Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor mozga
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 2:00 am
Postovi: 7
pozdrav , moja mama je prije godinu dana operisala tumor mozga , nema nikakvih neuroloskih smetnji , osim sto je prije neki dan pocela rana da ziga i boli , i kaze da ima osjecaj da joj je na jednom mjestu na rezu nateknuto , pregledala sam joj rez on je doduse sav kvrgav i da na tom mjestu gdje ona kaze da je boli je malo izdignuto , ima li iko iskustva sa ovim , ima li razloga za brigu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 10:42 pm
Postovi: 86
Moj savet ti je da mamu odvedeš na kontrlu kod lekara koji je operisao da on pogleda ožiljak i da vidi o čemu se radi a možda su i obične priraslice tj tkivo nije sraslo kako treba i one hoće da bole i da žigaju i da daju te simtome a i kod svake promene vremena ožiljak boli i žiga ,mene je skoro dve godine tako boleo ožiljak od operacije slepog creva .Ipak da se zna tačno o čemu se radi najbolje je da to pogleda hirurg koji je operisao.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 1:14 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 2:00 am
Postovi: 7
m.defranzza je napisao:
Moj savet ti je da mamu odvedeš na kontrlu kod lekara koji je operisao da on pogleda ožiljak i da vidi o čemu se radi a možda su i obične priraslice tj tkivo nije sraslo kako treba i one hoće da bole i da žigaju i da daju te simtome a i kod svake promene vremena ožiljak boli i žiga ,mene je skoro dve godine tako boleo ožiljak od operacije slepog creva .Ipak da se zna tačno o čemu se radi najbolje je da to pogleda hirurg koji je operisao.

hvala puno na odgovoru jako sam zabrinuta ,prosla je godina i 3 mjeseca od mamine operacije zracena je , da li je moguce nakon toliko vremena tek da se ispolji to da rana nije srasla


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 1:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 10:42 pm
Postovi: 86
To je posledica od zračenja je došlo do takozvane fibroze tkiva ožiljka i ja to imam na ožiljku odstranjene dojke ništa strašno ali ipak moj savet je da to pogleda hirurg koji je operisao jer samo on tačno može da kaže šta je u pitanju a moguće je da posle toliko vremena se osete promene jer te rane koje su zračene i duže zarastaju mislim na tkivo unutra od običnih hiruških rana .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 1:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 2:00 am
Postovi: 7
m.defranzza je napisao:
To je posledica od zračenja je došlo do takozvane fibroze tkiva ožiljka i ja to imam na ožiljku odstranjene dojke ništa strašno ali ipak moj savet je da to pogleda hirurg koji je operisao jer samo on tačno može da kaže šta je u pitanju a moguće je da posle toliko vremena se osete promene jer te rane koje su zračene i duže zarastaju mislim na tkivo unutra od običnih hiruških rana .

ne znam stavrno kak da vam se zahvalim , smirili ste me malo a bas sam bila u frci , naravno zovnut cu neurohirurga u ponedeljak odma, a i koza glave joj je jos uvjek nadrazena i poslije godinu dana nakon zracenja peck , probali smo svasta ali nista ne pomaze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Ned Jul 21, 2013 12:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 10:42 pm
Postovi: 86
Uzmite pantenol kremu i samo sa njom mazite jer meni onkolog sa VMA nije dao da ni sa jednom drugom kremom mažem ožiljak a zbog čega stvarno nisam pitala jer je bio u mnogo velikoj gužvi i bilo mi je mnogo bolje od nje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Pon Jul 22, 2013 7:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 2:00 am
Postovi: 7
hvala puno i to cemo probati :D mada je mami problem i podrucje gdje zracena , kosa joj je izrasla , a dugo nista i ne moze drzati na glavi hvata je nervoza , a kosa bude vlazna pa strah me i prehlade. Danas sam razgovarala s doktoricom opste prakse vezano za mamin problem , hvala Bogu kaze da nije nista strasno i nije povezano s tumorom , dobila sam uputnicu pa cu je i neurohirurgu voditi . Maloprije sma opet provjeravala rez ondje gdje kaze da je boli , primjetila sam malu bubuljicu koja je malo zagnojila , i kaze da je manje boli je li moguce da je to bila neka podkozna bubuljica i da je to stvaralo joj problem


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Uto Jul 23, 2013 2:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2011 10:42 pm
Postovi: 86
Podtoji i mogućnost da se upalio koren dlake i da joj to stvara probleme ,jer ako dlaka nemože da probije kožu da izađe napolje zna da raste i unutra i onda se upali i zagnoji i to sa bakterijama kojima netreba kiseonik da bi se razmnožavale ,moj predlog ti je da na tu bubuljicu sipaš 3% hidrogen on peni u kontaktu sa bakterijama i stvara kiseonik ali ništa nediraj i neotvaraj tu bubuljicu a i najbolje je to da vidi hirurg koji je operisao i on će znati šta treba da se uradi .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 12:05 pm
Postovi: 3
Htela bih nesto da pitam.Usled jakih glavobolja,vrtoglavice,povracanja,u petak je moja majka prebacena na Urgentni Centar.Ono sto smo saznali iz prvih nekoliko analiza je to da postoji otok velicine kokosijeg jajeta.Molila bih Vas da mi neko kaze,otprilike,koja to vrsta tumora moze biti.I ako neko moze da podeli iskustvo o ovom oboljenju. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Pon Jul 29, 2013 1:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 31, 2010 1:32 am
Postovi: 332
Ne mora biti tumor, može biti svašta.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Uto Jul 30, 2013 11:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 29, 2013 12:05 pm
Postovi: 3
Potvedjeno je da je tumor,nalazi se u ceonom predelu,doktor je rekao da je na dobrom mestu i da su sanse da je 90% benigni,da li neko moze da mi kaze je li imao neko iskustvo sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Sre Avg 14, 2013 11:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 04, 2013 2:00 am
Postovi: 7
Moja mama je operisala prije godinu 6 mjeseci maligni tumor na mozgu , isto frontalna regija , na tom mjestu se tumori mogu skidati , mojaoj mami su skidani i djelovi neki mozga , poslije operacije se oporavljala 10 dana , poslije toga je bila kao nova :) poslije je imala nekih poteskoca sa raspolozenjem , malo vise nervoznija inace takvi su svi pacijenti kojima se otvara lobanja , uz malo vise razumjevanja sve se prevazidje svu srecu vam zelim :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Tumor mozga
PostPoslato: Sub Maj 06, 2017 7:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 22, 2017 1:44 pm
Postovi: 3
Ne znam da li ste jos uvek aktivni na ovom forumu,proslo je dosta vremena od poslednjeg komentara... Volela bih da mi se javite,imam isti problem..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 18 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: