Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: rana od zardjalog eksera
PostPoslato: Pon Avg 05, 2013 6:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 10:32 pm
Postovi: 9
Pre 10 dana sam stala na zardjali ekser.Dobila sam odmah At zastitu.Stvorio mi se otok na ubodnom mestu.Istiskali su mi taj otok i jedno 2 dana mi je bilo dobro.Onda je pocelo da me pece stopalo ,tj oko tog mesta uboda i malo je nateklo stoopalo.Dobila sam garamici 5 dana.Danas mi je cetvrti dan i dalje me pece stopalo.Kazu unutrasnja temperatura.I malo mi je jos nateceno.Stopalo je nateceno oko uboda i jako pece.Ono kad sam u stiklama ceo dan pa onda uvece kad legnem sve me pace.Interesuje me ako ima neko da me posavetuje.Inace sam se kupala u bazenu pa me interesuje da li i to mozda aima veze da se nije inficiralo i od toga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rana od zardjalog eksera
PostPoslato: Pon Avg 05, 2013 6:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
vanelija je napisao:
Pre 10 dana sam stala na zardjali ekser.Dobila sam odmah At zastitu.Stvorio mi se otok na ubodnom mestu.Istiskali su mi taj otok i jedno 2 dana mi je bilo dobro.Onda je pocelo da me pece stopalo ,tj oko tog mesta uboda i malo je nateklo stoopalo.Dobila sam garamici 5 dana.Danas mi je cetvrti dan i dalje me pece stopalo.Kazu unutrasnja temperatura.I malo mi je jos nateceno.Stopalo je nateceno oko uboda i jako pece.Ono kad sam u stiklama ceo dan pa onda uvece kad legnem sve me pace.Interesuje me ako ima neko da me posavetuje.Inace sam se kupala u bazenu pa me interesuje da li i to mozda aima veze da se nije inficiralo i od toga?


Pa bilo bi najbolje da pripazis iducih nedelju dana, izbegavaj bazen i bilo kakve situacije koje bi mogle da na neki nacin inficiraju ubodnu ranu, ukljucujuci i znoj koji je hrana za bakterije. Najveca opasnost dolazi od odredjene bakterije protiv koje je uredjena vakcina za tetanus, a ta vakcina je poprilicno efikasna pa se tu ne bih zabrinjavao, u svakom slucaju sve bi trebalo da bude u redu ako budes drzala ranu cistu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rana od zardjalog eksera
PostPoslato: Pon Avg 05, 2013 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 10:32 pm
Postovi: 9
Jelisej je napisao:
vanelija je napisao:
Pre 10 dana sam stala na zardjali ekser.Dobila sam odmah At zastitu.Stvorio mi se otok na ubodnom mestu.Istiskali su mi taj otok i jedno 2 dana mi je bilo dobro.Onda je pocelo da me pece stopalo ,tj oko tog mesta uboda i malo je nateklo stoopalo.Dobila sam garamici 5 dana.Danas mi je cetvrti dan i dalje me pece stopalo.Kazu unutrasnja temperatura.I malo mi je jos nateceno.Stopalo je nateceno oko uboda i jako pece.Ono kad sam u stiklama ceo dan pa onda uvece kad legnem sve me pace.Interesuje me ako ima neko da me posavetuje.Inace sam se kupala u bazenu pa me interesuje da li i to mozda aima veze da se nije inficiralo i od toga?


Pa bilo bi najbolje da pripazis iducih nedelju dana, izbegavaj bazen i bilo kakve situacije koje bi mogle da na neki nacin inficiraju ubodnu ranu, ukljucujuci i znoj koji je hrana za bakterije. Najveca opasnost dolazi od odredjene bakterije protiv koje je uredjena vakcina za tetanus, a ta vakcina je poprilicno efikasna pa se tu ne bih zabrinjavao, u svakom slucaju sve bi trebalo da bude u redu ako budes drzala ranu cistu.

Pa sad stalno previjam nogu i dobijam garamicine ali nije mi bolje.Plasim se da se ne iskomplikuje jos nesto gore


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rana od zardjalog eksera
PostPoslato: Pon Avg 05, 2013 7:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Niko ne moze da ti da 100% garanciju, ali po svemu sudeci lekari su ucinili sve sto su trebali, i ne bi trebalo da se iskomplikuje. Dobila si i AT i antibiotke tako da to smanjuje mogucnost opasne infekcije. Sam ubod eksera je ipak "trauma" tako da je ocekivan odredjen nivo boli, treba malo vremena da rana zaraste a kao sto rekoh drzi ranu cistu, izbegavaj ikakvu mogucnost infekcije,a takodje nemoras da marsiras na stiklama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rana od zardjalog eksera
PostPoslato: Pon Avg 05, 2013 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 08, 2013 10:32 pm
Postovi: 9
A KAKVA BI TO OPASNA INFEKCIJA BILA?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rana od zardjalog eksera
PostPoslato: Uto Avg 06, 2013 12:18 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2013 10:08 pm
Postovi: 428
Nece biti nikakve opasne infekcije, ne brini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rana od zardjalog eksera
PostPoslato: Uto Avg 06, 2013 9:59 am 
Korisnikov avatar OffLine (!) korisnik udaljen sa foruma (!) korisnik udaljen sa foruma
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 8:41 pm
Postovi: 234
У који део стопала си се убола и колико дубоко?

_________________
>
>
>
Ако некоме нисам одговорио као aa_aca,
то је последица блокирања профила и губљења везе са праћеним темама.
Јавите ми се на емаил адресу из профила.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: rana od zardjalog eksera
PostPoslato: Sub Avg 31, 2013 11:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: