Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Oticanje prstiju na rukama
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 11:06 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 03, 2006 2:51 pm
Postovi: 50
To sam prvi put osetila u 11 godini zivota kada sam se vracala iz skole. Bilo je leto i jako vruce, a meni su poceli da oticu prsti na rukama. Najpre sam osecala svrab, a nakon toga bol i jos vece oticanje. Kada sam dosla kuci i sela nakon pola sata otok je nestao. To mi se desavalo i narednih godina i sada, samo sa razlikom da nema prethodnog svraba ni bola nego prsti pocinju da mi oticu. Nekad samo kaziprst i srednji prst jedne ruke, nekada citava jedna ruka, nekada obe i dlanovi, tako da ne mogu da stisnem saku. Ponavljam da mi se to samo ponekad desava, ali uvek leti kada je vruce i ja idem u setnju. Otok mi nestane nakon pola sata ili dva sata (ovosno od toga koliki je bio) kad sednem ili popijem nesto ili stavim ruke u toplu slanu vodu. Inace ne pijem, ne pusim, ne trosim lekove, nemam bolove u predelu bubrega. Da li je neko od Vas ikada imao ove simptome i moze li da napise sta mu je pomoglo?

Hvala Vam od srca na odgovorima!

Cvetak zanovetak


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 12:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Našla sam zanimjiv članak na Internetu u kome piše kako se često dešava da ljudima kada hodaju po vrućini oteknu ruke.

Uzrok može biti znojenje kojim se gube elektroliti (soli) i tkivo otekne zbog neravnoteže, centrifugalna sila :) (zbog pokreta ruku tokom hodanja), nagomilavanje krvi u ekstremitetima...

Možeš da probaš da razmrdaš ruke u toku šetnje, da paziš da ne dehidriraš ili gricneš nešto slano.

Evo članka (na engleskom je):

http://walking.about.com/cs/med/a/swollenhands.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 08, 2006 1:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Avg 03, 2006 2:51 pm
Postovi: 50
Cat, puno Ti i od sveg srca hvala na ovom linku. Procitacu sta tu pise i pridrzavati se datih uputstava, pa se nadam da cu problem ili resiti ili ublaziti, inace pravac lekar.

Veliki pozdrav od mene! :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: