-zrakom, i kako da se tretira i svasta nesto (davno bilo) :o... Saberem ti ja ono sve lepo, kukala ti majka, ispade basnoslovna suma novca koju ja nemam. Batalim to i poslusam savet nekog "obicnog smrtnika" i uzmem Nerilex(sampon i losion). Koristio to godinu danan,bukvalno svaki dan, nikakve promene i batalio. I sad, citajuci po forumu odlucim da ubacim minoksidil 5%, tj. pilfud ili u kom sastavu vec dolazi na nasem trzistu? E sad, posto je teme, a ujedno i sama kosa, jelte masna ubitacno (toliko da mi vec u toku sutrasnjeg dana posle pranja bude kao da nisam ni prao) razmisljam cime bih to mogao prethodno da ocistim teme kako bih naneo minoksidil, jer pretpostavljam da se ne nanosi na masno teme!? Burazer (posto mu cela sija od masnoce) hteo da regulise malo to, ode u apoteku i posle skeneroskopskog mu preporucise S+L plusactive (cleansnig treatment) penu. Jos nije poceo da je koristi, a posto nam je ista sudba i ja se razmisljam da uzmem istu, za pre minoksidila. Sta vi dragi AGA-ovci mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Okt 19, 2013 9:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jul 11, 2012 4:49 pm
Postovi: 87
Minoxidil 5 % je hemija lek kao i svaki drugi nakon izvesnog vremena prestace da deluje.i nije trajno poboljsanje kose vec samo dok se koristi,nakon prestanka kosa vraca se u prvobitno stanje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Sub Okt 19, 2013 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Jun 19, 2006 1:56 pm
Postovi: 54
Ti si ga pretpostavljam koristio ili....? Ma nemam ja nikakve iluzije o trajnom poboljsanju, ali sam zaintrigiran posto vidim da je to lek koji se ucestalo prepisuje od strane dermatologa/kapilitologa, a i na forumu se od svih varijanti najvise diskutuje o njemu. Zato sam i izneo svoju pricu i rad sam ga isprobam, pa rekoh da vidim ovdasnja misljenja i iskustva.....poucen vec ranije time da se ovde zaista mozes informisati valjano!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pet Jan 31, 2014 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 30, 2014 10:43 pm
Postovi: 2
Minoxidil od 5% Rogaine se mozda moze kupiti negde u Beogradu?
Zna li neko?


A ako ne gde se moze naruciti online? Hvala, ako se nadje neki junak te odgovori na ova pitanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Minoksidil, da ili ne?
PostPoslato: Pon Feb 03, 2014 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 07, 2010 12:36 pm
Postovi: 44
Ja ga vec 5 godina uspesno koristim i porucujem sa interneta preko google checkout-a. Poslacu ti link privatno. Pozdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 630 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 42  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: