Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hepatitis C?!!!
PostPoslato: Čet Avg 29, 2013 8:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 29, 2013 7:29 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima! Unapred se izvinjavam ako sam promasio mesto za temu, ali sam kao nikada do sada u zivotu zabrinut, pa bih zamolio da mi progledate kroz prste :)

Radi se o sledecem... Pre 2 nedelje mi je izasla (ultrazvukom mi je ustanovljeno) cista ispod levog pazuha, koja se do danas smanjila i ne boli vise + sam imao temperaturu par dana (do 38.3c), ali ni to vise nemam. Poslat sam od strane mog lekara kod infektologa koji mi je nabrojao par virusa koji to mogu da izazovu (ebv, cmv...) i poslao me da vadim krv. Testovi krvi su pokazali da je sve u granicama normale osim trombociti = 139, ast = 35 i alt = 89. Infektolog me je, kada je video vrednost alt-a poslao na dodatne analize, koji kazu sledece:
ebv igm = negativan -0.00
ebv igg = pozitivan -4.87
cmv igm = pozitivan -7.50
cmv igg = pozitivan - 1.58
Ove rezultate sam razumeo (koliko-toliko) i receno mi je da "nije nista strasno".
MEDJUTIM, ja nisam ni znao da me je infektolog uputio da se testiram i na hbs i hcv (posto i oni uticu na ast/alt vrednosti) i to sam danas saznao kada sam dobio rezultate. Skoro pa nista mi ne govore, a i kada ja pitam, nisu bas nesto reciti.
REZULTATI:

hbs antigen = negativan (elisa-dsi)
anti-hcv antitela = pozitivan (biomerieux-mini-vidas)

Ne pamtim kada sam poslednji put isao kod lekara (do pre dve nedelje), a za ovih nekoliko dana skoro svaki dan. Ne drogiram se, nisam alkoholicar (poslednji put sam popio "koju casicu" kod druga na svadbi pre 2 meseca), pusac sam, heteroseksualac (ako ovo nesto znaci)...Sutra opet idem da vadim krv, na ultrazvuk jetre, kod hematologa...
Interesuje me sta tacno ovo znaci: anti-hcv antitela = pozitivan (biomerieux-mini-vidas)?
Da li to znaci da imam hronicni hepatitis c (malo pre sam na netu nasao podatak da postoji i akutni...)?
Zamolio bih za za neko objasnjenje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: