Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Bol, pritisak, trnjenje vilice...
PostPoslato: Sre Sep 11, 2013 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 5:32 pm
Postovi: 3
Imam 16 godina, pre 7 dana sam osetio blag pomeraj zuba, svega za nijansu unapred, i to zuba moje desne strane gornje vilice... mislio sam da je to do problema sa mobilnom protezom, prestao sam da je nosim spontano od februara, a do tada je sve išlo glatko... planirao sam da se uputim stomatologu...u roku od tog dana ili sutradan sam osetio blag bol u desnom uvetu i na vratnim žilama, koje su mi natekle...Otišao sam kod doktora opšte prakse koji mi je rekao da oko uva ne može da mi pomogne, i rekao mi je ako se bol ne sanira tokom vikenda, da odem do ORL. Bol je varirao, smanjivao se i povećavao, ali ništa nisam osećao u stanju mirovanja, jedino pri naglim pokretima vilice, zevanju... u međuvremenu mi je oteklo isto mesto gde sam osetio pomeraj zuba i nelagodnost pri zagrižaju. Odmah sam pomislio na umnjake, vrativši se iz škole sam otišao na ortopan snimak, gde mi je čovek odmah pokazao da mi se jasno vide sva četiri umnjaka, za razliku od prošle godine... U mešuvremenu mi se vilica cela gornja umrtvila, osećam se kao da mi je data anestezija, ukrućen. Inače zagrizaj mi je nepravilan, prednji zubi ne ležu gornji na donje, nego mi je čitava gornja unapred pomerena za čitav centimetar, malo po malo totalno sam se ukrutio tako da mi se sve pomerilo u pravilan položaj, jer u onom prethodnom osećam bol i nelagodu...
Bio sam kod oralnog hirurga, rekao je da tu nema šta da se dira, jednostavno je taj koji mi izgleda smeta previsoko, ali ona predpostavlja da uzrok uopšte nije u vilici...
Sva situacija mi unosi nervozu, rekli su mi da odem kod moje protetičarke da vidim to sa njom, za 10 dana, ne znam šta da radim...
Da li je neko imao situaciju sličnu ovoj, šta se dešava, bilo kakav odgovor bi mi dobro došao ?
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: