Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Alternativna medicina u sluzbi ortopedije
PostPoslato: Pet Maj 05, 2006 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 3:25 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Moja dijagnoza je bila skolioza kichme, ali pored te dijagnoze imala sam masu drugih zdravstvenih problema....i covek koji me je podigao iz mrtvih i izlecio od bolova zove se Ostojic Gojko...on je narodni lekar i njegova ordinacija nalazi se u Ovchi nadomak Beograda, zove se Masago, i nalazi se u ulici Borisa Kidricha 126....pregled je besplatan al moj vam je savet da kod sebe ipak imate bar oko tri hiljade dinara jer moze vam dati cajeve koji su oko 580 dinara, kapi su oko 1000 to je komplet od 8 kapi, potom kremu koja je oko 350 ali zaista ja nisam zalila ni jednog jedinog dinara...covek me zaista izlecio, i sada nemam bolova sto je zaista bilo vec nepodnosljivo...njegovi telefoni su 011 731 398 i 011 731 866 i radi preglede od nedeljom, ponedeljkom, utorkom, sredom i cetvrtkom od 14h do 02 posle ponoci, a petkom su samo masaze i one su oko 200 din ali to rade samo oni koji po njegovoj proceni moraju da idu na masaze, i subotom ne radi....eto, ja se nadam da ce bar neko od vas uspeti da izleci diskus herniju, okostavnje kicme, spondilozu, skoliozu, kifozu...kao sto sam ja...covek leci i pluca, bubrege zuc, sotacne tegobe, sterilitet, krvne sudove, vene, suljeve, kozne ekceme....ma ja koja sam bila veliki skeptik, od sada samo bi njemu isla , a zvanicnu medicinu samo kad mora da me seche...uostalom, mnoge lekare sam tamo videla kako ih isceljuje Gojko...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 12, 2006 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Da li znas nekog ko se lecio kod steriliteta kod njega?

POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 26, 2006 12:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 3:25 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
uf...znam samo priche da je uspesan u tome...ali ne znam nikog licno, s tim sto sam cula da postoji lik u smederevu, koji to resava bez problema, oba partnera treba da dodju, a ako te zanima provericu ti to...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 28, 2006 7:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Koliko ja znam, ovo je zabranjeno u nasoj zemlji. Molim administratora da razmisli o odrzivosti ovakvih postova.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 29, 2006 2:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 24, 2005 9:06 pm
Postovi: 134
dr ivica je napisao:
Koliko ja znam, ovo je zabranjeno u nasoj zemlji. Molim administratora da razmisli o odrzivosti ovakvih postova.


i ja se slazem da je zabranjeno, ali zar mislite da niko od nadleznih nije upoznat sa njegovim radom....cisto sumnjam , covek to radi godinama kao i mnogi drugi...pretpostavljam da za taj svoj rad ipak placa nekome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 31, 2006 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 3:25 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Zaista ne bi da se mesam u odnos zvanicne i alternativne medicine,a li isto tako zelim da istaknem da meni zvanicna medicina nije uspela da pomogne, i da jednostavno sam nasla spas u alternativnoj, i masa Vasih kolega je trazila kontakt s gore navedenim narodnim doktorom...Ja koliko znam, Vase kolege pozivaju gospodina Ostojica da im pomogne na ortopediji Banjica, na VMA, Palmoticevoj, Misevicu, i nekoliko njih sam imala prilike da upoznam dok su i sami cekali na svoju terapiju, tako da mislim da ovde nije rec o nezakonitim sredstvima lecenja....njegova ordinacija je uredno prijavljena pod imenom Masago, a vi mozete da se raspitate u Agenciji za privredne registre i da sami isproveravate dozvole da li ima covek pre nego ga neosnovano napadnete...ja jednostavno govorim poucena svojim primerom...ne osporavam ja znacaj zvanicne medicine, ali isto tako nekompetencija mnogih lekara i prebacivanje moje dijagnoze kao loptice od jednog do drugog su kod mene stvorili takodje averziju prema Vasim kolegama i mnogobrojne bi trebalo zabraniti bas kao sto vi sugerisete da se zabrani i ovaj post...a tek da vam ne imenujem lekare na Klinickom centru koji su otvoreno trazili doktora eura u koverti u zamenu da mi daju dijagnozu...ja sam samo htela da pomognem ljudima da bez mnogo para pokusaju da umanje bol i izlece bolest, a i Hipokrat je ispostovan kod ovog narodnog lekara mnogo iskrenije nego kod nekih vasih kolega...srdacan pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 1:42 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Postovana,

Ja nisam napao nikoga, samo Vam ukazujem da je zakonom zabranjeno lecenje bilo kome osim lekarima. Moze se registrovati biljna apoteka - uz potrebne dokaze o kvalitetu proizvoda, naravno. Mada, kod nas se registruje i pusta u promet sve sto ne skodi - nije bitno da li leci - proverite i sami ako ne verujete, mozete slobodno napraviti svoj "caj od bistre vode za skidanje gljivica sa nogu" - niko Vas nece zaustaviti u tome, jer bistra voda za sada ne steti - sto je jedino vazno u Srbiji... :roll: Moze se registrovati salon za masazu, moze se registrovati agencija za savetovanje - ima puno oblika kroz koje se neko moze baviti stvarima slicnim lecenju... Ali LECENJEM se ne sme baviti, bar ne profesionalno (lecenje je sirok pojam...), a posebno se ne moze nazivati "ordinacijom" prostorija u kojoj "ordinira' nekvalifikovano lice. Citiracu Vas: "covek leci i pluca, bubrege zuc, sotacne tegobe, sterilitet, krvne sudove, vene, suljeve, kozne ekceme". Ovo je VEOMA zabrinjavajuca tvrdnja, veoma izazovno za klinicka ispitivanja. Kao clan CSICOP-a mogu samo da navedem da se "svedocenja pojedinaca ne racunaju" ("testimonials do not count"), vec se o necijoj uspesnosti, odnosno o efikasnosti, bezbednosti i primenjivosti pojedinih metoda odlucuje ISKLJUCIVO posle ozbiljnog klinickog ispitivanja, koje obavezno ukljucuje prospektivne studije, dvostruke slepe probe, kontrolne grupe pacijenata, opseznu statisticku obradu dobijenih podataka, itd. Neka bilo ko izvoli prezentirati dokumentovano JEDAN JEDINI SLUCAJ u kome je "alternativnim metodama" izlecen pacijent od bolesti koja se nije mogla izleciti zvanicno dostupnim sredstvima, bice mi zadovoljstvo da to prezentiram na simpozijumima i licno istrazim. Pri tome - bolest mora da je dijagnostikovana prethodno od strane odgovarajuceg specijaliste i odgovarajucim zvanicnim metodama, i mora se dokazati dokumentacijom da su pokusane primenjive oficijelne metode lecenja, koje nisu dale rezultate. Onda se mora do detalja (bez "tajni koje se prenose sa kolena na koleno") opisati primenjena nova "alternativna" metoda - kako bi se razumeo mehanizam njenog funkcionisanja - ili se bar PRETPOSTAVIO taj mehanizam. ALI - to ne znaci da ce primenjena metoda biti automatski prihvacena kao "legitimna" - ponovo je neophodno da postoji odgovarajuce ispitivanje koje ce ukljuciti statusticki znacajnu grupu pacijenata i prethodno navedene uslove.

S postovanjem.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 3:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 07, 2006 8:53 pm
Postovi: 5
Mislim da je sve receno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 4:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:51 pm
Postovi: 63
"Alternativna medicina" kako je mi volimo zvati,skup je tehnika i metoda iz spektra narodnih resenja za zdravstvene probleme sa kojima su se susretali ljudi od davnina!U okviru njih postoji mnogo efikasnih i rado prihvacenih,i od strane mnogih lekara mozete cuti neke date u vidu saveta ka laksem i brzem izlecenju;cajeve za prehlade,alkohol obloge za temperaturu,kupus za izvlacenje otoka...i naravno blagorodnost ovih pomagala nije u pitanju jer zaista mogu pomoci i svi medicinari ih rado koriste u svom radu.
Ono sto je u poslednje vreme kod nas interesantno jesu razne metode iz spekra istocnjacke medicine;akupresura,aurikologija,meridijanske i vanmeridijanske tehnike,bla,bla,truc,truc...
Apsolutno ne osporavam prakticnu vrednost ovih terapija cak I SAM KORISTIM NEKE KAO DOPUNU U REHABILITACIJI ! ! ! KAO DOPUNU ! ! !
Velika je greska,zdravlja bitna,odreci se zakonske,PRAVNO REGULISANE,opste priznate,zvanicne medicine!Svako ko vam kaze: "Ma moja tehnika SIDU leci!" ...taj vas laze!U svetu se za to lezi u memljivim sobama sa celavim tipom od 200 kila pored vas!Tamo postoje ustanove koje skoluju ljude da se bave alternativom i to drzava priznaje,oni izucavaju anatomiju,fizioligiju,fizikalnu medicinu,kineziterapiju,rehabilitaciju,prakticnu nastavu imaju na klinikama koje rade taj posao unazad 20 godina...i za svo to vreme drzava vodi evidenciju o uspehu terapija.Ako ste neciji pacijent do kraja zivota tu nesto nestima(osim u slucaju neizlecivih oboljenja).I jos ce se izucavati uticaj tih terapija dok se nebude sigurno da je metod efikasan!
Kod nas jako je mali broj alternativaca sa medicinskim obrazovanjem!Oni neznaju osnove pojmove iz medicine,polovina nebi znalo da procita dijagnozu,a tek rengen snimak,o ultra zvuku ili magnetnoj i da ne govorim!I vi bi coveku koji ne zna dali u potkolenici ima dve ili jedna kost dali da vas "leci"?Ljudi koji imaju medicinsko znanje i koji su zavrsili neki od kurseva iz alternative su druga prica!Oni ce koristiti dijagnosticka sredstva,oni ce se konsultovati sa specijalistom ,oni ce imati iskustvo iz ambulante,oni ce se uporedo sluziti i medicinom.
Onda,istocnjaci ne zele sve da vam kazu.Oni cuvaju stvari za sebe.Kao i u borilackim vestinama srz vam nece reci,ucice vas godinama pravilno disanje,i prenos energije!Sto vama ostavlja da naucite vise vestina,da ucite ceo zivot,da radite i trudite se kako bi vasa tehnika bila bolja.Isto je i sa alternativom,treba upoznati sto vise tehnika,godinama izucavati dobre i lose strane,uciti na iskustvu drugih i imati otvorene vidike.Koliko "narodnih lekara" to radi?
Idite kod ljudi koji su medicinski obrazovani,koji ce pogledati nalaze specijalista,koji ce uzeti preciznu dijagnozu,koristiti dijagnosticka sredstva,i uputiti vas i na metode iz oblasti zvanicne medicine!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 04, 2006 4:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Jul 01, 2006 9:51 pm
Postovi: 63
Sede mladic i devojka u kupeu voza a preko puta njh sedi ciga!I mladi ko mladi kaze devojka maznim glasom decku "Mili boli me ruka aj ljubi da prodje!" on joj nezno ljubi ruku i upita je "Jel ti bolje draga?" "Jeste rece ona!"
Posle pola sata opet devojka "zkuka" "Mili boli me zub aj ljubi da prodje!" sto on bez pogovora ucini ljubeci je u obraz dok bol nije otisao! |Slusa to ciga i gleda vec 50 km pa u pauzi "lecenja" pita "Gosn Mili,jel tako lecis i suljevi?"
......cisto razonode radi u skladu sa temom......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Avg 07, 2006 2:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 05, 2006 3:25 pm
Postovi: 10
Lokacija: Beograd
Postovana gospodo,
moja jedina zelja bila je da pomognem ljudima ...jer sam ja pronasla resenje problema bas na toj adresi...iako se ne racuna rec pacijenta, iskrena da budem, meni je moje izlecenje jako bitno i kod mene se racuna...ja nisam advokat gospodina Ostojica, da bi ga ovde zastupala i ako imate neke zamerke na njegov rad obratite mu se licno na gore navedenu adresu...ako je u medjuvremenu neko otisao kod gospodina Ostojica i naruseno mu je zdravlje iz ovih stopa se i sama zalazem da se sve izbrishe....Zaista, nemam nameru da se svadjam, i da dokazujem nekom da sam u pravu, dovoljno mi je to sto sam uspela da resim svoje probleme, i htela sam, jos jednom ponavljam, jos nekome da pomognem, jer govorim iz svog iskustva, al koje se ocigledno prema medicinskoj doktrini ne uvazava....Homo in adiutorium mutuum genitus est...srdacan pozdrav svima i iskreno se izvinjavam ako sam na bilo koji nacin nekog povredila i nanela stetu po njegovu licnost ili zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 09, 2006 9:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Ima jedno selo pored Svilajnca,zove se Lukovica.U njemu zivi jedan deda Mirko.Svako ko je bio kod njega,imao je reci hvale.Nije bilo osobe da joj nije deda Mirko pomogao.Uglavnom kod njega idu sportisti i deda Mirko pomaze.Krcka,vuce,masira,ko zna sta sve radi,ali pomaze.Moja drugarica je mucila muku sa kukom.Isla na sva moguca snimanja,fizikalnu terapiju,isla i kod cuvenog Dr.Taleta i nista.Morala je da pocne sa uzimanjem Trodona kako bi smanjila bolove.Na kraju je njen decko odvede kod deda Mirka i deda Mirko joj pomogao.Nisu joj se izgubili bolovi potpuno ali sada spava mirno i ne uzima nikakve lekove.

P.S.
Zaboravio sam da napomenem da deda Mirko voli muske i da kao deo tretmana muskaraca obavezno dolazi i do pipkanja u predelu prepona.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Alternativna medicina u sluzbi ortopedije
PostPoslato: Čet Okt 29, 2009 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 12:50 pm
Postovi: 3
Ovaj a da li su nestali samo bolovi ili je doslo i do korekcije krive?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: