Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Pet Nov 11, 2011 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 11, 2011 9:07 pm
Postovi: 3
Postovani, ima par stavki oko doziranja leka Oikamid koje mi nisu bas naj jasnije...naime ovde na forumu sam procitao da dr savetuje uzimanje ovog leka 2 puta dnevno po 2 tablete od 400 miligrama sto je 1600mg dnevno....a u uputstvu koje ide uz ovaj lek pise doslovce da se ,,terapija pocinje sa dozom od 7.2 g na dan! uz povecanje doze za 4.8 g na dan svaka 3 -4 dana dok se ne dodje do maksimalne doze od 20g dnevno podeljeno u 2 - 3 doze! Ako jedna tableta ima 400mg to bi znacilo da dnevno treba da se popije 20 - 30 tableta dnevno!! :o Sta je ovde tacno? Ili netacno? Uputstvo ili mozda ja nisam shvatio o cemu se radi....unapred zahvalan. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Ned Nov 13, 2011 2:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Sep 11, 2010 5:34 pm
Postovi: 58
badland je napisao:
Postovani, ima par stavki oko doziranja leka Oikamid koje mi nisu bas naj jasnije...naime ovde na forumu sam procitao da dr savetuje uzimanje ovog leka 2 puta dnevno po 2 tablete od 400 miligrama sto je 1600mg dnevno....a u uputstvu koje ide uz ovaj lek pise doslovce da se ,,terapija pocinje sa dozom od 7.2 g na dan! uz povecanje doze za 4.8 g na dan svaka 3 -4 dana dok se ne dodje do maksimalne doze od 20g dnevno podeljeno u 2 - 3 doze! Ako jedna tableta ima 400mg to bi znacilo da dnevno treba da se popije 20 - 30 tableta dnevno!! :o Sta je ovde tacno? Ili netacno? Uputstvo ili mozda ja nisam shvatio o cemu se radi....unapred zahvalan. :)

POLAKO!!!!
Kakvih crnih 7,2g leka.To je slovna greška koja nekoga može koštati života.
Drugo, šta će vama Oikamid.Znate li vi za šta se on koristi.Verovatno ste jedan od studenata koji pokušavaju da studije završe uz taj lek?Da li vam je to lekar prepisao?Ja čisto sumnjam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Ned Nov 13, 2011 10:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 11, 2011 9:07 pm
Postovi: 3
хе хе :D ...имате право, само поооолако али овај пут ви :wink: ...далеко сам од студента и по годинама и по свему осталом а још мање би ми пало на памет да сам експериментишем са ноотрпицима....реч је о нечему тотално другачијем, рецимо о једном малом истраживању али не бих да залазим у детаље. Вама сам се обратио управо из разлога који сте ви навели а то је - неверица да може да се деси ТАКВА ГРЕШКА у штампању као ова! У међувремену хоћу да напоменем да сам свратио у 2 апотеке где сам попричао са дипл. фармацеутима који АПСОЛУТНОООО нису знали да ми дају рационалан одговор она моје питање које је било исто као и овде постављено - како се дозира Оикамид. После почетне неверице и неразумевања шта их питам обе су погледале шта пише у упутству лека а после тога су проверавале неке њихове каталоге у којима се изричито каже да је права доза 2 + 2 таблете дневно, тј 1600мг све заједно. А затим ми је било јако интереснтно да гледам њихова лица док су одмах потом читале оригинално упутство у коме дословце пише да се почиње са 4.8г! - да се наставља са повећавањем свака 3 - 4 дана за по 7.8г! док се не дође до дневне дозе од 20г!!! Зато сам вас питао које је право дозирање Оикамида јер - ако је грешка у упутству онда је то тако драстична и скандалозна грешка да је заслужила да осване у Куриру....ако није - о чему се стварно ради? Које је правилно дозирање Оикамида?....поштовање и унапред захвалан.... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Sre Nov 16, 2011 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 11, 2011 9:07 pm
Postovi: 3
па шта би са одговорима? :o ...Зар је могуће да нема никога ко може да одговори на овако важно питање и због ког некоме стварно може да буде живот у опасности? :( Ја сам мислио да је ово озбиљан сајт...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Uto Jul 24, 2012 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 22, 2012 4:35 pm
Postovi: 2
dobila sam preporuku od lekara danas da pijem doticni lek popsle odradjenog doplera vrata koji je dobar alikicma ne valja .Drugi lekar mi daje opciju neuro-b-12 i ad-3 treci citavu paletu lekova za podsticaj cirkulacije STA SADA JA DA RADIM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Sre Jul 25, 2012 8:40 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 29, 2010 8:17 pm
Postovi: 292
Ja sam pila Oikamid posle blazeg akutnog mozdanog udara, bile su kapsule u pitanju cini mi se roza-bele. :D Ne znam koliko mg. Ispocetka 2X po 1 kapsulu jutro, podne, a navece ne da ne zvrljim budna...one se koriste da bi sprecile zbunjenost, razbistrile..Drugu kutijicu 1X dnevno...Imam poverenje u mog neurologa tako da sam pila po njegovoj preporuci, a ne po uputstvu u leku..Najbolje je ponovo otici kod lekara koji ih vam je prepisao i pazljivo poslusati njegovu preporuku.

@lilika1959
Moras se odluciti koji lekar leci tvoju osnovnu bolest, kako sam razumela to je problem vratni prsljenovi, a to hoce da bude uzrok, glavobolje, vrtoglavice (tu Oikamid pomaze) Misljenje neurologa i njegova preporuka za th je koji lek?
Na vasem mestu ja bih otisa kod jednog lekara u kog imam poverenje odnela nalaze i preporuke ostalih lecnika da se sastavi vasa terapija na jednom mestu...ovako ti je zbunjujuca situacija, skroz..ne moze se piti citava paleta lekova za cirkulaciju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Čet Okt 03, 2013 11:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 10:16 pm
Postovi: 8
Postovani, imam veliki problem da odrzim paznju i koncentraciju, za bilo koju aktivnost. Ceo dan mi se svede na *fati-pusti*. Posto sam student, uzecu primer ucenja. Uzmem da ucim jednu oblast, pa predjem na drugu posle 15min., i sve tako. I kao mala sam imala probleme sa paznjom, i tokom ranijeg skolovanja, ali sam uspevala da funkcionise jer su gradivo i obaveze mnogo lakse u srednjoj i osnovnoj nego na fakultetu. Fakultet zahteva organizovanost, sto je meni problem, ne mogu da organizujem sebi dan i vreme, sve nesto zapocinjem, a opet ispadne nista. Prilicno sam se zainteresovala da kupim Oikamid. Da li bi mi ovaj lek pomogao da popravim paznju i pamcenje u ucenju, i koliko tableta dnevno sme da se uzima u tu svrhu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Pet Okt 04, 2013 4:09 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Dakle, doziranje oikamida : 1+1+0


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Pet Okt 04, 2013 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 10:16 pm
Postovi: 8
Ako sam razumela, to znaci ujutru jedna, poslepodne takodje jedna a uvece ne? i da li je bitno da se uzima pre obroka?
:D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Ned Okt 06, 2013 6:50 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Tako je. Ne, nije bitno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Ned Okt 06, 2013 11:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 03, 2013 10:16 pm
Postovi: 8
Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Ned Okt 19, 2014 1:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 11, 2012 5:00 pm
Postovi: 51
Pozdrav ljudi! Da li iko zna da li je potreban recept za ovaj lek?

Pitam, jer sam mnogo puta cuo i procitao da je u Americi Piracetam "over the counter" lek, tj. za njega ne treba recept slobodno se moze naruciti u apoteci bez ikakvih uslova.

Da li to znaci da je i kod nas to slucaj, ili ipak mora da se dobije recept za njega?

Inace za lek se raspitujem iz prostog razloga sto sam ceo zivot knjiski primer teskog ADHD poremecaja ali u nasoj drazavi iz nekog nerazjasnjenog razloga ADHD kod odraslih osoba jos uvek nije priznat kao zvanican klinicki poremecaj...pa gledam da pokusam da nadjem neku bezbednu alternativu koja ce mi pomoci bar malo dok se ova diagnoza konacno ne ozvanici i u nasoj zemlji...sto ko zna kad ce biti... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Čet Okt 04, 2018 10:49 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jun 28, 2008 2:31 am
Postovi: 93
Za cega se ovaj lek najvise upotrebljava? Kolko vidim popularan je kod umnih poslova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Pet Okt 05, 2018 2:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
http://www.teva.rs/Products/SmPC/SmPC%20oikamid%20caps,60x400mg.pdf
http://www.stetoskop.info/Psihostimulansi-i-nootropni-lekovi-2566-c73-content.htm

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: OIKAMID - doziranje?
PostPoslato: Pon Jul 27, 2020 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 02, 2018 4:07 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima! Mislim da imam disleksiju ili neki sličan problem. Imam problem sa čitanjem, jako sporo čitam...Imam problem sa stranim jezicima, pored svih napora da naučim taj engleski i dalje mi ne ide, nekad pomislim da sam stvarno retardiran... Po rođenju sam levoruk, ali su me naterali da pišem desnom rukom. To je bilo jako teško i stresno za mene, počeo sam i da mucam jedno vreme, ali sam uglavnom ispravio. Po zanimanju sam mašinski inženjer, bilo je malo problema na faksu što tiče preobimnih predmeta, ali sam to nekako pregurao. Jako dobar osećaj za prostor i fiziku imam tako da mnoge stvari ne moram ni da čitam da bih razumeo i tako sam se uvek izvlačio od tog čitanja. Radim u dobroj firmi gde mogu dosta novih stvari da naučim, ali se od mene zahteva da pored engleskog naučim i nemački, a jedva da i taj engleski nesto ubodem.

Da li bi piracetam mogao da mi pomogne i kome treba da se obratim?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 123 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: