Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 8:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 07, 2013 10:21 pm
Postovi: 8
Pa sta mi preporucujete da radim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Uto Avg 13, 2013 8:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Sava123 je napisao:
Fora je sto meni kicma nije kriva nego se misici oko lopatice nesto poremetili :D


Onda ti dijagnoza ne bi bila skolioza vec nesto drugo.Ne zavaravaj se - ako imas asimetriju u visini ramena i dijagnozu desna torakalna skolioza imas i kostani deformitet koji treba leciti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 8:29 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Ta skrot metoda pitanje koliko je efektivna,vidim da je malo zastupljena u Srbiji i na internetu nema nesto puno o njoj. Nasi doktori ni ne koriste tu metodu u drzavnim ustanovama...koja je razlika raditi vezbe koje ti je dao fizioterapeut u odnosu na tu skrot metodu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 8:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Juče sam čitajući jednu knjigu našla mnogo hvale za tehniku Pneumex za skoliozu. Veliki uspeh i brojne kliničke studije i bla, bla, mnogo toga. Tehnika rehabilituje male mišiće kako bi vratili kičmu u pravilan položaj. Potrebno je raditi i vežbe još godinu dana nakon tretmana.

Ja sam razumela da je to neki zahvat koji se uradi jednom, pa se posle rade vežbe. Pogledala sam sajt pneumex.com ne bih li saznala nešto više o samoj tehnici, ali mi se nije otvorila ništa od onoga što sam htela da pročitam :-? Možda nekome uspe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 11:37 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Sava123, ако ти кичма није крива онда треба него да ти намести спојеве ребара и кичме. За почетак би била добра масажа, а после редовне вежбе разгибавања.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 12:16 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
Znam samo da je u Srbiji zdravstvo ocajno secam se kad sam prvi put od petog razreda tj. sa 15 godina isao na sistematski u prvom srednjem,doktorka je samo hladno rekla blaga skolioza i nije mi ni rekla ni da idem na vezbe niti mi je bilo sta objasnila,naravno tad nisam imao internet pa nisam ni znao sta je to skolioza a to blaga mislio sam da je beznacajno,sve dok privatno nisam otisao kod fizijatra sa 17

Ja sam ukljucio i jogu u vezbe i takodje plank i druge core vezbe i vidim da mi pomazu....samo mi nije jasno zasto mi je to dovelo do skolioze,da li zato sto sam pogureno isao u pubertetu i jos plus izrastao do 1.90. Interesantno na srpskim stranicama uglavnom kazu da i poguren hod utice na krivljenje,dok na engleskim poor posture kazu da to ne dovodi do skolioze i nosenje torbe na jednom ramenu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 12:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Није ти потребан интернет да би закључио да све асиметрије за собом вуку неправилно оптерећење осталог дела тела. То има за последицу постепено кривљење.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 12:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Inspektor_luki je napisao:
Ta skrot metoda pitanje koliko je efektivna,vidim da je malo zastupljena u Srbiji i na internetu nema nesto puno o njoj. Nasi doktori ni ne koriste tu metodu u drzavnim ustanovama...koja je razlika raditi vezbe koje ti je dao fizioterapeut u odnosu na tu skrot metodu...

Šrot(Schroth) metod je svetski br 1 u tertiranju skolioze i to je zvaničan metod rada u Nemačkoj,Španiji,Americi,Izraelu,Holandiji,...... U Srbiji se ovaj metod ne koristi jer se generalno ni skolioze ne tretiraju po svetskim protokolima već se marginalizuju do momenta dok ne treba da se operiše.
Kod Šrot metode vežbe se rade trodimenzionalno i svaki pacijent ima samo svoj program ,osmišljen od strane fizioterapeuta (sertifikovanog) jer se grupne vežbe niti prporučuju niti su delotvorne,a i zdravorazumski gledano kakva je svrha da svi rade iste vežbe?

http://fiziobalans.com/skolioza.php
http://www.scoliorehab.com/bspts.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 12:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Inspektor_luki je napisao:
Znam samo da je u Srbiji zdravstvo ocajno secam se kad sam prvi put od petog razreda tj. sa 15 godina isao na sistematski u prvom srednjem,doktorka je samo hladno rekla blaga skolioza i nije mi ni rekla ni da idem na vezbe niti mi je bilo sta objasnila,naravno tad nisam imao internet pa nisam ni znao sta je to skolioza a to blaga mislio sam da je beznacajno,sve dok privatno nisam otisao kod fizijatra sa 17

Ja sam ukljucio i jogu u vezbe i takodje plank i druge core vezbe i vidim da mi pomazu....samo mi nije jasno zasto mi je to dovelo do skolioze,da li zato sto sam pogureno isao u pubertetu i jos plus izrastao do 1.90. Interesantno na srpskim stranicama uglavnom kazu da i poguren hod utice na krivljenje,dok na engleskim poor posture kazu da to ne dovodi do skolioze i nosenje torbe na jednom ramenu.


Uzrok skolioze se ne zna ,ko ga bude pronašao taj će se obogatiti!loše držanje nema veze sa skoliozom,može biti znak ali ne i uzrok skolioze.Skoliza se pogoršava u fazama naglog rasta i tad nejviše i treba delovati vežbama na nju.Imajte na umu da sve vežbe koje radite mogu da pojačaju skoliozu ukoliko ne korigujete telo u prostoru dok ih radite jer zbog asimetrije koja je prisutna neke mišićne grupe rade više i lakše se uključuju što na duge staze može da poveća krivinu.Pozdrav i srećno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 12:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
aa aca je napisao:
Није ти потребан интернет да би закључио да све асиметрије за собом вуку неправилно оптерећење осталог дела тела. То има за последицу постепено кривљење.


Na kakve asimetrije mislis,na pogrbljenost?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 1:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Погрбљеност, ношење торбе само на једној страни...

Inspektor_luki je napisao:
aa aca je napisao:
Није ти потребан интернет да би закључио да све асиметрије за собом вуку неправилно оптерећење осталог дела тела. То има за последицу постепено кривљење.


Na kakve asimetrije mislis,na pogrbljenost?

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 11:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
terapeut-Upravo sam hteo da napisem kako se zove metod po kome se radi u svetu a kod nas slabo zato sto to moze da radi samo neko ko se posebno osposobljavao za koriscenje ovog metoda u tretiranju skolioza.Ovo sto je rekao terapeut je ispravno receno(mada se na ovom forumu mogu naci i oprecna misljenja koja ne mogu da komentarisem jer ne poznajem dovoljno drugi sistem rada).U fizioterapeutskoj praksi u Srbiji cete naci sablonski sistem tretiranja skolioza(svakome isti program vezbi)sto je generalno pogresno ali je to cinjenica koja ce se mozda promeniti kada se budu promenile neke druge stvari u radu terapeuta.Ni sa jednim pacijetom se ne moze raditi sablonski vec treba osmisliti tj.primeniti one vezbe koje ce tom pacijentu pomoci za bas njegov problem jer nisu sve skolioze identicne i istog stepena itd.

Inspektor_luki-U Novom Sadu postoji lekar(dr.Mina Jelacic) koji koristi Schroth metod u radu(ali ne znam da li je i tretira kineziterapijski) a ima i terapeuta koji to rade ali da ne pravim reklame ljudima.Ako ste zainteresovani,naci cete ih


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 1:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
Mislim da ljudi generalno nisu zainteresovani za vežbe i nemaju puno poverenja u njih baš zbog tog neundividualnog pristupa u državnim institucijama i prostog mešanja različitih profesija (Dif-ovci,fitness treneri...) u posao fizioterapeuta.
Izvinjavam se ako sam postavljanjem linkova u postu reklamirala nekog nije mi bila namera ,a jedan od linkova je za dr Minu Jelačić koju izuzetno cenim kao vrhunskog stručnjaka i mislim da se ona takodje bavi kineziterapijom.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Čet Avg 15, 2013 4:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 1:44 pm
Postovi: 64
To mozda nije lose taj scroth,ali meni sa 23 godine je kasno jer mi je vec zavrsen rast,a i vezbama se kicma tesko ispravlja i sa 15 a sa 23 je vec kasno,jos pogotovo zasto su mi grudi sad asimetricne.

Sto se tice onoga ne treba mi internet,pa ja tad u ranom pubertetu nisam ni znao da pogrbljenost krivi kicmu jer sam imao ginekomastiju i to mi je smetelo u tom osetljivom periodu. Ali krivim i doktore sa 15 mi je rekla blaga skolioza a nije me poslala ni na vezbe niti bilo sta.
Hvala bogu sto postoji internet inace ne bi saznao za tako dobre vezbe.


Nasao sam odlican sajt sest nacina da prebrodite skoliozu tj.ojacate telo vezbama kako bi lakse podnelo skoliozu.

http://www.bodybuilding.com/fun/overcom ... acles2.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: grudna skolioza?
PostPoslato: Pet Avg 16, 2013 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
Верујем да и сада можеш да исправиш деформитет. Само буди упоран.

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 49 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: