Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pet Nov 30, 2012 9:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
ja se zovem Igor Babic iz Kragujevca 76godiste.1996-te otisao ja kod dr.nikole marasa da operisem nos.razlog sirok nos.iz profila nos pravilan potpuno.pao dogovor izmedju mene i Marasa da suzi nos,a iz profila da malo pribije vrh ka licu,i minimalnoj meri ostruze kost da bi nos ostao prav(odnos duzine korena i duzine do vrha nosa da bude 1.5:2,ceoni ugao 45stepeni).sto se anfasa tice problem je bio u debeloj kozi.upozorio me dr.Bojanic iz Kragujevca da takve noseve iz iskustva ne operise(raste,tj,deblja tkivo posle operacije,i svasta moze da se desi),ali kaze da vidim sa Marasem,jer je on iskusniji.Maras mi je rekao ma nije u pravu Bojance(misli na dr.Bojanica),to se desava samo ako hirurg nestrucno odradi operaciju.rezultat operacije:iz anfasa ok kad je skinuo gips,iz profila Maras mimo svakog dogovora odlomio 12mm.korena nosa,ispao ekstremno sedlat nos.a sto se tice koze vrha nosa ona pocela da deblja i deblja tako da se nos potpuno izdeformisao iz anfasa i iz profila gledano.odem kod Marasa a on mi na sve to trazi novac za reintervenciju,dao sam mu 800DM,uradio 2-gu operaciju vrh podigo u vis,dirao nozdrve pa su iz profila gledano ispale velike rupe.zao mi je sto slike ne mogu da postavim.....dr.Kilbarda iz kragujevca mi je rekao znas koliko njih je dolazilo sa istim takvim izgledom nosa,a koji su posledica Marasevih operacija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pon Jun 17, 2013 5:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
Inace da dodam da mi je plasticni hirurg iz kragujevca Mr.Goran Azanjac rekao da bi na zapadu za tako nesto sto je ispalo posle druge operacije,Dr.Maras morao momentalno da mi plati odstetu u iznosu od 250000eura.da dodam da sam posle prve operacije oboleo od sizofrenije,kao posledica prozivljenog stresa.ljudi su me ismejavali zbog izgleda nosa,a Dr.Maras je na to sve govorio da sam ja perfekcioista,a da je on dobro uradio operaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Uto Jun 18, 2013 12:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Тако је то када је једна будала паметнија од свих осталих. Плус заштићен као бели медвед.

Да ли се консултовао са неким адвокатом?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 22, 2008 5:05 pm
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Ako ti je za utehu,Mene je Maras operisao 2002 godine,posledica operacije,gubitak leve dojke(iscurela je usled infekcije)operacija je kostala 6000 maraka.Posle gubitka dojke je trazio 1500 maraka za rekonstrukciju,dala sam.Ispalo je kao u horor filmovima.Tada je trazio jos 500 maraka da doradi.Posle svih tih para,sada sam sva iskasapljena,sa dve razlicite dojke,o suprugu da nepricam ali i cerke su zgrozene ako slucajno nalete kada se skidam.U 40 godina,moj zivot kao supruge je prestao.Sramota me je da me iko vidi.Na plaze neidem,sve u svemu,bolje da sam umrla nego sto sam sve za novac prezivela.Svi su mi govorili da ga tuzim,mislim na lekara opste prakse,internistu koji mi je radio EKG,ginekologa,mene je bilo sramota,da sam ga tuzila,ne bi se tebi i drugima desavalo to sto se desava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 12:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Провери да ли можеш сада да га тужиш. Прошло је доста времена али можда, ипак.

Да ли је могуће да неко не може лепо да те "среди"? Данас има силикона и свачега. Ваљда може нешто да се уради а не да тако мислиш да је боље да си умрла. Немој тако.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pet Jul 19, 2013 2:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Bibo, morate obaviti konsultaciju sa nekim od najstrucnijih ljudi za rekonstrukciju dojke jer bez obzira na sve sto Vam se dogodilo, Vi naprosto imate pravo na poboljsanje i na normalan zivot, s obizrom da ste jako mladi i zivot je pred Vama..... Sigurno se moze popraviti Vase stanje i postici pristojan izgled u donjem vesu i kupacem kostimu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 4:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
Evo ja sa zakasnjenjem iznosim i ostale detalje,jer kao sizofreni bolesnik sam otisao u invalidsku penziju koja je 13000 dinara i jedva skupim za neku dopunu i aktivaciju interneta.posle te druge operacije kaze meni gore pomenuti goran azanjac,da to na nasim zakonima nije regulisano,mislim na greske platicnih hirurga,i da sudskim putem ne mogu nista,i da jedino sto mogu jeste da pritisnem pritisnem marasa da to popravi.i odem ja kod vlasnika bolnice sveti jovan u kragujevcu,Radeta zvanog Krivi i kazem mu da to ubudece treba da se radi sve o njegovom i marasevom trosku,pa makar se radilo jos 20 operacija,sve i anestezija i smestaj od 7dana.i kazem mu da ako ne pristanu,da cu da odem u redakciju blica da platim da se objave slike nosa posle operacija.i dodje posle toga treca operacija,gde mi je skidao kost sa kuka da nadogradi koren nosa,i normalno napravi Maras nos prav ko lenjir,ali kostani graft se mesecima resorbovao,i opet osta vidno sedlast nos.dogovorismo se ja i Maras da se uradi 4-ta operacija nosa.on mi ponudi da odlucim gde da se ona izvede u njegovoj u tom trenutku novootvorenoj bolnici ili u opet u svetom jovanu.ja nezelevsi da izlazem ponovo trosku gore pomenutog Radeta krivog,koji u svemu tome nista nije bio kriv,odlucih da se operacija uradi u njegovoj bolnici.razgovarao sam sa marasem 6,7 puta pre te operacijeoperacije,i dogovorili smo se da mi ponovo skida kost sa kuka,ali znatno vecu,da bi se napravila hiperkorekcija,na korenu nosa.to je bilo nuzno zbog ocekivane resorpcije i drugog graftau.nudio sam mu da sklopimo sudski ugovor,o toj hiperkorekciji,kojim bi se definisalo da ako ne dodje do toplenja novog grafta,da on nije duzan da radi novu operaciju,i da za nju ima pravo da trazi 10000DM.on kaze taman posla imas moju rec da cu to uradim,mislio je na hiperkorekciju.rezultat:ponovo sedlast nos sa udubljenjem od 5mm,uz hiperkorekciju samo ceonog ugla,pa je nos nos izgledao nenormalno,ljudi su me nazivali nakazom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 5:14 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
I da dodam i sledece.pred samu prvu operaciju 26.06.96 sam polozio nacrtnu geometriju na prirodno matematickom fakultetu,odsek matematika i time stekao uslov za drugu godinu.prosecna ocena svih polozenih ispita mi je bila 9.00.zbog svega sto je bilo posle prve operacije,ismevanje od strane ljudi,su nastale sumanute ideje da kad god se neko dodirne za nos,ja mislim da se time meni ruga,i kad god cujem da se ljudi smeju po ulici stalno mislim da se meni smeju zbog izgleda nosa,koji i dan danas izgleda izuzetno lose jer i dr.colic u dva navrata,kao i Dr.lekic takodje sa jos dve operacije,nisu uspeli da otklone to sto je Maras napravio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 8:28 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
Iznosim i sledece detalje.to sto je posle prve operacije bio ekstremno sedlast nos,odlomljeno 12mm kostiju korena nosa,je posledica sto je marasu naprsla kost prilikom operacije,o cemu nedvosmisleno govore rendgenski snimci,na kojima se vidi siljak,koji jasno to dokazuje,to mi je tvrdio Dr.azanjac,kao i vise plasticnih hirurga u beogradu.prilikom 2-ge operacije maras je mimo svega navedenog napravio urez neposredno ispod kostiju korena nosa,pa je ispao skakaonica nos,nesto kao kod sani armani,koju zbog toga na forumima nazivaju nakazom,ista je bila situacija posle prve operacije i sa pevacicom danijelom vranic.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pet Okt 11, 2013 2:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
Zbog mentalne bolesti ne mogu svega da se prisetim kad pisem,pa iznosim sve kroz vise oglasavanja.nisam u prvom oglasavanju izneo potpuno precizan opis,kada je u pitanju debljanje koze do koga je doslo.debljala je koza kompletna ispod korena nosa sve do vrha.to debljanje je islo 19 meseci i nije stajalo.pitao sam marasa sta sad da radim,on je rekao ne brini uveren sam da posle sledece operacije vise nece to da se desava.i zaista nije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pet Okt 11, 2013 3:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
Radi istine zelim da iznesem i sledece.na pregled uoci prve operacije otisao sam sa ocem i prof.Dr.Milanom Knezevicem danasnjim poslanikom u skupstini Republike Srbije,koji je u to vreme bio angazovan u bolnici Sveti Jovan,u kojoj su radjene operacije,odveo nas je jer smo prve komsije ,tj.zivimo u istoj zgradi.buduci da je moj otac takodje bio zdravstveni radnik u ZZZR Kragujevac,i da je vlasnik bolnice poznavao mog oca Milenka,Maras je dao predlog da se cena operacije spusti sa standardnih 1450DM ,na 1000DM,sto je vlasnik bolnice prihvatio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pet Okt 11, 2013 3:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
Inace kad sam posle druge operacije otisao sa ocem kod vlasnika bolnice,Radeta Krivog i rekao mu da cu da platim da se sve objavi u dnevnom listu blic,on mi je odgovorio:" nemoj to da cinis,znas koliko je Maras pomagao ljudima,i prste im usivao u visesatnim operacijama,upropastices mu karijeru,sve cemo da ti ucinimo,koliko god treba operacija,prevoz,smestaj,sve o nasem trosku"gore Sam napisao sta je posle bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Pet Okt 11, 2013 6:44 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
Na samom kraju dodajem:moja adresa je Brace Petkovica 5/21 ,34000 Kragujevac.svako moze da dodje i da se uveri u sve ovo sto sam izneo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 1:49 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 30, 2012 8:43 pm
Postovi: 82
Posle tih marasevih operacija,ne da nisam mogao da nadjem devojku,nego ni prijatelje.jedino su hteli da se druze samnom oni koji su me poznavali pre prve operacije.na kraju sam odlucio da obidjem DAME SA ASFALTA,ali i one kad su me videle takvog su odbijale da imaju bilo sta samnom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: istina o dr.Nikoli Marasu
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 12:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Preporučujem da ga prijaviš zdravstvenoj inspekciji, da ga iskontrolišu. Dalje, objavljuj ovo o operaciji na svim mogućim sajtovima, kako bi se ljudi informisali i kako ne bi imali problema sa ovakvim doktorima i sa svojim životom uopšte. Svakom doktoru se može desiti greška, ali se nekima dešavaju dosta često i po pravilu su katastrofalne. Uz to obično ide i totalna nezainteresovanost za pacijenta i problem, kao i nikakav postoperativni tretman, kada obično nastupaju problemi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 100 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: