Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Čet Maj 19, 2011 5:18 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Sasvim korektno objašnjenje, hvala što si ovo podelio sa nama.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 9:56 am
Postovi: 8
Vec sam napisao da posedujem dva aparata za merenje secera u krvi:GlucoSure Plus i Accu-Chek Active. Od prijatelja sam dobio i aparat Contour TS. U poslednje vreme jako sam razocaran sa aparatom GlucoSure Plus i sa odnosom servisa Prizme prema meni kao vlasniku njihovog aparata. Odjednom je aparat GlucoSurePlus bukvalno "poludeo": pokazivao je najvece vrednosti secera u krvi od 3,6 mmol/L, odnosno i za 10 mmol/L manje od aparata Accu-Chek i Contour TS. Na moju primedbu servisu odgovoreno mi je da trakice nisu u redu i da ih zamenim. To sam i ucinio ali se stanje ni malo nije popravilo. Na moju ponovnu primedbu iz servisa iz Kragujevca su mi odgovorili da ako nisam zadovoljan sa aparatom da u prodavnici u kojoj sam ga kupio podnesem zahtev za raskid ugovora i da vratim aparat. Za jedno nedelju - dve ce mi najverovatnije biti zahtevu udovoljeno i ugovor ce biti raskinut. Ni reci o zameni aparata, bazdarenju ili nekoj opravci. Ispada da sam ja kriv sto sam proveravao aparat sa drugim aparatima i sto njihov aparat ocigledno nije ispravan. Krajnje neprofesionalan odnos prema kupcu i moze se reci cak i bezobrazan. Zato predlazem da kada kupujete aparate ne kupujete tajvanske proizvode. vec proizvode proverenih firmi (Bayer ili Roche)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 1:12 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Potpuno sam saglasna. Nikad ne nabavljajte tamo neke no-name aparate... A kad čujem onu reklamu "penzioneri, na 12 rata", bljuje mi se.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 6:12 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
Ko je proizvođač aparata koji pominjete, Contour TS?
Kakvi su rezultati merenja na njemu, u poređenju sa merenjem na apratu Accu-Chek Active?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 6:53 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Sep 11, 2004 3:51 pm
Postovi: 2318
Lokacija: Beograd
Contour TS je Bayer-ov aparat. Glupo je upoređivati aparate, jer i jedan isti može dati različit rezultat, već smo pisali o tome. Ali, kada uočite ovakve stvari kao što je Milan imao, onda svakako da je bolje zameniti proizvod.

_________________
Posetite prvi domaći sajt o dijabetesu: http://www.diabeta.net


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Sre Jul 06, 2011 2:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 01, 2011 9:56 am
Postovi: 8
Posle razgovora sa serviserom koji sam opisao, javio mi se jedan covek i rekao da aparat preko prodavnice posaljem u Kragujevac. To sam i uradio. Za tri dana dobio sam novi aparat, a receno mi je da je u seriji iz koje sam ja kupio aparat ugradjen citac trakice sa greskom. Sada je aparat u redu. Rezultati se slazu sa Accu-Chek Active i Contour TS sa do 0,6 mmol/L odstupanja.
Ovo znaci da svi aparati koji se kod nas mogu zvanicno kupiti imaju saglasnost i prosli su proveru. Za svaki pise da je u skladu sa ISO standardom za tacnost aparata, a to nikako ne bi smeli da slazu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 17, 2011 7:16 pm
Postovi: 22
dobila sam aparat za secer acu-chek performa,interesije me dali se sa svakom novootvorenom kutijom traka menja i cip za kodiranje,posto u upustvu stoji da se prvi cip koristi za sve trake?molim za odgovor nekog ko ima iskustva sa tim aparatom i trakama,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 09, 2006 6:12 pm
Postovi: 38
Lokacija: Beograd
U junu ove godine našao sam reklamu u sandučetu, reklamrala se neka apoteka, pa između ostalog kaže, kako izdaje na lekarski recept za trakice za merenje nivoa šećera u krvi. Zaboravio sam o kojem se aparatu radi, jedino se sećam da nisu u pitanju Accu-Check aparati.

Zna li neko nešto o ovome? Ili možda ima još neka informacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Pon Avg 05, 2013 11:26 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Avg 01, 2008 3:20 pm
Postovi: 169
pumpa je napisao:
dobila sam aparat za secer acu-chek performa,interesije me dali se sa svakom novootvorenom kutijom traka menja i cip za kodiranje,posto u upustvu stoji da se prvi cip koristi za sve trake?molim za odgovor nekog ko ima iskustva sa tim aparatom i trakama,

Ja koristim Accu-Chek Aviva i zadnji put kad sam uzeo trake bile su bez ikakvog cipa. Izgleda da je to postao novi standard da isti cip vazi za sve buduce kutije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: aparati za merenje glikemije
PostPoslato: Uto Avg 20, 2013 4:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 20, 2005 2:46 pm
Postovi: 435
Lokacija: Luksemburg
Crni cip mijenja sve one prethodne bijele, tako da ga je potrebno staviti samo jednom. Jedno vrijeme, kutije su imale neki zeleni kvadrat na njima, koji je bio znak da su ok za taj novi cip a zadnji put kad sam kupovao vise ih nije bilo. Znaci, crni chip u aparat i naprijed.

_________________
Tip 1 od sept 1990. Minimed & Humalog od feb 1998.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 25 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: