Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Sub Feb 23, 2013 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 23, 2013 8:23 pm
Postovi: 1
Ja mislim,kao sto i sama navodis u tekstu da je strah u pitanju.Ne mogu da zakljucim iz teksta ,ne znam da li si bila kod neuropsihijatra?Ako nisi,ja mislim da obavezno odes.Nikako nemoj sama da koristis neke lekove.To ti mogu reci iz mog iskustva,imao sam slicnih problema.Dobio sam dijagnozu mislim f41 i terapiju citalex 1x1 6mes.i rivotril 1\4 ujutru i uvece.I mogu ti reci da sam se preporodio.A moram ti reci,da takvo stanje je kulminacija problema naj manje 20g u nazad.
I jos nesto nisi navela,da li konzumiras alkohol,kafu,gazirano itd.I uopsten savet,po mogucnosti vise aktivnosti to jest preznojavanja.I da ne zaboravim doktorka mi je rekla da se obavezno ozenim,a ja mislim u sebi da se nisam zenio mozda i nebih imao tih problema.Salu na stranu,ipak mislim da je u pravu.A posto pises da imas muza nemoj da bezis od njega,nego koristi svaku priliku da budes sa njim.
Zelim ti brz oporavak!
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Ned Feb 24, 2013 12:29 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
123kruno,
жао ми је што раније нисам видео твој пост. Нисам баш одавно члан форума.

Верујем да ћеш лако решити твој проблем, ако већ ниси. На мом сајту погледај вежбе за мишиће раменог појаса под Савети, Здравље, Рамена-рачунари.

Осим тога, неко треба да ти намести спојеве ребара са кичмом. Вероватно имаш негде укљештење па ти то ствара бол између плећки.

Почни да уз доручак пијеш препарат магнезијума, а уз вечеру калцијум са магнезијумом. Има да спаваш као бебица. Треба ти и квалитетно гвођже. Немој да узимаш било какве препарате јер нећеш имати ефекта. Погледај на мом сајту шта користим. Препарат калцијума са магнезијумом још нисам поставио на мој сајт па ти овде дајем слику. Звирни и остале здравствене савете са мог сајта чију адресу имаш и у мом профилу.

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Uto Feb 26, 2013 5:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 26, 2013 5:07 pm
Postovi: 24
Ja se slazem sa gospodinom koji je spomenuo dijagnozu "f41." I ja imam istu, sto znaci paroksizmalna anksioznost sa panicnim poremecajem. I imam iste probleme kao ti, trzanje pred spavanje, nehoticno i neizbjezno, ponekad gubitak daha i strah od smrti, strah od odlaska na pocinak uopste bas zbog tih trzaja. Pretpostavljam da imas razlicite strahove, kao npr. strah da legnes i da se neces probuditi, strah od smrti (tanatofobija), mozda imas i strah od otvorenih prostora ili prostora iz kojih se tesko mozes izvuci (u svojoj glavi umislis da se neces izvuci) kao sto je autobus itd (agorafobija). Ti trzaji koje spominjes zovu se fascikulacije. Mogu biti nista, a mogu biti i problem. I vjerovatnije je da je samo od napetosti. Ja ih imam svako vece, a jedno vrijeme sam ih se rijesio tako sto sam se opustio malo, bavio se sportom, posvetio se malo vjeri (iako nisam neki vjernik bio). Prosla sezona sporta, vjere i vratili se nemili trzaji. Pretpostavljam da si radila sve moguce nalaze, od nalaza krvi i urina preko EKG-a, ultrazvuka itd. Ako nisi uradi. Ako se pokaze da je sve u redu idi psihijatru (nema tu sramote, ljudi su optereceni razlicitim problemima koji nerijeseni uticu na vegetativni nervni sistem i stvaraju psihosomatske bolesnike, tj. bolesnike tipa anksioznih osoba sa tjelesnim reagovanjem). Zao mi je sto to prolazis, jer znam kako ti je, imam iste tegobe i da mi nije djevojke koja mi pruza podrsku ne znam kako bih sve to trpio. Ja nisam doktor (ocigledno) i zato uzmi sa rezervom ovo sto sam ti napisao, ali posjeti svog doktora i ispricaj mu sta te muci, pa nek te uputi da uradis nalaze itd. Ako sve bude uredu sa nalazima posjeti neuropsihijatra. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 08, 2013 3:06 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima nov sam na ovom forumu ali citajuci ove postove nisam mogao a da ne odgovorim, relativno sam mlad imam 25 godina i do pre samo par nedelja mislio sam da umirem, imao sam sve simptome koje vi navodite. Zapravo znam i kad su moju problemi zapoceli onog dana kada sam otisao na vojni pregled i kada su mi utvdili da imam blagu aritmiju i povisen pritisak kardiolozi sa vma su me "uverili" da je to bezopasno i ja sam u to poverovao ali se ideja o bolesnom srcu usadila u moju podsvest pre oko godinu dana poceli su pravi problemi prvo povremeno u toku sna mozda jednom nedeljno dobijao sam jake aritmije i gubitak daha bio sam veoma uplasen kada se to prvi put desilo. A onda narednih dana poceo sam da stvaram svoj pakao, krstario sam internetom citao i svim mogucim obljenjima srca i njihovim simptomima i krajnjem ishodu o lekaru nisam ni razmisljao jer kako je vreme prolazilo bio sam ubedjen da imam neizlecivo oboljenje i da se moj trenutak blizi. Moje razmisljanje je bilo odprilike ovako, sta cu kod doktora da mi potvrdi ono sto vec znam, da odem na operaciju i umrem na operacionom stolu (jos jedna od mojih fobija smrt u snu ili pod anestezijom) I tako kako je vreme prolazilo i kako dodje noc meni nastupa pakao, sat vremena pre spavanja kroz telo prolaze trnci i vruci i hladni talasi, koci se leva ruka, bolovi u grudima ne mogu da udahnem i ako udahnem nemam dovoljno vazduha i svakog trenutka ocekujm srcani udar i smrt onda se malo smirim i legnem i taman kad pocne da me hvata prvi san srce pocne da lupa i da steze potpunosti izgubim dah onda se trgnem uspravim i uvucem vazduh kao da nisam disao 5 dana src lupa jos malo pa se smiri i tako svaku noc. A onda sam procitao o srcanoj insuficijenciji i nemogucnosti srca da pumpa i naravno oboleli od ovog imaju gusenje u lezecem polozaju narednih 15 dana jedino sam mogao da zaspim sa tri jastuka pod glavom u prakticno sedecem polozaju "jer je mom bolesnom srcu" tako bilo lakse da pumpa. Nikad nisam pored svih simptoma i opisa bolesti ni posumnjao na anksioznost i psiholoski efekat jer moji simptomi su bili tako realni i tako fizicki dok jednog dana nisam skupio snage i zakazao kod privatnog kardiologa pregled, ali iz drugog razloga cak sam i coveku rekao preko telefona da sumnjam na srcanu insuficienciju hteo sam da vidim koliko mi je jos ostalo. Posle svih pregleda ekg, ultrazvuk analize krvi i 24h holter-a nisam mogao da verujem kad sam video da mi je srce savrseno zdravo cak nisam imao ni sum srca i aritmije koje imam od detinstva. Dva dana posle ovog kada sam se uverio da je organski sa mojom pumpom sve uredu spavam kao beba nemam gusenja, aritmija srcanih udara, pun sam snage cak sam poceo da treniram. Znam da ljudi koji pate od ovakvih problema se tesko lece cak i kad saznaju da sa njihovim organima nije nista, ali ja kad sam se uverio da sam fizicki :) ok svi simptomi su nestali. Izvinavam se na ovako dugom postu ali prosto sam srecan sto se ovako dobro osecam i hteo sam sa svima da podelim to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 4:19 am
Postovi: 38
aa_aca je napisao:
123kruno,
жао ми је што раније нисам видео твој пост. Нисам баш одавно члан форума.

Верујем да ћеш лако решити твој проблем, ако већ ниси. На мом сајту погледај вежбе за мишиће раменог појаса под Савети, Здравље, Рамена-рачунари.

Осим тога, неко треба да ти намести спојеве ребара са кичмом. Вероватно имаш негде укљештење па ти то ствара бол између плећки.

Почни да уз доручак пијеш препарат магнезијума, а уз вечеру калцијум са магнезијумом. Има да спаваш као бебица. Треба ти и квалитетно гвођже. Немој да узимаш било какве препарате јер нећеш имати ефекта. Погледај на мом сајту шта користим. Препарат калцијума са магнезијумом још нисам поставио на мој сајт па ти овде дајем слику. Звирни и остале здравствене савете са мог сајта чију адресу имаш и у мом профилу.

Slika


Све ово продајеш преко сајта? Баш фино. Вероватно добро зарађујеш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 1:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Drazenbg, све више ме убеђујеш да имаш веома лоше намере са својим учешћем на форуму.

Немој много да се трудиш. Направићу ти ја списак кога све заступам, да се не мучиш. На пример: др Симонцини, др Поповић, др Мандић, др Рајф. Имам фабрике кајсија, соде бикарбоне и конопље, као и неколико рафинерија нафте где правим петролеј; плантаже жалфије и белога лука, многобројне кошнице... Онда: Панспорт, АМГ, Натрол, Now, Twinlab. Имам и фабрике магнета и ластижа. Имам и плантаже тибетанске гљиве. Онда ту су софтверске куће: Mozilla, Adobe, Netscape, Gecko, Symantec, Trendmicro и још бројне.

Ето. Вероватно сам нешто заборавио. И мало ми пара па хоћу још да се рекламирам преко форума.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Pet Avg 02, 2013 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 4:19 am
Postovi: 38
aa_aca je napisao:
Drazenbg, све више ме убеђујеш да имаш веома лоше намере са својим учешћем на форуму.

Немој много да се трудиш. Направићу ти ја списак кога све заступам, да се не мучиш. На пример: др Симонцини, др Поповић, др Мандић, др Рајф. Имам фабрике кајсија, соде бикарбоне и конопље, као и неколико рафинерија нафте где правим петролеј; плантаже жалфије и белога лука, многобројне кошнице... Онда: Панспорт, АМГ, Натрол, Now, Twinlab. Имам и фабрике магнета и ластижа. Имам и плантаже тибетанске гљиве. Онда ту су софтверске куће: Mozilla, Adobe, Netscape, Gecko, Symantec, Trendmicro и још бројне.

Ето. Вероватно сам нешто заборавио. И мало ми пара па хоћу још да се рекламирам преко форума.


Баш си вредан. Од децембра до сада преко 5000 постова (реклама).
Вероватно има још неких форума за рекламирање производа, тако да имаш доста посла. Али исплати се. Здрав има 1000 жеља, као нпр. ти, а за те жеље треба пара. Болестан има само једну и спреман је све да да за ту једну. Ти си се ту лепо уклопио и искористио прилику за зараду. Маштовито са твоје стране и у складу са многим другима који не трпе моралне препреке кад је бизнис у питању. Мислим на оне "вредне" додуше помало контроверзне "пословне" људе.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 1:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Drazenbg, ниси ни свестан своје беде.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 4:19 am
Postovi: 38
aa_aca je napisao:
Drazenbg, ниси ни свестан своје беде.


То ти је као у шаху. Најбоље види ситуацију онај са стране, који не игра. Ето ти видиш у којој сам ја беди иако је нисам свестан, а ја видим у којој си ти моралној беди иако је ниси свестан. Можда си и свестан, али ти је теже да подносиш материјалну од моралне.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Не можемо обојица да будемо са стране. Ко је у средини? Твоје друго ја? То би твоја Бобилица одмах дијагностиковала као тахикардију, пардон аритмију. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Sub Avg 03, 2013 9:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 24, 2013 4:29 pm
Postovi: 16
aa_aca je napisao:
Не можемо обојица да будемо са стране. Ко је у средини? Твоје друго ја? То би твоја Бобилица одмах дијагностиковала као тахикардију, пардон аритмију. :lol:

Aco ne kenjaj :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 12:34 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Gooty, није ваљда да имаш исту "логику" као фармако-дилер Drazenbg?!

Gooty je napisao:
aa_aca je napisao:
Не можемо обојица да будемо са стране. Ко је у средини? Твоје друго ја? То би твоја Бобилица одмах дијагностиковала као тахикардију, пардон аритмију. :lol:

Aco ne kenjaj :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 2:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 01, 2013 4:19 am
Postovi: 38
aa_aca je napisao:
Gooty, није ваљда да имаш исту "логику" као фармако-дилер Drazenbg?!


Хехехехе хоћеш неки цитостатик да грицкаш док куваш своје травуљине.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Ned Avg 04, 2013 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Drazenbg je napisao:
Хехехехе хоћеш неки цитостатик да грицкаш док куваш своје травуљине.

Цитостатике препуштам теби. Слободно их задржи. Биће ти потребни, ако овако наставиш.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost gusenje u snu ili srce
PostPoslato: Sre Avg 07, 2013 10:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 06, 2013 10:56 am
Postovi: 183
Samo se ti smej đubre majmunsko. Goni se sa foruma, seronjo.

Drazenbg je napisao:
aa_aca je napisao:
Gooty, није ваљда да имаш исту "логику" као фармако-дилер Drazenbg?!


Хехехехе хоћеш неки цитостатик да грицкаш док куваш своје травуљине.

_________________
Izvinjavam se administratorima foruma.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 19 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: