Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Avg 30, 2013 9:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
DusicaR je napisao:
Zdravo svima ;) Iz svega pročitanog zaključih da velika većina nas ima sličan ili isti problem. Meni su se ove tzv. "leteće mušice" pojavile pre 20-tak dana, prvo u nešto manjem broju, a posle su se naglo uvećavale. Imam ih samo na desnom oku i užasno mi smetaju. Bila sam na pregledu kod ofmatologa, koji mi je prvo rekao da mi nije ništa i da ih ignorišem, a nakon toga kad sam mu rekla da ne mogu da ih ignorišem, proširio mi je zenicu i unutra oka video "samo" otok. Smatra da to nije strašno i prepisao mi je lekove za smirenje, doduše na biljnoj bazi :/ Potražila sam mišljenje drugog lekara koji mi je rekao da je pojava tih mušica kod kratkovidih osoba sve češća (usled svakodnevnih stresova, umora, iscrpljenosti) i da takve osobe jednostavno moraju da naviknu da žive sa tim, tj. da se trude da ih ne primećuju. Meni je teško da se naviknem da živim sa njima, pogotovu što imam i povremene glavobolje, pa me zanima da l' postoji lek za uklanjanje ovih mušica ili bar njihovo smanjenje? Recite mi vaša iskustva i kako ste navikili da živite sa njima? Meni je još i otežavajuća situacija, jer mi retko ko veruje da ih zapravo vidim, ljudi smatraju da umišljam, samim tim što već pijem prepisane lekove za smirenje :(

i ja imam dosta poteskoca da ignorisem sve te konce i tackice,imam ih na oba oka,ali mogu da ti kazem da se stanje poboljsava nekad,a pogorsava mi se tokom "onih dana" :D verovatno je zbog pojacane nervoze i svega sto prati pms...iskrenoo ponekad ih imam u malom broju tj.budu providne i tad mi je super,a onda naidju neki dani kad ih nikako ne mogu ignorisati,kad me bole oci na,kad mi je kao neki pritisak u njima...ja se bas tesko nosim sa tim stvarima ali u odnosu na pocetak,sad mi je malo bolje psihicki...sve potice od psihe,kad se budem malo sredila a i ti =bice nadam se bolje.Ja sam totalno opterecena tim musicama i to ih samo povecava,svesna sam toga ali sta da radim kad su mi skoro uvek pred ocima kad sam napolju...pokusaj da se ne sekiras,samo ces pogorsati stanje kao ja...pisi kako si...navicicemo se valjda nekako na ta setajuca stvorenja.. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 8
milena016 je napisao:
DusicaR je napisao:
Zdravo svima ;) Iz svega pročitanog zaključih da velika većina nas ima sličan ili isti problem. Meni su se ove tzv. "leteće mušice" pojavile pre 20-tak dana, prvo u nešto manjem broju, a posle su se naglo uvećavale. Imam ih samo na desnom oku i užasno mi smetaju. Bila sam na pregledu kod ofmatologa, koji mi je prvo rekao da mi nije ništa i da ih ignorišem, a nakon toga kad sam mu rekla da ne mogu da ih ignorišem, proširio mi je zenicu i unutra oka video "samo" otok. Smatra da to nije strašno i prepisao mi je lekove za smirenje, doduše na biljnoj bazi :/ Potražila sam mišljenje drugog lekara koji mi je rekao da je pojava tih mušica kod kratkovidih osoba sve češća (usled svakodnevnih stresova, umora, iscrpljenosti) i da takve osobe jednostavno moraju da naviknu da žive sa tim, tj. da se trude da ih ne primećuju. Meni je teško da se naviknem da živim sa njima, pogotovu što imam i povremene glavobolje, pa me zanima da l' postoji lek za uklanjanje ovih mušica ili bar njihovo smanjenje? Recite mi vaša iskustva i kako ste navikili da živite sa njima? Meni je još i otežavajuća situacija, jer mi retko ko veruje da ih zapravo vidim, ljudi smatraju da umišljam, samim tim što već pijem prepisane lekove za smirenje :(

i ja imam dosta poteskoca da ignorisem sve te konce i tackice,imam ih na oba oka,ali mogu da ti kazem da se stanje poboljsava nekad,a pogorsava mi se tokom "onih dana" :D verovatno je zbog pojacane nervoze i svega sto prati pms...iskrenoo ponekad ih imam u malom broju tj.budu providne i tad mi je super,a onda naidju neki dani kad ih nikako ne mogu ignorisati,kad me bole oci na,kad mi je kao neki pritisak u njima...ja se bas tesko nosim sa tim stvarima ali u odnosu na pocetak,sad mi je malo bolje psihicki...sve potice od psihe,kad se budem malo sredila a i ti =bice nadam se bolje.Ja sam totalno opterecena tim musicama i to ih samo povecava,svesna sam toga ali sta da radim kad su mi skoro uvek pred ocima kad sam napolju...pokusaj da se ne sekiras,samo ces pogorsati stanje kao ja...pisi kako si...navicicemo se valjda nekako na ta setajuca stvorenja.. :D


A koliko dugo ih vec imas? Niko od mojih bliskih ljudi nije cuo za te "letece musice", pa nemam sa kim da razgovaram na tu temu :/ I ja ih najvise primecujem kad sam napolju, pogotovu sad kad je lepo vreme... Na primer danas su mi non stop bile pred ocima, iako sam bila sa drustvom i nisam ni mislila o njima, ali sam ih ipak videla, bile su crne :/ A na primer, sad dok gledam u monitor su bele... Ne sekiram se ja, tu su i to je to, ali mi smetaju, pa se plasim da se necu navici na njih... Ja imam kontrolu 9. septembra, a do tad bi trebala da ispijem ove lekove, mada mislim da su oni cista glupost. Iskreno se nadam da cemo se obe navici na ove "prijatelje" u glavi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 8:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ja ih imam skoro 5 meseci,i jos se nisam navikla,u pocetku mi je bilo bas lose psihicki sad mi je bolje,ponekad me uhvati nervoza...nisam se navikla u smislu da ih ne pratim i ne trazim,ja sam ih skoro uvek svesna,dekoncentrisu me kad sam u drustvu,kad setam ulicom, ali polako se navikavam da su uvek tu,pocinje da se smanjuje broj situaciju u kojim ih imam...ne znam u kojoj meri ih ti imas,meni nekad malo lete a nekad bas puno,ali mi najvise smeta kad se brzo krecu...kad se sporo krecu nije toliko strasno,ne znam od cega to zavisi...a koje lekove ti je prepisao doktor?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 8:46 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
i jos jedan savet,samo budi okupirana necim,videces ih ali ti nece smetati toliko...ja imam problema i sa anksioznoscu i jako sam plasljiva,napeta i mislim da mi to otezava da se naviknem na njih...citam kako se drugi lako naviknu,kako im je to sve zanimljivo...ja nisam nazalost takva :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Sep 02, 2013 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 8
milena016 je napisao:
i jos jedan savet,samo budi okupirana necim,videces ih ali ti nece smetati toliko...ja imam problema i sa anksioznoscu i jako sam plasljiva,napeta i mislim da mi to otezava da se naviknem na njih...citam kako se drugi lako naviknu,kako im je to sve zanimljivo...ja nisam nazalost takva :(


Pa pazi, i ja ih vidim non-stop, sad sam počela i na tamnijim površinama da ih vidim... Mislim, trudim se da ih ne vidim i da ne obraćam pažnju na njih, ali mi ne uspeva, jer su tu, pojavljuju mi se i dok gledam u ljude... Ma stvarno ne znam kako je ljudima zanimljivo, ja baš i ne vidim neku zanimljivost i radost dok mi leteće mušice zaokupiraju glavu :D Pijem lek na biljnoj bazi-persen, i pijem ga samo po jednom, pola sata pre spavanja, ali mogu ti reći da se ujutru komiram od spavanja. Iako pijem te lekove, brojnost "mušica" se nije smanjila... Hvala ti puno što deliš svoja iskustva sa mnom ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Sep 02, 2013 2:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
persen je da te umiri samo,ja znam kako mi je tesko bilo u pocetku pa mi je iskustvo bilo kog bilo od velikog znacaja,ja sam cak pila i bromazepame da se umirim ujutru...a vidjam ih i ja na ljudim,dok pricam sa njima,ovu jednu sto imam sto je non stop tu vidim i na crnoj povrsini...interesantna stvar kod mene je sto kad je jako sunce i kad onako direktno bije u mene ja tad skoro uopste ih ne vidim,ali kad je onako ni oblacno ni suncano,kad je onako tezak dan ili kad se navuku crni oblaci pre nekog nevremena tad je najgore...kad je pravi jesenji dan sa kisom,tad ih opet manje vidim...nema pravila,jer vecina ih na jakom suncu najvise vidi a ja ne,tek kad zalazi ili kad ne bije onako direktno tad se setaju...unutra ih vidim ako je bas sve belo i ako ulazi jaka sunceva svetlost,mada mene najvise muci ova jedna tacka koja je najuocljivija i u centru,i imam nesto u blizini oka mi prelece,kao maglica po nosu da mi se seta:)Ja sam srela puno njih koji kazu ili da su imali to ili da im se povremeno neki konac proseta ali nikog nisam srela koji kao ja ima non stop


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Uto Sep 03, 2013 7:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 8
Više nisi jedina :lol: Sad znaš da ih i ja vidim non stop, samo što su se meni pojavile pre mesec dana, a ti ih imaš već 5 meseci, i imamo apsolutno iste simptome i tačno mogu i da zamislim koja tačkica ti smeta :lol: ... A imaš ih na oba oka ili ne? Ja sledećeg ponedeljka idem na kontrolu, pa ću ti preneti šta mi je doktorka rekla... S'tim što iako pijem persen brojnost tačkica se nije smanjila, nego mi se od leka samo spava :/ Da li si možda obaveštena da li postoji mogućnost da se tačkice laserski ukolone?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Sep 04, 2013 9:50 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
ja idem danas na kontrolu,mada meni vise kontrola zbog te ciste sto imam u oku,nezavisno od musica,jer moj lekar me je dobro iskritikovao kad sam se zalila i prepala zbog musica,ali neko ko ih nema ne moze da razume...a laserski,pa ne znam,svi pominju neku operaciju koja je jako rizicna i ne radi se valjda kod nas,a rade je samo u retkim slucajevima...iskreno meni su sve muke pocele kad sam proctala da to ostaje ceo zivot,tad sam pocela non stop da ih traazim i kad ih nema,da budem napeta skroz...e sad jedno vreme situacija se poboljsala,imala sam ih ali su nekako bile blede i moglo se funkcionisati,da bi se opet sad zadnjih par dana pogorsalo sve...i na desnom oku pojavilo se neto novo...ne znam,da li je to zbog mog loseg raspolozenja ili se stvarno pogorsava,da li ce se opet poboljsati...a sta je tebi rekao doktor,zbog cega su ti se javile sad odjednom?ovaj moj me toliko kritikuje da vise ne smem ni da ga pitam nista,kao to nije razlog da se nerviram


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Čet Sep 05, 2013 4:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 8
Kako si prošla na kontroli? Šta ti je rekao doktor za tu cistu? Nadam se da su rezultati ok :) Meni je doktorka rekla da se te mušice pojavljuju usled stresa, i da nestaju vremenom... A ovi lekovi što pijem navodno trebaju da spanje brojnost mušica, mada ja ne vidim nikakvo poboljšanje. Ispitaću doktora sve, pa ću da ti javim, a ako mi kaže opet isto, konsultovaću nekog drugog doktora za mišljenje... Čisto da budem 100% sigurna. Probaj da se ne nerviraš, opusti se, i navikavaj se na mušice, kao i ja :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 8:10 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
Sto se tice ciste,to je sve uredu,ne menja se...sto se tice musica,kaze da mutnine bez sirenja zenica vidi mnogo manje nego kada sam prvi put bila,mada ih ja vise vidim :D .Ovog puta mi nije sirio zenice,kaze nema potrebe sad posto cu imati opet kontrolu za 3 meseca zbog ciste pa ce tada.Kaze sve je stabilno,cak ni naocare ne moram da nosim,imala sam malu dioptriju,i sad bez njih bolje vidim ona slova...I on meni kaze da sam napeta da stalno mislim o njima i pa ih i vidim stalno,ali sta cu kad sam takva :( .Nije preterano obratio paznju na musice,kao i svi ocni lekari :) kaze njihova vidljivost zavisi i od vremena i od raspolozenja,od svega,kad je tezak dan mogu se uociti vise,sto je slucaj kod mene..navikavam se ja samo ponekad bas smetaju,ne znam da li ti imas samo tackice ili kao ja i dlacice i mrljice i svasta :o .Javi i ti kako si prosla kad budes isla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pet Sep 06, 2013 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 13, 2013 7:50 am
Postovi: 29
milena nije valjda jos da pises ovde oko dlaka koje vidis.


rece vam ja da jedini nacin da zaboravite na ovo je da batalite da citate ove gluposti sto drugi pisu. samo tako mozete da se smirite.


mene uhvati muka kada vidim da se non stop vracate a sve znate.



leka nema. pitao sam milion ljudi oko leka, cak i u 3 razlicite zemlje (nemacka , rusija i francuska), milion baba , deda, ljudi koji lece sve zivo i niko zivi ne zna za lek.

moras da se naviknes. vidim ih i ja non stop 24/7 pa nikom nista. vidim ih i na tamnoj povrsini kada se setim njih da imam, vidim kada gledam ljude, kada gledam nebo, gledam levo , desno, kada se tusiram, plivam , trcim, buljim u racunar. vidim ih kada zatvorim oci kako mi leti nesto ALI MENE TO NE POGADJA, NORMALNA STVAR STO I JESTE.

jedino ne vidim kada igram igrice jer se udubim.

batalite da citate gluposti koje se pisu ovde i to je to.





znaci samo batalite da citate o njima i nema problema sa time. to za sekiraciju nije nista. cekaj dok pocnes da radis pa ti piju krv na poslu non stop, ili ne daj boze nesto pogresis pa te juri pola firme oko toga. to sa ocima vam je zadnja rupa na svirali. razmislie malo kako ljudi sve zive i sa cime zive i budite srecni.

sada bi trebalo da vam bude bolje, ranje pada mrak i kasnije svanjava tako da vam ovo pogoduje.


za novu clanicu, majku i oca pod ruku i na prozor i teraj ih da gledaju u nebo, pomeraju ocima i videces da vide i ONI. 99 posto ljudi vidi ovo ali oni NE OBRACAJU PAZNJU A TI OBRACAS JER SI VEROVATNO PERFEKCIONISTA. kod mene pola firme vidi ovo ali oni ne pbracaju paznju.


tako ces se smiriti.


TO JE STO SAM JA IMAO DA VAM KAZEM I PAMET U GLAVU I NIKADA DA UPALITE OVU TEMU JER SEBI STVARATE NERVOZU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sub Sep 07, 2013 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 27, 2013 10:08 pm
Postovi: 8
Hvala Vam puno na detaljnom odgovoru, utešili ste me :) Što više vreme prolazi, ja se i navikavam na njih...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Pon Sep 09, 2013 10:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
Dusice kako si prosla kod lekara?A ovaj milets me uvek nasmeje,sa svojim optimizmom :D jasno je meni da nije strasno i da ne treba da se nerviram,i tackice mi ne smetaju ali mi opasno smetaju dlacice tj,veliki konci ,fleke,kao mreza pred ocima,nekad ih je toliko da ne mogu lepo da gledam zbog njih,dekoncentrise me njihovo kretanje,kao da ti neko baca nesto u oci, i samo se zbog toga i stresiram,a cula sam da ih stres povecava :( :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Sep 11, 2013 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 11, 2013 10:14 am
Postovi: 2
Ne znam da li je moj problem za ovu temu..?
Ja nemam tackice ispred oka, vec su one bukvalno na beonjaci! Juce sam bila u priv.domu zdravlja, dr ne zna sta je u pitanju, dala mi je kapi za vestacke suze da me malo manje grebe oko, a grebe me upravo od ovih tackica. Kazu da jedna lici na koncic, jedna na gromuljicu, jedna na tackicu. Vidi se i golim oko , kada povucem kapak ulevo! Jako se brinem :cry:

U petk idem opet kod nje, do tada ce se konsultovati sa kolegama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tackice, mrvice,dlacice ...
PostPoslato: Sre Sep 11, 2013 9:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 06, 2013 5:27 pm
Postovi: 74
da ti nisu to ciste kao meni u oku,ali meni stoji kao neki providni mehuric


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 362 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: