Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Saveti za početnike
PostPoslato: Pet Okt 01, 2004 10:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Zamolio bih iskusnije korisnike Roaccutana za početničke savete
o dozi,neophodnim proizvodima za vlaženje kože kao i preporuku
za način ishrane i sl. tokom terapije Roaccutanom...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 12, 2004 11:51 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Ishrana tokom roaccutana je normalna,sa manje unosa secera,masti i alkohola,nista specijalno,samo sve u ogranicenim kolicinama.

Od krema ja koristim samo zastitu od sunca Anthelios "L" -- Total sun block for reactive skin -- SPF 60 (Roche)


Doza u pocetku 0.5 mg po 1kg

doza od pocetka drugog meseca do kraja 1mg po 1kg

_________________
(hvala svima koji ucestvuju u razgovoru)
SARAH


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 01, 2004 11:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Prepisan mi je Roaccutan i to:
-prvi mesec 40mg dnevno
-naredni meseci po 80mg dnevno
Šta mogu da očekujem(pozitivno,negativno) u početnom periodu korišćenja,kao i koji preparati su se pokazali dobrim za održavanje kože u toku terapije-sapun za kožu,ovlaživač kože,Labelo za usne i slično,a
pored ovog bila bi dobrodošla i svaki detaljniji opis ishrane-po obrocima
koji neće ugroziti terapiju(u tom smislu i izveštaje o krvi-trigliceridi i slično)?
Unapred mnogo hvala na svim savetima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 05, 2004 1:41 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Probajte da vlazite kozu i usne preparatom Apaisac firme URIAGE. Vazno je da ako Vam se suse veznjace da ih vlazite vestackim suzama.
Ja sam mojim pacijentima prvi mesec davala 0,5 mg po kg tt a zatim sam sledecih do 6 meseci smanjivala postepeno dozu. Dobijeni su zadovoljavajuci rezultati. Po prekidu opste terapije nastavljeno je sa odgovarajucom lokalnom th. Mozda je trenutno vazeci protokol po kome Vi uzimate lek, ali i ovaj manje agresivan je dao rezultate u praksi

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 14, 2004 3:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 14, 2004 3:12 pm
Postovi: 9
Gde se u BG-u moze kupiti Roaccutan i koliko kosta? Da li postoje neke adekvatne zamene?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 14, 2004 5:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Može se naći u dobro opremljenim apotekama,pri čemu potraga može
da potraje,a većina istih drži samo po jednu kutiju ili naručuje.
Cene zaista variraju,ali prosek je oko 5.000 din za 1 kutiju od 20mg,
30 tableta.Ekstremno uporan tragač(kakav sam ja :lol: ) može da nađe
lek i za oko 3500 din,a ta cifra je i ako lek stiže iz inostranstva.

Nema klasičnih zamena za Roaccutane(jedino ako se time smatraju lokalni retinoidi-kreme kao Differin gel,Airol i dr. koje iz iskustva ne bih preporučio ili 200.000 -300.000 i.u. vitamina A što je još gora varijanta).
Ni razni antibiotici Tetraciklini i dr. nisu zamena,ni delovanje nije na tom
principu kao Roaccutan već utiču na bakterije-koje opet nisu uzrok akni,
pa se često čuje da je efekat takvih antibiotika samo privremen.Ni oni
opet nisu bezazleni,jer se talože u kostima,zubima,pa kada se sve preračuna Roaccutane je stvarno najbolji-deluje direktno na sebacous
glands.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 14, 2004 5:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Zaboravio sam da dodam-mislim da je u ovom delu foruma Roaccutane
postao centralna tema.Mogao bi da dobije i poseban odeljak u forumu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 15, 2004 12:41 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Trashcanman, sta podrazumevas pod posebnim odeljkom?

Ako postoji interesovanje Roche-a, mozda bi mogli da im posvetimo nesto prostora? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 15, 2004 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Mozda bi bilo previse da Roaccutane dobije odeljak kao sto to ima Dijabetes,ali moj predlog je da makar ova tema bude vodeca u kategoriji Dermatologije i Kozmetologije,na primer uvek na vrhu,da ne mogu nove teme da je obaraju :D

Inace sto se Roche-a tice oni izlaze u susret pacijentima koji ne mogu sebi Roaccutane da priuste pa postoji mogucnost ukoliko Doktor i pacijent kontaktiraju njihovu kucu da dobiju lekove besplatno.
To je nezvanicna informacija,saznala sam od Amerikanaca i Kanadjana na forumima da oni tako rade,ali mislim da postoji par stavki koje mora pacijent da im posalje,od prilike papir o zdravstvenom osiguranju i da nase zdravstvo ne pokriva troskove tog leka.
Pa kome to znaci neka proba,nema sta da izgubi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 15, 2004 8:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Mislim da je poslednji predlog sasvim korisno i dobro rešenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 7:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 59
helou svima
srecna vam nova godina
kao autor topica, zelela sam da vas sve pozdravim i zahvalim se na svim informacijama
ja sam kao i svako leto imala prolazno poboljsanje, a onda je opet usledilo pogorsanje, ovaj put nesto dramaticnije...
dosad se zaista nisam osecala kao pravi kandidat za roaccutane...ali stigao je i taj trenutak
sutra radim sve potrebne analize kako bih sto pre mogla da startujem s primenom
@SARAH
kako ti je?
jel si ti zavrsila s terapijom?
izvini ako postavljam suvisna pitanja
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 03, 2005 9:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Srecna Nova Godina svima,i zelim vam zdravlje i lepu kozu,kao i da akne nestanu zauvek!!!!!!!

@kneginja

Sa terapijom sam zavrsila pre vise od 2 meseca,koza mi je divna,prezadovoljna sam,nema akni i nadam se da se nece vracati vise nikada.
Fleke nestaju polako,ako ne budu same nestale videcu da uradim piling kasnije,posto mi je sada koza jos suva,masnoca se vratila samo malo,ali strpljiva sam,vazno mi je da sam se akni resila.
Moj savet je svima koji su probali sve drugo, a nije im pomoglo da im je Roaccutane jedino i najbolje resenje.
Tebi zelim srecu i da istrajes do kraja sa terapijom,u pocetku je tesko ali posle je sve pesma.
Sto se suncanja tice,u prvim momentima ono deluje lepo za kozu,ali kasnije nastaje problem jer je dugo izlaganje opasno,zatvara pore,verovatno cu se sledece leto naoruzati SPF kremama i pomalo dobijati boju na najslabijem suncu,gledacu da ga se klonim.

keep post... :wink:



Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 12, 2005 3:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 3:14 am
Postovi: 33
Nakon mnogobrojnih preparata i krema za akne, koje su slabo uticale na izljecenje, dr mi je prepisao Roaccutan tablete.
Prije nego sto sam ih poceo piti, dosta sam o njima istrazivao putem interneta, i tako sam naisao i na ovaj topic, koji mi je dosta pomogao u odluci-koristiti Roaccutan ili ne.
Prije nekih 20-ak dana sam poceo piti Roaccutan tablete (50mg dnevno), i mogu vam reci, vec sam prezadovoljan...
Koza lica je dosta suvlja(to mi pomalo i smeta, jer se guli, ali kazu da je to normalno), akne se sve vise i vise povlace, a novih gotovo da i nema...
Sarah, mozes li mi molim te pomoci oko nacina ishrane za vrijeme terapije?
U jednom od tvojih odgovora si navela da je potrebno unositi manje masnoce u organizam, sto se ne slaze sa onim sto mi je doktor rekao(rekao je da treba povecati unos masnoce), pa me to malo buni...
Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 12, 2005 12:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Drago mi je kada cujem da je ovaj topic pomagao nekome da se lakse odluci za lek.

@MilaneBL

Zbog moguceg povecanog holesterola tokom terapije obavezno se mora voditi racuna o unosu masnoca i alkohola.Holesterol steti srcu,s'toga je veoma bitno da se hranis zdravo,sto vise voca,povrca i vode da unosis.Vodu pijes od prilike 6-8 casa dnevno.Alkohola se suzdrzavaj.Zbog pomenutog holesterola se krv i proverava svakog meseca,cudno mi je da ti je doktor rekao da povecas unos masnoca,mozda ga nisi dobro razumeo.
O Roaccutanu (accutane) imas na internetu dosta da citas,pogotovo po ameickim forumima,ako poznajes jezik,meni je to itekako pomoglo da predjem terapiju bez problem,ako imas pitanja uvek mozes da nas pitas na ovom forumu,ja sam tu,rado da pomognem,a i ostali su izvanredni savetnici.
Drago mi je da cujem da vidis poboljsanje vec nakon 20 dana,zelim ti uspesno izlecenje i strpljenje do tada.

P.S. Suvu kozu mozes mazati Apaisac-om ,kupuje se u bolje opremeljenim apotekama,i idealan je za kozu lecenu Roaccutanom,maze se u tankom sloju posle umivanja na cistu kozu.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 13, 2005 2:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 12, 2005 3:14 am
Postovi: 33
OK, hvala ti na pomoci...
Sto se tice Apaisac kreme, vec koristim Differin gel 0.1% (navece) i Dercome simplex toniziranu kremu (preko dana), tako da za sada ne bih nista mjenjao bez savjeta ljekara...u svakom slucaju, puno hvala!
Poz!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 49 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: