Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Sep 12, 2013 10:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 11, 2013 10:14 am
Postovi: 2
Pa nisu providne...Sutra idem na neku priv.klikniku, poslala me Dr iz tog doma zdravlja gde sam bila, tamo imaju hirurge, pa ce valjda znati. Problem je sto se ne zna je li to nesto od pre-imala sam operaciju s agodinu dana ili je novo. Sada me levo skoro ne boli, boli me desno. Deluje mi da je sve od kompa i previse gledanja fotografija-gledam ih stotibe svakog dana jer smo se skoro vencali, pa biram koje cu na net, koje da izradim :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Sep 13, 2013 8:45 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
moguce,i ja pokusavam da smanjim vreme provedeno na iternetu ali mi nikako ne ide :) ,bice sve ok


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Sep 13, 2013 5:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 8
Čovek je neviđeni optimista, svaka mu čast :D Mada, tačkice ima najduže od svih nas, pa ima i najviše iskustva :D Meni je kontrola prošla ok, taj otok unutar oka mi se smanjio, ali nije u potpunosti smanjen. Doktorka mi je rekla da nastavim sa terapijom, odnosno da nastavim da pijem Persen, pa da dođem na kontrolu za mesec dana. Ti probaj da se ne stresiraš više ili pij ove lekiće, kao ja, pa ćeš biti smirenija, a možda ti se i ti končići umire ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Sep 13, 2013 8:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
drago mi je da je sve ok,probacu i ja sa tim persenom,a jel se tebi bar malo povlace koncici ili je sve isto?Definitivno umor pojacava sve,ja sam bila par dana ok,svelo se sve na neki podnosljiv nivo.jos ovo vreme odgovara,ali danas sam bila premorena,ne naspavana i bilo ih je bas puno,fleka ,koncica senkica,mreza itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Sep 14, 2013 6:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 8
Brojnost tačkica i končića mi se povećava, baš kao i tebi, kad sam umorna i neispavana, tad ih imam najviše. Sad sam opet počela da radim i ne stižem da se odmorim, pa mi se češće i više pojavljuju, ali kad popijem persen one se smanje, odnosno neke od njih (tačkica-končića) nestanu... Ali ne nestaju u potpunosti. U svakom slučaju, ne planiram non-stop da pijem ove lekove, ispiću kutiju do kraja (u pakovanju ima 4 table, ostale su mi još 2) i onda idem na kontrolu. Probaj i ti i nađi vremena za odmor ;) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 17, 2013 9:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
probacu i ja persen jer see pored svega borim sa anksioznoscu :( a ti jesi se navikla na koncice i tackice?ja se taman naviknem a ono se promeni,nekako imam utisak da im je broj isti mozda malo povecan ali im se oblik, polozaj ,pokretljivost,vidljivost svakim danom menja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Sep 23, 2013 12:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Evo i ja zelim da podijelim svoju pricu sa vama. Od 13 godine se borim sa dioptrijom. Krenula je od -1 a zavrsila je na -10 i -8 uz po -1 astigmatizma. Zatim sam uradila lasersku operaciju u 36 godini i bilo je sve u redu neko vrijeme. Onda sam opet osjetila neke promjene u ocima, slali su me na razne pretrage, od sumnje na glaukom do sta ja sve znam ne. Prosle godine u decembru sam osjetila da mi se naglo povecao broj musica i odmah sam se javila doktoru. Da napomenem sad mi je 40 godina. Rekli su mi da se radi o odvajanju staklovine (PVD) i odmah mi je uradena Laserfotokoagulacija (LFC). Musice su ostale. Ima ih toliko da mi se cini da ih niko na svijetu nema vise od mene. Bila sam u svim renomiranijim ocnim kucama na Balkanu i svi su mi rekli kao boze moj, nista neobicno, navikni se na to. Medutim ja vjerujem da ne postoji nerjesiva stvar na svijetu te sam tako iscitala sve sto se moze naci na internetu na ovu temu. I nasla sam nekog Kineza koji kaze da ima rjesenja za to. Evo vam sajt, pogledajte, meni ova prica ima smisla. Ja cu pokusati jer nemam sta izgubiti.

http://www.youtube.com/watch?v=CuBBtff6SHk

I naravno podijelicu sa vama rezultate ako ih bude.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 9:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ne razume bas sve sto govori,to su neki cajevi jel da?Ali kako misllis da ih nabavis


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 11:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Vec sam ih kontaktirala. Salju postom te cajeve, a placanje je po preuzimanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Vec sam ih kontaktirala. Salju postom te cajeve, a placanje je po preuzimanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 1:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
a koja je cena tih cajeva?Meni je stanje sa musicama promenjivo i zavisi od vremenskih uslova i od toga gde se nalazim...ako sam na nekom otvorenom prostoru kao sto je siroka ulica,sirok teren tada imam u celom vidnom polju svega i svacega iam utisak da jedva vidim od tih mrlja dlacica itd,krecu se tad haoticno,a oko pojkusava da ih makne pa mi se oci jako zamore,u drugim situacijama stanje je manje uznemiravajuce....i najvise mi smetaju kad je onako tezak dan,kad nije ni oblacno ni suncano nego onako tesko vreme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 1:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
Ma ja ih uvijek imam. Meni oni cak stvaraju nekakve sjene pa ja kad gledam u bijelu podlogu kao da gledam kroz sare na zebri.
Sto se tice cijene tih cajeva, ne znam kolika je, ali kad prtpostavim koliko sam para do sad dala za sve i svasta, nista mi ne moze biti skupo.
I na kraju krajeva daje neku nadu. Mrzim kad se ljudi pomire sa sudbinom i kazu ne moze se nista. Nesto mora postojati, samo sto jos nije otkriveno. A te mrlje su zaista hemijske promjene u strukturi oka, a sve promjene te vrste nisu nepromjenjljive.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 2:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ma imam ih i ja uvek ali nekkad manje nekad previse,nekad se svedu na podnosljivu meru pa je malo lakse...a bas tako lepo si rekla kao da gledam kroz sare od zebre :) jedino ih nemam toliko unutra osim ako je bas jako svetlo i malo ih imam kad je napulju hladan kisni dan,mada ubedjena sam da mi od napetosti sve zavisi,kada sam u pms-u to se sve pojaca i vise sam nervozna i depresivna,samo negativno mislim i eto ih mrlje,budu mnooogo jace i cesce


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 23, 2013 12:18 pm
Postovi: 15
I meni je slicna situacija, u PMS kao i u vrijeme ciklusa svi simptomi se utrostrucavaju. Nekad mi se cini da ne vidim doci kuci ako nekud izadem. Onda nekad i zaboravim na njih. I sve tako u krug. O strahu od sljepoce da i ne govorim. Na pregledu kazu stanje stabilno, a meni dode da kazem pa sta je tu stabilno!
Jedino me zanima koliko ti imas godina i da li si bila kratkovida?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 24, 2013 11:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
imam 29 godina i nisam kratkovida,tacnije imam neku malu dioptriju ali nije potreno nositi naocare...nisam imala neku povredu oka,niti neka teza oboljenja,zato i ne znam pravi razlog zasto je doslo do ovoga,mozda je stres odigrao ulogu,ne znam...imam ih vec pola godine i broj im se uvecao od kad sam ih dobila prvi put,mada kad su mi se javile ja sam bila prepadnuta a sad vidim da je tada bilo stanje mnogo bolje.Ja sam totalnmo opsednuta njima i skoro ih nikad ne zaboravljam,kazu da mozda zato i ne mogu da se naviknem,trazim ih svuda ne mogu da se opustim cak i kad ih ne vidim,svaki pokret glave mi je naporan jer tada lete kao lude.A ti od kada ih imas?KOliko je tebi godina?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: